Rejtélyes várost találtak a piramisok alatt sokszáz méter mélyen - mintha a Hafré-piramis alatt egy sci-fi díszlete heverne
Egy olasz és egy skót kutatócsoport szerint földradar (SAR) segítségével egy hatalmas, eddig ismeretlen föld alatti várost fedeztek fel a gízai piramisok alatt. A kutatók állítják:
A felfedezést március 16-án jelentették be, ahol Nicole Ciccolo, a projekt szóvivője azt mondta:
„Egy hatalmas földalatti várost találtunk a piramisok alatt. Ez a kutatás újradefiniálja a műholdas adatelemzés és a régészeti feltárás határait.”
A SAR egy forradalmi képalkotó eljárás, amely képes áthatolni a sűrű anyagokon, és páratlan pontossággal rekonstruálni építészeti formákat. A hagyományos földradarokkal szemben nagyobb felbontásban képes betekinteni a kőrétegek alá, és olyan szerkezeti mintázatokat fed fel, amelyek mélyen a felszín alatt rejtőznek.
Ez elgondolkodtatta a tudományos közvéleményt.
Tornyok, spirális járatok, kockaépületek – mint egy sci-fiben
A kutatók szerint nyolc oszlopszerű, függőleges aknát találtak a Hafré-piramis alatt. Ezek spirálisan csavarodó járatokhoz kapcsolódnak, amelyek két, egyenként nyolcvan méteres kockaépülethez vezetnek. Ciccolo szerint hasonló aknák találhatók a másik két piramis alatt is, és ezek lehetnek a bejáratok a mélyebben fekvő struktúrákhoz.
További, több mint 1200 méter mélységben fekvő, ismeretlen szerkezetekről is szó esik a jelentésben.
– tette hozzá Ciccolo.
Szerinte ezek az eredmények alapjaiban változtathatják meg az ókori Egyiptom szakrális topográfiájáról alkotott elképzeléseinket, és új koordinátákat adhatnak olyan struktúrákhoz, amelyeket eddig nem is tudtunk, hogy léteznek.
Az alatta húzódó föld alatti struktúrák összetettsége egy elveszett technológia nyomait mutatja – olyat, amely talán képes volt manipulálni az energiát, ahogyan azt ma még elképzelni sem tudjuk.
És akkor jöttek a szkeptikusok
Dr. Lawrence Conyers, a Denveri Egyetem földradar-specialistája szerint lehetetlen, hogy radarimpulzusok ilyen mélyre lehatoljanak.
– nyilatkozta a Daily Mail-nek, de hozzátette: kisebb struktúrák, például aknák és kamrák valóban lehetnek a piramisok alatt.
A régészprofesszor szerint egyébként nem lenne meglepő, ha a piramisokat szakrális jelentőségű helyek, például barlangok fölé építették volna – ahogy azt más civilizációknál, például a majáknál is láttuk.
Feltárnák, de nem hagyják
A projektben részt vevő kutatók – Corrado Malanga (Pisa Egyetem) és Filippo Biondi (Strathclyde Egyetem, Skócia) – szeretnék a területet feltárni, de a hivatalos engedélyek beszerzése Egyiptomban nem éppen egyszerű menet.
Egyre több furcsa dolog kerül elő a piramisok környékén
Pár hete a gízai temető alatt egy rejtélyes, L-alakú struktúrát találtak, amelyről a tudósok azt mondják: nem természetes képződmény.
Egy másik kutatás során pedig
– akik valamilyen okból mégis a piramisba kerültek eltemetésre.
Ezek a felfedezések együtt egyre jobban megkérdőjelezik, amit a piramisokról gondoltunk – hogy kik építették őket, milyen célból, és mi minden van még alattuk, amiről fogalmunk sincs.
– egy letűnt tudás, technológia és egy ősi világfelfogás emlékeihez, amely még ma is meghatározhatja, hogyan látjuk a valóságot.