SZÍNES

A Z generációt megőrjíti a boomerek fura üzenetírós szokása: „Teljesen összezavarnak vele!”

Ez az üzenetküldési szokás talán még a csupa nagybetűnél is cikibb.

Megosztom
Link másolása

Idősebbek, amikor hosszabb üzenetet pötyögnek, gyakran esnek a „boomer hárompont” csapdájába. Mintha valami szappanopera titkos részeire utalgatnának a mondat közepén. Ez persze a Z generációnak felér egy horrorral.

„Mi történik pontosan a boomerekkel és a három ponttal?”

– tette fel a kérdést egy elkeseredett Reddit-felhasználó az év elején.

„Anya üzenetei az őrületbe kergetnek. Olyan, mintha utalgatna valamire, de lehet, hogy egyszerűen csak őrült?”

Egy másik példa: „Köszi…” – írja a szomszéd néni, és ezzel úgy hagyja nyitva a mondatot, mintha valami titkos üzenet lógna a levegőben. „Miért nem írhatná csak simán azt, hogy ‘Köszi!’ vagy egy mosolygós arcot?” – fakadt ki egy másik Reddit-felhasználó.

Kommentelők között rögtön beindult a találgatás, hogy miért is tapadnak ennyire a három ponthoz a boomerek. Rossz szokás? Oktatás? Vagy a gondolatok közti „szünet” érzékeltetése? Adam Aleksic, a „nyelvész kocka” szerint azonban egész egyszerű a magyarázat:

„Azért használják a boomerek, mert régen máshogy kommunikáltak informálisan. Manapság csak Enter, új sor, és indulhat a következő gondolat,”

magyarázta egy TikTok-videóban. „De régen, amikor képeslapokat és leveleket írtak, a helyspórolás miatt a három pont lehetett az elválasztó jel. Csakhogy most már ez inkább habozásnak, idegességnek vagy passzív-agressziónak hangzik – és így is értelmezik a Z generációsok és a millenniumiak.”

A helyzet viszont az, hogy az X generáció és a boomerek egyáltalán nem akarnak megválni ettől a három kis „sötét” ponttól.

„Életem végéig használni fogom. Ott lesz a sírkövemen, ott lesz az utolsó üzenetemben”

– vallotta be egy Gen X Jess nevű tartalomgyártó egy online videóban. Más TikTokozók a három pontot „drámai szünethez” vagy az „stb.” jelzéséhez hasonlították, és persze imádják, nem is tudnának megválni tőle.

„Kihűlt kezeimből kell majd kitépni a három pontot,” kommentelte egy hűséges követő.

„X generációs vagyok, és SOHA nem engedem el” – csatlakozott egy másik rajongó.

Via NewYorkPost


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZÍNES
Figyelj oda, mert ha a telefonod ezt csinálja, akkor lopják az adataidat!
Elmondjuk, mi utal arra, hogy idegenek jutottak be a készülékedbe, és azt is, mi a teendőd.

Megosztom
Link másolása

Fontos dologra hívja fel a figyelmet a Femcafé egyik cikke.

A manapság olyan gyakori telefonfeltörésre és az adatlopásra.

Az alábbi jelek arra utalnak, hogy valami nincs rendben a telefonoddal, idegenek jutottak be a készülékbe, és valószínűleg adatlopás áldozata vagy.

Figyel arra, hogy

látsz-e olyan alkalmazást a telefonodon, amelyeket nem te telepítettél, ez ugyanis arra utalhat, hogy valaki követi a készülékedet; ezért minden olyan alkalmazást törölj, amelyet nem te töltöttél le. Egy másik gyanús jel, ha túlságosan melegszik a telefonod, akkor is, ha nem használod. Ez arra utalhat, hogy valamelyik alkalmazás folyamatosan fut a háttérben.

Amikor használt telefont vásárolsz, rögtön állítsd vissza a gyári beállításokat.

Gyanús jel a szokatlanul megnövekedett adatforgalom, mivel a kémprogramok rengeteg adatot használnak. De az is gyanús, ha nem tudod kikapcsolni a telefonodat, vagy túl sokáig tart a kikapcsolás folyamata. Töröld vagy tiltsd le a gyanús alkalmazásokat.

És az sem jó jel, hogy ha nem használod a telefont, nem kaptál üzenetet, értesítést, mégis felvillan a képernyője. Az ismeretlen üzenet is figyelmeztető jel: ha nem küldtél üzenetet senkinek, de mégis találsz ilyet a telefonodban.

A cikk szerint az is az adatlopás jele, ha rossz minőségűek a képernyőfotók, amelyeket a telefonoddal készítesz.


Megosztom
Link másolása

SZÍNES
Egy etikus hacker figyelmeztet mindenkit, aki a következő 7 jelszó valamelyikét használja
Ideje ránézni a jelszavaidra, lehet, hogy bajban vagy.

Megosztom
Link másolása

Mindannyian szeretnénk olyan jelszót, amit könnyen megjegyzünk, de biztonságos. Szóval a nagybetűk, kisbetűk, számok és szimbólumok keverése egy erős alap, de ne is legyen annyira bonyolult, hogy még mi se emlékezzünk, vajon hova raktad azt a fránya pontosvesszőt.

A legrosszabb, amikor a Google által „mentett jelszó” elszáll a semmibe, és fogalmad sincs, mi volt az. Szóval legyen könnyen megjegyezhető, de olyan, amit más nem talál ki.

A Daily Mail cikke szerint Joe Cockroft etikus hacker figyelmeztetett, hogy egy rakás ember még mindig elképesztően könnyen feltörhető jelszavakkal védi magát.

Joe szerint ha valamilyen „azonosítható információt” használsz (gondolj csak a kutyád nevére vagy a kedvenc focicsapatodra), akkor a hackerek nagyon könnyen rájönnek a jelszavadra.

„Bár ezek a jelszavak könnyen megjegyezhetők, ugyanilyen egyszerű a rosszakaróknak is kitalálniuk őket, például a közösségi média profiljaid átfésülésével” – mondta Joe.

A NordPass egyébként összeállította a leggyakoribb jelszavakat, és a lista a megszokott „gyöngyszemekkel” van tele. Íme a legrosszabbak közül néhány:

12345

Ez annyira szörnyű, hogy szinte fáj, mégis az egyik kedvenc választás. Ne csodálkozz, ha egy hacker első próbálkozásra beírja!

123456

A NordPass szerint ez a legnépszerűbb jelszó, amit a hackerek egy másodperc alatt feltörnek. Komolyan? Ennél kreatívabb nem volt?

12345678

Még egy "kreatív" variáció a számsorok világából. Nem kell hozzá matekzseni, hogy rájöjjünk, ez sem a legbiztonságosabb opció.

abc123

Oké, ebben már legalább vannak betűk és számok, szóval egy fokkal jobb, de ettől még ne bízd rá az életed!

password/Jelszó

Nos, ha azt gondoltad, hogy a password szó vagy magyarul a jelszó remek választás, gondold újra. Lehet, hogy sosem felejted el, de a hackerek sem.

qwertz

Ez kb. ugyanaz, mint a „123456”, csak betűkkel (tudod, a billentyűzet betűsorainak felső sora balról jobbra). Ha biztonságra vágysz, felejtsd el ezt is!

liverpool/kedvenc focicsapat neve

És végül egy figyelmeztetés az etikus hackertől: ne használj olyan jelszót, ami a kedvenc focicsapatod nevéből áll. A „liverpool” a legnépszerűbb csapatnév a jelszavak között, de a fradi vagy a vasas sem véd meg a támadásoktól, az biztos!

A lényeg: ha már erős jelszót akarsz, ne a listán szereplő "klasszikusok" közül válassz! Olyan jelszóra van szükséged, ami valóban megvéd, és nem egy gyerekdal alapján készült.


Megosztom
Link másolása


SZÍNES
Csak a legjobb szemű nézők találják meg fél perc alatt azt a tárgyat a képen, ami nagyon nem illik oda
Ez az őszies hangulatú fejtörő próbára teszi a képességeidet.

Megosztom
Link másolása

Ez a fejtörő próbára teszi a képességeidet – és csak az igazi sasszeműek találják meg a kakukktojást kevesebb, mint 30 másodperc alatt. Nézd meg a nyitó képet!

Az ilyen típusú fejtörők azért születnek, hogy kihívás elé állítsák a gondolkodásunkat és a problémamegoldó képességeinket.

Gyakran kreatív, újszerű gondolkodást igényelnek, nem csak egyszerű logikát vagy tudást. Gyakran oktatási helyzetekben, állásinterjúkon (különösen a technológiai vagy tanácsadói területeken), valamint szórakoztatás céljából veszik elő, hogy fejlesszék az teszteljék rugalmasságát és serkentsék a kognitív képességeket.

Egy érdekes fejtörő a Buzz Bingótól arra hív fel, hogy találd meg azt a tárgyat, amelyik nem illik az őszi témájú képre. Biztosan próbára teszi az ügyességed, a rekordidő, amit meg kell döntened, mindössze 18 másodperc.

Képes vagy felülmúlni a rekordot? Ne aggódj, ha nem, görgess lejjebb a megoldásért!

Vigyázat, a hajtás után megjelenik a megfejtés!

Az fejtörők különböző formákban jelennek meg, mint például szórejtvények, találós kérdések, matematikai feladatok vagy vizuális fejtörők, céljuk pedig

a mentális aktivitás serkentése, a gondolkodás fejlesztése, és néha még az olyan kognitív képességek, mint az emlékezet, a figyelem vagy a következtetési készség tesztelése is.

Sikerült már észrevenned a kakukktojást?

Ne aggódj, ha nem, a fenti képen megosztottuk a választ.


Megosztom
Link másolása


SZÍNES
Nézz fel! Ez az üstökös ezen a héten elég fényes lehet ahhoz, hogy nappal is lássuk!
Kíváncsi voltál az üstökösre, de mindig elaludtál, amire előjött? Akkor készülj egy igazi Halloween-i különlegességre!

Megosztom
Link másolása

Egy nemrég felfedezett üstökös épp Halloween környékén száguld el a Föld mellett, és ráadásul nappali fényben is látható lesz – legalábbis így ígérik a csillagászok.

A C/2024 S1 üstököst szeptember végén fedezték fel, és várhatóan október 24-én lesz legközelebb a Földhöz – árulta el James Wray, a Georgia Tech csillagásza. Ha el akarjátok csípni, Wray szerint érdemes napkelte előtt kelet felé nézni az ég alján.

„Miután megkerüli a Napot, az üstökös újra feltűnhet a nyugati égbolton – pont Halloween környékén”

– mondta.

A NASA jelentése szerint az űrszikla azért keltett nagy érdeklődést, mert nem tört szét, ahogy közeledett a Naphoz. Gordon Johnston, a NASA egyik szakértője szerint az üstökös akár nappal is elég fényes lehet, hogy szabad szemmel lássuk.

Johnston szerint az üstökös október 24-én reggel 7:12 és 8:06 között lesz a legfényesebb, és akár nappali fényben is látható lesz egy-két órán át.

A legjobban Afrika, Európa és Dél-Amerika egén látszik majd, de az USA keleti partján is elcsíphető lesz napkelte után – bár ott nehezebben, mert a Nap bal alsó oldalán tűnik fel, és a szórt fény vagy a felhők zavarhatják a látványt - írja a NewYorPost.

És egy fontos tipp:

Johnston figyelmeztet, hogy nappali megfigyelés során semmiképp se használjatok távcsövet a Nap közelében, mert az veszélyes lehet a szemetekre.

A C/2024 S1 üstökösről úgy gondolják, hogy az 1106-ban erre járt Nagy Üstökös egyik darabja, ami 918 éve tört szét a Nap közelében.

Az 1106-os üstökös valószínűleg még korábbi égitest, Arisztotelész Kr.e. 371-ben megfigyelt üstökösének maradványa lehetett.

„Ez az üstökös olyan fényes volt, hogy éjszaka árnyékot vetett, mint a telihold” – említette Johnston.


Megosztom
Link másolása