5 aprócska párkapcsolati probléma, ami tönkreteheti a házasságodat
Sok apró párkapcsolati probléma vezethet váláshoz. De ha megtanuljátok, hogyan kommunikáljatok és átbeszélitek a problémákat, nem kell, hogy rosszul végződjön.
Egy házasságot megtartani, miközben teljes munkaidőben dolgozol és gyerekeket nevelsz, nem könnyű feladat. És mire odajut az ember, néha már túl fáradt vagy csak simán mással szeretne foglalkozni, ezért inkább átsiklik egy-egy probléma fölött. Azonban vannak dolgok, amiket soha nem szabad kimondatlanul hagyni. A házasság hosszú távú játék.
Bár a gyermekneveléssel és a boldog házasság fenntartásával járó kihívások némelyike apróságnak tűnhet, ezek idővel összeadódhatnak, és bizony a kapcsolat végét eredményezhetik.
Íme 8 aprócska párkapcsolati probléma, amely tönkreteheti a házasságodat:
1. Nem beszéltek az intimitásról
Míg a kapcsolat elején az intimitás könnyen elérhető és élvezhető, ahogy a párok belerázódnak a kapcsolatukba, és hormonoktól őrült szerelmesek helyett inkább társakká válnak, az intimitással kapcsolatos problémák - gyakoriság, minőség, vágy - hajlamosak felszínre törni. Ez természetes. Az intimitás a kapcsolat során változik.
Ez történhet hosszú távú párkapcsolat eredményeként, vagy egybeeshet az első gyermek születésével, ám mikor ezek a változások bekövetkeznek, fontos, hogy a párok ne hagyják figyelmen kívül a problémát. Az intimitás minden boldog házasság nagyon fontos része, ezért mindenképp beszélni kell róla.
2. Egyensúlyhiány a háztartás vezetésében
A kettős jövedelmű háztartásokban, vagy még akkor is, ha a párkapcsolatban a nő az elsődleges kereső, a háztartás vezetésével kapcsolatos apró problémák később nagy problémává fejlődnek.
Mert pssszt a veszekedések, amelyek mondjuk a szemét kivitele miatt kezdődnek, valójában nem magáról a szemétről szólnak. Hanem a munkaterhelés kiegyensúlyozatlanságáról. Vagy a tisztelet hiányáról. Vagy az érzelmi munkáról.
Egy-egy ilyen beszélgetés általában csúnya vitába torkollik, ami végül már teljesen másról szól, mint amiből kiindult. Fontos tehát megtalálni azt az egyensúlyt, ami mindkét fél számára elfogadható, ha az otthon rendben tartásáról van szó.
3. Nem beszélünk eget a pénzügyekről
Ha nem beszélitek meg a pénzügyeket - különösen a házasságkötés előtt -, akkor az apró feltételezések vagy a költekezési szokásokban vagy például az adósságok visszafizetésének megközelítésében rejlő különbségek komolyabb viták muníciójává válhatnak.
Mikor elkezd komolyabbra fordulni a kapcsolat, érdemes tehát átbeszélni a pénzügyeket és az esetleges hiteleket. Sokkal jobb úgy belemenni egy házasságba, hogy tisztában vagy a másik pénzügyi helyzetével.
4. Úgy érzed, hogy nem hallanak meg
Gyakran előfordul, hogy a párkapcsolatban az egyik fél elejt egy apró megjegyzést, ami esetleg még gúnyos is („Soha nem viszed ki a szemetet”, csakhogy egyet említsünk), ami lehet, hogy neked nem nagy ügy, de a párodnak igenis az.
És bár ezek apró pillanatok, és figyelmen kívül lehet hagyni őket, ha nem foglalkoztok velük, hatalmas repedésekhez vezethetnek, ugyanis ezek a kis apróságok szépen lassan összeadódnak.
Annak érdekében, hogy ezekből az apró, elutasító pillanatokból ne váljanak nagy, kirobbanó problémák, érdemes odafigyelni a másikra. Mármint úgy tényleg.
5. Különböző gyereknevelési nézetek
Amikor a hasonló értékrenddel rendelkező párok úgy döntenek, hogy gyermeket vállalnak, gyakran nem veszik át, mi is az elképzelésük a szülői létről. Pedig számos nehéz kérdéssel találkozik az ember, mikor gyereke lesz, legyen az a fegyelmezés mikéntje, a képernyőzés vagy csak simán az általános szabályok arra nézve, hogy mit lehet és mit nem.
Fontos, hogy a leendő szülők a babanevek és a babaszoba kitalálása után beszélgessenek a nevelésről és az értékrendjükről, ugyanis a szülőknek össze kell tartaniuk, ha szeretnék jól nevelni a gyerekeiket. A következetlenség ugyanis csak összezavarja a kicsiket, és idővel aláássa a szülői tekintélyt.
Forrás: YourTango