Meghan Markle haverjának új könyve tele van összeesküvés-elmélettel, többek közt Diana hercegné haláláról is
A műben szereplő ellentmondások listája hosszú. Ezek közül a legfontosabb az az állítás, hogy Diana hercegné azért halt meg egy 1997-es párizsi autóbalesetben, mert a sofőrjét elvakította egy üldöző fotós fényképezőgépének „nagy fehér villanása”. A könyv azt állítja, hogy Diana sofőrjét, Henri Pault elvakította egy motoros fotós vakuja. Ezután hatvanöt mérföldes sebességgel haladva elvesztette az irányítást a kocsi fölött és egy betonoszlopnak ütközött.
Al Fayed azt állította, hogy a titkosszolgálat ügynökei egy vakupisztollyal megvakították a Mercedes sofőrjét, Pault, és ez is része volt az összeesküvésnek, hogy az eset végül balesetnek tűnjön. Csakhogy az ügy alapos kivizsgálása után a francia hatóságok elutasították ezt a feltételezést.
Az új könyv a továbbiakban azt állítja, hogy Vilmos és Harry szerint az édesanyjuk halálával kapcsolatos rendőrségi vizsgálat - amely nagyrészt az ittas sofőrt hozta ki felelősnek - egy vicc volt - ne felejtsük el, hogy a két fiú gyerek volt még akkor.
Egy másik helyen azt is állítja, hogy a palota hazudott azzal, hogy Kamillából sosem lesz királynő - annak ellenére, mondja ezt, hogy II. Erzsébet 2020-ban maga jelentette be, hogy ez az ő őszinte kívánsága.
Scobie azt is állítja, hogy a királyi ház sokszínűségre való törekvése PR-trükk. Károly herceg azonban már 1998-ban sajtótitkárként alkalmazta Colleen Harrist, akinek a családja guyanai származású, legutóbb pedig 2021-ben a brit-nigériai Eva Omaghomi-t közösségi elkötelezettségért felelős vezetőnek.
A könyv szerint Károly meg sem próbálta rendezni a kapcsolatát Harryvel - annak ellenére, hogy Harry meghívást kapott a koronázására, majd azt az ajánlatot is visszautasította, hogy nagyanyja halálának évfordulóját Balmoralban töltse az apjával.
A szerző rátesz még egy lapáttal, amikor Károlyt hűtlen férjnek mutatja be, aki tönkretette Diana hercegnő életét. Pedig mindketten hűtlenek voltak egymáshoz a házasságukban, ezt ők maguk ismerték be.
A Károly ellen felhozott, bántóan hamis vádak ellenére a király tegnap reggel időt szakított arra, hogy vigaszt keressen egy templomban. Integetett a bámészkodóknak és mosolygott, amikor hosszú barna tweedkabátban és meleg szarvasbőr kesztyűben besétált az istentiszteletre.