Ez lenne Jézus valódi arca? A mesterséges intelligencia a torinói lepel alapján készítette el a képet
Alig néhány napja robbant a hír, hogy a legfrissebb kutatások szerint mégis eredeti a torinói lepel, így
Most betáplálták a lepel őrizte lenyomatot egy számítógépbe, ami ez alapján megrajzolta Jézus arcát.
Olaszországi tudósok a héten azt állították, hogy a híres torinói lepel 2000 évvel ezelőttről származik, gyakorlatilag abból az időből, amikor Jézus élt.
Most a mesterséges intelligencia is megtervezte, hogyan nézhetett ki valójában Isten fia a kincsként őrzött ereklye alapján.
A MailOnline feltette a kérdést a Merlin nevű mesterséges intelligencia-programnak:
Íme a kép, amit az AI adott válaszul:
Történészek szerint a torinói lepel - amelyet az olasz város központjában található kápolnában őriznek - a kereszténység egyik legszentebb ereklyéje.
A lepel állítólag ugyanaz a halotti lepel, amely a keresztre feszített Krisztust beburkolta, amikor a sírba helyezték - mondta Tim Andersen, a Georgia Institute of Technology kutatója, aki nem vett részt az új tanulmányban.
Amikor az 1350-es években először kiállították, a torinói leplet úgy hirdették, mint a valódi temetési leplet, amelyet Krisztus megcsonkított testének keresztre feszítése utáni bebugyolálásához használtak.
A lepel egy szakállas férfi képét őrzi elölről és hátulról, ezt a hívők Krisztus testének képének tart.
De olasz tudósok, akik most új technikát alkalmaztak (amely röntgensugarakat használ az anyag kormeghatározására), megerősítették, hogy
A megdöbbentő eredmények hitelt adnak annak az elképzelésnek, hogy a halvány mintázat, amelyen egy karjait a teste előtt összekulcsoló férfi látható, Jézus halott testéről maradt hátra.