SZTÁR
A Rovatból

Emberölés miatt nyomoz a rendőrség a szuperjacht-tragédiában, miután a milliárdos lányának holtteste is előkerült

Az utolsó áldozat, Mike Lynch eltűnt lányának holttestét is partra szállították a Szicília partjainál történt szerencsétlenséget követő negyedik napon, az olasz hatóságok emberölés miatt indítottak nyomozást a hét ember halálát okozó elsüllyedés okán.

Megosztom
Link másolása

A Bayesian szuperjacht augusztus 19-én süllyedt el 22 emberrel a fedélzetén Szicília partjaitól nem messze, az esetet egy térfigyelő kamera is rögzítette. Bár a felvételen alig látszik valami a sötétben, az kivehető, ahogy a kivilágított hajó extrém gyorsasággal süllyed, kicsit az oldalára dől, majd teljesen eltűnik a tengerben.

A jacht a brit Bill Gatesnek hívott Mike Lynch milliárdos tulajdonában állt,

és gyakorlatilag egy győzelmi utazáson volt rajta az üzletember és családja, befolyásos barátai, miután Dr. Lynch-et felmentették csalás vádja alól, írja a Daily Mail.

A tragédiában életét vesztette üzlettársa, a Morgan Stanley International bank elnöke, Jonathan Bloomer, annak felesége Judy és a Clifford Chance ügyvédje, Chris Morvillo, valamint maga a milliárdos Lynch is.

Mostantól már csak a hajó megmentése a cél, ez a folyamat pedig vélhetően több hétig eltart majd, hiszen megtalálták az utolsó keresett személyt is. Helyi idő szerint péntek dél után éppen a partra szállították

Dr. Lynch 18 éves lányának holttestét is,

mindenki más túlélte a szerencsétlenséget.

A szakértőknek nem volt egyszerű dolguk a holttestek felkutatásában még akkor sem, ha volt térképük a gigantikus jachthoz. A sajtó munkatársainak azzal próbálták szemléltetni a kutatást, hogy képzeljenek el egy 18 emeletes épületet tele vízzel, és ebben kell megtalálniuk valakit. Az olasz média arról számolt be, hogy az áldozatokat a kabinjaikkal ellentétes oldalon találták meg a jachtban, ami arra utal, hogy próbáltak a betörő víz elől menekülni a magasabban fekvő területek felé.

Az olasz hatóságok jelenleg a hajótörést vizsgálják, és többrendbeli emberölés ügyében nyomoznak.

Az emberöléssel kapcsolatos nyomozást Ambrogio Cartosio, a közeli Termini Imerese város ügyészségének vezetője vezeti, további részleteket várhatóan holnap délelőtti sajtótájékoztatón árulnak el erről.

A hajótörés előidézése külön bűncselekménynek számít az olasz büntető törvénykönyv szerint, az ezért bűnösnek talált személyek akár 12 év börtönt is kaphatnak.

A nyomozók megvizsgálták a vihar éjszakáján készült videókat és fényképeket, amelyek a hajó utolsó perceit mutatják, valamint a kikötőről készült CCTV-felvételeket is.

A Palermo Today olasz hírportál közleménye szerint a partiőrség tisztviselői a part mentén lakókat is megkeresték, hátha rögzített valami fontosat a térfigyelő rendszerük tengerre néző ingatlanjaikban.

Az ügyészség felülvizsgálja a Bayesian kapitánya, James Cutfield és Matthew Griffith elsőtiszt intézkedéseit és döntéseit is. A jelentések szerint Cutfieldet az ügyészség legalább két órán át faggatta a történtekről.

A szuperjacht állítólag az orra felé dőlt meg először, majd ezután dőlt a jobb oldalára. A hajó építői szerint a legénységnek 16 perc állt rendelkezésére, hogy az utasokat figyelmeztesse a süllyedés előtt.

Mike Lynch technológiai vállalkozó, keresőszoftver és kiberbiztonsági cég vezetője is volt.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
Drámai fordulat Rubint Réka állapotában, a nyaralásról egyenesen az onkológiára vitték
A montenegrói családi vakáció után egyenesen az onkológiára került Rubint Réka egy előrehozott műtét miatt. A beavatkozás után videóban jelentkezett, ahol elmondta, a mélyponton már túl van és fokozatosan erősödik.

Megosztom
Link másolása

Az ember azt hinné, egy montenegrói családi vakáció a feltöltődésről és a tengerparti semmittevésről szól, de Rubint Rékának a nyaralásról egyenesen az onkológiára vezetett az útja. A fitneszedző egy váratlan, előrehozott műtéten esett át, és bár a beavatkozás megviselte, a közösségi oldalán már a rá jellemző elszántsággal üzent – írta a Story.

A beavatkozást eredetileg egy héttel későbbre tervezték, így a hír, hogy a vakáció után azonnal a kórházba kell mennie, őt is váratlanul érte. Az operáció után egy videóban jelentkezett, ahol láthatóan gyenge hangon, egy rózsafüzért szorongatva nyugtatta meg a követőit: a mélypontot a műtét és a másnap jelentette, azóta viszont fokozatosan erősödik.

„Amíg van egy utolsó esélyed, van esélyed a győzelemre is! Mert a statisztika nem számol a szívvel!”

Az operációval azonban nincs vége a küzdelemnek, a következő napjai a lábadozásról szólnak majd, főleg, hogy a kezelőorvosa már egy újabb kemoterápiás kezelést is előírt számára. A kórházban férje, Schobert Norbert és három gyermekük, Lara, Norbika és Zalán várták.

A nehéz időszakban a fitneszedző a hitéből és a család szeretetéből merít erőt, de a sportból hozott mentalitás is áthatja a gondolkodását. Betegágyából Rafael Nadalt idézte, aki szerint az igazi bajnokok nagyon nehéz dolgokat visznek véghez. Hitvallása szerint a szeretet az univerzum egyik legtisztább gyógyító ereje, amiért hihetetlenül hálás a családjának, a barátainak és az Onkológiai Intézet dolgozóinak is.

A betegséggel való szembenézés legfőbb motivációját is megfogalmazta, ami minden eddigi célt felülír.

„Csak a Jóisten segítsen nekem, hogy a legnagyobb álmom meg tudjon valósulni: hogy lássam a kis unokáimat.”


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
13 év után váratlanul megmutatta barátnőjét a világnak Arnold Schwarzenegger - Bécsben
Az Osztrák Világcsúcs nevű rendezvényen jelent meg Arnold Schwarzenegger és barátnője, Heather Milligan. A pár a protokolláris eseményen Kamala Harris volt amerikai alelnökkel is fotózkodott.

Megosztom
Link másolása

A 78 éves akciósztár és volt kormányzó résnyire nyitotta magánéletét védő ajtaját, és egy bécsi klímacsúcson mutatta meg a világnak régóta tartó, de a nyilvánosság elől szinte teljesen elzárt kapcsolatát a nála 27 évvel fiatalabb Heather Milligannel.

A pár a bécsi Hofburgban vonult fel, ahol Arnold Schwarzenegger a legújabb klímainiciatíváját prezentálta, és ahol olyan figurák adták egymásnak a kilincset, mint Kamala Harris volt amerikai alelnök vagy Alexander Van der Bellen osztrák államfő.

A spanyol HOLA! cikke szerint a közös megjelenésük azért is számít eseménynek, mert a több mint egy évtizede tartó viszonyukból alig szivárgott ki valami. A mostani alkalommal viszont nemcsak a fotósok előtt pózoltak, de a hivatalos csoportképeken is együtt szerepeltek a politikai elittel.

„Imádom, hogy ennyire a munkának él. Teljesen független. Egyszerűen hajtja a szenvedély” – áradozott róla Schwarzenegger.

A kapcsolatuk 2012-ben indult, miután Schwarzenegger egy vállműtét után fizioterapeutát keresett, és a sebésze tudta is a megoldást. A színész elmondása szerint az orvos ennyit mondott neki a szakemberről: „Csak egyetlen ember van, Heather. Minden sportolót hozzá küldök, mert ő az egyetlen, aki tényleg tudja, miről beszél.”

A terápia annyira jól sikerült, hogy a kezelések után a Terminátor randira hívta a nőt. Schwarzenegger egy interjúban idézte fel a kezdeteket:

„Elmentem hozzá, és miután befejeztem a terápiát és befejeztük a filmet, felhívtam, és meghívtam ebédelni, hogy megköszönjem neki. Aztán az egyik dolog a másikhoz vezetett.”

Úgy tűnik, a dolog annyira bejött, hogy azóta is együtt vannak, miközben Milligan sikeresen építi a saját karrierjét, kliensei között profi sportolókkal az NFL, NBA és MLB világából.

Arnold Schwarzenegger már ismét Budapesten tartózkodik: a világsztár a The Kelly’s című akciófilm forgatása miatt érkezett a magyar fővárosba, ahol a produkció munkálatai már május óta zajlanak. A forgatás több budapesti helyszínt is érint, sőt a közelmúltban közlekedési korlátozásokra is szükség volt egyes jelenetek felvétele miatt. A stáb várhatóan még hetekig Magyarországon dolgozik, bár a forgatás hivatalos befejezési dátumát egyelőre nem hozták nyilvánosságra.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Kiderült, mennyi pénzt zsebelt be Brooklyn Beckham azért, hogy kigúnyolja a családját
Brooklyn Beckham a DoorDash új, világbajnoksághoz kapcsolódó reklámjában szerepel, amelyben a családi viszályára utal. A Page Six forrásai szerint a kampányért komoly pénz ütötte a markát.

Megosztom
Link másolása

A Beckham-család drámája mára termék lett, és az ára a Page Six cikke szerint legalább egymillió dollár. Ennyit kaszált ugyanis Brooklyn Beckham azzal a DoorDash-reklámmal, amiben lazán poénra veszi, hogy épp szétesik a családja - miatta. Miközben a szülei és a 14 éves húga a források szerint vigasztalhatatlanok,

Brooklyn a világbajnokság-láz közepén váltja aprópénzre a család érzelmeit, a cég pedig dörzsöli a tenyerét, mert a botrány a legjobb reklám.

A videóban Brooklyn hanyag eleganciával magyarázza a bizonyítványát, miért is nézi otthonról a foci VB-t, miközben apja, a futball-legenda David Beckham a torna nagykövete. Ahelyett, hogy a pálya széléről szurkolna, a kanapéról mondja a kamerába a sejtelmes szöveget.

„Valószínűleg azon tűnődtök, miért nézem a 2026-os FIFA-világbajnokságot itthonról. Nem mintha nem lennének jegyeim. Hm, azért, mert… ez egy hosszú történet.”

Aztán a megérkező ételfutárnak átnyújtja a jegyeket azzal a felkiáltással, hogy „Ezek mehetnek valaki másnak. Tegyétek valami szórakoztató helyre.” A kampány részeként a nézők nyomok alapján vadászhatnak az elrejtett belépőkre.

A net persze azonnal rávetette magát a témára, Brooklyn korlátozta is a kommenteket az Instagramján, de a marketinggépezetet ez nem állította meg. Egy márkaszakértő szerint a DoorDash zseniálisat húzott.

„Ez egy jó reklám. Emberi igazságokra tapint rá: minden családnak megvannak a maga viszályai. A cég hírekben akar szerepelni, és elérték, amit akartak… ”

– nyilatkozta Ana Andjelic.

A cég hivatalos közleménye is ezt a vonalat viszi tovább, szerintük a kampány a „szórakozást és őrületet” tükrözi, amit csak a világbajnokság hozhat el.

A Beckham-klán azonban aligha találja viccesnek a helyzetet. A reklám napokkal azután jött ki, hogy David Beckham június 12-én csillagot kapott a Hollywoodi Hírességek Sétányán. Az eseményen az egész család ott volt – kivéve Brooklynt és feleségét, Nicola Peltz-t, pedig a házuk alig húsz percre van onnan.

A családi viszályról kérdezve David Beckham a Varietynek csak annyit mondott, nem szeretne a témáról beszélni.

„ez egy magánügy… Ez az egyetlen dolog, amiről nem akarok beszélni.”

Később a 14 éves Harper egy levéllel próbált bejutni a bátyjához, de az nem nyitott ajtót. A háttérben komoly PR- és jogi gépezet mozog.

A pár tavaly felbérelte a Meghan Markle-t is képviselő ügyvédi irodát, amely állítólag nem tudott a DoorDash-kampányról.

A források szerint a reklámötletet Nicola Peltz bátoríthatta, aki egyre nagyobb befolyással van a férjére.

Brooklyn korábban még azt hangoztatta, hogy békét és magánéletet akar, most pedig épp abból a konfliktusból csinál pénzt, ami elől menekülni próbált.

Az elmúlt hónapokban a hidegháború látványosan eszkalálódott. A testvéri fronton is repedések jelentek meg: Cruz Beckham Párizsban a kamerák előtt üzente, hogy békülne, miközben a családdal folytatott kommunikáció jogi mederbe terelődött, Brooklyn pedig következetesen a felesége mellé áll.

Mindez egy irányba mutat: a pár kommunikációja azt hangsúlyozza, hogy készek a konfliktus árán is építeni Brooklyn saját márkáját. Ebben a sorban a DoorDash-kampány a leglátványosabb, mert a családi törésvonalat már kereskedelmi tartalomként is felhasználja.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
„Én nem venném át” – Tóth Vera meglepő őszinteséggel beszélt Rúzsa Magdi Kossuth-díjáról
Tóth Vera egy YouTube-műsorban fejtette ki, hogy ő maga visszautasítaná a Kossuth-díjat, mert nem érzi magát érettnek rá. Ezzel összefüggésben bírálta Rúzsa Magdit is, akinek szerinte szintén túl korán ítélték oda az elismerést.

Megosztom
Link másolása

Tóth Vera Kadarkai Endre YouTube-műsorában fogta magát, és kimondta, amit sokan legfeljebb csak a hátuk mögött mertek megfogalmazni Rúzsa Magdi Kossuth-díja kapcsán. Vera nem is annyira a díjazott személyével, mint inkább a rendszer logikájával szállt vitába, amikor kijelentette, hogy ő maga biztosan nem fogadna el egy ilyen elismerést, mert egyszerűen nem tart még ott.

Szerinte az egész díjazási gyakorlatból hiányzik egy ésszerű korhatár, ami valóban egy lezárt életművet ismerne el.

„Borzalmasan mérges vagyok, hogy ez nincs korosztályhoz kötve. Mondjuk az ötvenöt év lenne az, ahol már egy életművet végig tudsz csinálni”

Ebből a szemszögből nézve nem is rejtette véka alá, mennyire meglepte, hogy negyvenéves pályatársa átvette a kitüntetést. Bár igyekezett tompítani a kritika élét, a lényeg egyértelmű volt. „Meglepődtem, igen. Elvitathatatlan a tehetsége, ez tény. Meg talán valamennyi életműve is van már, de továbbra is azt gondolom, hogy még ő sem tart ott, hogy átvegyen egy Kossuth-díjat” – derül ki a Story magazin cikkéből.

Amikor pedig felmerült, hogy talán csak az irigység beszél belőle, Vera azt ecsetelte, hasonló helyzetben ő nemet mondana.

„Dehogyis! Életemre esküszöm, hogy nem. Én nem venném át! Azt kérdezném, tényleg? Hogyhogy? Miért?”

Azt is hozzátette, hogy a díjak odaítélése amúgy is „egy nagyon nehéz téma”, finoman utalva a politikai hátszélre, amiből Rúzsa Magdit egyébként kivételnek tartja. Az énekesnő őszinteségi rohama itt nem állt meg: elmondta, bár jól megél és szereti a közönsége, mégis úgy érzi, szakmailag „valami még nem teljesült be”, és szívesen dolgozna együtt Azahriah-val vagy Beton.Hofival is.


Megosztom
Link másolása