Márton András megtalálta a boldog házasság titkát: egy házban, mégis külön lakásban él feleségétől
A színész 81 éves korára elérte azt, amire a legtöbben csak vágynak. Idilli életéről, házáról, na meg a hosszú, tartós házasság titkáról vallott a Blikknek.
Különösen egy ilyen környezetben, ahol mi élünk a feleségemmel. Volt egy gyönyörű, háromszáz négyzetméteres polgári lakásunk Budán, azt eladtuk, és abból építettünk egy házat, a főváros közelében, Sóskúton.
Az enyém 46 négyzetméteres, Adrié 70, és nincs átjárás. Olykor találkozunk, ám így mindkettőnknek megvan a maga intim szférája. Néha meghívom egy italra és átölelem.” - mesélte Márton András, aki igen változatos életutat járt be, hiszen átmenetileg élt Finnországban, ahol asztalosként dolgozott, majd Los Angelesben főkonzulként tevékenykedett. Szíve mélyén azonban mindig is színész volt, így nem csoda, hogy a mai napig aktívan szerepel. A 6SZÍN Teátrumban, a Vígszínház házi színpada mellett pedig most egy új színházban kapott főszerepet.
„Köves Slomó alapítványa egy újdonsült teátrummal ajándékozza meg a fővárost, és a színházkedvelőket. A Baross utcában a Firgun Ház – Színház és Kulturális Központ ad majd helyt számos színházi darabnak, irodalmi találkozónak, koncertnek.” - kezdte a mesélést a színész.
A Brüsszelben élő és dolgozó fiammal pedig rengeteget utazom kettesben. Szeretem a hazámat, de olykor jó kimozdulni innen, mert rettenetes a közbeszéd és a közhangulat. S akik nem felállva tapsolják ezt a rendszert, azoknak nem könnyű itt az életük.”
„Rengeteg különleges élményem van a színház világából, de akadt egy olyan, amelyről talán még nem beszéltem. A Szentendrei Teátrum műsorában a Dundo Maroje című darabot játszottuk, a hangulatos kisváros főterén, 1980 nyarán. Körmendi János, Tímár Béla, Sunyovszky Szilvia...Csodálatos kollégák voltak mellettem. A darabban még a saját, igencsak feltűnő Triumpf sportautóm is helyet kapott. Épp a főpróbát tartottuk, már nézők előtt, amikor váratlanul a darab közben megjelent egy hölgy, s azt kiabálta: Könyörgöm, jöjjenek, a Görög Kancsó Étteremben megölik a férjem! A nézők nevettek, mert azt hitték, ez az előadás része. Mi viszont megszólalni sem tudtunk, hát még azok után, hogy kiderült: a szóban forgó, kétségbeesett hölgy igazat mondott, valóban meggyilkolták a férjét”