SZÉPSÉG
A Rovatból

Durva hiba, amit a legtöbb 40 feletti nő elkövet a fürdőszobában: ettől öregszik a bőröd

Ha a drága krémek ellenére a bőröd nem javul, csak egyre rosszabb, akkor lehet, hogy a minimalista irányzatra kellene áttérned.

Megosztom
Link másolása

Elfelejthetjük a fürdőszobapolcon sorakozó tucatnyi kencét?

2026-ban a bőrápolás az egyszerűsítésről szól, a cél pedig a sokféle kencével és hatóanyaggal túlterhelt, irritált bőr megmentése.

A kozmetikai és szépségipari szakértők szerint a rétegezés és a tengernyi kozmetikum helyett a tudatos egyszerűsítés és a LED-es rutin kerül előtérbe.

Kevesebb kozmetikai termék, de következetes beauty rutin

– ez a 2026-os bőrápolási trend, amely kevesebb pénz- és időráfordítást ígér. Egyébként a bőrünk is jobban tolerálja a különféle anyagokat, ha nem kenünk rá mindent, amit csak lehet.

A kevesebb néha több elve azért működik, mert a túl sok, egymásra pakolt termék irritációt okozhat, gyengíti a bőr védekezőképességét.

Ráadásul sokba kerül.

A letisztult, lényegre törő szépségápolásnál viszont jobban tolerálod az összetevőket és kiszámíthatóbb az eredmény. A tudatos egyszerűsítés alapja hárompilléres rutin: gyengéd lemosó, illatmentes hidratáló és széles spektrumú fényvédő.

Ehhez adhatunk célzottan egy-két jól bevált hatóanyagot, de nem mindent egyszerre.

Különösen a 40 év feletti korosztálynak fontos a barrier-védelem és az illatmentes alap, mivel a mi bőrünk már vékonyabbá, szárazabbá és reaktívabbá válhat. Nekünk a túlzott hámlasztás kerülése és a hidratálás előtérbe helyezése kulcsfontosságú.

A minimál rutin mellé olyan modern eszközök is beleférnek, mint amilyen az otthoni LED-fényterápiás készülékek. A vörös és kék fénnyel működő eszközök egy 2025-ös tudományos áttekintés szerint hatékonyan csökkenthetik az enyhe vagy közepes akné tüneteit, használatuk pedig biztonságos. A helyes alkalmazás alapja a tiszta bőr és a gyártói protokoll betartása.

A hámlasztókkal azonban óvatosan kell bánni, túlzásba vitt használatuk ugyanis rontja a bőr védekezőrétegét, aminek jele lehet a pirosság, a csípő érzés vagy a húzódás. Az American Academy of Dermatology a bőrtípushoz igazított, mértékletes használatot javasolja, a Harvard Health szakértői pedig az érzékeny bőrön a finomabb kémiai hámlasztókat részesítik előnyben a fizikai radírokkal szemben.

A kevesebb termék nem jelenti a hatóanyagok elhagyását, csupán okosabb választást kíván. Elsődleges, jól bevált hatóanyagokra érdemes építeni, mint amilyen a hialuronsav, amely megbízhatóan köti meg a nedvességet a bőrben.

A sok összetevős, agyonreklámozott csodaszerek halmozása helyett a rövid összetevőlistás, célzott formuláké a jövő.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZÉPSÉG
A Rovatból
Milliók használják ezeket a hajfestékeket, most kiderült: rákkeltő vegyületet tartalmaznak
Egy új vizsgálat minden tesztelt hajfestékben kimutatott egy rákkeltő vegyületet. A szervezet szerint a probléma súlyos, mivel egyes termékek aggasztóan magas szinten bocsátják ki a veszélyes anyagokat.

Megosztom
Link másolása

Egy friss, nagyszabású amerikai vizsgálat szerint az összes, általuk tesztelt otthoni hajfestékben találtak egy valószínűleg rákkeltő vegyületet. És nem valami ismeretlen márkákról van szó, a listán ott virítanak a legnagyobbak is, vagyis a polcok legjava.

A Consumer Reports nevű fogyasztóvédelmi szervezet 21 dobozos festéket és két, főleg bulikra szánt hajszínező krétát küldött be egy független laborba, az eredmény pedig elég kiábrándító lett.

Minden egyes termékben kimutatták a metilén-kloridot, amit egyébként festéklemaróban vagy ipari ragasztókban szokás használni, és amit a tudomány valószínűsíthető rákkeltő anyagként tart számon.

A helyzetet az teszi különösen pikánssá, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) egyértelműen tiltja a metilén-klorid használatát a kozmetikumokban, vagyis ennek az anyagnak semmi keresnivalója nem lenne ezekben a termékekben.

A dicstelenségi lista élén a L’Oréal Paris Féria Downtown Brown árnyalata végzett, a legmagasabb koncentrációt ebben mérték, a második és harmadik helyet pedig a Revlon ColorSilk sötétbarna festékeinek két különböző verziója csípte meg – írja McKenzie Beard a The New York Post kedden publikált vizsgálat nyomán.

De a problémahalmaz itt nem ér véget. A tesztelt termékek közül hatból a légúti irritációt és idegrendszeri problémákat okozó toluol, négyből pedig a hormonrendszert megzavaró DEHP nevű ftalát is kimutatható volt.

A legdurvább talán az, hogy két, részben gyerekeknek szánt hajszínező krétában a csontvelőrákkal összefüggésbe hozott benzolt is találtak.

„A káros vegyi anyagoknak nincs helyük a mindennapi termékeinkben. Sem a festékekben, amivel a felnőttek az ősz hajszálaikat fedik el. Sem a krétában, amit a gyerekek az iskolai sportnapon használnak. Sehol.” – szögezte le Oriene Shin, a Consumer Reports biztonsági érdekképviseleti menedzsere.

A gyártók és az iparági lobbiszervezetek persze azonnal a jól bevált védekező állásba helyezkedtek. A Revlon közölte, hogy „kiáll a termékei biztonsága mellett”, az amerikai Személyi Ápolási Termékek Tanácsa pedig arról beszélt, hogy a hajfestékek „kiterjedten teszteltek és biztonságosnak minősülnek”.

Ezzel szemben a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a címkéken nem mindig szerepel minden összetevő, a „tiszta” vagy „növényi alapú” jelzőket pedig senki nem szabályozza szigorúan. Dr. Adana Llanos, a Columbia Egyetem epidemiológus docense szerint a probléma épp a hatékonyságból fakad. „Néhány vegyületet a tartós hajfestékekben arra terveztek, hogy mélyen behatoljanak a hajszálakba, és a testbe kerülve bizonyos kémiai összetevők vagy bomlástermékeik hozzájárulhatnak a DNS-károsodáshoz, gyulladáshoz vagy a hormonháztartás megzavarásához” – magyarázta a kutató.

„A tesztjeink azt mutatták, hogy némelyik hajfesték olyan magas szinten bocsátott ki illékony szerves vegyületeket, ami már valós aggodalomra ad okot, különösen azoknál, akik sűrűn festik otthon a hajukat.”

– tette hozzá Ashita Kapoor, a Consumer Reports termékbiztonsági igazgatója.

Nem is olyan régen a szárazsamponokban találtak benzolt, ami szintén komoly riadalmat keltett. Akkor kiderült, hogy a rákkeltő anyag nem is szándékos összetevő volt, hanem a flakonok hajtógázának szennyeződéseként került a termékekbe. Az ügy vége nagy visszahívási hullám lett, de a tanulság megmaradt: egy széles körben használt kozmetikum is rejthet láthatatlan veszélyeket, amikről a vásárlónak fogalma sincs.

A probléma ráadásul messze túlmutat a fürdőszobapolcon. Egy másik kutatás arra világított rá, hogy a háztartási gáztűzhelyekből még kikapcsolt állapotban is szivároghat a benzol, egyes otthonokban olyan koncentrációban, ami már a passzív dohányzás ártalmaival vetekszik. Az Egészségügyi Világszervezet szerint pedig ennek a vegyületnek nincs biztonságosnak tekinthető szintje. Úgy tűnik tehát, a mostani hajfesték-botrány egy szélesebb jelenség része: a mindennapi életünket átszövő, alacsony dózisú, de folyamatos vegyi expozícióé, aminek a hosszú távú hatásairól még mindig ijesztően keveset tudunk.


Megosztom
Link másolása

SZÉPSÉG
A Rovatból
Így néz ki 54 évesen a Szex és New York hajdani szívtiprója, Smith Jerrod
A Smith Jerrodot alakító Jason Lewis ötvenesen éveiben is sármos, de a rajongók alig ismernek rá a friss fotókon. A színész a sorozat befejezése után tudatosan vonult vissza a rivaldafényből, és ma már jóval nyugodtabb életet él.

Megosztom
Link másolása

Emlékszel Samantha Jones dögös pasijára a Szex és New Yorkból?

Arra a szőke, angyalarcú modell srácra, Smith Jerrodra, akiért egy egész generáció rajongott?

A karaktert alakító Jason Lewis idén tölti be az 55. életévét, és bár egykor a világ egyik legismertebb szexszimbóluma volt, az utóbbi években "eltűnt".

Hogy jelenleg hogyan néz ki, és miért él jóval visszafogottabb életet, arról a Femcafé írt a sztár nemrég megjelent posztjai alapján. A meglepetés garantált, mert bár a sármja mit sem kopott, a változás azért elég látványos.

A helyzet az, hogy a színész az utóbbi években tudatosan visszavett a tempóból. Jason Lewis Hollywood zajától távolabbi, nyugodtabb életet választott. Persze nem tűnt el teljesen, feltűnt kisebb sorozatokban és az amerikai Dancing with the Stars-ban is, de a nagy visszhangot keltő szerepek elkerülték.

Ez a kontraszt különösen érdekes annak fényében, hogy Smith Jerrod karaktere milyen fontos dolgot üzent: ő volt az a pasi, aki bebizonyította, hogy független, szexuálisan felszabadult nő mellett is lehet stabil, támogató és egyenrangú partnernek lenni. És hogy az életkor egy bizonyos pontig nem számít.

A színész egyik Instagram-posztja:

A Szex és New York világa persze nélküle is tovább épült az "És egyszer csak..." című sorozattal, és a dráma sem lett kevesebb. A legnagyobb vitát a folytatás körül az kavarta, hogy a Samanthát alakító Kim Cattrall egyetlen, rövid jelenet erejéig tért csak vissza. A színésznő és a stáb többi tagja közötti feszültség közismert, így a cameo óriási médiafelhajtást kapott.

Cynthia Nixon, a sorozat Mirandája, később aggodalmát fejezte ki, mondván, a felhajtás aránytalanul nagy volt a visszatérés mértékéhez képest, és félt, hogy a rajongók csalódottak lesznek.

A franchise népszerűségét ez persze nem tépázta meg, az HBO hivatalosan is berendelte a sorozat harmadik évadát, amelyről azóta kiderült, hogy egyben az utolsó is lesz. Eközben a Charlotte-ot játszó Kristin Davis nyíltan beszélt arról, hogy a rengeteg kritika után felhagyott az arcfeltöltésekkel. Kim Cattrall pedig a magánéletben is új fejezetet nyitott: 69 évesen, egy szűk körű londoni ceremónián negyedszer is férjhez ment párjához, Russell Thomashoz. A sorozat szereplői tehát a maguk útját járják, miközben a rajongók időről időre még mindig visszakacsintanak a múltba, hogy megnézzék, mi lett a régi kedvencekkel.


Megosztom
Link másolása


SZÉPSÉG
A Rovatból
Elképesztő formában van 46 évesen a VIVA TV egykori sztárja, Kisó
Kiss Orsolya testre simuló ruhában készített fotókat, és ezeket tette közzé Instagram-oldalán. A képek mellett egy személyes bejegyzésben írt a háláról és arról, hogy büszke az elmúlt éveire.

Megosztom
Link másolása

Aki emlékszik még a VIVA TV aranykorára, annak nem kell bemutatni Kiss Orsolyát, vagyis Kisót.

A 2000-es évek elején az Interaktívból integetve határozta meg egy komplett generáció délutánjait.

Mostanában kevesebbet látni a képernyőn, de a munka és a karrier nem állt meg.

Instagramon pedig olyan poszttal jelentkezett Kiss Orsolya, ami megmutatja, hogy a negyvenes éveiben is kirobbanó formában van.

A műsorvezető egy derékban passzos, elegáns ruhában állt a kamera elé, a második fotón pedig a szett a karcsúságát is hangsúlyozza. A bejegyzés, ami az Instagram-oldalán jelent meg, azonban nem csak a külsőségekről szól.

Kisó egy hosszabb, személyes hangvételű vallomással is kiegészítette a képeket.

Arról írt, mennyi mindenért hálás az életében, és hogy büszke arra, amilyen emberré vált.

"Hamarosan 46 éves leszek.

És ahogy közeledik ez a szám, egyre kevésbé az jár a fejemben, hogy hány év telt el, inkább az, hogy mennyi mindenért lehetek hálás.

A családomért. A barátaimért. Azokért, akik szeretnek, támogatnak és mellettem állnak. A munkáimért, a lehetőségeimért, az élményekért, amelyek formálnak. És igen, egy kicsit magamért is. Mert nem mindig könnyű az út, de büszke vagyok arra a nőre, akivé az évek során váltam"

– írta a fotók mellé.

"Mert nem mindig könnyű az út, de büszke vagyok arra a nőre, akivé az évek során váltam."

Kisó 2003-ban tűnt fel a VIVA TV-n, ahol öt évig volt a csatorna egyik legnépszerűbb arca. A zenetévés korszak után sem tűnt el, sikeresen váltott, és a Class FM műsorvezetőjeként folytatta a karrierjét. 2011-től a közmédia felé vette az irányt, ahol az M1, majd a Duna Televízió képernyőjén is láthatták a nézők, többek között a SzerencseSzombat házigazdájaként. Bár onnan 2020-ban távozott, a rádiózást nem hagyta abba, 2021-től a Sláger FM-en hallható.


Megosztom
Link másolása


SZÉPSÉG
A Rovatból
„Azt a k…a!” – a 27 éves Tóth Andi élő adásban borult ki a haja miatt, egyenesen sokkot kapott
Az énekesnő egy TikTok-videóban vette észre, hogy őszülni kezdett, és kendőzetlen őszinteséggel reagált. Követői azonnal elárasztották támogató üzenetekkel és hajápolási tippekkel.

Megosztom
Link másolása

Tóth Andi nemrég szembesült az idő múlásával.

Ebből rövid, vicces videót is készített.

Az énekesnő a tőle megszokott nyers őszinteséggel reagált a tükörben látottakra, és ezzel azonnal lavinát indított el a kommentszekcióban.

Tóth Andi élőben közvetítette a sokkot.

„Hú, de őszülök! Azt a k…a! Te nem látod, amit én látok most! Azt a k…a! Én ezt befestem, nincs az az Isten. Gondoltam, megöregszem tisztességgel... Már Feri sem kedvel, öreg vagyok!”

A követők két táborra szakadtak: az empatikus megnyugtatókra és a gyakorlati tanácsadókra. Előbbiek arról biztosították Tóth Andit, hogy a korai őszülés teljesen normális, míg utóbbiak azonnali diagnózist állítottak fel, és különböző vitaminokat, illetve hajápolási praktikákat ajánlottak.

@tthandi Eljött az idő @Frohner ♬ sonido original - madakaju

Az elmúlt hetekben több, ennél jóval komolyabb ügy is a figyelem középpontjában tartotta az énekesnőt. Május közepén tanúként jelent meg a Fővárosi Törvényszéken egy drogügy tárgyalásán, hangsúlyozva, hogy ő nem vádlott. Nem sokkal később bejelentette, hogy június 1-jén új dalt ad ki, ami azért is keltett meglepetést, mert korábban épp a zeneipartól való visszavonulását kommunikálta.

A nyilvános konfliktusok sem kerülték el, Tóth Gabi például kíméletlen kritikával illette egy podcastben.

Tóth Gabi a beszélgetésben így vélekedett: „Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ha így kirakod magad, ócskává válsz”.

Tóth Andi a saját platformjain is aktív maradt, és kőkeményen helyre tette azt a magát coachnak nevező férfit, aki a karriert építő nőket kritizálta. Ezek az esetek jól mutatják, hogy minden megnyilvánulása – legyen szó egy ősz hajszálról vagy egy komoly társadalmi kérdésről – azonnal beszédtémává válik.


Megosztom
Link másolása