4 kérdés, amit soha ne tegyél fel egy kapcsolatban, ha azt akarod, hogy tartós legyen
Ha valaha is feltetted magadnak a kérdést: „Valami rosszat mondtam?”, akkor jó eséllyel igen. A házastársaddal vagy a randipartnereddel való kommunikáció trükkös dolog, nem árt kicsit átgondolni, mit ejtünk ki a szánkon.
Még ha a legjobb szándék is vezérelt, és csak azt szeretted volna, hogy kedvesed még közelebb kerüljön hozzád, simán lehet, hogy nem a megfelelő módon adtad elő, és csak egyszerűen kimondtad, ami a fejedben van, ez pedig törést okozhat közted és a partnered között.
Akkor tudod igazán, valamit nem jól csináltál, hogy még nagyobb a feszültség és a távolság, mint előtte volt.
Emiatt úgy érezheted, hogy nem lehetsz teljesen őszinte, vagy hogy vissza kell fognod magad, és csak azt kell mondanod, amiről úgy gondolod, hogy a partnered hallani akarja. Természetesen ez sem egészséges. A hallgatásból neheztelés és feszültség alakulhat ki, és ez is káros.
Egy nyitott, őszinte és igazán boldog kapcsolathoz beszélned kell a partnereddel - még azokról a kérdésekről is, amelyekben nem értetek egyet. Az ilyen beszélgetésekre azonban érdemes kicsit felkészülni, ebben segítünk mi most.
Íme négy kérdés, amit soha ne tegyél fel a partnerednek - ha azt akarod, hogy tartós legyen a kapcsolatod:
1. Miért nem ____ többé?
Hasznos, ha konkrét viselkedésformákról beszélsz a partnereddel, de védekező helyzetbe hozod őt, amikor vádló hangnemben azt állítod, hogy ez a dolog (amire vágysz) soha nem történik meg. Ez általában nem igaz, és zsörtölődésnek vagy kétségbeesettnek hat.
Mindenképpen ismerd el, ha a partnered azt teszi, amit szeretsz és értékelsz - még akkor is, ha ez nem történik olyan gyakran, mint szeretnéd. Mondj a kedvesednek valami olyasmit, hogy „szeretem, amikor fogod a kezem, amikor együtt vagyunk”.
2. Csinos?
Lehet, hogy nem tartod magad féltékeny embernek, de ha egy ilyen kérdés hagyja el a szádat, gondold újra. Lehetetlen helyzetbe hozod a partneredet, amikor ilyesmit kérdezel. Elhiszed egyáltalán, amit válaszol? Egy "nem" elnyomja majd az aggodalmaidat és a bizonytalanságodat?
Amikor kísértésbe esel, hogy ilyen kérdést tegyél fel, vegyél egy mély levegőt, gondold át, mi a célod és inkább kérdezz valami mást.
3. Kövérnek tűnök ebben?
Ez sztereotipikus kérdésnek tűnhet, de valószínűleg te is feltetted már ezt a kérdést a partnerednek. Ez egy másik lehetetlen kérdés, mert általában rólad, az önértékelésedről és a kétségeidről szól. Erre nem létezik biztonságos válasz. Nem számít, mit mond a partnered, te akkor is kövérnek és csúnyának fogod érezni magad, ha ez az elképzelés van benned magadról.
Érthető, hogy szeretnéd tudni, hogy vonzó vagy-e a partnered számára, de nem leszel képes meghallani (vagy elhinni) egy bókot, ha nem érzed azt először magadtól. Az egészséges önbecsülés és testkép a boldog és szoros párkapcsolat legfőbb prioritásai.
4. Mi bajod van?
Frusztráló, amikor az, akit szeretsz, csendesen vagy furcsán viselkedik, és fogalmad sincs, miért. A partnered elzárkózása elutasításnak tűnhet. Ahelyett, hogy azt követelnéd, miért nem a megszokott énjét mutatja partnered, szánj rá egy pillanatot (és vegyél egy mély lélegzetet), hogy tisztázzátok.
Lehet, hogy már tudod, mi ez a hangulat- vagy viselkedésváltozás, de figyelmen kívül hagyod a nyilvánvalót, vagy talán nem is tudod. Az olyan különböző kérdések, mint a "Hogyan segíthetek?" vagy a "Szeretlek, és itt vagyok, hogy meghallgassalak, ha beszélgetni szeretnél" sokkal hatékonyabb módja annak, hogy segíts megnyílni a párodnak.
Forrás: YourTango