SZÍNES

Amikor szembejön a varázslat - 1+2 művész, aki jövet-menet mosolyt csal az arcunkra

Nosztalgiatrip a pesti bulinegyed falain, tigrisbundás akcióbűvészet Németföldön... és Céline Dion!
Solomayer Anna - sassy.hu
2023. december 25.


Megosztom
Link másolása

Nagyvárosban élni remek dolog, de a benne közlekedés nem mindig pozitív energiákkal tölti fel az embert. A kisebb népsűrűségű településeken magától értetődő egymásra köszönés, vagy az anyagi biztonságtól sokszor független, ezért irigylésre méltó mosolygós temperamentummal megáldott népek közvetlensége nehezen tud gyökeret verni egy metropoliszban. Az évnek ebben a szakában a mi klímánkon ráadásul az időjárás se segít a derűs jövés-menésben, mindenki igyekszik behúzott nyakkal a lehető leggyorsabban eljutni a maga A-jából B-jébe, ezáltal pedig kizárólag stresszforrásként éli meg a köztéri közlekedést.

Pedig milyen jól esne ilyenkor egy kis varázslat vagy csak egy kellemes kibillenés ebből a mókuskerékből….

Szerencsére léteznek most is olyan varázslók, akik jártunkban-keltünkben mosolyt csalnak az arcunkra, és ehhez sokszor még csak látnunk sem kell őket.

Huszadik századi mesehősök a falakon

Valahol a bulinegyedben Mézga Aladár retró rádióval a vállán nézi áhítatosan a felette álló csempefeliratot: I <3 RAP. Picur, az iskolás kislány Leia hercegnő ikonikus briós-frizurájával pózol a Chewbacca-i magasságokra törő Pom Pom mellett.

Ilyen, és ehhez hasonló köztéri alkotásokkal örvendezteti meg az értő közönséget a 0036mark néven alkotó művész, akinek munkáiból december 12-én nyílt kiállítás az EASY Art Space tereiben. A dátum nem véletlen, a művész egyik legismertebb alkotásának „múzsája” ugyanis ezen a napon született: 1993-ban ezen a téli napon vált az akkori gyerekek közös vakuemlékévé, amikor a Családi mozidélután a Disney-vel adását (konkrétan a Kacsameséket) megszakította Antall József halálának híre.

Ezt az ikonikus eseményt sűrítette egy képpé az alkotó: Dagobert bácsi és unokaöccsei szomorúan és tanácstalanul állják körbe a politikus alakját a sorozat betűtípusával készült „AntallTales” felirat alatt.

Aki gyerekként részese volt ennek a közös sokknak, annak egy másodpercig sem kell magyarázni a képet, valószínűleg akaratlanul is kiül az arcára egy keserédes mosoly.

Ezzel pedig a művész és alkotása már el is érte célját: érzelmeket váltott ki, adott esetben beszélgetést indított, nosztalgiát ébresztett, és ami a legfontosabb: egy pillanatra kibillentette a befogadót aktuális gondolataiból, fókuszából.

A Banksy-hez hasonlóan művésznév mögött alkotó 0036mark munkáiban az általános popkultúra, de főleg a széles körben ismert Hollywood-i filmek ikonikus elemeit társítja a 80-90-es évek magyar (vagy magyar csatornákon is elérhető) rajzfilmfiguráival. Ez általában vicces, sokszor meghökkentő, néha pedig egészen elgondolkodtató párosításokat jelent.

Ezeknek a műveknek azonban van egy fontos tulajdonsága:
csak egy bizonyos kör érti őket.

Egy külföldi nagy valószínűséggel felismeri a Ponyvaregény szereplőit, de azzal már nem tud mit kezdeni, miért lóg ki Jules táskájából egy rózsaszín-zöld kockás szalagnak látszó valami. Szinte biztos, hogy tisztában van azzal, kit ábrázol ez a paste-up, de azt nem fogja tudni, mik azok a tűzfigurák a kezében.

Ezek megértéséhez, hogy is mondják: „Itt kell élned”.

És ez az, amitől ennyire izgalmasok ezek a munkák, hiszen akik értik őket, azok tulajdonképpen egy megnevezetlen elit klub tagjai. Mert persze lehet, hogy Florence Pugh vágja a Dzsungel könyve-Midsommar fúziós képet, vagy a Hupikék Törpikék szereplőit sok európainak nem kell külön bemutatni, azért a legtöbbet mi tudunk és érzünk ezekből a művekből.

Egyszerre értjük a poént és utazunk vissza két irányban is az időben, amikor meglátjuk gyerekkorunk sokszor érthetetlen szóviccekben társalgó Dr. Bubóját, amint a már kamaszként látott Mátrix Morpheus-ának szemüvege mögül nyújtja a piros pirulát.

Csak mi értjük azt a többszörös körkörös utalást, amit a James Bond filmek egyfajta paródiájának is tekinthető Macskafogó Grabowsky-ja testesít meg, amikor a Spectre plakátjához hasonlóan pózol bogárhátúja előtt.

Ahhoz pedig, hogy mélységében értsük Pityke őrmester megjelenésének okát a Lipóti pékség mellett, végképp itthon kell lennünk nem csak térben, de időben is. Ezek a belsős poénok nagyon sokat tudnak dobni egy célzott vagy céltalan hideg téli sétafikáláson, ezúton is köszönet érte a művésznek!

Las Vegas házon kívül

Gondolt már arra a kedves olvasó, milyen érzés lehet egy bűvész segédjének lenni? Kettéfűrészelődni, egyik ajtó mögött eltűnni, a másikból előlépni, vagy mondjuk

egy arany lepedő mögül Céline Dion zenéjére felbukkanni a metró mozgólépcsőjének tetején, és büszkén meghajolni a járókelők ovációja láttán?

Nem?

Akkor a kedves olvasót is igazi meglepetésként érné a berlini mágus-páros, Siegfried és Joy akcióbűvészete (Kivéve talán a zenei aláfestést, mert az valószínűleg már csak a netre történő feltöltés során kerülne a produkcióhoz.) A két tigrisbundás, flitterbe forgatott, csillagszemüvegű pasi és arany lepedőjük 2016 óta járja a világot, többek között a Las Vegas in… című műsorával.

Bűvészklisékben gazdag fellépéseik során egyszerre figurázzák ki és állítanak tiszteletteljes emléket a klasszikus illuzionisták trükkjeinek.

Nevüket is egy híres, szintén német mágus páros után adták maguknak: a Siegfried & Roy (Siegfried Fischbacher és Roy Horn) nevű formáció fehér tigrises állatmutatványaival és bűvésztrükkjeivel vette be Las Vegas falait, hogy aztán 1967-től a kétezeres évekig tartó munkásságukkal beírják magukat a város történetébe.

A fiatal szakmabeli utódok interneten futó videói közül főleg az örökzöld „eltűntetős” trükköt bemutatók a legelterjedtebbek, ezek igénylik ugyanis a legszerényebb eszköztárat: a két mágust, aranyszínű lepedőjüket, és egy vagy több segédet. Utóbbiról nem is szoktak előre gondoskodni, hiszen a segéd - mint az köztudott - az utcán hever. Segéd ugyanis bárkiből és bármiből lehet: gyanútlan járókelőből, mozgólépcsőn utazóból, kebabosból, de akár a metróból vagy az Eiffel-toronyból is.

Az eredetileg színházban dolgozó páros a pandémia alatt döntött úgy: új teret keres a közönséggel való találkozáshoz. Így szép lassan megtanultak bármilyen közteret színpaddá varázsolni.

„Szeretünk mosolyt csalni az emberek arcára azokban a helyzetekben, amikor a legkevésbé számítanak erre. Hisszük, hogy ez a valódi varázslat”

- nyilatkozták egy interjú során.

Közteres akcióikról készült videóik által váltak világszerte ismertté, még az America's Got Talent-be is bejutottak, és ugyan mind a zsűri, mind a közönség kegyeit elnyerték, úgy döntöttek, ez nem az ő világuk, és inkább visszatérnek az öreg kontinensre.

A pandémia végével a duó visszatért a hagyományos színpadokra is, és nagyon élvezik, amikor a neten fellelhető viccesen átlátszó trükkjeik után a közönség azt várja, hogy csak bohóckodni fognak a színházban, aztán leesik az álluk a valódi bűvészet láttán. Művészetük annyira népszerű, hogy számos követőjük is készített már hasonlót videókat, ezek közül eddig az egyik legextrémebb egy vadászgép eltűntetése volt.

És hadd ejtsünk még egy szót a zenei aláfestésről.

A Las Vegas-i sztárok egyik legismertebbje Céline Dion, aki annak idején nagy tisztelője volt a Siegfried és Roy-párosnak. Hogy mikor és legfőképpen miért lett az új duó videóinak állandó kísérő zenéje az It's All Coming Back to Me Now, azt nem tudjuk.

Azt viszont igen, hogy a követők annyira megszokták, hogy van, akinél már maga a szám is Pavlovi-reflexként működik, és az egyébként sokak által nem kedvelt, giccses dal önmagában, kép nélkül is mosolyt csal az arcára. Mikor legutóbb egy másik számot raktak a videó alá, többen felháborodásukat fejezték ki, és követelték a megszokott változatot. A nézők szava pedig szent, így továbbra is a kanadai énekesnő drámai hangjára nevethetünk a két bűvész és követőik produkcióin, mindannyiunk egészségére.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZÍNES
A Rovatból
Kiborultak az emberek koszorúslányon, aki mindenét megmutatta az átlátszó ruhájában
Szerintük túlöltözte a menyasszonyt, és ezzel megalázta.

Megosztom
Link másolása

Megosztotta egy TikTok-influencer a rajongóit, miután posztolt pár videót.

A fiatal nő a legjobb barátnője esküvőjén vett részt.

Egy átlátszó, krémszínű, hastájékon is erősen kivágott ruhában jelent meg koszorúslányként, és az emberek szerint ezzel megalázó helyzetbe hozta a menyasszonyt.

A 25 éves Isabelle Mathers nem csak TikTokon publikált videókat, hanem Instagramon is közzétett képet és videót. (Ahol egyébként többségében pozitív fogadtatásban részesült, többen is kérdezték tőle, honnan van a ruha.)

Ezeken is látszik, hogy a ruhában egyrészt teljesen fedetlen a hasa, másrészt átlátszik a melle.

De a legfontosabb, amit többen is szóvá tettek, az, hogy aki megnézi a videót, annak a ruhák miatt nem egyértelmű, kinek az esküvője ez, melyikük a menyasszony.
@isabellemathers bestie is getting married @racheljdillon ♬ Chapel Of Love - The Five Keys


Megosztom
Link másolása

SZÍNES
Elképesztő titkokat árult el az amish közösség életéről egy kiugrott nő a TikTok-on
A nő videóban mutatta be, hogyan lehet ezt az életformát gázlámpákkal és néhány napelemes eszközzel fenntartani.

Megosztom
Link másolása

Egy amerikai nő most bepillantást engedett követőinek az amish életmódba.

Carol maga is amish háztartásban nőtt fel, de azóta már nem követi ezt az életformát. Most viszont bemutatta bátyja és sógornője otthonát, és hogy milyen megoldásokat alkalmaznak a mindennapokban.

Az amishok egy vallási közösség és egy szigorú életmódot követő csoport az Amerikai Egyesült Államokban.

Ők az Amish vallásnak, egy keresztény protestáns felekezetnek a tagjai. Az amishok az egyszerű életmódot, a közösségi életet és a hagyományos értékeket követik. Általában elutasítják a modern technológiát és eszközöket, például autókat, telefonokat és áramot.

A közösség tagjai általában mezőgazdasággal vagy kézművességgel foglalkoznak, és a családi és közösségi életük kiemelten fontos számukra. Szigorú szabályokat követnek az élet minden területén, és az életstílusuk nagyon eltérő lehet a modern társadalométól.

A @carolyoder_78 felhasználónéven futó tiktokker elmondta, hogy a technikai eszközök luxuscikkeknek számítottak náluk, ilyenekkel gyerekkorában nem rendelkezett.

A legszükségesebb dolgokat, például a konyhájukban a világításhoz használt lámpát gázzal működtették. Villany helyett az amish család a mennyezetükön keresztül futó gázvezetékeket használt, és öngyújtókat hordtak magukkal, hogy meggyújtsák a lámpákat.

A lakásban bemutatott eszközök nagyrésze is gázzal működik. De azért megtalálhatóak elemes vagy napelemes eszközök is. Például a nappalijukban lévő lámpa vagy a napelemhez csatlakoztatott hosszú kábel táplálta hajszárító.

Tinédzserként kreatív megoldásokat kellett találnia, ha a frizurájáról volt szó:

"Ami a hajam csinosítását illeti, szerettem volna göndöríteni a hajam. Fogtam a hajsütővasamat és egy olajlámpát, amin egy kémény volt, és a göndörítőmet a lámpa tetejére tettem, hogy felmelegedjen”

A nézők elárasztották kommentekkel Carol videóját. Volt aki kifejtette, hogy a napelemes és generátoros eszközök szintén árammal működnek, így szerintük az nem fér bele az elektromosság nélküli amish életmódba.

Mások az így elfogyasztott gáz mennyisége és az ezzel járó balesetek miatt aggódtak.

"Nem sok gázrobbanásról hallottam. Mindennek meg kell felelnie az előírásoknak és az ellenőrzéseknek"

- válaszolta Carol.

@carolyoder_78 #amish #amishtiktok #amishlife #shunning #rumspringa #tradition #indianaamish #amishrules #foryoupage #trending #amishbusiness #community #noelectricity ♬ Epic Music(863502) - Draganov89

Forrás: The Sun


Megosztom
Link másolása


SZÍNES
Egy harmincas férfi szerint az X-generáció tagjai sokkal szarabbul öregszenek, mint például ők
Csúsztat, és hülyeséget is beszél, de a követői imádják a videót.

Megosztom
Link másolása

A TikTokon rengeteg megosztó tartalom közt lehet csemegézni, ha az ember szeret ezeken elgondolkodni vagy szereti olvasgatni mások hozzászólásait egy-egy témával kapcsolatban.

Ilyen megosztóra sikeredett az a videó is amit egy 37 éves férfi tett közzé.

Ebben azt állítja, az ő generációjának, az Y-generációnak tagjai mennyivel szebben idősödnek, mint az X-generáció tagjai

Azt mondta:

Az ezredfordulón születettek fantasztikusan néznek ki a korunkhoz képest, annak ellenére, hogy a szerinte a Z-generáció tagjai ennek az ellenkezőjét állítják.

Úgy véli, hogy pont ők, az Y-generáció állította fel a sztenderdeket arra vonatkozóan, hogyan is néz ki az idősödés és hogy lehet jól öregedni.

Ezután mintegy elrettentő példaként megemlített pár karaktert olyan tévéműsorokból, amelyek ikonikusnak számítanak az X-generáció tagjai számára. Az Egy rém rendes család első évadában a főszereplő, Al Bundy elvileg 39 éves. A Seinfeld első évadában pedig George Costanza elvileg 31 éves. Ed O'Neill, aki Al Bundyt játszotta, 41 éves volt a sorozat kezdetekor, a Costanzát játszó színész pedig kb. ugyanannyi, mint az általa eljátszott karakter. És lám, milyen idősnek néztek ki. Bezzeg ő, 37 évesen.

Bár nem ez volt a célja a videóval, mégis sikerült belerúgnia az X-generációba. Ráadásul nem is az X-generáció tagjai, akiket bemutatott, hiszen Ed O'Neill baby boomer, csakúgy, mint Jason Alexander. Az X-generáció elnevezés az 1965 és 1980 közt (más felosztás szerint 1964 és 1979 között) születetteket jelöli.

Amúgy a kommentelők közül volt, aki megjegyezte, hogy ő negyvenesként jobban néz ki, mint azok a Z-generációs tiktokkerek, akik posztolgatják a "mennyi idősnek nézek ki" témájú videóikat. Más gratulált Chrisnek azért, amiért huszonévesnek néz ki 37 évesen. Akadt, aki szerint azért öregedtek gyorsabban a mai X-generáció tagjai, mert régen mindenhol dohányoztak az emberek.

@bautistud This needs to be said for millenials #millennialsoftiktok #genzvsmillenial #aging ♬ original sound - Chris Bautista


Megosztom
Link másolása


SZÍNES
Zseniálisan vágott vissza a nő, aki nem kívánt meztelenképeket kapott egy idegentől
Valószínűleg egy életre elvette a férfi kedvét a hasonló üzenetek küldözgetésétől.

Megosztom
Link másolása

Sajnos manapság egyre gyakoribb, hogy „ismerkedni vágyó” idegenek eltérnek a társalgási normáktól és a ’Szia, hogy vagy?’ helyett egy meztelenképpel indítanak.

Becky Holmes sem kívétel azok közül, akik kaptak már kéretlen intim fotókat. A brit nő azonban kapott az alkalmon és a legjobbat hozta ki a helyzetből.

"Keanu Reeves nem szerelmes beléd" címmel adott ki könyvet, melyben azokat a kínos és szórakoztató történeteket szedte össze, ahogy idegenek és csalók különféle módszerekkel bepróbálkoztak nála.

Az írónő az X-en, a korábbi Twitteren szívesen tárgyalja ki ezeket a történeteket, amikből akad bőven, hiszen napi szinten kap sörhasú, idősödő férfiaktól hasonlókat.

Nem rég születésnapja alkalmából köszöntötte fel egy kedves úriember egy hasonlóan merész üdvözlőkártyával.

A sokat mutató képhez egy Boldog szülinapot! feliratot is mellékelt. A képet a TWN oldalán láthatod.

Becky azonban már gyakorlott a hasonló helyzetek kezelésében és nem fél reagálni az üzenetekre. A történetben csak Greg-ként nevezett úriemberrel is merész tréfát űzött.

Elhitette vele, hogy képzett bőrgyógyász és a képet nézve rosszindulatúnak tűnő piros foltot fedezett fel a férfi hasán.

A férfit megijesztette a nő válasza. Egyből elkezdett orvost keresni, sőt Beckyt is megkérte, hogy ajánljon specialistát.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk