Szuper, a világ legidegesítőbb állata betegségeket terjeszt, és tele van vele a magyar erdőség
Egy medvetámadással felérő mentális terheléssel jár, amikor az ember az erdőfürdőjét élvezve szarvasléggyel találkozik.
Biztosan nagyon hasznos tagjai az állatvilág társadalmának, de mérhetetlenül bosszantó kitartásuk, amivel idegesítik az embert. Konkrétan nem félnek semmitől, és kifejezetten szeretnek az ember nyakára és más testi pontjaira telepedni, ha pedig egyszer megtalálta a testkontaktust, nem szabadul, elhajthatatlan. Amint az ember elhessegeti, már vissza is repült.
Elfutni sem nagyon lehet előle, mert követi a kiszemelt prédáját, és a vegyszerek illata sem tartja őket távol. A melegebb tavaszi napoktól kezdve az indiánnyárig találkozni velük az erdőben, ahol jó résen lenni.
A kullancslégy ellen tehát nem véd semmilyen kemikália. Néha úgy tűnhet, soha el nem pusztítható állat, mert gyorsasága és trükközése miatt elsőre lecsaphatatlan. A szakemberek szerint az egyetlen dolog, ami védelmet ad, ha hosszú ruházatban megyünk kirándulni. Más kérdés, hogy nem válogat a testtájékok között, és mivel védjük a fejet és a nyakat a rekkenő hőségben.
A fejüket nem fúrják mélyen a bőrbe, mint a kullancsok, a közös metszéspont itt inkább a vérszívás.
a szakértők szerint, és ezt szépen terjeszti is a szarvaslégy. Szerencsére Lyme-kórt vagy más, kullancsok által terjesztett veszélyes betegségek nem köthetők ezekhez a szárnyas banditákhoz. „A légy a vérszíváskor a bőrbe kapaszkodik, és viszonylag könnyen eltávolítható, például csipesszel, egy műanyag kártyával vagy vízsugárral. A szarvaslégy csípése után az emberi bőrön helyi gyulladás léphet fel”
– írja az Agroinform Prof. Dr. Emil Reisinger-t idézve a Rostocki Egyetem Orvostudományi Karának dékánját.
csapatostul keseríthetik meg az ember életét, és idén nagy mennyiségben repkednek majd az erdőkben.