7 házasságmentő tipp, ami tényleg működik
Borzasztó érzés, mikor együtt vagy valakivel, akit szeretsz, de valamilyen okból képtelen vagy megbízni benne. Vagy, amikor el se tudod képzelni nélküle az életedet, de azonnal feldühít, amikor ténylegesen időt töltötök együtt. Vágysz arra a könnyed boldogságra, ami más pároknak látszólag megadatik, de a saját kapcsolatodban vagy házasságodban ennek a még csak a szagát sem érzed.
Teljesen összezavarodtál a kapcsolatotok jelenlegi állapotával kapcsolatban, és azt sem tudod, hogyan jutottatok idáig.
Természetesen minden pár más és más, de túlnyomó többségben a kapcsolati pálya valahogy így alakul:
Van egy kölcsönös vonzódási fázis, amelyben romantikus és/vagy szexuális módon vonzódunk egymáshoz. Ezután következik a kezdeti magaslati, más néven a mézeshetek fázis, amikor úgy tűnik, hogy a két fél egyszerűen nem tud betelni a másikkal. Ezután következik az elkötelezettség/beilleszkedés fázisa, amikor a pár megállapodásokat (vagy feltételezéseket) köt arról, hogy "mi is ez".
A pár útközben problémákkal szembesülhet, és a tényleges pálya - hogy meddig tart és mennyire boldog - attól függ, hogyan kezelik (vagy nem kezelik) az egyes fázisokban felmerülő kihívásokat. Ha odafigyelsz néhány egyszerű és ésszerű szokásra, és azt ténylegesen alkalmazod is, akkor partnereddel könnyebben átjuthattok a kihívásokon, és egy biztos alapokon álló, bizalomteljes és egészséges kapcsolatnak örülhettek.
Íme 9 olyan házasságmentő technika, amely annyira hatékony, hogy az már ijesztő:
1. Rendszeres öncsekkolás
Hogy elkerüld azt a gyakori párkapcsolati csapdát, hogy úgy érzed, "elvesztetted magad", alakítsd ki az öncsekkolás szabályát. Tedd ezt reggelente zuhanyzás közben, futópadon kocogás közben, vagy munka után, amikor lazítasz. Írd a naplódba, vagy egyszerűen csak beszélgess magaddal (nem feltétlen hangosan, az azért mégis csak fura). Lépj túl az elméd fecsegésén és a tennivalók listáján - figyelj arra, hogy mit akarsz és mire van szükséged most. A rendszeres ellenőrzés segít erőt adó döntéseket hozni, és lehetővé teszik, hogy tisztázd, mit mondasz a partnerednek.
2. Őszintén mondd el, mire vágysz
Az önmagaddal való erős kapcsolat könnyen átvihető a vágyaidról és szükségleteidről szóló hatékony kommunikációba. Legyen szó nagyobb elköteleződésről, több érzelmi intimitás iránti vágyról, a pénzkezelésetekben bekövetkező változásokról vagy bármi másról, találj bátorságot ahhoz, hogy meg tudd osztani a partnereddel, hogy mit akarsz és mi az kell neked, őszintén és megalkuvás nélkül.
3. Kérj, ne követelj!
Ha őszintén beszélsz, és távol tartod magad a követelések, fenyegetések és ultimátumok frusztráló világától, sokkal valószínűbb, hogy megkapod, amit szeretnél, és a végén boldogabb lesz a kapcsolatod. Mielőtt belekezdenél egy kérésbe egy vitás kérdéssel kapcsolatban, tarts egy kis szünetet, és tényleg gondold át, mit akarsz mondani.
Ha a szavak (vagy az érzéseid) vádaskodóak, bűntudatot keltőek vagy más módon tolakodóak, akkor valószínűleg vitára vagy hűvös csendre készülsz. Ehelyett próbálkozzon olyan szavakkal, mint például: „Megtennéd?” vagy „Hajlandó vagy rá?” vagy „Fontos számomra, hogy a _____. Beleegyezel ebbe?”
4. Sose a közösségi médiában adj hangot a sérelmeidnek
Az a gúnyos vagy szarkasztikus komment, amit a partnered falára akarsz posztolni, nem fogja közelebb hozni hozzád. Ne használd a közösségi médiát arra, hogy a partnerednek (és a világ egy szeletének is) utalj a sértettségedre. Tisztázd, hogy mi a valódi probléma számodra, majd üljetek le kettesben és beszéljétek át.
5. Figyelj oda!
A jó hallgatóság nem olyasmi, amit az általános iskola elvégzésével elsajátítasz. Az elménk elfoglalttá válik, és valami mindig elvonja a figyelmünket. Nehéz jelen lenni, amikor a partnered megnyílik és beszél, de ez egy alapvető készség, amit gyakorolni kell, nem egyszer és nem kétszer, mindig. Minden beszélgetésbe - még az alkalmi, hétköznapi csevegésekbe is - lépj be szándékosan, gyakorolva a teljes elkötelezettséget, a fókuszt és a kíváncsiságot.
6. Soha ne beszélj részegen fontos dolgokról
Ezt te is tudod, de túl sok ital után gyorsan elfelejted. Tégy komoly erőfeszítéseket, hogy megállítsd magad, mielőtt megpróbálsz egy nagy párkapcsolati kérdéssel foglalkozni, amikor részeg vagy. Egyezzetek meg a partnereddel, hogy az ilyen beszélgetéseket elhalasztjátok egy olyan időpontra, amikor mindketten józanok vagytok, és tartsátok is magatokat hozzá!
7. Koncentrálj arra, ami jól megy
Talán a legerősebb aranyszabály az, hogy figyelj arra, mire figyelsz. Azonnal felidegesít párod idegesítő furcsaságai vagy a feledékenysége? Próbálj meg arra koncentrálni inkább, hogy mi az, ami javul, és mi az, ami valójában jól megy a kapcsolatotokban? Ezzel nem azt mondjuk, hogy tagadd le a valódi problémákat, de szélesítheti a látószöget, és segíthet megtalálni a kapcsolatod azon aspektusait, amiket tényleg értékelsz. Ez lendületet adhat egy újabb probléma megoldásához vagy épp a felülkerekedéshez.
Forrás: YourTango