SZTÁR
A Rovatból

Elon Musk ketamin, ecstasy és vényköteles gyógyszerek koktélját tolta az elnökválasztás alatt

Elon Musk nincs jól, de annak örülhet a világ, hogy ezt felismerte - visszavonul a politikától, legalábbis egy időre. Jelentések szerint viszont olyan durván drogozik, hogy nem szabadna betöltenie olyan pozíciókat sem, amelyekből nem enged.

Megosztom
Link másolása

Az Napnál világosabb, hogy Elon Musk szétcsúszott az utóbbi időben, és egyre többen nyitottak ama magyarázat felé, hogy drogok állhatnak a háttérben. A New York Times friss jelentése szerint Elon Musk komoly drogkoktélt fogyasztott kampánya során, miközben zűrös magánélete a munkáját is megnehezítette.

Musk Donald Trump elnök láncfűrészes segédjeként robbant be a politikába, akinek a feladata a szövetségi bürokrácia leépítése volt,

de a techmágnás mindössze négy hónappal a kormányzati megbízatása után a csőd szélére került. El is hagyta a politikát felismerve, hogy ez nem az ő terepe.

A Tesla vezérigazgatója korábban azt nyilatkozta, hogy depressziós, és erre ketamint írtak fel neki, ő pedig nagyjából kéthetente szedi a gyógyszert.

Bennfentesek azonban azt állítják, hogy az 53 éves Musk olyan gyakran szedte az erős érzéstelenítőt - amelyről köztudott, hogy hallucinogén tulajdonságokkal rendelkezik -, hogy az a húgyhólyagját is károsította – áll a megdöbbentő jelentésben.

Emellett ecstasyt és pszilocibint tartalmazó varázsgombát is fogyasztott, és egy olyan gyógyszeres dobozzal utazott, amelyben körülbelül 20 különböző drog volt, köztük az Adderall is, állítják források.

A környezete azt állítja, hogy Musk fogyasztása elmosta a határt a gyógyászati ​​és a rekreációs célú felhasználás között, a NYT jelentése szerint pedig állítólag az Egyesült Államokban és legalább egy külföldi országban is fogyasztott drogokat magánrendezvényeken. A jelentés a lap által áttekintett szövegeken, valamint bennfentesekkel készített interjúkon alapult.

Musk interjúkban azt állította, hogy csak kis mennyiségű ketamint szed,

és hogy nagyon nem szeret illegális drogokat használni, de kiszámíthatatlan viselkedése, ideértve a náci karlendítéseit Trump választási napi rendezvényén, legalábbis mást sugall.

Nem világos, hogy Musk drogozott-e, amikor Trump kinevezte a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (DOGE) élére, ahonnan szerdán bejelentette lemondását.

Musk űripari cége, a SpaceX, amely egy nagy kormányzati vállalkozó, megköveteli alkalmazottaitól a drogmentességet, és véletlenszerűen végeztet drogteszteket.

A techmilliárdos azonban „előzetes figyelmeztetést” kapna ezekről a tesztekről, mondták a tesztelési folyamatot ismerő bennfentesek az újságnak.

Nem világos, hogy a Fehér Ház kényszerítette-e Muskot drogtesztre vagy sem.

Állítólagos drogfüggősége mellett Musk DOGE-nál töltött időszaka összefonódott volt partnereit és gyermekeit érintő magánjogi csatározásokkal is.

Az elmúlt hetekben Musk egyre növekvő kiábrándultságot mutatott a DOGE előtt álló akadályok miatt, miközben az brutális utat tört az amerikai bürokrácián.

Musk gyakran tanúsított vad viselkedést, például láncfűrésszel hadonászott

az éves Konzervatív Politikai Akciókonferencián (CPAC) 2025. február 20-án, egy hónappal azt követően, hogy náci karlendítéssel köszöntötte híveit a Capitol One Arénában tartott beiktatási felvonuláson mondott beszédében.

Közben messze elmarad eredeti, 2 billió dolláros megtakarítási céljától, a számítások szerint ennek csupán az ezredrészét takarította meg, annak ellenére, hogy több tízezer ember veszítette el az állását.

A jelentés szerint korábban állítólag a kabinetülések során sértegette a kabinet tagjait, és rendszeresen

„verekedésbe” keveredett vitapartnereivel.

A Musk vállalkozásaira gyakorolt ​​hatás is elkezdett éreztetni hatását, miután egy sor Space X indítás heves kudarcokkal végződött, a Tesla részvényei pedig drasztikusan estek, a Tesla autók vásárlása gyakorlatilag lakossági bojkott áldozata.

Musk mostantól a Space X és a Tesla üzletágaira, valamint a Mars kolonizálására irányuló céljára fog összpontosítani a politika helyett.

Musk már az év elején elkezdett elmélkedni a visszalépésen, mondván, hogy „a DOGE egy életmód, mint a buddhizmus”, ami nélküle is fennmaradna.

A ketamint egyébként rendre írják fel hírességeknek (is) mentális problémák tüneteit csökkentendő, hiszen kutatási bizonyítékok szerint ezek a szerek alkalmasak szorongás csökkentésére is. Ugyanakkor aggasztó, amikor Muskhoz hasonlóan a terápiás kereteket átlépi a páciens - szemmel látható, mi lesz ekkor az emberből.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
Alig lehet felismerni Cseh Lászlót: az egykori úszó nemcsak szakmát váltott, de stílust is
Az egykori úszólegenda, Cseh László őszes hajjal és szakállal jelent meg egy tévéműsorban, ahol elárulta, hogy új szakmája van. Elmondása szerint már több mint egy éve ebben a szakmában dolgozik.

Megosztom
Link másolása

Cseh László, a magyar úszósport egyik legnagyobb alakja, az olimpiai ezüst- és bronzérmes, többszörös világ- és Európa-bajnok úszó, akit évtizedekig a medencében, többnyire borotvált fejjel láttunk, most őszes körszakállal és hosszabb hajjal ült a stúdióban.

A minap az RTL Reggeli című műsorában jelent meg. Olyan nyugalommal beszélt a fázisceruzáról, mintha mindig is ez lett volna a természetes közege.

Mert Cseh László, miután megnyert 112 magyar bajnoki címet, 2021-ben visszavonult az élsporttól, fogta magát, beiratkozott egy iskolába, és villanyszerelő lett.

És mielőtt bárki azt gondolná, hogy ez csak egy hirtelen jött hóbort, Cseh László gyorsan tisztázta a helyzetet. Azt mondja, a dolog komoly, és már több mint egy éve benne van a szakmában.

„Elvégeztem az iskolát, és most már több mint egy éve csináljuk ezt a villanyszerelést. Sokan kérdezik tőlem, hogy ezt miért, meg hogy. Igazából engem ez érdekelt”

– mondta a beszélgetésben, amit az NLC is feldolgozott. Az úszó őszintén beszélt arról, hogy a napi rutin mennyire új élmény számára az élsport évtizedei után.

„Nem mondom, hogy ez egy nagyon könnyű dolog, meg mindennap menni kell dolgozni, ez egy újdonság számomra. Az úszást nem tekintettem munkának, ezt sem tekintem száz százalékig annak, de ez mégiscsak másfajta munka”

– fogalmazott.

De a valódi mélyvíz, úgy tűnik, nem a falban futó vezetékek, hanem a gyerekszoba. A sportoló, aki a világ legkeményebb versenyein állt helyt, kendőzetlenül beszélt arról, hogy az apaság minden eddiginél nagyobb próbatétel.

„Ha azt gondoltam, hogy úszni vagy edzésekre járni, meg a világversenyeken helytállni nehéz feladat, akkor szerintem szülőnek lenni még nehezebb”

– vallotta be. A 2022-ben született kislányát persze már megismertette a vízzel, de hangsúlyozta, esze ágában sincs eldönteni helyette, hogy kövesse-e őt a medencében. A döntést teljes egészében a gyerekre bízza, aki egyébként már most otthonosan mozog a klóros közegben.

Cseh 2021-ben, a tokiói olimpia után vonult vissza az élsporttól, és ahogy most kiderült, a civil életben nem a medence partján, hanem egy teljesen új szakmában találta meg a helyét.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Gordon Ramsay nagypapa lesz - fél évvel lánya botrányos esküvője után jött a gólyahír
Gordon Ramsay lánya, Holly bejelentette, hogy kisbabát vár, így a sztárséf hamarosan nagypapa lesz. A hírre a férj, Adam Peaty szülei nem reagáltak, ami tovább mélyíti a két család közötti, esküvő óta tartó viszályt.

Megosztom
Link másolása

Gordon Ramsay 26 éves lánya, Holly Ramsay-Peaty és férje, a 31 éves profi úszó, Adam Ramsay-Peaty bejelentették, hogy úton van az első közös gyerekük. A hírt Holly egy megható fotóval közölte az Instagramon, amin egy sportmelltartóban és egy lazán kigombolt ingben néz fel a férjére, miközben a pocakja már egyértelműen gömbölyödik – írta a Femcafe.

A pár semmit nem bízott a véletlenre, a posztban rögtön közölték a legfontosabb részleteket is.

„A baba Ramsay-Peaty várhatóan 2026 decemberében születik meg. Alig várjuk, hogy találkozhassunk a kislányunkkal.”

A kommentcunami persze azonnal beindult, az első hozzászólók között pedig ott volt a leendő nagypapa, aki láthatóan alig bírta türtőztetni magát. Gordon Ramsay egy csupa szív üzenetben tudatta a világgal, mennyire odavan az örömtől.

„Gratulálok mindkettőtöknek, sok szeretetet küldök nektek, Apa. Nagyon boldog nagypapa leszek, különösen ezen a karácsonyon.”

A nagy boldogság közepette azonban feltűnő volt a csend a másik oldalról: Adam Peaty szülei mélyen hallgatnak, ami a korábbi események fényében egyáltalán nem meglepő.

Holly és Adam 2025 decemberében, a történelmi Bath Abbey-ben mondták ki az igent, de az eseményt beárnyékolta egy csúnya családi dráma:

a vőlegény szülei ugyanis nem mentek el a ceremóniára.

A hírek szerint Adam anyja teljesen kiakadt a karácsonyi időponton, a konfliktus pedig akkor mélyült el végleg, amikor állítólag meg sem hívták a menyasszony leánybúcsújára.

A feszültség azóta sem csillapodott, sőt, a sajtó egyenesen háborúról cikkezett a két család között. Gordon Ramsay egy interjúban „bántónak” nevezte a helyzetet, és odaszúrt a másik félnek, mondván, a Peaty család „önmaga okozta” a problémát.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Harmadik gyermekét várja Anne Hathaway: elárulta, miért így jelentette be várandósságait
Anne Hathaway egy Instagram-videóban jelentette be harmadik terhességét. A színésznőnek és férjének, Adam Shulmannak már van két fia, a tízéves Jonathan és a hatéves Jack.

Megosztom
Link másolása

Pár másodpercnyi derű és egyetlen üzenet: „Baby, I’m yours.” Anne Hathaway egy letisztult Instagram-videóval, mosollyal és fehér szettben tudatta a világgal, hogy harmadik gyermekét várja.

Ez a letisztult poszt is azt a képet erősíti, amit Hathaway az elmúlt hónapokban következetesen épített: a közösségi médiában is az egyszerű örömökre és az önazonosságra teszi a hangsúlyt.

Ez a tudatosság nem új keletű. Amikor 2019-ben második terhességét jelentette be, szintén az Instagramon írt arról, hogy a látszat néha csal.

„Mindenkinek, aki a meddőség és a fogantatás poklán megy keresztül, tudnia kell, hogy az én két terhességemhez vezető út sem volt egyenes.”

Egy korábbi interjúban azt is elárulta, miért pont a közösségi médiát választotta a terhesség bejelentésére. Elmesélte, hogy észrevette, hogy paparazzik képeket csinálnak róla. És mivel már sejtette, hogy nem tudja sokáig titkolni a várandósságot, inkább megelőzné a híreket.

"Talán ez egy jó alkalom a közösségi média használatára. Ha úgyis kiderül, talán közzétehetek valamit, ami személyesebbnek tűnik, és tőlem jön."

-mesélte a színésznő akkoriban.

A harmadik baba bejelentése egy olyan időszakban érkezett, amikor Hathaway karrierje ismét csúcson pörög. Lázban tartja a világot Az ördög Pradát visel folytatása, de már készül a Neveletlen hercegnő harmadik része is. Mindezt megkoronázta, hogy a People magazin nemrég a világ legszebb emberévé választotta, emellett főszerepet játszik a hamarosan érkező, Christopher Nolan által rendezett Odüsszeiában, amelyben Penelopét alakítja.

A bejelentésből persze semmi konkrétum nem derült ki a várandósság heteiről, a baba neméről vagy a szülés várható időpontjáról, de nem is ez volt a lényeg. A színésznő boldogságában megannyi kollégája és rajongója is osztozik a kommentek alapján.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Új fejezetet kezdett Manuel és Busch Laura, videón az első közös házuk
Manuel és Busch Laura egy csendesebb, zöldebb környezetbe költöztek, miután megvették első közös házukat. A pár a nyüzsgő nagyvárosi életet hagyta hátra egy nyugodtabb környékért és egy saját kertért.

Megosztom
Link másolása

A nyilvános szakítás és a közös utazások után jön a párkapcsolati evolúció következő, kőkemény szintje: az első közös ingatlan.

Manuel és Busch Laura szintet léptek, és a nyüzsgő XI. kerületet maguk mögött hagyva egy zöldövezeti kertes házban kezdenek új fejezetet.

A nagy lépést Busch Laura egy TikTok-videóban mutatta meg:

„Manuval vettünk egy kertes házat, ami azt jelenti, hogy összeköltözünk, és azt is, hogy itt az ideje, hogy búcsút mondjak a drága kis lakásnak, amit eddig béreltem”.

A döntés mögött a klasszikus nagyvárosi menekülési vágy állt, szerettek volna egy nyugodtabb környéket, és mindketten hiányolták a kertet. A romantikus elképzelést persze kőkemény logisztika követte: dobozok, cipekedés és több körös fuvarozás Budapest és az új otthon között. A beköltözés maratonja egészen hajnalig tartott, de a nap végére összeállt a legfontosabb bútor, így az első éjszakát már a saját házukban tölthették.

@busch.laura Költözzünk az új otthonunkba! #költözősvlog #napivlog ♬ eredeti hang - busch.laura

A költözésből a család négylábú tagjai sem maradhattak ki. A benti cicák, Möszi és Zsenge, óvatosan, szigorúan csak pórázon ismerkedtek az új tereppel, a terasszal.

Laura hozzátette, hogy a macskáknak a jövőben egy saját, biztonságos kifutót is terveznek építeni a kertben.

Nem is olyan régen Manuelnek közel egy hónapos fogházbüntetését kellett megkezdenie kábítószer-birtoklás miatt, amiről ő maga számolt be, mondván: „letartóztattak engem és pár barátomat egy maréknyi fűvel”.

A bevonulás előtti utolsó posztja nagy visszhangot váltott ki, a mostani közös házvásárlás ehhez képest egy teljesen másfajta, a stabilitás felé mutató lépés.

Úgy tűnik, Manuel és párja a közösségi média percekben mérhető drámái helyett most egy jóval nyugodtabb, „kertes” mindennapokra rendezkednek be, amihez egy költözés minden nehézsége hozzátartozik.


Megosztom
Link másolása