3 hazugság, amit nyugodtan mondhatsz a társadnak, hogy boldogabb legyen
Néha hazudsz annak, akit a legjobban szeretsz? Hogy ezt csak az ő érdekében teszed? Lássuk, mik azok a hazugságok, amelyek valóban segítik a másikat, és nem csak a te lelkiismeretedet altatják el egy-egy ronda árulás után.
Ez a három hazugság az, amit nyugodtan mondhatsz a házastársadnak, hogy boldogabb legyen:
1. Erős túlzás az önbecsülés növelésére
Vannak esetek, amikor a társadnak segítesz azzal, ha nem fejted ki a teljes igazságot. Bár nem biztos, hogy hazudnod kellene ha közvetlen kérdéssel szembesülsz,
vagy bármilyen formában közölsz vele olyan igazságot, ami fájhat neki. Ezekben a helyzetekben a megfelelő pillanatban használt erős túlzással átitatott dicséret, ami nem teljesen igaz, képes boldoggá tenni a másikat: „Te vagy a legkedvesebb ember, akivel valaha találkoztam, te vagy a legszebb a világon”, és így tovább.
2. Átfogalmazás a hatás enyhítésére
A következő nem annyira hazugság, mint inkább átfogalmazás. A szakemberek azt mondják, ne valld be, ha vonzónak találsz valaki mást. Ha muszáj, beszélhetsz a személyiség és a megjelenés pozitív aspektusairól, de soha ne említs vonzó fizikai tulajdonságokat vagy azt, hogy milyen más módon találod vonzónak.
Persze, van, aki képes az ilyesmit jól kezelni, de miért a fájdalmasabb útra küldesz valakit, ha az a házastársad?
3. Teljesen igaza van
Ha veszekedésbe torkollik egy beszélgetés a pároddal, azonnal kihúzhatod a helyzet méregfogát azzal, hogy azt mondod: sajnálod, vagy hogy igaza van.
Ezzel a társadat kizökkented védekező helyzetéből, így könnyebben levezetheti a feszültséget, és rendezhetitek, bármi is legyen a nézeteltérés köztetek.
Amikor tudatosan döntesz úgy, hogy a másik érdekében nem leszel egészen őszinte, óvatosnak kell lenned. Végig kell gondolni, hogy mekkora az a hazugság? Megtévesztésről van-e szó? Manipulációs célú hazugságról lenne szó? Vagy elferdíted, esetleg kicsit átfogalmazod az igazságot, hogy megkíméld a szerelmedet a felesleges érzelmi viharoktól?
Az is számít, hogy te mit érzel közben. Együtt tudsz élni a hazugsággal vagy a „nem egészen kerek igazsággal”, amit mondasz? Egyetlen apró füllentés nem nyitja-e meg a viselkedésetekben azt az ajtót, ami a további hazugságokhoz vezet? Végső soron a döntés, hogy az igazat, a teljes igazat és csakis az igazat mondod, rajtad múlik, és azon, hogy mennyire jól ismered magad és a társadat.