Miért hallgat Harry és Meghan a királyt ért durva vádak után, és mi ebben a rasszizmus? - kérdezik egyre többen
Harry herceget és Meghan Markle-t felszólították, hogy álljanak elő és vessenek véget a hallgatásuknak, miután házi szerzőjük, Omid Scobie új könyvének megjelenésével újra kirobbantotta a királyi családdal kapcsolatos rasszizmus-vitát.
Meghanhez - állítólag Károly királynak ő írta meg levélben a két családtag nevét - közel álló források ragaszkodnak ahhoz, hogy „nem szivárogtatta ki Scobie-nak a neveket” - írja a Telegraph.
Azonban mind többen arra szólítják fel Harryt és Meghant, hogy szólaljanak meg a kérdéssel kapcsolatban. Csakhogy a kérés náluk süket fülekre talál.
Ugyanakkor egyre többen teszik fel a kérdést, hogy valójában mi is a rasszizmus az amerikai nő állításában?
Boris Johnson volt miniszterelnök szerint távolról sem rasszista a kérdéses téma, és ragaszkodik ahhoz, hogy „teljesen ártatlan és teljesen normális” a gyermek születése előtt a bőrszínének árnyalatáról beszélgetni.
Sir Trevor Phillips, a Faji Egyenlőségi Bizottság korábbi vezetője képtelen történetnek nevezte az esetet, és azt mondta, hogy erről beszélgetni „gyanítom, az izgalom jele volt”.
A BBC egyik volt újságírója is beleszólt a beszélgetésbe, és megkérdőjelezte, hogy rasszista dolog-e egy születendő gyerek lehetséges külsejét és bőrszínét megvitatni.
A News Agents podcast műsorvezetője, Jon Sopel az X-en (korábban Twitter) tette fel a kérdést a témát övező vitában.
Azt írta:
Sok felhasználó egyetértett Sopel álláspontjával. Egyikük így válaszolt a posztjára: „Pontosan! Én közép-ázsiai vagyok, és beszéltünk arról, hogy hogyan fog kinézni a baba, milyen színű lesz a bőre - ez NORMÁLIS beszélgetés! Ez nem rasszizmus, ez még csak nem is tudatos elfogultság!”
Egy másik felhasználó ezt írta:
„A feleségem arab/afrikai származású. Találd ki, miről beszélgettünk kilenc hónapig.”
Egy felhasználó szintén megosztotta tapasztalatait: „Egyetértek. A gyerekeim félig japánok, és sokat beszélgettünk arról, hogy kire fognak hasonlítanak leginkább.”
Sopel tweetje válasz volt egy másik kritikus tweetre, amelyet Alastair Campbell újságíró írt, aki azon tűnődött, hogy egy olyan ember által írt könyv, akiről „a legtöbben soha nem is hallottak”, miért kap ekkora sajtóvisszhangot.
- írta a Twitteren.
A király állítólag nagyon komolyan veszi a könyv miatt kirobbant felháborodást, és a konzultál vezető tanácsadóival a következő lépéséről, és minden lehetőséget, beleértve a jogit is, mérlegelni fog.