A tudósok sokkoló felfedezést tettek a torinói lepelről, új bizonyítékok szerint VALÓDI lehet
A híres torinói lepelt - egy lenvászont, amelyen egy szakállas férfi képe látható - évszázadok óta rejtély övezi. A hívők azt állítják, hogy Jézus testét ebbe a lepelbe burkolták, mielőtt sziklasírba helyezték volna, és hogy a képen ő látható, míg mások ezt vitatták, és csalásnak nevezték az egészet.
A legtöbb becslés szerint Jézust i. sz. 33-ban feszítették keresztre, a Juliánus-naptár, a Biblia passzusai és a korabeli evangéliumok alapján - ez 1,991 évvel ezelőtt történt.
Olasz kutatók speciális röntgentechnológiát alkalmaztak a lenvászon korának meghatározására - írta a The Sun.
A Nemzeti Kutatási Tanács Kristálytani Intézete nyolc kis szövetmintát vizsgált meg, hogy feltárják a len szerkezetének és cellulózmintázatának apró részleteit.
1988-ban kutatók azt állították, hogy megcáfolták a relikviát, és bebizonyították, hogy a középkorból származik - Jézus után több száz évvel későbbről.
De Dr. Liberato De Caro, a legújabb tanulmány vezető szerzője szerint a régi kutatás - amely szénizotópos kormeghatározást alkalmazott, és azt állította, hogy a lepel 1260 és 1390 között készült - megbízhatatlan volt.
Elmagyarázta:
A Biblia szerint Arimateai József volt az a férfi, aki Jézus testét lenvászonba csavarta, mielőtt a sírba helyezte volna.
Néhányan azt állítják, hogy a testen lévő sérülések a keresztre feszítés borzalmas sebesüléseire emlékeztetnek.
Kutatók beszámoltak a fején lévő sebekről, a karok és vállak sérüléseiről, valamint a háton lévő vágásokról. A Biblia szerint Jézust a rómaiak megkínozták: megkorbácsolták, fájdalmas töviskoronát adtak rá és vitették vele a keresztjét, mielőtt keresztre feszítették volna.
A torinói leplet először 1350-ben mutatták be a nyilvánosság előtt, és 1578 óta az olaszországi Torino városában, a San Giovanni Battista székesegyház királyi kápolnájában őrzik, innen ered a neve is.
Hogy miként került a lepelre a férfi képmása, arra még nem tértek ki.