ÉLETMÓD

8 tipp, hogy soha ne fizess teljes árat szinte semmiért!

Jó lenne kifogyhatatlan pénztárcával vásárolni. Sajnos ilyesmit nem adhatunk, de van néhány tanácsunk, amik segítenek abban, hogy ezentúl ne fizess teljes árat szinte semmiért!

Megosztom
Link másolása

Ha olyan lány vagy, aki imád vásárolni, akkor te is szívesen mászkálsz hatalmas üzletekben és bevásárlóközpontokban. Van az a ‘ma nem veszek semmit, csak meg akarok nézni valamit’-érzés, ami váratlanul, a semmiből csap le, és kerget be az üzletekbe, aztán változó, hogy 5000 Ft-ért nem vettél semmit aznap, vagy kicsit még tovább is nyújtóztál.

A bevásárlóközpontokban mászkálás szinte terápiás tud lenni egy nehéz munkanap után - vagy bármelyik napon, ha őszinték akarunk lenni.

Esetleg az estét töltöd a számítógéped mellett, és a virtuális kosaradba pakolsz dolgokat? Ezt az időtöltést a végletekig ki lehet élvezni, és nem is kell, hogy egyhamar változtass rajta.

Azonban bármennyire is szeretsz vásárolni, azért törődnöd kell az anyagi jóléteddel is, és nyilván te sem akarod magad rossz helyzetbe hozni az impulzusvásárlások miatt.

Van olyan középút, ahol mindkettőt megteheted? Naná, ha ritkán fizetsz teljes árat bármiért is.

Vannak tippjeink és trükkjeink, amelyekkel szinte minden vásárlásodból kedvezménnyel tudsz majd kijönni.

1. Kérdezz rá az akciókra, amikor vásárolsz

Ezt majdnem nem vettük fel erre a listára, mert túlságosan is kézenfekvőnek tűnt, de valójában ez a #1 módszer arra, hogy kedvezményt kapj valamire, amikor vásárolsz. Érdemes megkérdezni az eladót,

van-e futó akciójuk arra, amit épp megvennél, vagy levelezőlistájuk, amelyre ott helyben feliratkozhatsz, hogy kedvezménykódot kapj az aktuális vásárlásodhoz.

Megkérdezheted azt is, hogy egy kicsit hibás (szakadt dobozú vagy otthon tisztítható) termékre adnak-e kedvezményt. Ez általában olyan dolgoknál működik, mint egy sminkfolt a kinézett ruhán, egy sérült csomagolás vagy egy kis kosz valamelyik tárgyon. Tízből kilencszer az üzletek szívesen adnak akár 10 százalék kedvezményt is ezekre, csak vigye el valaki. Persze mindig legyél szuper udvarias, és ne húzd fel magad, ha a válasz nemleges.

2. Várj 12-24 órát az online kedvezménykódra

Ha online vásárolsz, az egyik legegyszerűbb módja a kedvezménykód megszerzésének, ha a kívánt termékeket a kosaradba teszed, kitöltöd az összes személyes adatot, de nem mész tovább, nem fizeted ki.

Sok online áruház használ olyan algoritmust, amely 12-24 órán belül küld egy kódot, általában 10-20%-os kedvezménnyel

abban a reményben, hogy ezzel rávehet, hogy fejezd be a vásárlásodat ahelyett, hogy egyszerűen meggondolnád magad és kiszállnál. Figyelem, ez akciós termékeknél nem jó módszer, mert azok elfogyhatnak, mielőtt megkapnád a kedvezményes e-mailt, de a szokásos vásárlásoknál elég jó módja annak, hogy megszerezd a kedvezményedet!

3. Tölts ki felméréseket

Meg szoktad nézni a blokkod alját/hátát vagy a rendelést visszaigazoló e-mail végét?

Ha még nem, kezdd el, mert sok blokkon és levélben vannak kedvezménykódok a következő vásárláshoz, vagy egy ajánlat, hogy tölts ki egy felmérést, amiért majd megkapod a kedvezménykódodat.

Azokat a felméréseket figyelmen kívül hagyhatod, amelyeknél csak egy nyereményjátékban vehetsz részt, hogy esetleg nyerj valamit (a nyerés esélye nem túl jó), de a gyors felmérésekre odafigyelhetsz, ha tudod, hogy hamarosan újra abban a boltban vagy kávézóban, étteremben fogsz vásárolni. Élelmiszer- és gyorsétterem láncok gyakran élnek ezzel a módszerrel, nem árt résen lenni!

4. Hűségprogramok használata

Nem véletlenül találták ki ezeket a programokat, a legtöbb hűségkártyával pénzt tudsz megtakarítani. Ha van energiád,

iratkozz fel az összes hűségprogramra, ami csak az utadba kerül, akár százalékos kedvezményt kínálnak, akár pontgyűjtőként működnek

az ingyen kávék, félárú rúzsok, 5-10 csillagonkénti ingyenes egyéb termékek és a százalékos kedvezmények is nagyon jól tudnak jönni. Ha rendszeresen ugyanott vásárolsz és vásárláskor mindig használod a hűségkártyádat, akkor az ingyen pontok olyan dolgokra adhatnak kedvezményeket, amelyeket egyébként is megvennél, de így sokkal jobb érzés megszerezni őket, nem?

5. Vásárolj az akciókkor

Ez a tipp egy kis türelmet igényel, de megéri! Ha tudod, hogy mire van szükséged, várd ki a megfelelő időpontot a vásárlással, így a legalacsonyabb áron kaphatod meg azt. Például tervezd meg úgy a piperecikkek vásárlását, hogy havonta azon a héten menj értük, amikor a WC-papír, a fogkrém, a papírzsebkendő akciós (a nagy áruházak az akcióikat hetente szórólapozzák). Az új ruhákat is jobban megéri a szezon végén megvenni (itt jön a türelem!), hogy a következő nyáron vadonatúj cuccokban járj és általában félárat fizess értük, mert a boltok igyekeznek megszabadulni a kifutó daraboktól, hogy helyet csináljanak az új szezon ruháinak.

Ezt a módszert érdemes használni az olyan alapdarabok esetében, amelyekről tudod, hogy jövőre is hordani fogod őket (cipő, kabát, ilyesmi).

Persze azok a dolgok, amikre tényleg most van szükséged, kiesnek ebből a körből, de egyébként a szezonvégi kiárusításokon vásárolva elképesztő darabokat szerezhetsz be gyilkos kedvezményekkel.

6. Iratkozz fel levelezőlistákra

Bár a levelezőlistáknak van egy buktatójuk - a túl nagy kísértés túlvásárláshoz vezethet -, mégis jók arra, hogy értesülj azokról akciókról és kedvezményekről, melyeket csak egy szűkebb körnek, legtöbbször a törzsvásárlóknak ajánlanak fel.

Érdemes megvárni a vásárlással azt az emailt, amiben az adott bolt vagy márka az akciójáról tájékoztat

- például ha jó régóta nem vettél semmit az üzletben, szinte biztosan meg fognak találni egy ilyen levéllel - így sok pénzt spórolhatsz meg!

Igazából ez akkor jó üzlet, ha olyasvalamit kínálnak neked, amire valóban szükséged van, különben összevásárolhatsz mindent, ami megtetszik, csak a látványos lehetőség miatt. Kell egy kis önfegyelem.

7. Kérj ingyenes próbaverziót, mielőtt előfizetnél

Kinézted, és nagyon kell. De mielőtt tízezer forintot adnál ki egy újfajta jógabérletre, négyezret az egyik mozicsatornára, esetleg kétezret egy zenei streaming szolgáltatásért, nézd meg, hogy kínálnak-e ingyenes próbaverziót, amit kihasználhatsz. Lehet, hogy mindez fel van tüntetve a weboldalukon, de az is előfordulhat, hogy némi kutatást kell végezned (nézd meg a TikTokot és az Instagramot, ahol az influenszerek gyakran kiposztolják a nekik adott kódokat), de megéri, hogy megtudd, van-e lehetőség ingyen tesztelni, mielőtt fizetnél.

Az ingyenes próba során kiderül, hogy tényleg kell-e neked valami, mielőtt kinyitnád a pénztárcádat.

Könnyen előfordulhat, hogy mégsem az a fajta lány vagy, aki már reggel 6-kor rohan kickboxolni, vagy akinek hasznosabb egy drága meditációs alkalmazás, mint a YouTube használata. Ha mégis ilyen vagy, akkor a próbaidőszak után nyugodtan fizethetsz az élményért, mert tudod, hogy megéri a pénzed. Csak állíts be egy emlékeztetőt, hogy szükség esetén semmiképpen ne felejtsd el lemondani a szolgáltatást, mielőtt a próbaidőszak véget ér.

8. Hasonlítsd össze az árakat

Ha olyan dolgot vennél, ami több boltban is kapható, érdemes időt szánnod arra, hogy körülnézz. Az ÁrGép, az Árukereső, a Cashmap, az Árcédula és az ehhez hasonló oldalak elég pontosan informáltak ahhoz, hogy megtudd, hol érdemes megvenned amit keresel, hol a legolcsóbb valami az ütvefúrótól a téliszalámiig.

Van köztük olyan oldal is, ami nem csak az akciókat követi neked, de ha a hűségkártyáidat is megjelölöd, akkor az azokhoz tartozó olcsóbb árakra is figyelmeztet.

Nem csak a nagyobb és drágább termékeknél érdemes ezeket használnod, például ha új hűtőt vagy telefont vennél, hanem az élelmiszerek esetében is több ezer forintnyi megtakarítás maradhat a zsebedben, ha végigböngészed a kínálatot, és ott veszed meg amire szükséged van, ahol az a legolcsóbb.

Ha online vásárolsz, és inkább külföldi oldalakon keresgélsz, akkor a Honey alkalmazást érdemes letöltened,

ezen az oldalon minden vásárlásod alkalmával meg tudod nézni, hogy van-e valamiféle akciós kuponja a cégnek, kereskedőnek, amit fel tudsz használni a fizetésnél.

A 20-25%-os kuponok elég gyakoriak, az pedig már egy komolyabb sminkcucc, parfüm vagy ruha esetében is sokezer forint mínuszt jelent.

Állítólag a pénz nem boldogít, de azzal a pénzzel, amit így megspórolsz, egy teljesebb, kevésbé stresszes életet tudsz élni (függetlenül a jövedelmedtől). És ez biztosan boldoggá tesz majd.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
A Rovatból
Veszélyes! A fogorvosok mindenkit figyelmeztetnek, akik rendszeresen a zuhany alatt mosnak fogat
Azzal, hogy ott mosunk fogat, azt kockáztatjuk, hogy komoly károkat okozunk magunknak és megbetegszünk.

Megosztom
Link másolása

A fogaink ápolása mindennapos feladat, az egészségügyi szakemberek azt javasolják, hogy naponta kétszer mossuk meg azokat, hogy távol tartsuk az olyan kellemetlenségeket, mint a lepedék és a baktériumok.

A fogmosás nemcsak abban segít, hogy egészségesek és erősek maradjanak azok a fogak,

de a sárgulást is megakadályozhatjuk, ha helyesen mossuk őket. Néhány egyszerű tippel pedig újra gyöngyházfehérré varázsolhatjuk a fogainkat, ha elszíneződtek.

A szájvíz használata egy másik módszer arra, hogy a szánkat tisztán és egészségesen tartsuk. Ha ezt a fogselymezéssel és rendszeres fogorvosi ellenőrzéssel együtt végezzük, mindent megteszünk azért, hogy a fogaink egészségesek maradjanak még idős korban is.

Ennek ellenére sokan még mindig hibáznak a fogápolás során. Egy fogorvos figyelmeztetést adott ki azoknak, akik egy különös helyen mossák a fogaikat.

Nem, nem a mosdókagylóra gondolunk. Az nyilvánvalóan a legkézenfekvőbb hely a napi kétszeri fogmosáshoz.

Dr. Zaeem, az Ordo elektromos fogkefe gyártó cég szakértője elmondta, milyen gyakori hibákat követünk el a szájápolási rutinunkban, és mit kellene tennünk helyette.

A doki figyelmeztette azokat, akik úgy döntenek, hogy a legjobb hely a fogmosásra a zuhany alatt van.

Sokan vannak így és logikusnak is tűnhet, hiszen a napi tisztálkodást egy helyen le lehet tudni, de ezzel nem teszünk jót az egészségünknek.

„Néhány ember számára ez a kézenfekvő választás, hiszen épp a testüket mossák – mondja Dr. Zaeem. - Azonban nem jó ötlet a zuhany alatt fogat mosni, mert a nedvesség kedvez a baktériumok elszaporodásának.

Ez azt jelenti, hogy a tiszta fogkeféd most baktériumokkal van tele, és így a szád is. Ráadásul a zuhany melege károsíthatja a fogkefe sörtéit is.”

Tehát nemcsak, hogy kevésbé lesz hatékony a fogkeféd, de a zuhany gőze miatt a sörték baktériumok melegágyává válhatnak, amit aztán a szádba teszel. Nem hangzik túl jól, ezért jobb elkerülni.

„Minden fogkefe feje idővel elkopik, így kevésbé lesz hatékony, könnyebben szennyeződik, és több kárt is okozhat a fogaknak és az ínynek.

Azt javasoljuk, hogy két-három havonta cseréld a fogkefe fejét,

legyen szó elektromos vagy manuális fogkeféről, így biztos lehetsz benne, hogy a fogkeféd a legjobb teljesítményt nyújtja.”

Via LadBible


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk
ÉLETMÓD
Mikor kell hideg és mikor kell meleg borogatás? A szakértők elmagyarázzák!
Régi, de hatékony módszer, ha beteg van a családban.

Megosztom
Link másolása

A borogatás régi, de hatékony módszer; különböző egészségügyi problémák enyhítésére használható.

Az otthoni betegápolásban fontos szerepet kap - gondolj csak arra, ha lázas a gyerek, és a homlokára vizes ruhát raksz, vagy arra, ha megrándul a bokád, és azt borogatod.

A borogatás előnye, hogy egyszerűen elkészíthető, sokféle helyzetben nyújt segítséget, és nem drága megoldás.

A Webbeteg most azt gyűjtötte egybe, hogy mikor milyen borogatást kell/lehet használni.

A hideg borogatás nem jéghideget jelent a lap szerint. 'Az optimális hőmérséklete 14-16 ºC, és naponta többször, de csak 5-10 perces időszakokra lehet felhelyezni, mivel az ennél hidegebb és hosszabb ideig tartó alkalmazása égéshez hasonló sérüléseket okozhat. A hideg borogatás célja a hőelvonás, illetve a fájdalom- és vérzéscsillapítás. Ennél fogva kiválóan alkalmazható akut fájdalmak kezelésére (például sportsérülések, ficam, rándulás stb. esetén), felületi visszérgyulladás, ekcéma és vérömlenyek enyhítésére, illetve langyosabb hőmérsékletű formájában (~30 ºC) magas láz és fejfájás enyhítésére is.

A meleg borogatás célja viszont a vérkeringés javítása vagy az izomlazítás.

"Eredményesen alkalmazható krónikus fájdalmak és ízületi gyulladás, hasi görcsök, illetve lágyrészek fájdalmának kezelésében. Emellett hatékony fülgyulladás, homlok- és arcüreggyulladás esetén, ami megkönnyíti a gyerekek ilyen jellegű gyulladásainak kezelését is. A meleg borogatás hőmérséklete kb. 40 ºC, és érdemes a borogatás köré tenni egy száraz törölközőt is, ezzel is lassítva a hőleadást".

A felmelegedő borogatás a harmadik megoldás: a hideg vizes borogatásra egy felmelegített törölközőt rakunk, hogy a vizes rész fokozatosan melegedjen fel. Görcsoldó hatású, fokozza az adott terület anyagcseréjét, enyhíti a krónikus ízületi gyulladás fájdalmait és a nyirokerekben jelentkező pangást.

A negyedik típusú borogatást mi javasoljuk: ez gyógynövényekkel készül a betegség típusától függően. Helyi gyulladások, bőrfertőzések, bőrproblémák enyhítésére használható kamillával, körömvirággal vagy cickafark főzettel. Ennek érdemes utánanézni.

Fontos, hogy sebekre nem teszünk vizes borogatást, és mindig ellenőrizni kell, hogy a meleg borogatás nem forró-e.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk

ÉLETMÓD
Csak ezt az egy dolgot kell hozzákeverned a kávédhoz, hogy felpörgesd a fogyást!
Hogyan olvadhatnak le a kilók egymás után? Elmondjuk a cikkben!

Megosztom
Link másolása

Ha úgy érzed, felesleges kilókat cipelsz a testeden, akkor minden bizonnyal szeretnél megszabadulni tőlük.

Ennek bevált módszere az életmódváltás és a fogyás.

Az első szabály, hogy minél változatosabban étkezz, minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyassz, és hogy kerüld a napi édességfogyasztást. A másik, hogy legyen meg a kalóriadeficit, vagyis kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. A harmadik, hogy mozogj rendszeresen (gyalogolj, fuss, tornázz otthon, járj fitneszterembe - csináld, amelyik jólesik), a negyedik, hogy pihend ki magad, és aludj eleget, mert az alváshiány is hízáshoz vezethet.

De ezen kívül van még egy trükk, ami segíthet a fogyásban.

A Mirror azt írja, keverj gyömbért a kávédba vagy teádba. A friss gyömbér ugyanis nem csak gyulladáscsökkentő, hanem antioxidáns-tartalmának köszönhetően enyhíti a fájdalmat, ráadásul segíti az emésztést, élénkíti a vérkeringést.

Nem véletlenül használják hányinger, gyomorproblémák és puffadás esetén.

A kávéba/teába kevert gyömbér tehát segít a fogyásban is.

Fontos azonban, hogy ne állandóan fogyassz gyömbért, hanem kúraszerűen, illetve ha gyomorfekélyed van vagy magas a gyomorsavad, akkor kérd ki orvos és dietetikus tanácsát a gyömbérfogyasztással kapcsolatban.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk

ÉLETMÓD
A Rovatból
50 százalékkal növeli a rákos megbetegedések kockázatát, ha reggelente kihagyod ezt az egyetlen egy lépést a rutinodból
Elképesztő eredményre jutottak azok a kutatók, akik a szájban lévő baktériumok és a rákos megbetegedések közötti kapcsolatot vizsgálták.
K.O., Fotó: Unsplash - sassy.hu
2024. szeptember 28.


Megosztom
Link másolása

Érdekes eredményre jutott egy új tanulmány, amely szerint van a reggeli rutin során egy olyan lépés, amit ha rendszeresen kihagyunk, növelhetjük a rákos megbetegedés kockázatát.

Ez pedig nem más, mint a reggeli fog- és szájápolás.

De ki gondolná, hogy a szájhigiéniának ennyi köze lehet a nyaki- és szájbetegségek kialakulásában? Ehhez a területhez tartozik a száj- és orrüreg, a garat, a gége, a nyálmirigyek és a pajzsmirigy rákos megbetegedések.

A kutatások korábban már azt is megállapították, hogy a fogínybetegséghez kapcsolódó baktériumok növelik a cukorbetegség és a szívbetegség kockázatát.

A fogínybetegség, más néven parodontitis akkor alakul ki, amikor a fogakon felhalmozódik a lepedék.

A kutatók most több mint egy tucat baktériumfajt azonosítottak, amelyekről úgy vélik, hogy megdöbbentő mértékben, akár 50%-kal növelhetik a laphámrák kockázatát.

A tanulmány vezető szerzője, Soyoung Kwak, a NYU népegészségügyi posztdoktori munkatársa hozzátette: „Eredményeink új betekintést nyújtanak a szájüregi mikrobiom és a fej-nyaki rákok közötti kapcsolatba”.

Kwak és csapata nagyjából 160 000 amerikai étrendjét, életmódját és kórtörténetét elemezte.

A résztvevők által adott nyálmintákat mikrobák szempontjából megvizsgálták és tartósították. A 15 év alatt a résztvevők közül 236-nál diagnosztizáltak fej- és nyaki laphámsejtes rákot. A kutatók összehasonlították a diagnosztizáltak szájüregi mikrobáit azzal a 458 résztvevővel, akik rákmentesek maradtak. A csoport megállapította, hogy a szájban rutinszerűen megtalálható több száz baktérium közül 13 faj növelte a rák kockázatát.

Ez a csoport 30%-kal nagyobb valószínűséggel kapcsolódott a fej- és nyaki laphámsejtes karcinóma kialakulásához.

Öt másik, ínybetegségben gyakran előforduló fajjal kombinálva az általános kockázat 50%-kal nőtt.

A kutatók szerint azt fontos megérteni, hogy az eredményeik inkább korrelációt, mintsem közvetlen kapcsolatot állapítanak meg a baktériumok és a rák között. A következő feladat annak a megállapítása, hogy milyen mechanizmusokkal tudnak ellene a leghatékonyabban beavatkozni. Az azonban már most biztos, hogy a megelőző fogmosás és a fogselyem használata egyelőre messze a legjobb védekezés a problémás baktériumokkal szemben.

Forrás: New York Post


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk