Időutazás, piramis a Marson és más furcsaságok - Trump újraélesztette a CIA Csillagkapu-projektjét
Donald Trump ismét meglepte a világot: elnöksége kezdetén bejelentette új mesterséges intelligencia programját, amely a Csillagkapu nevet kapta. Ha ez a név ismerős, az nem véletlen. Nem csak az egykor nagy sikerrel vetített mozifilm, majd az azt követő sorozat címe volt,
és más megmagyarázhatatlan jelenségek vizsgálatára.
A hidegháború legfurcsább időszakában az amerikai hírszerzés komolyan vette az olyan dolgokat, mint az időutazás, a gondolatátvitel és az asztrális kémkedés. És most Trump ugyanazzal a névvel indította útjára új projektjét. Vajon egy újabb tudományos forradalom kapujában állunk, vagy csak egy grandiózus PR-húzásról van szó?
A CIA eredeti Csillagkapu-projektje
A hidegháború idején az Egyesült Államok mindent bevetett, hogy a Szovjetunióval szemben technológiai fölénybe kerüljön. A fegyverkezési verseny azonban nemcsak nukleáris rakétákról és kémműholdakról szólt:
A projektet az 1970-es években indította a CIA és az amerikai hadsereg, és az egyik legfőbb célja a távolbalátás fejlesztése volt – az a képesség, amellyel az alany állítólag több ezer kilométer távolságban lévő helyszíneket képes „látni” és megfigyelni.
A kísérleteket a Fort Meade katonai bázison végezték, ahol „látnokokat és időutazókat” kérdeztek ki. A CIA olyan embereket toborzott, akiknek természetfeletti képességei voltak – vagy legalábbis ezt állították magukról.
De a projekt nem állt meg az orosz katonai bázisok felderítésénél.
Az 1984-ben végrehajtott „Marskutatás” kísérlet során az egyik médium egy borítékot kapott, amelyben csak egy dátum és koordináták szerepeltek. A feladat az volt, hogy a tudatával „utazzon” vissza a Marsra, egy millió évvel ezelőtt.
„Nagyon magas embereket látok. Vékonyak, de hatalmasak… és valami furcsa ruhát viselnek” – mondta a feljegyzések szerint.
A jelentések szerint ezek a piramisok menedékként szolgáltak a bolygón tomboló viharok elől, és az ott élők hibernációs állapotban várták a túlélést. Gyorsan tegyük most ide azt a képet, amit nemrég szintén az amerikaiak, de most a NASA lőtt a Marsról:
és amin, hát, nem kell sok fantázia ahhoz, hogy meglássuk egy piramis alapját.
Uri Geller és a CIA telepatikus kísérletei
A CIA aktái nemcsak marsi piramisokról és idegen lényekről számoltak be, hanem olyan neves alakok is feltűntek bennük, mint Uri Geller, a híres magyar-izraeli „kanálhajlító” mágus.
A CIA egyik kísérletében Gellert egy zárt szobába ültették, és arra kérték, hogy a tudatával próbálja meg érzékelni, mit rajzolnak a másik helyiségben.
Az egyik tesztben véletlenszerűen választottak egy szót húztak a szótárból: a „fuse” (gyújtózsinór) szót kapták. A másik szobában lévő ember erre egy petárdát rajzolt. Geller ezután azt mondta, hogy „egy hengert lát, amelyből zaj jön ki”, és egy dobot rajzolt. A következő feladatban szőlőt kellett felismernie, és a beszámolók szerint tökéletesen megrajzolta a szőlőfürtöt.
A Csillagkapu-projektet végül 1977-ben átadták a Pentagon védelmi hírszerző ügynökségének.
Trump Csillagkapu-projektje
Trump új projektje azonban nem paranormális jelenségekkel foglalkozna, hanem mesterséges intelligenciával. A cél az, hogy az Egyesült Államok technológiai vezető szerepét biztosítsák az egyre növekvő AI-versenyben, különösen Kínával szemben.
Az új program támogatói között olyan techóriások vannak, mint OpenAI, SoftBank és Oracle, akik szerint az AI forradalmasíthatja a tudományos kutatásokat és az egészségügyet.
Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója szerint az AI „hihetetlen gyorsasággal” fedezhet fel gyógymódokat betegségekre, míg Larry Ellison, az Oracle vezetője szerint az új rendszer már a legkorábbi stádiumban kiszűrheti a rákot egy egyszerű vérvizsgálattal.
Ellison szerint az AI képes lehet egyedi rák elleni vakcinákat létrehozni, amelyek személyre szabott módon kezelnék a daganatos betegségeket:
– mondta.
Trump szerint az új projekt 500 milliárd dolláros finanszírozást kaphat, és akár 100 ezer új munkahelyet is teremthet.
Új hidegháború és a Csillagkapu-projekt öröksége
Trump új bejelentése nem véletlenül érkezett most: az Egyesült Államok egyre inkább versenyre kényszerül Kínával az AI-fejlesztések terén.
Trump egyik tanácsadója, Marc Andreessen szerint ez a pillanat „az AI saját Sputnik-pillanata” – utalva arra, amikor a Szovjetunió elsőként küldött műholdat az űrbe, megelőzve az USA-t.
A nagy kérdés most az: vajon Trump új projektje tényleg forradalmi áttörést hoz, vagy csak egy hangzatos politikai kampányfogás? Az biztos, hogy ha egyszer mégis felderítik marsi piramisokat vagy megfejtik az időutazás titkát, arról nem a Fehér Ház sajtótájékoztatóján fogunk először hallani.