Ezeket a szabályokat kövesd, ha azon agyalsz, rá kéne-e írnod arra a bizonyos valakire
Lehet, hogy tegnap találkoztatok egy bárban és alig ismeritek egymást vagy ezer éve barátok vagytok, de csak most jöttél rá, hogy te többet akarsz.
Bármi legyen is a felállás, az első lépést megtenni az online beszélgetés talaján sosem egyszerű. Sokunk pedig annyira túlgondolja a dolgot, hogy a végén soha nem is küldi el az üzenetet.
De vajon megéri biztonságosan játszani vagy jobb, ha bátran belevágunk? Most elmondjuk mik azok a főbb kérdések, amiket valóban érdemes megfontolnod a nagy döntés előtt.
Írtál már neki egyszer ma és még mindig nem válaszolt?
Azonnal tedd le a telefont és ne is gondolj rá! Ha ez egy olyan személy, akivel még alig ismeritek egymást, akkor nem érdemes üzenetekkel bombáznod őt. Lehetséges, hogy nem volt még ideje válaszolni, de sajnos az is előfordulhat, hogy nem is fog. Bárhogy is legyen, az tuti nem fog neki imponálni, ha kétségbeesetten próbálkozol elérni őt.
Ez a személy ghostolt már téged a múltban?
A ghostolás vagy ghosting egy nagyon divatos kifejezés manapság és sajnos maga a tett pedig még divatosabb. Azt nevezzük ghostingnak, mikor valaki egyszerűen nem válaszol többé az üzeneteinkre, csak felszívódik, mint egy szellem. Elsőre egyből rávágnánk, hogy ilyen személynek többet ne írj, de a szakértő véleménye nem ilyen sarkos. Ann Rosen Spector professzor szerint hallgass a megérzéseidre. Ha a másik személy megmagyarázza, miért tűnt el egy időre és te nyitottnak érzed magad arra, hogy higgy neki, akkor nyugodtan adhatsz még egy esélyt.
Részeg vagy?
Ne! Csak egyszerűen ne csináld! Semmi jó nem fog származni abból, ha egy bódult felindulásból elkezdesz üzengetni valakinek. Lehet, hogy meg sem tudod majd fogalmazni értelmesen az üzenetet. A szakértő azt javasolja, hogy ha később józanul is jó ötletnek tűnik, akkor érdemes inkább belevágni.
Újonnan megtetszett valaki és csak úgy kedved lenne ráírni?
Mindenki örül egy váratlan „Eszembe jutottál…” üzenetnek. Ha egy olyan személlyel igyekszünk társalgást kezdeményezni, akivel még nem igazán ismerjük egymást, kiváló nyitómondat lehet. A párkapcsolati terapeuta szerint, ha már van némi szimpátia két ember között, akkor a hasonló üzenetek nagyon bátorítóak tudnak lenni és tovább lendíthetik az ismerkedést.
Találkozóra akarod hívni őt?
Igen! Igen! Igen! Ha túljutottál a visszautasítástól való félelmen és tisztában vagy vele, mit vársz a másiktól, akkor ne tétovázz. A szakértő szerint, hogy ezt a meghívást pontosan hogy fogalmazod meg, nem fontos, a lényeg, hogy igazítsd saját személyiségedhez.
Forrás: Women's Health