Váratlan fordulat: egy kulcsszereplő hiányzik a Netflix Wednesday-sorozatának következő évadából
Visszatér a Netflix egyik legnagyobb durranása, a Wednesday, és vele együtt Jenna Ortega is, aki most már nemcsak főszereplőként, hanem executive producerként is jegyzi a második évadot. Az új szezon előzetese már kint van, a rajongók örülhetnek – de van valaki, akit nem fognak viszontlátni: Percy Hynes White.
Ő alakította Xavier Thorpe-ot, a Wednesdayt körüludvarló fiútrió egyik tagját, de
2023-ban névtelen bejegyzések terjedtek el az X-en (korábbi Twitter), amelyek szexuális zaklatással és fiatalkorúak bedrogozásával, majd molesztálásával vádolták meg a színészt. Hynes White tagadta a vádakat, és Instagramon reagált:
Ezek a légből kapott, ártalmas állítások bizalmatlanságot kelthetnek az áldozatokkal szemben is.”

A Netflix hivatalosan nem indokolta a színész kihagyását a második évadból, de Hynes White tavaly nyáron már posztolt egy búcsúüzenetet Instagram-sztoriban:
Jenna Ortega a Vanity Fairnek nyilatkozott a döntésről: „Fura irányváltás volt, de annyi új karaktert vezetünk be, hogy szerintem hamar el fog veszni az egész.” Szerinte a Wednesday világa eleve kicsit „félrecsúszott”, szóval simán elfér a narratívában a váltás.
A sorozat egyébként továbbra is rekordokat döntöget:
és majdnem utolérte a Squid Game-et is. A második évad nemcsak Jenna Ortegát, Emma Myerst, Luis Guzmánt és Catherine Zeta-Jonest hozza vissza, hanem új neveket is bedob a buliba: érkezik Lady Gaga (!), Joanna Lumley és Steve Buscemi is.
A Wednesday második évada két részletben kerül képernyőre: az első adag augusztus 6-án, a második szeptember 3-án landol a Netflixen. És ha minden igaz, akkor ez a szezon még sötétebb, még furább – és még gótikusabb lesz, mint az előző.
Via LadBible