SZTÁR
A Rovatból

Tina Turner férje feláldozta az egyik veséjét, mert „nem akart másik nőt”

A világsztár első házassága tragikus volt, de a másodikkal kárpótolta őt az élet. Férje még a veséjéről is lemondott, hogy megmentse imádott feleségét

Megosztom
Link másolása

Tina Turner a 2018-as önéletrajzi könyve, a My Love Story elmeséli, hogy a fantasztikus énekes 6 éve egyszer már nagyon közel került a halálhoz. Annyira, hogy 2016 végén az eutanázia mellett döntött. Ekkoriban a veséi csak 20 százalékban voltak működőképesek, két út állt előtte: dialízis vagy transzplantáció.

Az énekesnő akkor a dialízis helyett inkább a halált választotta, mert nem akart egy géphez kötve élni.

Második férje, Erwin Bach - aki 2013-ban vette feleségül Tinát, miután 30 évig jártak - felajánlotta a saját veséjét, hogy megmentse imádott felesége életét, mert, ahogy ő fogalmazott, nem akart másik nőt, vagy másik egy életet.

Tina a következőket írta könyvében: „2016 decemberére a veséim új mélyponton, 20 százalékon voltak, és az értékeim gyorsan zuhantak. Két választásom volt: vagy rendszeres dialízis vagy veseátültetés.”

„Nem ez volt az elképzelésem az életről. De a bennem lévő méreganyagok átvették a hatalmat felettem. Nem tudtam enni. Éltem, de alig.

Elkezdtem a halálra gondolni. Ha a veséim tönkrementek, és eljött a halál ideje, azt el tudtam fogadni. Az rendben volt. Ha eljön az idő, akkor eljön. A halál gondolata nem zavart, csak attól féltem, hogy hogyan fogok meghalni.” Hozzátette:

„Svájcban az eutanázia legális, bár a halálos gyógyszert a betegnek magának kell beadnia.

Azt hiszem, ekkor vált Erwin számára valósággá, hogy meghalhatok. Nagyon elérzékenyült, nem akart elveszíteni, nem akarta, hogy elmenjek."

Turner a könyvében elárulta, hogy ebben a pillanatban férje előállt azzal az ötlettel, hogy donor lesz, és azzal győzködte feleségét, hogy boldogok voltak, és bármit megtenne azért, hogy együtt maradjanak.

Ahogy Tina írta:

„Azt mondta, hogy nem akar másik nőt, vagy egy másik életet. Azt mondta, hogy nekem akarja adni az egyik veséjét.

Elképesztő volt ez az önfeláldozás. Mivel szeretem őt, ezért az első reakcióm az volt, hogy megpróbáltam lebeszélni egy ilyen komoly és visszafordíthatatlan lépésről.”

A transzplantáció 2017. április 7.-én történt meg. A szerető társ saját veséje árán vásárolt még hat boldog évet kettejüknek.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
Alig lehet felismerni Cseh Lászlót: az egykori úszó nemcsak szakmát váltott, de stílust is
Az egykori úszólegenda, Cseh László őszes hajjal és szakállal jelent meg egy tévéműsorban, ahol elárulta, hogy új szakmája van. Elmondása szerint már több mint egy éve ebben a szakmában dolgozik.

Megosztom
Link másolása

Cseh László, a magyar úszósport egyik legnagyobb alakja, az olimpiai ezüst- és bronzérmes, többszörös világ- és Európa-bajnok úszó, akit évtizedekig a medencében, többnyire borotvált fejjel láttunk, most őszes körszakállal és hosszabb hajjal ült a stúdióban.

A minap az RTL Reggeli című műsorában jelent meg. Olyan nyugalommal beszélt a fázisceruzáról, mintha mindig is ez lett volna a természetes közege.

Mert Cseh László, miután megnyert 112 magyar bajnoki címet, 2021-ben visszavonult az élsporttól, fogta magát, beiratkozott egy iskolába, és villanyszerelő lett.

És mielőtt bárki azt gondolná, hogy ez csak egy hirtelen jött hóbort, Cseh László gyorsan tisztázta a helyzetet. Azt mondja, a dolog komoly, és már több mint egy éve benne van a szakmában.

„Elvégeztem az iskolát, és most már több mint egy éve csináljuk ezt a villanyszerelést. Sokan kérdezik tőlem, hogy ezt miért, meg hogy. Igazából engem ez érdekelt”

– mondta a beszélgetésben, amit az NLC is feldolgozott. Az úszó őszintén beszélt arról, hogy a napi rutin mennyire új élmény számára az élsport évtizedei után.

„Nem mondom, hogy ez egy nagyon könnyű dolog, meg mindennap menni kell dolgozni, ez egy újdonság számomra. Az úszást nem tekintettem munkának, ezt sem tekintem száz százalékig annak, de ez mégiscsak másfajta munka”

– fogalmazott.

De a valódi mélyvíz, úgy tűnik, nem a falban futó vezetékek, hanem a gyerekszoba. A sportoló, aki a világ legkeményebb versenyein állt helyt, kendőzetlenül beszélt arról, hogy az apaság minden eddiginél nagyobb próbatétel.

„Ha azt gondoltam, hogy úszni vagy edzésekre járni, meg a világversenyeken helytállni nehéz feladat, akkor szerintem szülőnek lenni még nehezebb”

– vallotta be. A 2022-ben született kislányát persze már megismertette a vízzel, de hangsúlyozta, esze ágában sincs eldönteni helyette, hogy kövesse-e őt a medencében. A döntést teljes egészében a gyerekre bízza, aki egyébként már most otthonosan mozog a klóros közegben.

Cseh 2021-ben, a tokiói olimpia után vonult vissza az élsporttól, és ahogy most kiderült, a civil életben nem a medence partján, hanem egy teljesen új szakmában találta meg a helyét.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Új fejezetet kezdett Manuel és Busch Laura, videón az első közös házuk
Manuel és Busch Laura egy csendesebb, zöldebb környezetbe költöztek, miután megvették első közös házukat. A pár a nyüzsgő nagyvárosi életet hagyta hátra egy nyugodtabb környékért és egy saját kertért.

Megosztom
Link másolása

A nyilvános szakítás és a közös utazások után jön a párkapcsolati evolúció következő, kőkemény szintje: az első közös ingatlan.

Manuel és Busch Laura szintet léptek, és a nyüzsgő XI. kerületet maguk mögött hagyva egy zöldövezeti kertes házban kezdenek új fejezetet.

A nagy lépést Busch Laura egy TikTok-videóban mutatta meg:

„Manuval vettünk egy kertes házat, ami azt jelenti, hogy összeköltözünk, és azt is, hogy itt az ideje, hogy búcsút mondjak a drága kis lakásnak, amit eddig béreltem”.

A döntés mögött a klasszikus nagyvárosi menekülési vágy állt, szerettek volna egy nyugodtabb környéket, és mindketten hiányolták a kertet. A romantikus elképzelést persze kőkemény logisztika követte: dobozok, cipekedés és több körös fuvarozás Budapest és az új otthon között. A beköltözés maratonja egészen hajnalig tartott, de a nap végére összeállt a legfontosabb bútor, így az első éjszakát már a saját házukban tölthették.

@busch.laura Költözzünk az új otthonunkba! #költözősvlog #napivlog ♬ eredeti hang - busch.laura

A költözésből a család négylábú tagjai sem maradhattak ki. A benti cicák, Möszi és Zsenge, óvatosan, szigorúan csak pórázon ismerkedtek az új tereppel, a terasszal.

Laura hozzátette, hogy a macskáknak a jövőben egy saját, biztonságos kifutót is terveznek építeni a kertben.

Nem is olyan régen Manuelnek közel egy hónapos fogházbüntetését kellett megkezdenie kábítószer-birtoklás miatt, amiről ő maga számolt be, mondván: „letartóztattak engem és pár barátomat egy maréknyi fűvel”.

A bevonulás előtti utolsó posztja nagy visszhangot váltott ki, a mostani közös házvásárlás ehhez képest egy teljesen másfajta, a stabilitás felé mutató lépés.

Úgy tűnik, Manuel és párja a közösségi média percekben mérhető drámái helyett most egy jóval nyugodtabb, „kertes” mindennapokra rendezkednek be, amihez egy költözés minden nehézsége hozzátartozik.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Harmadik gyermekét várja Anne Hathaway: elárulta, miért így jelentette be várandósságait
Anne Hathaway egy Instagram-videóban jelentette be harmadik terhességét. A színésznőnek és férjének, Adam Shulmannak már van két fia, a tízéves Jonathan és a hatéves Jack.

Megosztom
Link másolása

Pár másodpercnyi derű és egyetlen üzenet: „Baby, I’m yours.” Anne Hathaway egy letisztult Instagram-videóval, mosollyal és fehér szettben tudatta a világgal, hogy harmadik gyermekét várja.

Ez a letisztult poszt is azt a képet erősíti, amit Hathaway az elmúlt hónapokban következetesen épített: a közösségi médiában is az egyszerű örömökre és az önazonosságra teszi a hangsúlyt.

Ez a tudatosság nem új keletű. Amikor 2019-ben második terhességét jelentette be, szintén az Instagramon írt arról, hogy a látszat néha csal.

„Mindenkinek, aki a meddőség és a fogantatás poklán megy keresztül, tudnia kell, hogy az én két terhességemhez vezető út sem volt egyenes.”

Egy korábbi interjúban azt is elárulta, miért pont a közösségi médiát választotta a terhesség bejelentésére. Elmesélte, hogy észrevette, hogy paparazzik képeket csinálnak róla. És mivel már sejtette, hogy nem tudja sokáig titkolni a várandósságot, inkább megelőzné a híreket.

"Talán ez egy jó alkalom a közösségi média használatára. Ha úgyis kiderül, talán közzétehetek valamit, ami személyesebbnek tűnik, és tőlem jön."

-mesélte a színésznő akkoriban.

A harmadik baba bejelentése egy olyan időszakban érkezett, amikor Hathaway karrierje ismét csúcson pörög. Lázban tartja a világot Az ördög Pradát visel folytatása, de már készül a Neveletlen hercegnő harmadik része is. Mindezt megkoronázta, hogy a People magazin nemrég a világ legszebb emberévé választotta, emellett főszerepet játszik a hamarosan érkező, Christopher Nolan által rendezett Odüsszeiában, amelyben Penelopét alakítja.

A bejelentésből persze semmi konkrétum nem derült ki a várandósság heteiről, a baba neméről vagy a szülés várható időpontjáról, de nem is ez volt a lényeg. A színésznő boldogságában megannyi kollégája és rajongója is osztozik a kommentek alapján.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
„Fogtuk a kezét” – Törőcsik Mari örökbefogadott fia először beszélt a Nemzet Színésznőjének utolsó éveiről
Törőcsik Mari fia, Son Máhr egy megható interjúban mesélt arról, hogyan töltötték a színésznővel az utolsó éveket. A család azért költözött haza Vietnámból, hogy a művésznő mellett lehessenek, és méltósággal kísérjék őt.

Megosztom
Link másolása

„Szerencsére volt még időnk együtt. Tudtunk beszélni, fogtuk a kezét...” – ezzel a mondattal törte meg a hosszú évek óta tartó csendet Törőcsik Mari örökbefogadott fia, Son Máhr.

A Nemzet Színésznőjének 2021-es halála óta Son most először mesélt részletesen a Blikknek arról, miért hagytak ott csapot-papot Vietnámban, és arról a 13 éves lányról, aki a jelek szerint a művészi örökséget viszi tovább, csak épp a zongorabillentyűkön.

Apropóból pedig nem volt hiány: Máhr Vi Zsófi tehetségét nemrég Szombathely önkormányzata is különdíjjal ismerte el. A díjátadón nemcsak egy elismerést kapott, hanem élőben is zongorázott, a produkciója után pedig a közönség vastapssal jutalmazta.

Dr. László Győző alpolgármester szerint ritka az ilyen, hiszen „egyszerre volt megható és lenyűgöző élmény”, ahogy egy ennyire fiatal lány ilyen érett művészi erővel játszik a hangszerén.

És ez nem csak egy helyi, lokálpatrióta lelkesedés. Zsófi a nemzetközi versenyeken is úgy arat, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga: platina minősítést kapott a Canadian International Music Competition nevű eseményen, első lett egy moszkvai online versenyen, a Nemzetközi Zongoramesék Zongoraversenyen pedig egyenesen kiemelt fődíjat hozott el.

Az egész történetben az a legfurcsább, hogy a zenei véna eredete teljes rejtély. Son szerint sem ő, sem a felesége nem játszik semmilyen hangszeren. A dolog akkor dőlt el, amikor ötévesen, még Vietnámban bevitte a lányát egy zongorákkal teli üzletbe.

„Akkor ott megtetszett neki, azóta is imádja, és ami szintén nagyon fontos, tehetséges és sikeres benne”

– mesélte az apa.

Az életük egyébként egy tökéletes kulturális tükörjáték. Son gyerekként került Vietnámból Magyarországra, és nagyon küzdött a magyar nyelvvel, miközben saját bevallása szerint „az iskolában botfülű voltam”. Ezzel szemben Zsófi, aki Vietnámban nemzetközi óvodába járt, már eleve angolul és vietnámiul beszélt, a magyar nyelvet pedig egy év alatt tökéletesen elsajátította a velemi óvodában.

A család egyáltalán nem tervezte a végleges hazaköltözést.

Son Szombathelyről kapott munkalehetőséget Vietnámban, ahol jól érezték magukat, és csak nyaranta jártak haza. Aztán hat éve Törőcsik Mari egészsége megromlott.

„2020-ban egyik napról a másikra felszámoltuk az életünket Vietnámban, megvettük a repülőjegyeket, majd idejöttünk, hogy anyám mellett legyünk”

– mondta Son.

A döntésüknek köszönhetően Zsófi még tölthetett időt a nagymamájával, akitől a magyar keresztnevét is kapta. A szélesebb magyar közönség egyébként a Virtuózok című klasszikus zenei tehetségkutatóban figyelt fel Máhr Vi Zsófira. A műsorban mutatott érett játéka és természetes jelenléte azonnal kiemelte a mezőnyből.

Már akkor egyértelművé tette, hogy bár Vietnámban kezdett zongorázni, Magyarországot tekinti otthonának, amit egy markáns mondattal is megfogalmazott:

„Az otthonom most itt van, Magyarországon”

Mindeközben a szakma és a közönség továbbra is élénken őrzi Törőcsik Mari emlékét. A friss megemlékezések közül kiemelkedik Bodrogi Gyula gondolata, miszerint „Nincs pótolhatatlan színész, viszont van néhány felejthetetlen”. Ebbe a keretbe illeszkedik az a figyelem is, amellyel az ország Törőcsik unokájának kibontakozó tehetségét kíséri. A színészlegenda iránti tisztelet és a fiatal zenész sikereinek találkozása egy generációkon átívelő kulturális történetté áll össze, aminek a legújabb fejezeteit épp most írják.


Megosztom
Link másolása