Egy óriásgyertya és Wallis Simpson kocsija – a királynő utolsó, síron túli fricskája Meghan Markle-nak?
„Hála istennek, Meghan nem jön!” – az egész világsajtót bejárta ez a mondat, amelyet állítólag II. Erzsébet mondott 2021 áprilisában egyik udvari emberének, amikor megtudta, hogy Meghan Markle nem megy el Fülöp herceg temetésére, csak Harry lesz ott a sussexiek közül.
Ebben Meghan és Harry rasszistának, érzéketlennek, „ellenük machinálónak" bélyegezte a királyi családot. Azt is elmondták, azért költöztek át Amerikába, mert féltek, hogy Meghan is Diana sorsára jut.
Sajtóértesülések szerint Erzsébet a Megxit után egy ideig örömmel vette fel a telefont az akkor már Kaliforniában élő Harrynek, de amikor hétről hétre gyűltek a követelőzések, valamint a nyilvános, sajtóban kiteregetett rágalmak és (sokszor igazolhatóan hazug) vádak a királyi családról Harryék felől, a királynő „teljesen ledöbbent", és többé nem válaszolt unokája telefonjaira.
Sokan reménykedtek abban, hogy a királynő halála, a gyász megbékíti végre a folyamatosan sértődött és támadó sussexi hercegi párt, egyesíti a brit királyi családot, de a Daily Mail mai cikke a CBS amerikai tévécsatorna értesüléseire hivatkozva arról tudósított, hogy a „békére egyelőre semmi esély."
Tény, hogy Harry és Meghan sok közös eseményen vett részt a királyiakkal a gyász és a temetési készülődések során, ám továbbra is szinte mindenen megsértődtek, ami csak az eszükbe jutott.
Erzsébet talán sejthette, hogy így lesz. Testbeszéd-szakértők és a királyi családot jól ismerő kommentátorok szerint a királynő a maga megszokott, finom, mégis nagyon hatásos fegyvereivel „hatástalanította" Meghant a saját temetésén. A szertartást ugyanis megbízható embereivel ő maga tervezte meg, állítólag az utolsó elhangzó imáig, a kórusénekekig, az ültetési rendig és a virágok színéig.
Megfigyelők szerint az sem volt véletlen, hogy később Windsorban, a végső szertartás után a sussexi párt állítólag abban az autóban vitték el a kápolna elől, amelyben hajdan a trónról lemondott VIII. Eduárd király és amerikai szerelme, Wallis Simpson utazott. Ez is egyfajta szimbóluma lehetett a „végső száműzetésnek."
Akárhogy is, sokan vélik úgy, hogy a most trónra lépő Károly király uralkodásának első igazi erőpróbája az lesz: vajon felül tud-e kerekedni benne az apán az uralkodó, és ráncba szedi-e végre a „privát életre" áhítozó fiát és feleségét, akik a tengerentúlon láthatóan egy egész üzleti modellt építenek a brit uralkodói család földig rombolására.
(Az eredeti források a szövegbe belinkelve olvashatók.)