Vigyázz, ha Olaszországba készülsz: egy férfi meghalt, 9 ember kórházban van, miután brokkolit ettek
Olaszország déli részén tragédiába torkollott egy hétköznapi ebéd. Luigi Di Sarno, 52 éves művész és zenész meghalt, miután Diamante tengerpartján egy food truck-ból kolbászos–brokkolis szendvicset vett. Nem ő volt az egyetlen, aki bajba került:
A vizsgálatok szerint a szendvicsben lévő brokkoli Clostridium botulinum baktérium toxinjával szennyeződhetett. Ez a botulizmus nevű ritka, de nagyon súlyos ételmérgezést okozza, amely bénuláshoz, légzésleálláshoz és halálhoz vezethet. A mostani eset miatt az egész országban riadót fújtak, és
Közben elterjedt egy még nem megerősített hír is: állítólag egy 38 éves nő meg is halt, miután guacamolés tacót evett egy fesztiválon - írta meg az Express.
A Paolai Ügyészség azonnali termékvisszavonást rendelt el, és beindult az országos vészhelyzeti protokoll. Botulizmus esetén kötelező azonnal értesíteni a paviai Mérgezésközpontot, amely az egyetlen hivatalos hely az országban, ami kezelheti ezeket az eseteket.
és a lombardiai központon keresztül juttatják el a kórházakba.
Az első két ampullát a tarantói Katonai Gyógyszertárból vitték a betegekhez. Ahogy egyre több megbetegedést jelentettek, további készletekre volt szükség. A calabriai egészségügyi szolgálat tegnap egy mentőhelikoptert küldött Rómába, a San Camillo kórházba, ahová a minisztérium átszállította a plusz készleteket, hogy onnan osszák szét az ország különböző kórházaiba.
Jelenleg a hatóságok elővigyázatosságból több élelmiszer-előállító és -forgalmazó tevékenységet leállítottak és keresik a szennyeződés forrását.
Szóval, ha Olaszországba mész, csak óvatosan a bizonytalan eredetű ételekkel. Egyébként jó nyaralást!