SZTÁR
A Rovatból

Ez a 29 éves fiatal nő XIV. Leó pápa titkos keresztlánya, akinek a létezéséről nem is tudott a világ

Amikor felhívták azzal a hírrel, hogy szeretett keresztapja lett a pápa, a lány először el sem akarta hinni.

Megosztom
Link másolása

Egy 29 éves perui nő keresztapja ma a katolikus egyház feje. Mildred Camacho története nemcsak inspiráló, hanem mélyen emberi: egy kapcsolat, amely Chulucanas poros templomában kezdődött, és egészen a Vatikánig vezetett.

A pápa a keresztapám – Mildred Camacho igaz története

Képzeld el, hogy a keresztapád nem más, mint a világ egyik legnagyobb vallási vezetője. Nem, ez nem egy Netflix-sorozat új évada, hanem Mildred Camacho élete. Ő egy 29 éves perui anya, aki gyerekkora óta rajongott Szent II. János Pálért – de a sors még nagyobb sztorit írt neki: a keresztapja nem más, mint XIV. Leó pápa, azaz Robert Prevost.

Egy történet, ami nem Rómában, hanem Chulucanas poros utcáin kezdődött

Mildred története jóval a születése előtt kezdődött, valahol Peru északi részén, Chulucanasban. Apja, Héctor Camacho tinédzserként ministrált a katedrálisban, amikor új arc jelent meg: Robert Prevost, egy Ágoston-rendi misszionárius Chicagóból. Eleinte csekély nyelvismerettel, de annál nagyobb lelkesedéssel építette a közösséget, különös tekintettel a szegény, lehetőségeikben elmaradott közösség felzárkóztatására.

Nem volt könnyű dolga: a 80-as évek Latin-Amerikája politikailag instabil volt, és a katolikus papok gyakran kerültek életveszélybe. A Reuters egy riportja szerint több alkalommal halálosan megfenyegették a gerillák, de ő maradt.

1985 és 1986 között szolgált ott, és olyan gyorsan beilleszkedett, hogy hamarosan már nemcsak prédikált, hanem tanított, közösséget szervezett, és apai példát mutatott a fiúknak.

“Azt tanította nekünk, hogy Istenben hinni nem valami elvont dolog. Ez azt jelenti, hogy kedvesek vagyunk, udvariasak, és igyekszünk jobban élni.”
– EWTN Noticias interjú, 2025

Egy név, ami összeköt – így lett Mildred a pápa keresztlánya

Héctor és Prevost kapcsolata később Trujillóban erősödött meg, ahol az atya spirituális vezetőként segítette a fiatalokat. Mikor édesanyja elhunyt, Héctor engedélyt kért tőle, hogy a leendő lányát Mildrednek nevezhesse el – az ő tiszteletére. Később meg is kérte, hogy legyen a lány keresztapja.

Keresztelő, amire egy ország emlékszik

A keresztelő a St. Joseph the Worker Parish templomban történt Chulucanasban. Bár Mildred ritkán találkozott a keresztapjával, a tanításai és jelenléte mindig érezhető volt számára.

„Lehet, hogy nem volt mindig ott fizikailag, de a szavai, az e-mailjei, a példája – mindig éreztem, hogy figyel rám.”

XIV. Leó pápa (akkor még csak Father Prevost, vagyis Prevos atya) minden eseményen, ahol Mildred jelen volt, odament hozzájuk, köszöntötte őket, és valós érdeklődést mutatott a család élete iránt.

Egy születésnap, amit a világ sem felejt

2024. augusztus 10-én – Mildred születésnapján – már bíborosként tért vissza Chulucanasba az egyházmegye 60. évfordulójára. Azt mondta neki, talán sok év telik el a következő találkozásig – nem tudva, hogy pár hónappal később őt választják pápává Leo XIV. néven.

Mildreddel a helyi tévék készítettek riportot nemrég:

Via: Vatican News


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
„Igazam volt! Kimondták!” – megszólalt Molnár Gusztáv fia, miután a bíróság bűnösnek mondta ki apját
Molnár Gusztáv volt párja, Dancses Ildikó és fia, Beni is megszólalt most, hogy a színészt egy év, két évre felfüggesztett börtönre ítélték. A család öt éven át küzdött az igazáért.

Megosztom
Link másolása

Öt évnyi bizonytalanság, nyilvános sárdobálás és hatósági huzavona után pont került a történet végére: a bíróság felfüggesztett börtönt szabott ki Molnár Gusztávra kiskorú veszélyeztetése miatt.

Az ítélet, ami az anya és a fiú számára egy „ötéves sziklaként” gördült le a szívükről, egyben egy elég markáns üzenet is mindenkinek, aki még mindig egy

„egyszerű atyai pofonként”

próbálja elhessegetni a bántalmazás tényét.

A bíróság egy év börtönre ítélte a színészt, amit két évre felfüggesztett. A döntés nem egyetlen rossz napról vagy egy elcsattant pofonról szól, hanem egy évekig tartó, toxikus mintázatról. Az ügy egy 2021-es eset után indult, amikor a színész ittas állapotban, az autópályán kikapcsolta fia biztonsági övét, öngyilkossággal fenyegetőzött, majd bántalmazta a gyereket – írta a Blikk.

A volt élettárs, Dancses Ildikó szerint az ítélet egy végtelennek tűnő harc végét jelenti.

„Ötéves szikla esett le a szívünkről! A bíróság végre kimondta, hogy olyat, amit Guszti tett a fiával, nem lehet egy gyerekkel megtenni.”

Az ítéletet a 13 éves fiú, Beni rövid, de annál erősebb üzenettel kommentálta az anyjának.

„Igazam volt! Kimondták!”

És hogy mi adta a jogi gerincet az egészhez? A lap szerint Molnár Gusztáv volt feleségének, Fazekas Viviennek a bírósági tanúvallomása, ami mindenben alátámasztotta a fiú és az édesanya beszámolóját.

Ez azért is kulcsfontosságú, mert a színész évekig áldozatként kommunikált a nyilvánosságban, miközben volt párját bosszúval vádolta. Az egész ügyet egy ötéves, elhúzódó eljárás előzte meg, ahol a hatóságok, úgy tűnik, nem álltak a helyzet magaslatán. A család szerint a nyomozást többször is megpróbálták érdemi vizsgálat nélkül lezárni, az anyát három éve kizárták az iratok megismeréséből, a kiskorú fiú pedig hónapokig jogi képviselő nélkül maradt az eljárásban.

„Végtelenül hosszú, magányos út volt ez, amelyben, úgy érzem, magunkra lettünk hagyva. Sajnos kudarcot vallottak a hatóságok.”

Mindeközben a család a közösségi médiában kapta az áldást, ahol kommentelők hada magyarázta el nekik, hogy egy gyerek néha „megérdemli a verést”. De ezzel még nincs vége a történetnek. Külön eljárás van folyamatban egy még 2020-ban indított gyerektartás-elmaradási ügyben is. Ráadásul Molnár, miután idén februárban körözést adtak ki ellene, bosszúból három feljelentést is tett volt párja és annak férje ellen hamis vádak miatt.

A jogi csatározások mögött pedig ott van egy gyerek, aki éveken át élte át apja kiszámíthatatlan viselkedését. Ildikó szerint a felügyelt találkozókról Molnár egyszerűen elmaradozott, vagy verbálisan olyan agresszív volt, hogy a fia sírva menekült ki a szobából. Mindeközben Beni az interneten szembesült az apjáról készült, megalázó helyzeteket bemutató képekkel és videókkal, amik egy önkívületi állapotban tántorgó vagy az utcán alvó embert mutattak.

A fiú a mai napig pszichológushoz jár, hogy feldolgozza a traumákat.

A mostani ítéletet megelőzően a színész élete a nyilvánosság előtt zajlott, a teljes leépüléstől a rehabilitációig és a Sztárbox-szereplésig. Tavaly egy interjúban a saját gyerekkori traumáiról beszélt, idén tavasszal pedig, miközben a bírósági ügye zajlott, új feleségétől megszületett a kislánya.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Súlyos betegsége után érkezett a legnagyobb örömhír: Orsovai Reni első gyermekét várja
A 33 éves Orsovai Reni bejelentette, hogy első gyermekével várandós. Az énekesnő korábban nyíltan beszélt autoimmun pajzsmirigybetegségéről, ami miatt 15 kilót fogyott és komoly rosszullétek gyötörték.

Megosztom
Link másolása

Orsovai Reni, akit az ország a Rácz Gergővel közös, rongyosra játszott Mostantól című sláger óta ismer, de a magánéletéről nagyjából semmit sem tud, most igazán örömteli hírt osztott meg:

33 évesen anya lesz.

Az énekesnő, aki eddig is gondosan ügyelt arra, hogy a privát szférája tényleg privát maradjon, a közösségi oldalán jelentette be a hírt, amit a Blikk is felkapott. A fotón már szépen kerekedő terhespocak látható.

A gyermek apjáról pedig most sem derült ki több annál, mint amit már eddig is tudni lehetett: a titokzatos férfi egy zenész kolléga, akivel egy évvel korábban, 2025 júniusában jött össze, miután felbontotta eljegyzését egy Dani nevű civil férfival. Az énekesnő akkor egy interjúban vázolta fel a kapcsolat dinamikáját, ami a közös szakma miatt szerinte különösen jól működik.

„Nagyon hamar szerelmes tudok lenni. Van már egy új kapcsolatom, a párom szintén zenész. Jól megértjük egymást, mert mindkettőnknek ugyanaz az útja, az életritmusa.”

A mostani örömhír különösen annak fényében kap súlyt, hogy Orsovai Reni az elmúlt években komoly egészségügyi harcokat vívott. A nyilvánosság előtt is beszélt arról, hogy 16 éves kora óta pánikbetegséggel küzd, pár éve pedig egy autoimmun pajzsmirigybetegség is felütötte a fejét, ami durva tünetekkel járt.

A betegség miatt 15 kilót fogyott, hullott a haja, és volt, hogy a rosszullétek miatt felkelni sem tudott az ágyból. Állapota azóta gyógyszerekkel és étrendváltással javult, ami után a mostani bejelentés egyértelműen a győzelem jele.

„Kivizsgáltuk, és kiderült, hogy van egy autoimmun folyamat, ami elindult, és azért vannak ezek az érdekes tünetek. Ilyen a 160-as pulzus ülve, a nagyon durva rosszullétek.”

Az örömteli bejegyzéshez megannyi gratuláló komment is érkezett. Mindenki további jó egészséget kíván a gyönyörű kismamának.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Alig lehet felismerni Cseh Lászlót: az egykori úszó nemcsak szakmát váltott, de stílust is
Az egykori úszólegenda, Cseh László őszes hajjal és szakállal jelent meg egy tévéműsorban, ahol elárulta, hogy új szakmája van. Elmondása szerint már több mint egy éve ebben a szakmában dolgozik.

Megosztom
Link másolása

Cseh László, a magyar úszósport egyik legnagyobb alakja, az olimpiai ezüst- és bronzérmes, többszörös világ- és Európa-bajnok úszó, akit évtizedekig a medencében, többnyire borotvált fejjel láttunk, most őszes körszakállal és hosszabb hajjal ült a stúdióban.

A minap az RTL Reggeli című műsorában jelent meg. Olyan nyugalommal beszélt a fázisceruzáról, mintha mindig is ez lett volna a természetes közege.

Mert Cseh László, miután megnyert 112 magyar bajnoki címet, 2021-ben visszavonult az élsporttól, fogta magát, beiratkozott egy iskolába, és villanyszerelő lett.

És mielőtt bárki azt gondolná, hogy ez csak egy hirtelen jött hóbort, Cseh László gyorsan tisztázta a helyzetet. Azt mondja, a dolog komoly, és már több mint egy éve benne van a szakmában.

„Elvégeztem az iskolát, és most már több mint egy éve csináljuk ezt a villanyszerelést. Sokan kérdezik tőlem, hogy ezt miért, meg hogy. Igazából engem ez érdekelt”

– mondta a beszélgetésben, amit az NLC is feldolgozott. Az úszó őszintén beszélt arról, hogy a napi rutin mennyire új élmény számára az élsport évtizedei után.

„Nem mondom, hogy ez egy nagyon könnyű dolog, meg mindennap menni kell dolgozni, ez egy újdonság számomra. Az úszást nem tekintettem munkának, ezt sem tekintem száz százalékig annak, de ez mégiscsak másfajta munka”

– fogalmazott.

De a valódi mélyvíz, úgy tűnik, nem a falban futó vezetékek, hanem a gyerekszoba. A sportoló, aki a világ legkeményebb versenyein állt helyt, kendőzetlenül beszélt arról, hogy az apaság minden eddiginél nagyobb próbatétel.

„Ha azt gondoltam, hogy úszni vagy edzésekre járni, meg a világversenyeken helytállni nehéz feladat, akkor szerintem szülőnek lenni még nehezebb”

– vallotta be. A 2022-ben született kislányát persze már megismertette a vízzel, de hangsúlyozta, esze ágában sincs eldönteni helyette, hogy kövesse-e őt a medencében. A döntést teljes egészében a gyerekre bízza, aki egyébként már most otthonosan mozog a klóros közegben.

Cseh 2021-ben, a tokiói olimpia után vonult vissza az élsporttól, és ahogy most kiderült, a civil életben nem a medence partján, hanem egy teljesen új szakmában találta meg a helyét.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Gordon Ramsay nagypapa lesz - fél évvel lánya botrányos esküvője után jött a gólyahír
Gordon Ramsay lánya, Holly bejelentette, hogy kisbabát vár, így a sztárséf hamarosan nagypapa lesz. A hírre a férj, Adam Peaty szülei nem reagáltak, ami tovább mélyíti a két család közötti, esküvő óta tartó viszályt.

Megosztom
Link másolása

Gordon Ramsay 26 éves lánya, Holly Ramsay-Peaty és férje, a 31 éves profi úszó, Adam Ramsay-Peaty bejelentették, hogy úton van az első közös gyerekük. A hírt Holly egy megható fotóval közölte az Instagramon, amin egy sportmelltartóban és egy lazán kigombolt ingben néz fel a férjére, miközben a pocakja már egyértelműen gömbölyödik – írta a Femcafe.

A pár semmit nem bízott a véletlenre, a posztban rögtön közölték a legfontosabb részleteket is.

„A baba Ramsay-Peaty várhatóan 2026 decemberében születik meg. Alig várjuk, hogy találkozhassunk a kislányunkkal.”

A kommentcunami persze azonnal beindult, az első hozzászólók között pedig ott volt a leendő nagypapa, aki láthatóan alig bírta türtőztetni magát. Gordon Ramsay egy csupa szív üzenetben tudatta a világgal, mennyire odavan az örömtől.

„Gratulálok mindkettőtöknek, sok szeretetet küldök nektek, Apa. Nagyon boldog nagypapa leszek, különösen ezen a karácsonyon.”

A nagy boldogság közepette azonban feltűnő volt a csend a másik oldalról: Adam Peaty szülei mélyen hallgatnak, ami a korábbi események fényében egyáltalán nem meglepő.

Holly és Adam 2025 decemberében, a történelmi Bath Abbey-ben mondták ki az igent, de az eseményt beárnyékolta egy csúnya családi dráma:

a vőlegény szülei ugyanis nem mentek el a ceremóniára.

A hírek szerint Adam anyja teljesen kiakadt a karácsonyi időponton, a konfliktus pedig akkor mélyült el végleg, amikor állítólag meg sem hívták a menyasszony leánybúcsújára.

A feszültség azóta sem csillapodott, sőt, a sajtó egyenesen háborúról cikkezett a két család között. Gordon Ramsay egy interjúban „bántónak” nevezte a helyzetet, és odaszúrt a másik félnek, mondván, a Peaty család „önmaga okozta” a problémát.


Megosztom
Link másolása