A te mindennapjaidat is átitatja az erőszak, akár tudsz róla, akár nem
Sötét hátteret festettek egy erőszakról szóló könyv megjelenéséhez az aktuális közéleti események.
Felröppent a hír, hogy a „lúgos orvos”, aki annak idején kegyetlen bosszút állt Renner Erikán azért, mert szakítani merészelt vele, "jó magaviselete miatt" feltételesen szabadlábra kerülhet.
Tóth Gabi az exférje interjújára reagálva olyan videót tett közzé, amiben azt állította, hogy gyakorlatilag egy mérgező, bántalmazó kapcsolatból lépett ki akkor, amikor szakított a férjével, Szerinte az őt házasságtörő nőként beállító megjegyzések semmi másról nem szólnak csak a bosszúról, azért mert ki mert lépni a számára toxikus kapcsolatból. Számomra a legszomorúbb az a megjegyzése volt, amikor a jelenlegi párjára utalva azt mondta: végre olyan kapcsolatban van, amiben a férfi nem debilizálja őt.
Ugyancsak ezekben a napokban adtak hírt a lapok a kisfiút felrúgó karateedző tárgyalásáról. Hiába a felvétel, ami bizonyítja, mit tett és hogyan tette a férfi, az ügyvédje azt állítja, ez egyáltalán nem volt szándékos. A jelek szerint sem ő, sem a védence nem ismeri el, milyen szörnyű dolgot művelt egy felnőtt ember egy gyerekkel és milyen iszonyatos károkat okozott neki.
Olvasom a híreket, hallgatom az ismerősök beszámolóit, elkapok egy-egy beszélgetést az utcán, szem és fültanúja vagyok, miként viselkednek egymással az emberek. És minden nap megállapítom: nemhogy körülvesz minket az erőszak, de magában az agresszív közegben élünk. Így telnek a mindennapjaink. Pedig az erőszakot meg lehetne állítani, vissza lehetne fogni.
A könyvbemutatón Bán Ágnessel, Hodász Andrással és dr. Németh Zsolt kriminológussal beszélgetett az erőszak természetéről és a bántalmazó viselkedésről.

A szerző új, negyedik munkája is a családon belüli, párkapcsolati bántalmazással foglalkozik, de egészen másként, mint a korábbi könyvei.
Takács Hajnal korábban elmondta, hogy az erőszak mögött című könyvet viszonylag gyorsan írta meg, de a kézirattal még sok munka volt annak érdekében, hogy emészthető, mégis szakszerű legye. Bántalmazás túlélőjeként, aktivistaként, újságíróként, íróként, áldozatok segítőjeként rengeteg tapasztalatot szerzett, számtalan témával foglalkozó szakirodalmat olvasott, abúzussal kapcsolatos előadásokat szervezett, edukációban vett részt, figyelt tanult, majd mindezt átszűrte magán, és azt, amit kapott, egy fő vezérfonalra felfűzve koherens egésszé gyúrta.
EZT fejti ki és részletezi Takács Hajnal a könyvben.
Takács Hajnal arra is felhívja a figyelmet, hogyan romantizálja – teljesen tévesen – a közgondolkodás az erőszakos viselkedést már gyerekkortól kezdve, és hogyan állítja be az agressziót és a bántalmazás különféle formáit a szerelem jeleként. Erről egyébként a könyvbemutatón is szó volt.
Már egészen kicsi korunkban szinte belénk nevelik, hogy ha egy fiú meghúzza a hajunkat, elgáncsol, nekünk jön, elveszi a tízórainkat, az azért lehet, mert tetszünk neki, szerelmes belénk, „közeledni próbál”. A felnőttek egy része nem nevezi nevén az erőszakot és nem tanítja meg a fiúgyermekeknek azt, hogy ez nem helyes, hanem tréfával üti el a dolgot, vagy egyenesen úgy állítja be, mintha a sértett fél lenne „hisztis”, „túlérzékeny”, aki nem érti a viccet.
Aztán folytatódik a romantikus filmekkel, amelyekben gyakran ráerőszakolja magát a rámenős férfi a nőre. Hiába utasítja vissza, nem száll le róla. A stalkingtól az érzelmi zsarolásig különféle tettek színes tárházát mutatják be követendő példaként. Azután csodálkoznak, ha a minta alapján folytatott viselkedésre visszautasítás a reakció, majd a visszautasításra erőszak a viszontválasz.
Borzasztó ördögi kör ez, ami megszakítható. Az igazi szeretettel.
A bántásban és a bántalmazásban nincs szeretet; a szeretet pedig nem bánt.