SZÍNES
A Rovatból

Európa felé tart a halálhajó: közben kiderült, hogy tucatnyi hantavírussal fertőzött utas szivárgott szét róla

A Hondius óceánjáróról több utas is partra szállt Szent Ilona szigetén, mielőtt a hajót karantén alá vonták.

Megosztom
Link másolása

Hantavírus-gyanúval került kórházba a KLM légitársaság egyik légiutas-kísérője Amszterdamban, akinek enyhe tünetei vannak. Az Amsterdam UMC kórházban fekvő stewardess további vizsgálatokon esik át – írta az AFP.

A holland RTL hírportál szerint

a nő kapcsolatba került azzal a 69 éves utassal, aki Johannesburgban halt meg a betegségben, miután a férje is a vírus áldozata lett.

Mint arról mi is beszámoltunk, a tragédia a Hondius luxus óceánjáró fedélzetén kezdődött, amelyről a WHO néhány napja jelentette, hogy

három utas – egy holland házaspár és egy német állampolgár – meghalt, és összesen nyolc megerősített vagy feltételezett esetet regisztráltak.

A hajó még március elején futott ki az argentin Ushuaia kikötőjéből, majd szerdán a Zöld-foki-szigetek közeléből három embert, köztük a hajóorvost is Európába kellett szállítani kezelésre.

A fertőzési lánc akkor vált követhetetlenné, amikor a hajó a brit fennhatóság alatt álló Szent Ilona-szigeténél horgonyzott, és több tucat utas elhagyta a fedélzetet.

Köztük volt az a holland nő is, aki már a hantavírus tüneteivel, férje holttestével szállt partra. Innen egy kereskedelmi járattal repült a dél-afrikai Johannesburgba. Itt április 25-én éjszaka megpróbált felszállni egy Amszterdamba tartó KLM-gépre, a személyzet azonban ezt megakadályozta. A nő másnap, április 26-án egy helyi kórház sürgősségi osztályán elhunyt. A drámai reptéri eseményekről a légitársaság is kiadott egy közleményt.

„Az utas akkori egészségi állapota miatt a személyzet úgy döntött, hogy nem engedélyezi számára az utazást ezen a járaton” – közölte a KLM. „Miután az utast eltávolították a repülőgépről, a járat Hollandiába indult.”

A hajót üzemeltető Oceanwide Expeditions cég csak azt ismerte el, hogy a holland nő partra szállt, azt nem, hogy mások is elhagyták a hajót. Ezzel szemben szerdán kiderült, hogy egy svájci kórházban szintén hantavírussal kezelnek egy férfit, aki szintén leszállt Szent Ilonán, és hazarepült.

A helyzetet súlyosbítja, hogy a dél-afrikai fertőző betegségek intézete szerint két fertőzött utas szervezetében a hantavírus egy ritka, emberről emberre is terjedő törzsét azonosították.

A holland hatóságok egyelőre nem adtak tájékoztatást arról, hol tartózkodnak a partra szállt utasok, akiket az európai és dél-afrikai hatóságok is lázasan kutatnak.

A hantavírusok általában rágcsálókról terjednek, de az azonosított Andes-törzs különösen veszélyes, mert ritkán emberről emberre is képes átadódni. Éppen ezért kulcsfontosságú a kontaktkutatás. A hatóságok most versenyt futnak az idővel, hogy megtalálják a szétszéledt utasokat, miközben Amszterdamban a légiutas-kísérő leleteire várnak, a Hondius óceánjáró pedig a tengeren vesztegel a fedélzetén maradtakkal.

Via RTL Nederland


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZÍNES
A Rovatból
Az univerzum végre elkezd jutalmazni: ennek a 3 csillagjegynek minden összejöhet 2026 nyarán
Olyan nyár vár erre a 3 csillagjegyre 2026-ban, amikor végre nem próbára teszi őket az univerzum – hanem elkényezteti.

Megosztom
Link másolása

Az év első fele sokak számára tartogatott kihívásokat, de úgy tűnik, három csillagjegy most fellélegezhet. A nyár beköszöntével véget érhet az az időszak, amikor úgy érezték, minden nehezebben megy a kelleténél. Ezek a jegyek nemcsak maguk mögött hagyhatják a nehézségeket, hanem kifejezetten sikeres és örömteli hónapokra számíthatnak.

Oroszlán

A tavasz nem kedvezett neked igazán, de a nyár annál inkább. Június 30-án a bőség és növekedés bolygója, a Jupiter belép az Oroszlán jegyébe, ami új lehetőségeket, nagyobb önbizalmat és optimistább szemléletet hozhat.

Most végre úgy érezheted, hogy ismét te irányítasz, és könnyebben észreveszed azokat az alkalmakat, amelyek előrébb vihetnek.

Az Oroszlán energiája eleve a bátorságról és az önkifejezésről szól, a Jupiter pedig ezt még tovább erősíti.

Július 26-án a Déli Holdcsomópont is csatlakozik a Jupiterhez. Ez arra utalhat, hogy

bizonyos régi szokásokat, kényelmes, de már nem hasznos helyzeteket el kell engedned ahhoz, hogy valami jobb érkezhessen az életedbe.

Bár a változás elsőre bizonytalannak tűnhet, hosszú távon kifejezetten pozitív fordulatokat hozhat.

A nyár egyik legfontosabb felismerése számodra az lehet, hogy néha a fejlődéshez nem többet kell hozzáadni az életedhez, hanem helyet kell csinálni annak, ami valóban neked való.

Vízöntő

Izgalmas és mozgalmas időszak vár rád. Az univerzum most kedvező helyzeteket teremt, de a lehetőségekkel neked kell élned. Új emberek, új projektek vagy akár teljesen váratlan fordulatok is felbukkanhatnak a következő hónapokban.

Július 26-án az Északi Holdcsomópont belép a jegyedbe, ami gyakran új életutakat és sorsszerű találkozásokat jelez.

Előfordulhat, hogy olyan helyzetekbe kerülsz, amelyek elsőre kizökkentenek a megszokott kerékvágásból, de később rájössz, hogy pontosan ezekre volt szükséged.

A változásoktól azonban nem szoktál megijedni. Sőt, kifejezetten jól érzed magad akkor, amikor új megoldásokat kereshetsz, vagy másképp láthatod a világot, mint a környezeted.

Minél nyitottabban fogadod a váratlan lehetőségeket, annál több örömet és inspirációt hozhat számodra ez a nyár.

Ikrek

2026 nyarán végre kevésbé fog érdekelni, mások mit gondolnak rólad – és ez felszabadítóbb lesz, mint gondolnád. Hosszú idő után most önmagadra figyelsz, és az univerzum mintha mindenben támogatná ezt a döntésedet.

Az Uránusz már áprilisban belépett az Ikrek jegyébe, és egészen 2033-ig ott marad. Ez a bolygó a szabadság, a változás és az újító gondolkodás jelképe, így a következő években egyre inkább arra ösztönözhet, hogy a saját utadat járd.

Most különösen erős lehet benned a vágy, hogy megkérdőjelezd a megszokott szabályokat, és más szemszögből vizsgáld a dolgokat.

Az Ikrek amúgy is híres arról, hogy több oldalról lát egy helyzetet, és könnyen megtalálja azokat a kérdéseket, amelyeket mások nem mernek feltenni.

Ha mersz hű maradni a saját véleményedhez, olyan lehetőségek nyílhatnak meg előtted, amelyek korábban elképzelhetetlennek tűntek.


Megosztom
Link másolása

SZÍNES
A Rovatból
„Nem hiszem el” – Megszólalt a meggyilkolt anya vőlegénye, miközben a Netflixen pörög a tragédiájukból készült film
Miközben az Elrabolt baba - Heidi Broussard meggyilkolása című film a Netflixen tarol, az áldozat vőlegénye is nyilatkozott. Shane Carey egy interjúban beszélt a gyászáról, ami éles kontrasztban áll a film dramatizált, sokak szerint az elkövetőre fókuszáló feldolgozásával.

Megosztom
Link másolása

Aki kibírta a Netflixen az Anyai ösztön című dokumentumsorozatot, annak kötelező az Elrabolt baba: A Heidi Broussard gyilkosság is, a közösségi médiában ugyanis fellángolt a vita, hogy mennyire elfogadható, ha egy ilyen sztoriban a gyilkos válik főszereplővé.

A LADbible cikke szerint az Elrabolt baba című film ugyanis a nyitójelenetben közli, hogy bár igaz történeten alapul, erősen dramatizált, és sokak szerint ez pont oda vezetett, hogy az áldozat, Heidi Broussard egy jellegtelen mellékszereplő lett a saját tragédiájában.

A Redditen egy néző így fogalmaz: „A film maga nem volt rossz, de szinte olyan érzés volt, mintha Magent akarták volna a show sztárjává tenni, miközben sokkal jobban kellett volna fókuszálni Heidire, tekintve, hogy ez egy igaz történet.”

A kritikus hangok szerint a film nem segít abban, hogy a nézők igazán megismerjék az áldozatot. „Egyáltalán nem alakítottunk ki kapcsolatot Heidivel, és szerintem a filmnek ez a része gyengén lett megírva” – írta ugyanaz a felhasználó.

És hogy mindez nem csak egy dramatizált sztori, arra Heidi Broussard vőlegényének szavai emlékeztetnek a legfájdalmasabban.

„Többet érdemel. Sokkal többet érdemel. ... Csak várom, hogy újra halljam a hangját. Még mindig nem hiszem el. Egyszerűen nem hiszem el.”

De hogy pontosan mi ez a két filmsorozat, amelyről mindenki beszél? A most adásba került Anyai ösztön című film Taylor Parker esetét dolgozza fel, aki 2020-ban meggyilkolta 7,5 hónapos terhes barátnőjét, Reagan Simmons-Hancockot, csak hogy kivágja a hasából és elrabolja a magzatát. A nő hónapokig színlelt terhességet a párja előtt. Parker jelenleg halálsoron várja a kivégzését Texasban.

Az Elrabolt baba pedig egy egy évvel korábbi, 2019-es texasi ügyet mutat be. Magen Fieramusca szintén terhességet hazudott a környezetének, majd megfojtotta régi barátnőjét, Heidi Broussardot, és elrabolta újszülött kislányát, Margot-t, hogy sajátjaként mutassa be. A csecsemőt sértetlenül megtalálták, Fieramusca pedig 55 éves börtönbüntetését tölti.


Megosztom
Link másolása


SZÍNES
A Rovatból
Újabb fordulat a 40 métert zuhanó nő ügyében: elrejthették a testkameráját
Bizonyíték elrejtésének gyanújával vettek őrizetbe három embert a végzetes brazil kötélugrás ügyében. A 21 éves Maria Eduarda Rodrigues de Freitas testkamerája a tragédia után tűnt el a helyszínről.

Megosztom
Link másolása

Újabb három gyanúsított került rendőrkézre június 20-án a Brazíliában kötélugrás közben meghalt nő ügyében, akiket azzal vádolnak, hogy elrejtették a kulcsfontosságú bizonyítékot: az áldozat testkameráját. A 29 éves Evelyne dos Santos Gonçalves és két férfi társa a gyanú szerint nemcsak elemelte a kamerát a tragédia helyszínéről, de digitális tartalmakat is törölhettek róla – írja a People.com a brazil sajtóra hivatkozva.

„A nyomozás során olyan elemeket gyűjtöttünk, amelyek a nyomozás szempontjából releváns bizonyítékok lehetséges elrejtésére utalnak, különösen az áldozat által az ugrás során használt képfelvevő berendezés eltűnésével kapcsolatban”

– fogalmazott Andréa Levy, a São Paulo állami polgári rendőrség nyomozótisztje.

A most letartóztatott trió a helyszínen, a földön dolgozott, elvileg az lett volna a dolguk, hogy az ugrás után segítsenek levenni a felszerelést. A vád szerint ehelyett a tragédia után egy közeli erdős részre menekültek, hogy elrejtsék a kamerát.

Egy szemtanú, Rafael Goulart, elég plasztikusan írta le a helyzetet:

„Láttam a lányt a földön, [láttam, hogy] az egyik alkalmazott leveszi a GoPro kamerát a már földön fekvő test nyakpántjáról, vagy a felszerelés miatt aggódva, vagy bizonyítékot akarva elrejteni.”

Gonçalves ügyvédje, Vitor Aurélio szerint védenceinek nem volt aktív szerepe a végzetes ugrásban, és az egyiküknek kifejezetten „az az érdeke, hogy a kamera előkerüljön, mert ő segítséget nyújtott, és nem vett részt semmiben”.

A június 13-i tragédiát követően a hatóságok gyorsan őrizetbe vettek három férfit, Luis Felipe Feliciano Egoroffot, Vitor de Freitas Goncalvest és Maicon Fernandes Cintrát, akiket eshetőleges szándékkal elkövetett emberöléssel vádolnak.

A rendőrség szerint a gyanúsítottak kollektív amnéziában szenvednek, azt állítják, „nem emlékeznek, hogy elfelejtették-e rögzíteni (a köteleket), vagy kinek kellett volna ezt megtennie, vagy ki mulasztotta el az ellenőrzést. De a tény az, hogy a kötelek nem voltak hozzá rögzítve.”


Megosztom
Link másolása


SZÍNES
A Rovatból
3 csillagjegy, amely ki nem állhatja a felszínes csevegést
A Kos, a Rák és a Bak mélységesen megveti a felszínes csacsogást. Mindhárom jegy más-más okból, de időpazarlásnak vagy a komolytalanság jelének tartja a small talk intézményét.

Megosztom
Link másolása

Aki élt már át kellemetlen csendet egy liftben, vagy próbált túlélni egy céges kávézást, ahol az időjárás tízéves anomáliáit kellett végighallgatnia, az pontosan tudja: a small talk, az értelmetlen csacsogás a társasági élet poklának leglangyosabb bugyra. De ha eddig azt hitted, ez csak személyes preferencia kérdése, akkor tévedsz. A  BUNTE.de szerint van három csillagjegy, amely konkrétan fizikai fájdalmat érez a felszínes csevegéstől.

Első a Kos, a zodiákus humán erőműve, aki képes egyszerre milliónyi dologra odafigyelni, miközben feltalálja a spanyolviaszt és megreformálja a helyi tömegközlekedést. Számára az idő pénz, a felesleges locsogás pedig nettó veszteség.

A Kos nem fog finomkodni, egyenesen a képedbe vágja, mi a probléma a csevegéseddel, mert szerinte a te időd is drága. Kíméletlenül őszinte lesz, ha úgy érzi, hátráltatod a világmegváltó terveiben. A Kos barátságtalanul, de egyértelműen jelzi, hogy a zsúfolt naptára nem tesz lehetővé értelmetlen beszélgetéseket.

Aztán ott van a Rák, aki minden beszélgetésben a mélyebb értelmet és az elrejtett traumákat keresi. Neki egy „szép napunk van” felvetés valójában egy segélykiáltás.

Míg te a legújabb pletykákat ecsetelnéd, ő már a gyerekkori sebeidet diagnosztizálja, és azon töpreng, hogyan segíthetne.

A Rák nem a felszínes témákat utálja, hanem azt, amit szerinte eltakarnak. Eszébe sem jut, hogy esetleg tényleg csak az időjárásról akarsz beszélni, mert jól vagy. Meg van győződve róla, hogy a small talk egy védekező mechanizmus, és azonnal akcióba lép, hogy leásson a probléma gyökeréig.

Végül pedig itt a Bak, az Excel-táblázat-lelkű csillagjegy, akinek az élete percre pontosan meg van tervezve. Számára a spontán csevegés egyenlő a rendszerhibával, ami felborítja a tökéletesen strukturált napirendjét.

A Bak a small talkot folytató embereket komolytalan szélhámosoknak tartja, akiknek nyilván nincs jobb dolguk.

Reakciója a jéghideg, szinte tapintható elutasítás.

Egyszavas válaszokkal operál, és minden porcikájával azt sugározza, hogy azonnal hagyják békén. Ha valaki mégis megpróbálja bevonni egy kis laza csevejbe, a Bak gondolatban már rég leírta az illetőt, mint aki nem méltó a figyelmére.


Megosztom
Link másolása