SZTÁR
A Rovatból

10 színész, aki nemet mondott egy szerepre, aztán végignézte, ahogy másból legenda lesz

Harrison Ford helyett Al Pacino? Szinte elképzelhetetlen lenne a csere. John Travolta is lemaradt egy Oscar-díjas alakításról. Listánkban olyan elképesztő casting-döntések szerepelnek, amik örökre átírták a filmtörténetet.

Megosztom
Link másolása

Néha egyetlen „igen” elég ahhoz, hogy a filmtörténelem egy alternatív univerzumban folytatódjon. Egy világban, ahol Will Smith a piros tablettát választja, Tom Selleck bajusza alatt mormolja, hogy „ennek a múzeumban a helye”, Al Pacino pedig lelövi Greedót.

Hollywood tele van ilyen elszalasztott lehetőségekkel, ahol egy színész döntése örökre megváltoztatta egy karakter, egy film és egy másik színész karrierjének sorsát.

Hollywoodban elég sok minden múlik azon, hogy valaki épp ráér-e, érti-e a forgatókönyvet, vagy van-e kedve hónapokra eltűnni Új-Zélandon. Néha egy szerep csak egy újabb ajánlatnak tűnik a sok közül, aztán pár év múlva már filmtörténeti hivatkozási pont, popkulturális mém, Oscar-díj, franchise, póló, akciófigura és örök bánat lesz belőle.

A színészek persze nem jósok. Egy csomó ikonikus film a maga idejében kockázatos, furcsa vagy egyszerűen érthetetlen projektnek tűnt. Aztán jött valaki más, elvállalta, és onnantól már nehéz volt elképzelni, hogy ugyanazt a szerepet valaha bárki más játszhatta volna.

Pedig majdnem.

1. Will Smith – Neo, Mátrix

Will Smithnek például a Wachowski tesók annyira elvont dolgokat meséltek a Mátrixról, hogy inkább bevállalta a tutinak tűnő, de végül hatalmasat bukó Wild Wild Westet. Később bevallotta, hogy a rendezők víziójából semmit nem fogott fel.

„Egyszerűen nem láttam magam előtt” – mondta, és ezzel utat engedett Keanu Reevesnek, aki egy komplett generáció számára lett egyenlő Neóval.

De nem Smith volt az egyetlen, akinek egy forgatókönyv egyszerűen nem állt össze

Persze ez az egész Mátrix, valljuk be, első hallásra tényleg nem feltétlenül hangzik úgy, mint egy biztos kasszasiker: számítógépes szimuláció, lassított lövedékek, napszemüveges filozófia, latexkabátos cyberpunk messiás. A szerep végül Keanu Reeveshez került, aki olyan természetességgel lett Neo, mintha eleve egy fekete ballonkabátban programozták volna be a kilencvenes évek végére.

A Mátrix Keanuval pedig nemcsak sci-fi klasszikus lett, hanem az egyik legnagyobb hatású film

abból az időből, amikor Hollywood még komolyan hitte, hogy a jövő kicsit zöldes árnyalatú lesz.

2. Emily Blunt – Fekete Özvegy, Marvel-univerzum

Persze nem mindig a művészi értetlenség a ludas, néha csak egy rohadt naptár áll a világhír útjába. Emily Bluntnak is egy másik meló miatt kellett passzolnia a Fekete Özvegyet, ami Scarlett Johanssonból csinált egy évtizedre Marvel-ikont.

Ilyen prózai dolgokon múlik néha, hogy valaki tíz évig a Marvel-univerzum egyik legismertebb arca lesz-e, vagy csak később meséli el interjúkban, hogy igen, ez majdnem összejött.

A szerepet végül Scarlett Johansson kapta, aki több mint egy évtizeden át vitte a karaktert a Vasember-filmekből az Avengers-mozikon át egészen a saját filmig. Utólag már szinte furcsa elképzelni, hogy Fekete Özvegynek lehetett volna más arca is, de Hollywood pont ilyen: egy naptárütközés, és máris másé a szuperhősruha.

3. Tom Selleck – Indiana Jones, Az elveszett frigyláda fosztogatói

Tom Selleck volt az első választás Indiana Jones szerepére, ami utólag elég erős alternatív univerzumnak hangzik. Bajusz, kalap, ostor, régészet, kígyók: papíron akár működhetett is volna.

Ekkor a Magnum sorozat producerei rácsapták az ajtót, és közölték, hogy a szerződése miatt esélye sincs elvállalni a szerepet.

Sellecket ugyanis kötötte a Magnum, P.I., így nem mondhatott igent. A helyére Harrison Ford került, és innentől kezdve tulajdonképpen eldőlt, hogy az akció-kalandfilm egyik alapfigurája úgy fog kinézni, mint egy mogorva, elképesztően karizmatikus történelemtanár, aki bármikor képes lenne leütni valakit egy repülőtéren.

Indiana Jones Harrison Forddal vált ikonná,

és bár Selleckből is lehetett volna érdekes Indy, ezt a szerepet ma már gyakorlatilag lehetetlen leválasztani Fordról.

4. Al Pacino – Han Solo, Star Wars

Al Pacino a Csillagok háborúja szkriptjét dobta vissza Will Smith-hez hasonló indokkal.

„Kaptam egy forgatókönyvet, Star Wars volt a címe. Emlékszem, olvasás közben semmit nem értettem belőle”

– nyilatkozta, így lett Harrison Ford a galaxis leglazább csempésze.

Al Pacinónak tehát felajánlották Han Solo szerepét, de nem igazán értette a forgatókönyvet. Ez azért valahol érthető:

a hetvenes évek közepén egy űroperáról beszélünk, amiben van egy hercegnő, egy farmer srác, egy szőrös űrpilóta-társ, lézerkardok és egy beszélő szemetesvödörre emlékeztető robot.

Pacino végül nem kérte a szerepet, Harrison Ford viszont igen. És ezzel megkapta a filmtörténet egyik legmenőbb figuráját: a cinikus, laza, kissé önző, de persze a megfelelő pillanatban mindig visszaforduló Han Solót.

Nehéz nem eljátszani a gondolattal, milyen lett volna Pacino Han Solóként.

Valószínűleg sokkal intenzívebb, hangosabb és teljesen más energiájú. De sors végül Fordot választotta, és azóta nagyon reklamál senki.

5. John Travolta – Forrest Gump

John Travolta visszautasította Forrest Gump szerepét, amely végül Tom Hankshez került. Ez pedig Hanks pályájának egyik legfontosabb alakítása lett: Oscar-díj, idézhető mondatok, generációs siker, és egy film, amely a kilencvenes évek amerikai mozijának egyik nagy sikere lett.

Travolta karrierje persze ettől még nem omlott össze, sőt, nem sokkal később jött a Ponyvaregény, ami teljesen új pályára állította.

De Forrest Gump azért mégis az a típusú szerep, amelyre utólag már mindenki úgy néz, mint egy kihagyott ziccerre. Tom Hanks viszont olyan szinten összenőtt a figurával, hogy ma már Travoltával elképzelni is inkább filmes gondolatkísérlet, mint valós lehetőség.

6. Matt Damon – Jake Sully, Avatar

Matt Damon pedig a filmtörténelem talán legnagyobb anyagi melléfogását hozta össze, amikor egy másik forgatás miatt visszadobta az Avatart, és ezzel lemaradt a filmprofit egy busás százalékáról is. Nem vállalta el Jake Sully szerepét az Avatarban, részben időzítési problémák miatt.

A sztori számára különösen fájdalmas része, hogy állítólag a film bevételéből is részesedést kaphatott volna, ami az Avatar esetében nem aprópénzt jelent.

A szerepet végül Sam Worthington játszotta el, James Cameron filmje pedig minden idők egyik legnagyobb bevételű mozija lett. Damon később többször is viccelődött azon, hogy ezzel valószínűleg filmtörténeti léptékű összeget hagyott az asztalon. Azért ma már elképzelhetetlen lenne a szerep Matt Damonnal, egy fiatalabb srác sokkal jobban illet a történetbe.

7. Michelle Pfeiffer – Clarice Starling, A bárányok hallgatnak

Michelle Pfeiffernek is felajánlották Clarice Starling szerepét A bárányok hallgatnak-ban, de a film sötét, nyomasztó világa miatt végül nemet mondott. Nem nehéz megérteni: ez nem az a projekt, amely után az ember könnyedén hazamegy vacsorázni.

Michelle Pfeiffer konkrétan azért lépett vissza A bárányok hallgatnaktól, mert nem bírta a sztori sötétségét. „Egyszerűen zavart, hogy a végén a gonosz győz” – indokolta,

miért nem lett belőle Clarice Starling. Jodie Fosternek szerencsére nem voltak ilyen aggályai. A szerepet ő vállalta el, és ezzel a thriller műfajának egyik legerősebb női alakítását hozta létre. Clarice Starling egyszerre sebezhető, okos, feszült és elképesztően elszánt; Foster játéka pedig nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a film ne csak egy sorozatgyilkosos thriller legyen, hanem Oscar-díjas klasszikus.

Pfeiffer döntése emberileg érthető, filmtörténetileg viszont Jodie Foster egyik legnagyobb lehetőségét nyitotta meg.

8. Sean Connery – Gandalf, A Gyűrűk Ura

A fantasy műfaj pedig Sean Connery-n fogott ki, aki a komplett Gyűrűk Urát nem tudta hova tenni, hiába ajánlották fel neki Gandalf szerepét.

„Elolvastam a könyvet. Elolvastam a forgatókönyvet. Láttam a filmet. Még mindig nem értem” – ismerte el, Ian McKellen pedig élete szerepét kapta meg.

Sean Connery tehát azért mondott nemet Gandalf szerepére, mert nem értette a történetet, és úgy általában a fantasy világa sem volt különösebben az ő terepe. Ha valaki nem érzi, mi a tétje egy gyűrűnek, egy varázslónak, egy hobbitnak és Mordornak, akkor tényleg nehéz három filmen át bölcsen nézni egy bot mögül.

A szerepet végül Ian McKellen kapta, aki olyan tökéletes Gandalf lett, hogy ma már a karakter szinte automatikusan az ő arcával, hangjával és tekintetével jelenik meg az ember fejében. McKellen alakítása egyszerre volt méltóságteljes, meleg, fanyar és félelmetes, amikor kellett.

Connery Gandalfként izgalmas alternatíva lett volna, de McKellen változata annyira véglegesnek érződik, hogy ebben az esetben talán mindenki jobban járt így.

Kivéve Connery bankszámláját, ha igazak a mesés honoráriumról és részesedésről szóló történetek.

9. Nicolas Cage – Aragorn, A Gyűrűk Ura

És van, amikor se a naptár, se a szkript nem számít, csak a magánélet. Nicolas Cage-nek egyszerűen nem érte meg, hogy évekre Új-Zélandra költözzön Aragorn szerepéért, távol a családjától, így Viggo Mortensen húzhatta elő a kardot.

Felajánlották neki Aragorn szerepét, de végül nemet mondott, mert nem akart hosszú évekre távol lenni a családjától a forgatás miatt. Viggo Mortensen aztán olyan természetességgel lett a száműzött királyból mítoszi hős, mintha tényleg valahol erdőkben, romok között és csatatereken nevelték volna fel.

Aragorn figurája nála nemcsak nemes és bátor lett, hanem fáradt, koszos, kételkedő és nagyon emberi is.

Nicolas Cage Aragornként nyilván egészen más film lett volna. Valószínűleg több váratlan hangsúly, furcsább energia és kiszámíthatatlanabb jelenlét került volna a történetbe. De Középfölde végül Mortensent kapta, és a fantasyrajongók többsége ezt azóta sem bánja.

10. Gwyneth Paltrow – Rose, Titanic

Végül pedig ott a majdnem-helyzet, amikor a célegyenesben dől el, hogy mégsem te leszel az. Gwyneth Paltrow nevét komolyan fontolgatták a Titanic Rose-ának szerepére, de a befutó végül Kate Winslet lett, aki egy globális fenomén főszerepében vált felejthetetlenné.

Gwyneth Paltrow neve is felmerült Rose szerepére a Titanic-ban, mielőtt Kate Winslet végül megkapta volna a lehetőséget.

És hát a Titanic nem egyszerűen sikerfilm lett, hanem globális jelenség: mozi, könnyek, Leonardo DiCaprio, Celine Dion, bepárásodott autóablak, hajóorr, és egy ajtó, amelyről azóta is vitatkozik az internet.

Winslet alakítása nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Rose ne csak egy kosztümös melodráma gazdag lányfigurája legyen, hanem egy egész generáció emlékezetébe beégő karakter. Paltrow valószínűleg másféle Rose-t hozott volna, de Winslet annyira erősen kapcsolódott össze a filmmel, hogy utólag már ez is azon hollywoodi „mi lett volna, ha” történetek közé tartozik, amelyeknél a végén mindig ugyanoda jutunk: néha a visszautasított szerep nem elveszett lehetőség, hanem valaki más életének nagy fordulópontja.

Hollywood tele van ilyen döntésekkel.

Egy félreértett forgatókönyv, egy másik sorozatszerződés, egy magánéleti szempont vagy egy kényelmetlenül sötét történet elég ahhoz, hogy egy szerep másnál landoljon.

Aztán jön a bemutató, a kasszasiker, az Oscar, a kultusz, és utólag már minden magától értetődőnek tűnik.

Pedig ezek a legendás alakítások sokszor nem azon múltak, hogy valakit elsőre kiválasztottak. Hanem azon, hogy valaki más előtte nemet mondott.

Via Aol.com


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
A Metallica gitárosa hatalmasat esett a színpadon koncert közben – a poén, amivel elintézte, zseniális
Kirk Hammett, a Metallica gitárosa egy szerencsétlen mozdulat után zakózott a dublini fellépésen. A zenész nem jött zavarba, és önironikus posztban reagált a rajongói videókra.

Megosztom
Link másolása

Ismerős az az érzés, amikor a koncerten a tömeg együtt lélegzik, a dobok a gyomrodban dübörögnek, a színpadon egy gitárfenomén játszik?

Ez történt Dublinban is, ahol a Metallica a „Seek & Destroy” legintenzívebb pillanataiban járt, Kirk Hammett, a legendás szólógitáros pedig vigyorogva sétált a színpad szélére, hogy megmutassa a világnak, ki az úr.

Csakhogy Kirk Hammett a színpad szélén megcsúszott és elesett.

A dublini közönség egy pillanatra biztosan visszatartotta a lélegzetét, de a pánik felesleges volt.

A zenész talpra ugrott, és mintha mi sem történt volna, befejezte a dalt

– írta a Loudersound. Az esés egyáltalán nem törte meg a lendületet, a zenekar profin lehozta a bulit, ami egyébként a két tervezett dublini koncert közül az első volt.

Másnap pedig Kirk Hammett újraposztolta az egyik rajongó által készített videót az eséséről.

És hogy mindenki számára egyértelmű legyen, mennyire humorral kezeli a helyzetet, egy tökéletes szójátékkal kommentálta a saját zakózását: „Slip & Destroy”.

A színpadi balesetek persze szinte már a műfaj velejárói. Az utóbbi évtized talán leghíresebb esése a Foo Fighters frontemberéhez, Dave Grohlhoz köthető, aki 2015-ben Svédországban zuhant le a színpadról, és úgy eltörte a lábát, hogy a közönség szeme láttára kellett ellátni. Grohl azonban nem az a típus, aki egy szimpla törés miatt lemond egy turnét: a turné hátralévő részét egy gigantikus trónon ülve játszotta végig.

A Metallica történetében Hammett dublini botlása mindenesetre egy kifejezetten könnyed, humoros epizódnak számít, főleg, ha a banda saját, sokkal sötétebb múltjára gondolunk.

A rajongók sosem felejtik el az 1992-es montréali koncertet, ahol James Hetfield énekes egy pirotechnikai baki miatt másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett, miután belesétált egy több méteres lángoszlopba. Ahhoz a balesethez képest egy megcsúszás, amit a főszereplő egy laza Instagram-poszttal elüt, valóban csak egy apró színfolt. A közösségi média korában egy ilyen esés már nemcsak kellemetlen baki, hanem egy pillanatok alatt terjedő, szerethető mém, ami a sztárt csak még emberibbé teszi.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Látványosan kigyúrta magát és Svédországba költözött Andrei Mangra
Andrei Mangra komoly fizikai átalakuláson ment keresztül, és a korábbi vékony alkata helyett izmos testet épített. Elmondása szerint testileg-lelkileg is rendbe jött, aminek a svédországi új élete is része.

Megosztom
Link másolása

„Határozottan Skandináviában éltem a legjobb időszakomat” – posztolta nemrég Andrei Mangra, és a helyzet az, hogy ezt most el is hihetjük neki. A Dancing with the Stars egykori csillaga, akinek a nevét az elmúlt években inkább egy zavaros rendőrségi ügy, mintsem a táncparkett csillogása mellett emlegettük, most Svédországban tűnt fel.

És nemcsak egy szelfi erejéig: a jelek szerint a belga kitérő után most az északi modell lett a befutó, ahol a táncos új csapattal, új fellépésekkel és láthatóan újult erővel próbálja végleg maga mögött hagyni a múltat.

„Határozottan Skandináviában éltem a legjobb időszakomat.”

A legfrissebb fejlemény, hogy Mangra a nemzetközi tánccsapatával lépett fel egy svédországi rendezvényen, ami önmagában még lehetne egy sima hakni. De a történet ennél több rétegű. Nem sokkal később már a Finnország és Svédország között elterülő festői Åland-szigetekről posztolt, láthatóan egy frissen szerzett baráti társaság közepén – írta a Story. Már az év elején is Stockholmban fotózkodott, ami arra utal, hogy a skandináv projekt nem egy hirtelen ötlet, hanem egy tudatosan felépített újrakezdés. A pletykák szerint egy svéd tánccsapathoz igazolt, ami végleg lehorgonyozhatja az elmúlt évek vándorlásai után.

Az egészben pedig talán a leglátványosabb a fizikai reboot.

A magyar tévénézők emlékezetében még filigrán alkatú táncosként élő Mangra mostanra masszív izomzatot pakolt magára, ami illeszkedik a „testileg-lelkileg is rendbe jöttem” narratívájába.

Ez a döbbenetes átalakulás vizuálisan is alátámasztja, hogy a táncos nemcsak országot, de életmódot és talán fókuszt is váltott a botrányok után.

Mert nem volt ez mindig így. Andrei Mangra a magyarországi Dancing with the Stars egyik legnagyobb sztárja volt: az első évadban ezüstérmes lett, a másodikat Tóth Andival meg is nyerte. Aztán 2024-ben, az ötödik évad közepén minden összeomlott. Szabó Zsófival az oldalán kellett félbehagynia a versenyt egy magánéleti botrány és egy csúnya rendőrségi ügy miatt.

A háttérben egy egészen drámai történet állt: a táncost a hírek szerint a saját otthonában támadták meg, késsel fenyegették és ötmillió forinttal zsarolták. Mangra az eset után sírva nyilatkozott, és egyértelművé tette, hogy ő ebben a sztoriban az áldozat.

„Én nem vagyok bűnöző, hanem egy áldozat sajnos.”

Az ügyet tovább bonyolította, hogy a vérében a Blikk szerint amfetamin-származékot találtak, bár ő ezt a korábbi depressziójára szedett gyógyszerekkel magyarázta. Ebből a mélypontból kellett felállnia, és úgy tűnik, a skandináv levegő és az új kihívások most megadják neki azt a nyugalmat, amit itthon elveszített.

Via Blikk


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Elszabadult a vita a két magyar véleményvezér között – Lakatos Levente nagyon durván beszólt Nagy Ádámnak
A Heti Hetes műsorvezetője azzal vádolta az írót, hogy „telibe tolja a fideszeseket”. Lakatos Levente erre egy trágár kijelentéssel válaszolt, miközben a párbeszéd fontosságát hangsúlyozta.

Megosztom
Link másolása

„Benne van a seggében a saját feje” – ezzel a nem túl finom anatómiai képpel zárta le Lakatos Levente azt a vitát, ami közte és a Heti Hetes friss műsorvezetője, Nagy Ádám között robbant ki a napokban. A magyar online közélet két megkerülhetetlen figurája feszült egymásnak, a téma pedig nem más, mint hogy kinek adunk platformot, és kinek nem.

A szópárbajt Nagy Ádám indította, amikor Kajdi Csabával beszélgetve bírálta Lakatos Levente vendégválasztásait. A Fókuszcsoport arca elég egyértelműen fogalmazott arról, miért nem menne el az író podcastjébe.

„Nem érzem, hogy Lakatos Levente az én világom lenne, ő is telibe tolta a fideszeseket. Deák Dánielt és Bohár Dánielt interjúztatta” – indokolta távolságtartását Nagy.

Lakatos Levente a saját műsorában vágott vissza, és nem is fogta vissza magát. Szerinte Nagy egyszerűen képtelen túllépni azon, hogy ő olyan, a kormánypárti nyilvánossághoz köthető figuráknak is teret adott. Az író azzal védekezett, hogy a párbeszéd híve, és a vendégeivel való beszélgetés nem jelenti azt, hogy egyet is ért velük.

„Nem értem, ha a világ színes, miért ne lehetne beszélgetni olyan emberekkel, akikkel nem értünk egyet, belekukkantani olyan fejekbe, amiket kívülről mi nem annyira értünk meg. Nem támogattam őket, nem toltam a szekerüket” – magyarázta Levente.

Az egész téma egyébként onnan indult, hogy Nagy megjegyezte, Kiara Lord ismertsége nagyban köszönhető Levente podcastjának, mire Kajdi ironikusan odavetette, hogy talán neki is el kellene mennie a műsorba – írja a Story.hu.

A vita súlyát az adja, hogy nem két random youtuber esett egymásnak, hanem két, a maga területén rendkívül sikeres véleményvezér, akiknek a platformjai eltérő elvek mentén működnek.

Nagy Ádám ráadásul idén már nemcsak a Fókuszcsoport arca, hanem a nagy múltú, az RTL-en újraindított Heti Hetes műsorvezetője is, ami egészen másfajta közéleti súlyt ad a szavainak.

A júniusi évadzáró után egy ideig a levegőben lógott a folytatás, amit végül Nagy Ádám erősített meg egy videóban. Ez a lépés jelezte, hogy az RTL újra központi márkaként számol a formátummal, ami a műsorvezető láthatóságát és véleményének súlyát is megnövelte.

Nagy Ádám megjegyzése Kiara Lordról sem a semmiből jött, a bulvársajtó már februárban arról cikkezett, hogy az egykori pornószínésznő botránykönyvet ad ki, amelynek szerzője Lakatos Levente. A kettejük közötti kapcsolat tehát dokumentált tény, ami hozzájárult Lord ismertségének növekedéséhez.

Via Blikk


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Sydney Sweeney egy szál fehérneműben reklámozza új bizniszét: a háttérben egy igazi milliárdos áll
A népszerű színésznő egy Instagram-posztban mutatta be a SYRN nevű brandjének 39 dolláros topját és 19 dolláros alsóját. A cég finanszírozási hátterében egy olyan befektetési alap áll, amelyhez Jeff Bezosnak és Michael Dellnek is köze van.

Megosztom
Link másolása

Aki azt hitte, Sydney Sweeney már nem tudja magasabbra tenni a lécet a saját imázsának építésében, az most kapaszkodjon. A színésznő egy friss, fülledt hangulatú Instagram-videóval jelentkezett be a „Date Night” (Randevú) tematikában, amiben nem mást, mint a saját, SYRN nevű fehérneműmárkájának egyik legújabb szettjét népszerűsíti.

A dolog annyira profin van összerakva, hogy az egyszeri felhasználó szinte észre sem veszi, hogy egy tökéletesen targetált hirdetést lát, miközben Sydney Sweeney az ágyban gurulva játékosan biggyeszt a kamerába.

A színésznő a SYRN 39 dolláros Lowdown Cami felsőjét és a 19 dolláros Confidential Hipster alsóját viseli – írja a Cosmopolitan. A megjelenést lágyan hullámosra szárított szőke haj és egy visszafogott, barackos tónusú smink teszi teljessé, ami tökéletesen hozza a márka által képviselt „egyszerre romantikus és dögös” esztétikát. Sweeney a brand mögötti filozófiáról azt mondta,

„szerettem volna létrehozni egy helyet, ahol a nők mozoghatnak aközött, ahányfélék vagyunk”.

A videó üzenete pontosan illeszkedik a SYRN koncepciójához, amely négy fő hangulatra épül: a kényelmesre (Comfy), a játékosra (Playful), a romantikusra (Romantic) és a csábítóra (Seductress).

A legérdekesebb fordulatot azonban a háttér-információk hozzák, amelyek szerint a januári indulású márkát nem közvetlenül, hanem egy olyan befektetési alapon keresztül támogatták, amelyben Jeff Bezos és Michael Dell tőkéje is megtalálható. Ezzel a korábbi pletykák egy jóval árnyaltabb, de továbbra is rendkívül erős üzleti kapcsolatra utalnak.

Sydney Sweeney a márkaépítést a popkultúrába is mélyen beágyazza: az Eufória harmadik évadának nyitóepizódjában a karaktere a SYRN 269 dolláros Date Night Satin Corset fűzőjét viselte.

A színésznő a saját, sokszínű életét is a márka mögé állította: „Imádok autókat szerelni, vízisíelek, kiöltözöm a vörös szőnyegre, aztán hazamegyek összebújni a kutyáimmal. Nem egyetlen dolog vagyok, egyetlen nő sem az.”

Nemrég egy farmerreklámja kavart hatalmas port egy szójáték miatt („great jeans/genes”), ami a felháborodás után végül ingyenreklámként működött, és csak tovább növelte a színésznő marketingértékét.

A Bezos-féle tőkealap felbukkanása pedig arra a korábbi hírre rímel, amikor Sweeney megjelent az üzletember velencei esküvőjén, komoly találgatásokat indítva egy lehetséges üzleti együttműködésről.

Úgy tűnik, minden adott volt egy saját fehérneműmárka elindításához, a „Date Night” poszt pedig ennek a tudatosan felépített ívnek a legújabb, és talán eddigi legerősebb fejezete.


Megosztom
Link másolása