A Nemzeti lezuhant színészeihez a nézőtéren ülő orvosok rohantak fel először
A péntek esti Rómeó és Júlia előadás során, amikor a két művész, Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó négy méteres magasságból hirtelen lezuhant a díszletből a padlóra, nem ok nélkül volt nagy az ijedtség a színházban.
Dr. Balázsovics Juditnak és dr. Markó Csanádnak azóta a lemondott színházigazgató is kifejezte háláját egy interjúban: „A balesettel kapcsolatban egy ugyanilyen felemelő részletet szeretnék megemlíteni: szeretném ezúton is a köszönetemet kifejezni a baleset estéjén a helyszínen lévő belgyógyász doktornőnek, Balázsovics Juditnak és Markó Csanád rezidensnek, akik a két színész zuhanását követően azonnal felsiettek a színpadra, majd végig segédkeztek. Nélkülük lehet, hogy másképp alakulnak a dolgok, csodálatos emberek.”
A Magyar Nemzetnek Vidnyánszky Attila arról is beszélt, hogy ő nem tudott arról, hogy a színészek esetleg veszélyesnek érezték a díszletet, és
Így fogalmazott:
„A színház veszélyes üzem, és százszázalékosan nehéz kizárni az ilyen eseteket. És fájó dolog, hogy ilyenkor csak a színészekről beszélnek, hiszen halálesetek is előfordulnak: például a műszakosok között, róluk is beszélni kellene. Ilyen a színház, a cirkusz, az ember kockázatot vállal, és többek között ezért is szereti a közönség.”
Mi nézőként ezzel nem értünk feltétlenül egyet, messze vagyunk már a Római Birodalomtól és a gladiátoroktól. Véráldozat nélkül is remekül szoktunk szórakozni egy-egy jó előadáson.