LOVE
A Rovatból

3 furcsa dolog, amit a férfiak azonnal kiszúrnak, amikor először találkoznak egy nővel

A pasik többet látnak belőled az első találkozáskor, mint hinnéd.

Megosztom
Link másolása

Azt hiszed, csak a külső számít? Igen is, meg nem is. A pasik első benyomása rólad sokkal több, mint egy gyors test-mustra. És bizony, van három dolog, amire már az első pillanatban rákattannak.

A sztereotípia szerint a férfiak csak a külsőt nézik, de az igazság árnyaltabb: a megjelenés valóban lehet az első szikra, de hogy lesz-e folytatás, azt sokkal mélyebb dolgok döntik el.

Az első találkozáskor a pasik egy csomó, szavak nélküli jelet olvasnak le, ami alapján eldöntik, hogy semmit, vagy egy egy laza flörtöt, esetleg egy komoly kapcsolatot látnak benned.

Íme három fura dolog, amit a férfiak azonnal észrevesznek, amikor először találkoznak veled – a pszichológia szerint.

1. A testbeszéded

Thomas Edwards, a The Professional Wingman alapítója szerint a testbeszéd a „vonzalom alfája és ómegája”. Lehetsz bármilyen tökéletesen sminkelt vagy Chanel-be burkolt, ha a testtartásod és a mimikád nem áll szinkronban mindezzel, mindent boríthatsz.

Edwards szerint a nőknek érdemes a testüket és a lábukat a kiszemelt pasi felé fordítani, és a beszélgetés során egy-egy finom érintéssel hangsúlyozni a mondandójukat.

„Az érintés felerősíti, amit mondasz, és szerencsére kevés pasi van, akit ez zavarba hozna” – mondta.

A férfiak radarján első körben a szemkontaktus, a mosoly, a test dőlésszöge és a finom igazgatások jelennek meg. Még ha nem is olyan érzékenyek ezekre a jelekre, mint a nők, ez a nonverbális adok-kapok elindíthatja a szikrát.

2. A kisugárzásod

Edwards szerint az igazi kémia a „húzd meg-ereszd meg” játékban van: a bókok, a kis fricskák és a laza érintések elegyében. Az a finom cikizés, amitől a másik nem sírva menekül, hanem nevet – ez adhat olyan feszültséget, ami felpörgeti a beszélgetést.

A kémia sokszor abban a játékos húzd meg-ereszd meg dinamikában születik, ahol a bókok, a finom fricskák és érintések keverednek.

Egy kis ugratás vagy viccelődés, ami inkább mosolyt csal elő, mint sértődést, megadhatja azt a pezsgést, amitől igazán élővé válik a beszélgetés.

Ez olyan, mint gyerekkorban, amikor a játszótéren a kis fricskák mögött valójában érdeklődés rejlett – csak most felnőtt verzióban.

A jó vibe megfoghatatlan, de amikor ott van, a pasi szinte azonnal ráérez.

3. Hogy figyelsz-e rá egyáltalán

Ha már megszólal, két dolgot azonnal jegyezz meg: a) a nevét, b) és bármi kicsit is érdekeset, amire később visszautalhatsz. Ez ugyanis azt mutatja, hogy tényleg érdekel, amit mond.

Edwards emlékeztet:

a férfiaknak is megvannak a saját szorongásaik, és ha valami kicsit esetlenül hangzik, egy mosollyal vagy nyitott testbeszéddel sokat segíthetsz oldani a feszültséget.

A kedves, figyelmes jelenlét, a szemkontaktus és a barátságos gesztusok mind abban segítenek, hogy a beszélgetés gördülékeny és oldott maradjon – ez pedig mindkettőtöknek jó élmény lehet.

A tanulság? A pasik többet látnak belőled az első találkozáskor, mint hinnéd: a mozdulataidból, a kisugárzásodból és abból, hogyan figyelsz, már eldőlhet, lesz-e második randi.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Emily Ratajkowski elárulta, a szülés után fél évvel már nem szexeltek a férjével
A modell a The Cut-nak írt esszéjében beszélt a házassága végéről Sebastian Bear-McClarddal. Ratajkowski szerint a fia születése utáni időszak „erőszakos átmenet” volt, ami kevesebb mint egy évvel később a szakításhoz vezetett.

Megosztom
Link másolása

„Hat hónappal a fiam születése után a férjemmel abbahagytuk a szexet.”

Emily Ratajkowski a Just Jareden is szemlézett, eredetileg a The Cut-ban megjelent esszéjében írta meg hihetetlen őszinteséggel, mi zajlotta az életében a színfalak mögött, miután férjhez ment és gyereket szült.

A modell, akinek a teste és a szexualitása gyakorlatilag a brandje, most először tálalt ki ennyire nyersen arról, hogyan esett szét darabokra a házassága Sebastian Bear-McClard producerrel, és hogyan próbálta utána valahogy újra összerakni magát.

A történet pedig sokkal kevésbé csillogó, mint a vörös szőnyeges fotói.

Emily Ratajkowski szerint a fia 2021-es születése után az élete erőszakos átmenet volt az új valóságba, ahol a sikoltozó csecsemő a sajgó mellén volt, a gyűrű pedig a feldagadt ujján.

A házassága pedig egy olyan időszak alatt „omlott össze”, ami „egyszerre tűnt gyorsnak és gyötrelmesen lassúnak.”

A testiség teljesen elpárolgott a kapcsolatból, ami kevesebb mint egy évvel később szakításhoz vezetett.

De a neheze csak ezután jött: a külvilág reakciója.

Emily Ratajkowski arról ír, képtelen volt elviselni azt, ahogyan az emberek reagáltak a történtekre. „Összevont szemöldökük, a sajnálat az arcukon, ahogy odasúgták: »Annyira sajnálom, Emily.«” - írta.

„Nem bírtam elviselni szánalmas tükörképemet a szemükben. Olyannak láttak, akit nem akarnak, akit elhagytak.”

Ez a stigma különösen azért volt fájó, mert gyerekként rettegett attól, hogy egyedülálló anya legyen, a kifejezést egyenesen sértésnek tartotta.

A szánakozás és a belső félelmek elől pedig menekülőútra lépett: belevetette magát a randizásba. Elhatározta, hogy „egy újfajta nővé k.f.li magát.”

Jött is a pasik poklának teljes állatkertje: „vegán graffitiművész kifogástalan testtartással, séf, aki azt hitte, talán klamídiás, spanyol Z generációs, aki nem tudta abbahagyni a meztelen képek küldését, erősen begyógyszerezett milliárdos fia megkérdőjelezhető elvekkel, több olasz és persze egy másik DJ.”

A legkomolyabb próbálkozása egy olyan férfival volt, aki három hét után szerelmet vallott, majd a szexre úgy próbálta rávenni, hogy közben kurvának nevezte. Ratajkowski egy ponton megelégelte a dolgot, és elegánsan dobta a fickót: „A pajzán beszéd nem igazán jön be nekem.”

Aztán rájött, hogy ebből a korszakból pont a lényeg hiányzott: az élvezet. „Nem jöttem izgalomba a szextől”, írja, mert anyaként a figyelmét már teljesen lekötötte a fia.

A férjével való szakítását és a 2023 nyarán véglegesített válásukat a producer hűtlenségéről szóló hírek előzték meg. Később a Variety egy tényfeltáró cikkben szexuális zaklatással is megvádolta Bear-McClardot, amire a férfi azóta sem reagált.

Emily Ratajkowski tudatosan építi a továbblépésről szóló történetét: idén tavasszal az eljegyzési gyűrűjét két különálló, menő válási gyűrűvé alakíttatta át, ami azóta új őrületet indított el. Tavaly ősszel pedig, Sophie Turner válása kapcsán arról posztolt, hogy a harmincas éveikben szinglivé válni nem tragédia, hanem „sikkes dolog.” Úgy tűnik, a modell most végleg a saját kezébe vette a róla szóló sztorit.


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Rovatból
Szűcs Judith elárulta: 100 millió forintba és két súlyos betegségbe került a toxikus párkapcsolata
Szűcs Judith újabb részleteket osztott meg arról, hogyan tette tönkre a 16 évig tartó kapcsolata. Pontosabban a párja, aki egy idő után csak fellépésekre engedte el otthonról.

Megosztom
Link másolása

„Ha röviden akarnám összefoglalni, akkor rákba, cukorbetegségbe és közel 100 millióba került nekem ez a szerelem.”

Szűcs Judith nem finomkodott, amikor a Story magazinnak beszélt arról a 16 évről, ami

kívülről egy idilli kapcsolatnak tűnhetett, belülről viszont testet-lelket felemésztő közeg volt.

Szűcs Judith története gyakorlatilag egy bántalmazás túlélőjének vallomása arról, hogyan lehet egyszerre minden fronton padlóra kerülni, majd mégis felállni.

A legfrissebb interjúból kiderül, hogy

a kapcsolat már a legelején a pénzről szólt: az énekesnővel a párja elzálogosíttatta az otthonát, majd éveken át kényelmesen eltartatta magát.

A lelki terror fokozatosan épült ki, Szűcs pedig szinte csapdába esett a saját otthonában, ahonnan csak a fellépések idejére szabadulhatott.

„Nem vettem észre, hogy közben ’börtönbe’ kerültem. Csak akkor hagytam el a házat, ha fellépni mentem, a többi időt a négy fal között töltöttem, főztem, és folyamatosan a kedvére tettem.”

Visszaemlékezése szerint a férfi egyre agresszívebbé vált, a kapcsolat anyagi oldala pedig a korábban ismert 50 milliós jelzálogon túl egy közel 100 milliós mínusszal zárult – írta a Blikk.

Közben az énekesnő teste vészjelzéseket küldött.

2020 elején, egy thaiföldi úton kezdett drasztikusan fogyni, majd otthon, a koronavírus-járvány idején egy csomót talált a mellében. A diagnózis sokkoló volt.

„Hamar kiderült, hogy rosszindulatú daganatról van szó, és nem is egyről”

Ragaszkodott hozzá, hogy ne veszítsék el a mellét, a sugárkezelés után viszont több műtétre is szükség volt, és egy speciális, élethosszig tartó implantátumot kapott. A kezelések annyira legyengítették, hogy újra meg kellett tanulnia írni.

A megpróbáltatások sora itt nem ért véget:

2021-ben egy szlovákiai fellépésen bizseregni kezdett a lába, a vércukra pedig az egekben volt – csoda, hogy nem esett kómába. A súlyos cukorbetegség miatt egy ideig inzulint kellett használnia, de ebből az időszakból a lánya segítette ki.

„Ezután jött az inzulininjekciós időszak, mígnem Timikém segített rajtam” – utalt a lánya által javasolt alternatív módszerekre.

Szűcs Judith korábban már elmondta, hogyan zárta le 16 év után a kapcsolatát. A legendás szakítás pillanatát így idézte fel:

„Drágám, ott van két bőrönd, van két órád, hogy elmenj!”. A döntéshez a családja adta meg a végső lökést.

Akkoriban arról is beszélt, milyen 72 évesen újrakezdeni, és hogy a távolság segít tisztábban látni a bántalmazó kapcsolat mintázatait. Az anyagi kihasználás mértéke is körvonalazódott már, de a mostani, „közel 100 milliós” mérleg ehhez képest is súlyosabb összképet ad. A lánya, Fülöp Tímea Rita „öt év pokolként” írta le a szakítást megelőző időszakot, és arról is beszélt, hogy édesanyja cukorbetegségében alternatív módszerekkel próbált segítséget nyújtani – a története Szűcs Judith mostani elbeszélésében úgy jelenik meg, mint ami segített elhagyni az inzulint.


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Rovatból
A félrelépők új kedvenc trükkje a telefonjukon: már külön „viszony üzemmódot” állítanak be, hogy ne bukjanak le
A gyanú általában akkor kezd erősödni, amikor több apró furcsaság egyszerre jelenik meg. És mint a legtöbb ilyen történetben, a jelek sokszor csak utólag tűnnek teljesen egyértelműnek.

Megosztom
Link másolása

A megcsalás általában nem úgy derül ki, hogy valaki egyszer csak bejelenti: „egyébként hónapok óta mással vagyok”. Inkább utólag áll össze a kép. Hirtelen értelmet nyernek azok a furcsa dolgok, amik korábban csak enyhén gyanúsnak tűntek: a furcsa túlórák, a hirtelen titkolózás vagy az, hogy valaki görcsösen őrzi a telefonját.

Egy kutatásban a szakemberek 53 különböző stratégiát azonosítottak, amelyeket a félrelépők használnak a viszonyuk eltitkolására.

Ezek közül 10 bizonyult különösen gyakorinak, és a csalfa partnerek 70 százaléka egyszerre több módszert is bevetett.

Mivel ma már szinte minden kommunikáció telefonon zajlik, nem meglepő, hogy a lebukás elkerülésének egyik legfontosabb eszköze is a mobil lett.

A technológiai szakértő szerint egyre többen használják azt, amit informálisan csak „affair mode”-nak, azaz viszony üzemmódnak” neveznek. Ez valójában nem egy konkrét funkció, hanem több beállítás és alkalmazás kombinációja, amelyek segítenek eltüntetni a digitális nyomokat.

Ide tartoznak például

az eltűnő üzenetek,

amelyeket több üzenetküldő alkalmazás – köztük a WhatsApp – is kínál. Ilyenkor az üzenetek egy előre beállított idő után automatikusan törlődnek, így még akkor sem marad sok bizonyíték, ha valaki végignézi a beszélgetéseket.

A szakértő szerint sokan használnak

álcaalkalmazásokat

is. Ezek kívülről teljesen ártalmatlannak tűnnek, például számológépnek látszanak, valójában viszont rejtett fájlokat, fotókat vagy üzeneteket tárolnak. Ilyen app például a Calculator Pro+, a Calculator Vault vagy a Secret Calculator.

Szintén árulkodó lehet, ha valaki

zárolt csevegéseket

használ, amelyeket csak arcfelismeréssel vagy külön jelszóval lehet megnyitni, illetve ha alkalmazások eltűnnek a kezdőképernyőről, miközben valójában továbbra is telepítve vannak a telefonon.

Persze önmagában attól még senki nem csalja meg a partnerét, hogy jelszó védi a mobilját. 2026-ban inkább az lenne furcsa, ha nem védené.

A kutatók szerint azonban vannak más, gyakran visszatérő mintázatok is.

Az egyik klasszikus jel, amikor a partner hirtelen

szokatlanul érdeklődővé válik.

Pontosan tudni akarja, mikor mész el otthonról, meddig maradsz távol, mikor érsz haza. Ez elsőre akár kedvességnek is tűnhet, de előfordulhat, hogy valójában a saját programját próbálja összehangolni a tiéddel.

Gyakori módszer

a digitális nyomok eltüntetése

is: rendszeresen törölt üzenetek, kiürített előzmények, eltüntetett beszélgetések.

Sokan úgynevezett „burner”, vagyis

titkos másodlagos fiókokat

is létrehoznak. Ha attól tartanak, hogy valaki belepillanthat a fő e-mailjükbe vagy közösségimédia-fiókjukba, inkább készítenek egy másikat, amiről a partnerük nem tud.

A kutatás szerint a félrelépők előszeretettel gyártanak

részletes fedősztorikat

is. Munka utáni sörözés a kollégákkal, edzés, régi barát, régóta szervezett program – mindenre van magyarázat.

Árulkodó lehet az is, ha

egy új ember rendszeresen felbukkan a történetekben.

Egy új kolléga, egy új ismerős, akiről valamiért feltűnően sok szó esik. Persze lehet, hogy tényleg csak érdekes személyiség. És lehet, hogy sokkal több annál.

A kutatók azt is megállapították, hogy sok félrelépő inkább rövidebb, egymást követő viszonyokat folytat, mint egyetlen hosszú kapcsolatot a partnerén kívül.

Minél tovább tart ugyanis a titkolózás, annál nehezebb fenntartani.

Van, aki a lebukástól félve egyszerűen

túl normálisan kezd viselkedni.

Különösen figyelmes lesz, több energiát fektet a meglévő kapcsolatba, nehogy bárki gyanút fogjon.

Mások inkább eltávolodnak:

új hobbit találnak,

több időt töltenek külön programokkal, és egyre kevésbé érdeklődnek a partnerük mindennapjai iránt.

A kutatás egyik tanulsága végül az, hogy a legtöbb jel önmagában semmit sem bizonyít. A gyanú általában akkor kezd erősödni, amikor több apró furcsaság egyszerre jelenik meg. És mint a legtöbb ilyen történetben, a jelek sokszor csak utólag tűnnek teljesen egyértelműnek.

 

Via Ladbible


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Rovatból
Felszabadító lázadás vagy a totális káosz? – A Z generáció új randitrendje megosztja a szakértőket
A vadvirágozás hívei szerint a trend a túlgondolás ellenszere, és segít a jelenben maradni.

Megosztom
Link másolása

Felejtsd el a gondosan megkomponált Instagram-sztorikat a párodról, a kínos „na de akkor most mi van velünk?” beszélgetéseket és úgy általában az egész párkapcsolati szabálykönyvet, amitől már mindenkinek görcsben áll a gyomra. A Z generáció, miután végigpróbálta a digitális ismerkedés összes létező poklát a ghostingolástól a situationshipig, most úgy döntött, elég volt a játszmákból, és előhúzott egy új, meglepően analóg módszert, amit jobb híján vadvirágozásnak nevezhetünk.

A lényeg annyi, hogy hagyjuk a dolgokat a maguk rendje szerint fejlódni, mint ahogy a gaz és a vadvirág teszi a réten.

Nincsenek címkék, nincsenek határidők, és nincs az a fojtogató nyomás, hogy a második randi után már nevén nevezzük a dolgokat.

A koncepció egyenes válasz a modern randizás agyrémére, ahol órákig elemezgetjük a pontot egy üzenet végén, és ahol a Tinder már inkább hasonlít egy stratégiai videójátékra, mint emberi kapcsolatok terepére – írta Marissa Matozzo a New York Postban. Amy Chan randi coach szerint ez a lazaság főleg azoknak jöhet jól, akik hajlamosak minden ismerkedést egyfajta házassági interjúként felfogni. Szerinte van, akinek egyszerűen le kellene állnia azzal, hogy a potenciális partnerben a jövőbeli utódok szülőjét keresi. „Ha te az a típus vagy, aki hajlamos már az első vagy második randin a jövőn pörögni, azon tűnődve, hogy ez az ember lehetne-e a párod vagy a gyermekeid szülője, vagy interjú-stílusú kérdéseket teszel fel, hogy lásd, megfelelnek-e a fejedben lévő listának, akkor valószínűleg jót tenne neked egy lazább hozzáállás” – magyarázta.

Mielőtt azonban mindenki boldogan dobná a sutba az elvárásait, a szakértők figyelmeztetnek: a totális sodródásnak is megvannak a maga veszélyei. Damona Hoffman randi coach szerint a trend pont azért jött létre, hogy ellensúlyozza a randiappok „játékosítását”, de aki teljesen elvárások nélkül vág bele, könnyen pofára eshet, ha a másik fél egészen mást akar.

A vadvirágozás ugyanis nem azonos azzal, hogy beletörődünk egy tisztázatlan helyzetbe; a célja a túlgondolás leépítése, nem pedig az őszinte kommunikáció kiiktatása.

A módszer azoknak segíthet, akik túl gyorsan rohannak bele a kapcsolatokba, de a sorozatos, felszínesen ismerkedőknek, akik sosem mélyítenek el egyetlen viszonyt sem, pont hogy több struktúrára lenne szükségük.

A dolog ugyanis könnyen átcsúszhat egy toxikus játszmába, ha az egyik fél a lazaságot a manipuláció eszközének tekinti, vagy ha a spontaneitás valójában csak egy szezonális, summer shading típusú elköteleződés-kerülést takar.

Az igazi vadvirágozás kulcsa az, hogy bár nincsenek kőbe vésett szabályok, a felek időnként ránéznek, hogy mindketten élvezik-e még a közös „kertészkedést”. A cél nem az, hogy valaki egy érzelmi puffer-fishing csapdájában találja magát, hanem hogy a kapcsolat nyomás nélkül, organikusan mélyülhessen el.

Az elmúlt években a randikultúrát elárasztották a különböző mikrotrendek, amelyek egyszerre írták le a legújabb manipulatív stratégiákat és a szezonális viselkedésmintákat.

Ezek a fogalmak mind arra mutattak rá, hogy a kapcsolatok minőségét egyre inkább külső nyomások és rövid távú jutalmak torzítják.

A Z generáció reakciója erre kettős lett: egyrészt megnőtt az igény a világos határokra, másrészt teret nyert a merev keretek tudatos elengedése. A vadvirágozás ebből a kettősségből a „lazán tudatos” ösvényt választja, csökkentve a kontrollkényszert anélkül, hogy lemondana a kölcsönös felelősségről.

Ezzel párhuzamosan felerősödött a párkapcsolati címkék és hierarchiák megkérdőjelezése is.

Egyre több fiatal teszi fel a kérdést: tényleg a romantikus kapcsolatnak kell a kapcsolati háló csúcsán állnia?

A mostani hullám újdonsága, hogy a filozófiai viták helyett a hétköznapi gyakorlat felől közelít. Apró, alkalmazható technikákkal próbálja „kikapcsolni” a randijátékot, és visszahozni a kíváncsiságot. Így áll össze a kép, amelyben a vadvirágozás nem csak egy újabb hóbort, hanem egy korszakhangulat: a kiégés a játszmákból, és a vágy, hogy hagyjuk, ami élő, az organikusan nőjön – amíg mindkét félnek jó.

 

 


Megosztom
Link másolása