Horváth Éva Baliról: „Ahogy viselkednek például az idősekkel, az kifejezetten tetszik, több generáció él együtt, az idősekről gondoskodnak”
Elárulta azt is, mit nem tudott megszokni Balin, és mi volt furcsa neki.
Interjút adott Horváth Éva az ncl.hu-nak, ebben mesélt arról is, milyen az élet Balin, mi az, ami tetszett és mi az, ami nem tetszett neki.
A modell és műsorvezető másfél éve költözött ki a családjával. Imádja az ottani életét, de Magyarország is hiányzik neki. A fiainak persze már természetes, hogy kétféle kultúrát is ismernek.
Az interjúban Horváth Éva elmondta, hogy kint a jógatudását fejlesztette, és belekóstolt az astanga jógába is.
Az árakról a következőt mondta:
"Tévedés, hogy Bali olcsóbb hely. A koronavírus-járvány előtt sokkal kevesebből is megúsztad, ám a pandémia ezt is tönkretette. Persze, vannak termékek, amik olcsóbbak, mint idehaza, de nem állítanám, hogy egy filléres helyről beszélünk."
Azt is elárulta, hova nem megy szívesen:
"Egyes éttermekben 500 forintnak megfelelő összegért is megebédelhetsz, de oda nem vinném be a gyerekeimet. Ezek a fogások sajnos annyira csípősek, hogy nem adnám oda nekik. Az összes többi normális étterem ugyanolyan áron fut, mint itthon. A közértben is hasonló árakat látsz, mint Magyarországon, illetve a bérleti díjak az egekben vannak. A helyiek is tudják ezt. A benzin mondjuk olcsó, háromszáz forint literje"
Ami furcsa volt Horváth Éva számára, az a közlekedés: egyszer ült fel motorra, és sírva szállt le róla, mert akkora volt a forgalom és olyan ijesztő v olt, hogy nem figyelnek egymásra a közlekedők. Azt is meg kellett szoknia, hogy a nap hatkor felkel, aztán este hatkor le is megy minden nap. Érdekes volt számára a helyiek hozzáállása is:
"Balin kényelmesek az emberek, mindenre ráérnek, nem sietnek. Sokkal nyugodtabbak, mint mi vagyunk, ők nem izgulnak semmin."
Azt is mondta, mivel tud azonosulni:
"A béke, a nyugalom, a szeretet, a család számukra nagyon fontos. Nincs ellenségük, nem bántják egymást, csodás emberek. Ahogy viselkednek például az idősekkel, az kifejezetten tetszik: több generáció él együtt, az idősökről gondoskodnak, ahogy a gyerekek a szüleikről is"
A helyi családmodellt is érdekesnek tartja:
"A fiúk nem hagyják el a családi házat, csak a lányok, így ha fiú születik, egyszer családfenntartó válik belőle. Van kire támaszkodni. Ez a gondolkodásmód merőben eltér egy európai ember nézőpontjától. Ezért is nehéz hozzájuk beilleszkedni. Nekik a család az első, a munka és a pénz csak utána jöhet."