LOVE

A nők jelentős része önmagával élvezi a legjobban a szexet, és ezzel semmi gond nincsen szerintük

Egy kutatásban kérdeztek meg nőket a szexuális szokásaikról. érdekes dolgok derültek ki.

Megosztom
Link másolása

Felmérést készített egy szexuális segédeszközöket gyártó cég.

Ebből érdekes dolgok derültek ki.

A megkérdezett 2000, szexuálisan aktív nő 60 százaléka állította, még sosem élt át orgazmust a partnerével. Azt mondták, hogy önkielégítés során át tudják élni az orgazmust. Azonban 44 százalékuk aláhúzta az is, hogy az így átélt csúcspontot sem tartják kiemelkedő élménynek - írja a Bien.hu.

A megkérdezett nők 71 százaléka úgy nyilatkozott, hogy a párjukkal való szex után inkább önmagukat segítik a csúcspontra.

A kutatásból kiderült, hogy ez a fajta örömszerzés segíthet a kapcsolatok javításán is. Hozzájárul ugyanis ahhoz, hogy a nők őszintébben kommunikálhassanak a szexuális a partnereikkel, bátran elmondják el nekik, mit szeretnek az ágyban.

A válaszadók 75 százaléka szerint nincsen semmi gond a női önkielégítéssel, bár még mindig sok tévhit kering a maszturbálással kapcsolatban.

A felmérésben részt vevők 46 százaléka azt állította, hogy már vásárolt önkielégítéshez használatos terméket. Azok, akik nem használnak ilyen eszközt a partnerükkel, nagyobb arányban vélik úgy, hogy a másik nem helyeselné.

Van, aki attól tart, hogy a partnere félreértené, vagy rossz néven venné, ha használná a szexuális együttlét során, vagy bevallaná, hogy van örömszerző eszköze.

A válaszadók 60 százaléka azt mondta, hogy jobban szereti önállóan használni a segédeszköz.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Ezért nem áll szóba Hernádi Judittal soha többé a volt férje
A színésznő 17 évesen, gyámhatósági engedéllyel ment férjhez, ám két évvel később, főiskolás korában elvált. Most elmesélte, mi történt.

Megosztom
Link másolása

Az Eötvös­ 10-ben rendezett beszélgetéssorozat vendége volt Hernádi Judit. A beszélgetést Karafiáth Orsolya vezette.

Az eseményen többek közt a színésznő párkapcsolatairól és a szülei házasságáról is szó volt.

Hernádi Judit elmondta, hogy nem bánt szépen a férjével, és azt is: hiába kért volna tőle bocsánatot.

A későbbi színésznő 17 évesen, gyámhatósági engedéllyel ment férjhez, ám két évvel később, főiskolás korában elvált tőle.

Azt mesélte:

"Megbántottam, sebet ejtettem rajta. Mindig kicsit másképp éltem, léteztem, mint az átlag. Sajátosan. A szívem szerint működtem, mindig ez alapján döntöttem. Bátran és határozottan. Például kirúgtak az ország összes gimnáziumából, mert kezelhetetlen voltam. Végül levelezőn leérettségiztem, majd jelentkeztem a Színház- és Filmművészeti Főiskolára".

Majd így folytatta:

"És hogy közben kezdjek valamit a szabadidőmmel, tizenhét éves koromban gyámhatósági engedéllyel megházasodtam. Egyszer mentem férjhez, soha többet! Amint fölvettek a főiskolára, szakítottam is vele, mert nem érdekelt. Nem izgatott, hogy mi van vele. Ez nem volt szép tőlem, de ez van."

Hernádi Judit próbálta jóvátenni a történteket, de nem sikerült.

"Azóta, hogy elváltunk, nem beszél velem, pedig próbáltam vele felvenni a kapcsolatot."

Később küldött neki levelet, de ezután sem beszélt a színésznővel a volt férje:

"Egy pszichológus tanácsára írtam neki egy levelet, amiben megköszöntem neki, hogy velem volt ebben az időszakban. A szakember azt mondta, hogy küldjem el az üzenetet az édesanyjának, olvassa el, és bízzam rá, hogy odaadja-e a fiának a levelet. Odaadta, elolvasta, és állítólag csak annyit mondott: rendben van."

Forrás: Story magazin


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Tinder már uncsi, új randiapp tarol, ahol 5 szó alapján párosítják össze a felhasználókat
A LoveJack lényege az, hogy a felhasználók 5 szót adnak meg magukról, és először ez az öt szó látszik a profiljukon.

Megosztom
Link másolása

Lehet, hogy nemsokára elfelejtheted a Tindert, és új megoldással találod meg a párod?

Új randiapp tartja ugyanis őrületben az ismerkedni vágyókat: az 5 szavas alkalmazás.

Igen, jól olvastad, öt szó, mivel Julia LeStage és Lisa Le, a LoveJack nevű új randialkalmazás megalkotói szerint elég néhány jól megválasztott szó is ahhoz, hogy két ember egymásra találjon.

A LoveJack lényege az, hogy a felhasználók 5 szót adnak meg magukról, és ez látszik a profiljukon. Ha valakinek megtetszik az, amit a másikról olvasott, lenyomva tartja az ujját a képernyőt, és ekkor megjelenik a profilkép.

Ez az öt szó bármi lehet: a személyiségjegyed, idézet, poén, aktuális érzéseid vagy akár találomra kiválasztott információk, mondjuk az, hogy mi van az aznapi szendvicsedben. Egy béta tesztelő például ezt a taktikát választotta a TechCrunch cikke szerint.

Az öt szavas limit célja egyrészt a lényegre törő kommunikáció, másrészt az, hogy kreativitásra sarkallja a felhasználókat. Ezzel egyébként megúszhatja mindenki a sablonos és terjengős bemutatkozó szövegeket.

A két nő azt nyilatkozta, hogy a legtöbb randiappos profil az állásportálokra emlékezteti őket a beállított képekkel, a filterekkel és a túlgondolt és túl szépre írt bemutatkozó szövegekkel. Ezért is alkották meg a LoveJacket.

Az alapötlet pedig részben onnan jött, hogy Julia LeStage a Webby Awards zsűrijének tagja volt, és a győzteseknek 5 szóból álló beszédet kellett mondaniuk. A másik ihletforrás a a The New York Times Wordle nevű játéka volt.

Julia LeStage a Webby Awards zsűrijeként kapta az ötletet: ott a győzteseknek mindössze öt szavas beszédet kellett mondaniuk. A LoveJack másik ihletforrása a The New York Times népszerű Wordle játéka volt.

A nő úgy gondolja, nagyon is számít, mi van a szavak mögött. Ő például beszélt valakivel, aki az öt szó egyikeként a diszkót adta meg. Amikor Julia LeStage rákérdezett, miért, akkor kiderült, hogy az illető könyvet írt a diszkó történetéről.

Ha már öt: a felhasználók naponta legfeljebb 5 másikkal léphetnek kapcsolatba, így alaposan meg kell gondolniuk, kit választanak. Annyi könnyítést megadtak, hogy egy-egy profilt elmenthessenek maguknak későbbre, ha esetleg bizonytalanok. Az öt szavas leírás pedig naponta frissíthető újra.

A visszautasítást etikusan próbálják kezelni: a felhasználók előre megírnak egy búcsúüzenetet, amit automatikusan elküld a rendszer, ha valakit „unmatch-elnek”. Ezzel a ghostingot szeretnék kiszűrni.

Biztonság érdekében a felhasználók használhatnak álnevet, bár megosztja a közönséget, mert van akit bizalmatlanná tesz, mások viszont örülnek az anonimitásnak az ismerkedés elején.

Te mit szólsz hozzá?


Megosztom
Link másolása


LOVE
A pasi részegen bevallotta a barátnőjének, hogy hónapokig figyelte őt, mielőtt „véletlenül” összefutottak - te mit tennél a lány helyében?
Ez a sztori konkrétan a para tankönyvi példája.

Megosztom
Link másolása

Ha valaki nem tudná, a „meet-cute” azt a pillanatot jelenti, amikor két ember – akik később egymásba szeretnek – először találkozik. Ezek általában cukik, kedvesek, spontának. Ugyanazt a könyvet olvassák a villamoson, egyszerre nyúlna egy csicseriborsó konzervért a boltban, vagy valami hasonló.

Na, most egy nő brutál módon szembesült vele, hogy az ő pasija konkrétan megkoreografálta az egész „első” találkozást.

A csaj a sztorit az r/TrueOffMyChest subredditre posztolta, amit azóta valamiért töröltek a moderátorok, de szerencsére pár részletét megőrizte a Daily Dot.

A jelenet, mintha egyenesen a You című Netflix-sorozatból lenne:

A pár nemrég együtt bulizott, a srác jól bepiálva egyszer csak benyögte neki:

„Gondolnád, hogy nem lennénk most ilyen boldogok, ha előtte nem figyeltelek volna ilyen sokáig?”

Ez a mondat nagyjából bárkit egy pillanat alatt kijózanítana. A lány természetesen azonnal magyarázatot kért, de amit hallott, az csak egyre durvább lett.

A pasi ugyanis bevallotta, hogy amikor először meglátta a lányt, nem szólította le, ahogy azt normális ember tenné.

Helyette hónapokig csendben figyelte: kihallgatta, miről beszélget a barátaival, megjegyezte, mit szeret, mik a kis szokásai,

majd ezek után megtervezte, hogy „véletlenül” összefusson vele egy olyan kávézóban, ahová a lány gyakran jár, és még a kedvenc italát is előre kikérte neki.

Hát, barátom, ez már rég túl van a cukiságon, inkább ijesztő kategória.

A nő persze teljesen kiakadt, érthetően úgy érezte, az egész kapcsolat egy hazugságra épült. „Leginkább az bánt, hogy hazugságon alapult a kapcsolatunk, még ha ez elsőre kicsinek is tűnik” – írta a posztjában.

A kommentelők is rendesen kiakadtak:

„A büdös életbe nem, ennél parábbat rég olvastam” – írta valaki.

„Ha erről képes volt ennyi ideig hazudni, képzeld el, mennyi minden mást titkolhat még előled”

– írta egy másik kommentelő.

„Hallgass az ösztöneidre. Ez a csávó konkrétan becserkészett téged, majd úgy manipulált, hogy vele jöjj össze.”

És a sztori innentől még bizarrabbá vált:

Ahogy egyre több komment érkezett a poszthoz,

hirtelen megjelent a nő bejegyzésének tetején egy frissítés: „Tévedtem. A pasim semmi rosszat nem tett.”

Csakhogy a poszt végén a nő még mindig azt írta, hogy szeretne erről beszélgetni a barátjával, mert továbbra is rosszul érzi magát.

A kommentelők azonnal gyanút fogtak:

„Ööö... valaki elmagyarázná azt a fenti editet? OP, minden oké?” – aggódott az egyik kommentelő.

„Amint megláttam a frissítést a tetején, nagyon aggódni kezdtem. Remélem, az OP rendben van” – írta valaki más.

„Ez a frissítés sem stimmel. Nagyon remélem, hogy nincs bajban, az egész poszt egyre aggasztóbb” – osztotta meg egy harmadik.

Azóta nincs újabb fejlemény, a nő pedig nem igazán reagált többet a kommentekre. Ez így, ebben a formában különösen aggasztó.


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Tinder új magasság-szűrőt tesztel, hogy „az emberek tudatosabban ismerkedhessenek”
Tinder bevezeti a magasságszűrőt, de elég sokan nem örülnek ennek.

Megosztom
Link másolása

A Tinder új szintre emeli a randizást: egy kísérleti funkciónak köszönhetően mostantól lehetőség van arra is, hogy ki-ki meghatározza, milyen magasságú emberek jelenjenek meg a találati listájában. Feltéve, ha kifizeti a Tinder Platinum előfizetést.

A hír először Redditen és néhány tech fórumon jelent meg, de később a cég hivatalosan is megerősítette:

valóban tesztelnek egy új funkciót, amely a Discovery szekcióban engedi beállítani az ideális partner minimum és maximum testmagasságát.

Az indoklás szerint ez nem arról szól, hogy még felszínesebbé tennék az alkalmazást, hanem épp ellenkezőleg: segítenének a felhasználóknak „tudatosabban kapcsolódni”.

„Ez része annak a szélesebb körű törekvésünknek, hogy segítsünk az embereknek tudatosabb módon kapcsolatot teremteni a Tinderen” – mondta a cég szóvivője a Mashable-nek.

A fizetős magasságszűrő része egy nagyobb prémium csomagnak, amely tartalmaz még például „match előtti üzenetküldést”, prioritást adó lájkokat és egyedi érdeklődési szűrőket is.

A nem fizetős felhasználók továbbra is csak életkor, szexuális orientáció és távolság alapján válogathatnak.

A Tinder, amely a Match Group tulajdonában van (csakúgy, mint a Hinge és más társkereső appok), hangsúlyozta: a funkció egyelőre csak kísérleti fázisban van, és nem biztos, hogy véglegesen bevezetésre kerül. A cél az, hogy a fizetős extrákkal nagyobb kontrollt kapjanak a felhasználók anélkül, hogy teljesen kizárnák az algoritmus által javasolt embereket.

„Mindig figyeljük, mi számít a leginkább a felhasználóinknak – a fizetős magasság preferencia tesztelése jó példa arra, hogyan építkezünk gyorsan, világosan és fókuszáltan”

– közölte a Tinder szóvivője.


„Nem minden tesztből lesz végleges funkció, de mindegyikből tanulunk, hogy okosabb, relevánsabb élményt nyújtsunk, és előrébb vigyük a társkeresés műfaját.”

A közösségi médiában persze nem mindenki tapsolt.

Többen „magasságalapú diszkriminációval” vádolták az appot, és azt kifogásolták, hogy a női preferenciákat elfogadja a társadalom, míg ha férfiak állítanának be testsúlyra vonatkozó szűrőt, abból botrány lenne.

„Igazságot nekünk, short kingeknek!” – írta valaki X-en (régi nevén Twitteren).
 Egy másik kommentelő kifakadt: „A Tinder bevezeti a magasságszűrőt, amivel a nők kiszűrhetik az alacsonyabb férfiakat. Ez baromi képmutató. Ha a férfiak akarnának testsúly szerint szűrni, már égne a fél internet.”

Mások viszont inkább élvezték, hogy újra lehet vitázni valamin.

„Imádom a Tinder magasságszűrőt, pusztán azért, mert feldühíti a felnőtt férfiakat” – írta egy nő.

Egy másik így reagált: „Hűha, Tinder magasságszűrő? Erről biztos 30 napig kell még vitatkoznunk, annak ellenére, hogy minden más randialkalmazásban már rég van ilyen.”

Valóban: a Tinder testvéralkalmazása, a Hinge például már jó ideje kínál magasságalapú szűrőt prémium felhasználóinak.

Az irónia az egészben az, hogy ez a digitális centiméterezés éppen akkor kerül elő, amikor az új vezérigazgató, Spencer Rascoff épp azt próbálja elérni, hogy

a Tinder levetkőzze a „felszínes hookup app” imidzsét, és újra vonzó legyen a kiábrándult Z generációs felhasználók számára.

A Zoomerek ugyanis tömegével hagyják el a platformot, mivel – egy 2023-as Wells Fargo-felmérés szerint – a válaszadók 85 százaléka már nem használja a Tindert, mert túlzottan a gyors légyottokkal azonosítják.

Rascoff – aki egyébként az egész Match Group feje is – azt reméli, hogy az új funkciókkal, AI-integrációval és a felhasználói biztonság fejlesztésével sikerül visszacsábítani a fiatalokat.

Via NewYorkPost


Megosztom
Link másolása