SZTÁR

Csuti esete Ginával, avagy miért ne legyél SOHA „tűzoltólány”

Lássuk be, sokan voltunk már tűzoltólányok. Vagyis egy megtört szívű pasi „siratófalai.” Gináról ez jutott az eszembe, és sajnálom őt. Vélemény.
Sassy - sassy.hu
2022. szeptember 27.


Megosztom
Link másolása

/Hargitay Judit/

A „tűzoltólány” az egyik férfirokonom érzékletes kifejezése arra a nőre, aki közvetlenül a Nagy Szerelem, vagy a Nagy Válás után jön.

Hogy milyen tűzoltólánynak lenni? A válasz egy szó: szívás. Természetesen nem tudom, hogy pontosan mi zajlott Szabó András (Csuti), és az Edina után szinte azonnal szárba szökő szerelme, Gina (Dzsina) között, és sem ítélkezni, sem megbántani nem szeretnék senkit. De akárhogy is, nyilvánosan felvállalták a kapcsolatukat, utazgattak, ölelkezős szefiket posztolgattak, majd pár hónap után se kép, se hang. Ezután jött a szakítás híre, Csuti azt írta, ”szeretne magában elrendezni mindent”. Biztosan rendezi is, de a legújabb hírek szerint nem annyira magában, hanem egy újabb, bimbózó románccal, ezúttal Szorcsik Viki színésznővel. Gina pedig eltűnt szem elől, az Instagramját is átállította privátra.

Hogy a történteket ő hogy élte meg, nem tudhatom, de sejtem, hogy nem túl jól. És sajnálom őt, mert nem ezt érdemelte. Ahogy sok más sorstársa sem.

Erről jutott eszembe az én saját „tűzoltólányságom”, és összeszedtem két sztorit. Megtörténtek, régen, velem. Nem okoskodásnak meg példabeszédnek szánom (és hangsúlyozom, hogy ezek a történetek már NEM Csutiékról szólnak, hogy náluk hogy volt, mint volt, csak ők tudják), de azért úgy gondolom, tanulságosak.

#1 Mivel a családunkban elég sok válás volt, mindig nyitottan álltam hozzá ahhoz, hogy egyszer én is egy elvált – nyilván gyerekes – férfi párja legyek. 35 éves korom (és egy „saját” válás) után, gyerektelenül pedig ez már nemcsak nyitottság, hanem kényszerűség kérdése is volt. A hozzám illő pasik zöme akkor már túl volt egy házasságon. Marci az első randinkon bevallotta, hogy a felesége csak három hete költözött el, de a válóperes ügyvédeik már megegyeztek, van két gyerek, de hozzák-viszik őket, az asszony a város másik végén, minden oké, tiszta ügy.

Nem fogtam gyanút. Beleszerettem. A pokol fél évvel később szabadult el, amikor az asszonyt kirakta az akkori pasija (akiért Marcit elhagyta). A válást akkor már kimondták, én odaköltöztem Marcihoz, de az asszony tudta, hogy ez a játszma még nincs lejátszva.

Ismerte a férjét, és a „fárasztásos” technikát választotta. Éjszakai sírós telefonok, napi harminc sms, „gyere a gyerekekért, mert vezetés közben migrénes rohamom lett, haza se tudok menni, itt állunk az autópályán”, stb, stb... és Marci ment. És felvette a telefont. És válaszolt az sms-ekre. És a jókora gyerektartás mellé százezreket költött a kicsik új tornacipőjére, iskolatáskájára, nintendójára, biciklijére és kerti ugrálóvárára (amit a fiúk egyetlen egyszer használtak, kb. fél órára).

Igyekeztem alkalmazkodni. Eskü. Dolgoztam, vezettem a hatalmas háztartást, teleültettem virágokkal a kertet, lángost sütöttem meg esti mesét mondtam a gyerekeknek, vasaltam Marci ingeit, és közben tűrtem, hogy életünk szinte minden pillanatát az ex diktálja. A pohár akkor telt be, amikor egy nyugodtnak induló vasárnap délután az asszony csikorgó kerekekkel befékezett a ház előtt – majdnem betörte a kertkaput –, kiszállt, és az egész kertváros füle hallatára zokogva ordítozni kezdett, hogy neki azonnal kell egymillió, mert nem tudja kifizetni a következő kocsirészletet. A gyerekeket én menekítettem be a házba a botrány elől. Amikor kijöttem, egy falfehér, lesunyt fejű Marcit láttam, aki egyik lábáról a másikra állt a volt felesége előtt, és épp megígérte, hogy másnap utalja az egymilliót.

Visszafordultam a házba, töltöttem egy tequilát, lehúztam, és másnap elköltöztem. A telefonomban Marci nevét átírtam erre: „Soha többé!”. Bármikor hívott azután, ezt írta ki a kijelző.

#2 Mátét egy volt kolléganőm mutatta be azzal, hogy bár 25 évig volt házas, és van két gyerek, de az egésznek már rég vége, egy éve el is költözött, a végső válóper néhány hónap múlva lesz, nyugi, jobb, ha én „csapok le” rá, mielőtt valami haszonleső tyúk megteszi. Merthogy Máté anyagilag nem állt rosszul, még elváltan sem. De engem a pénznél a 25 év sokkal jobban motivált, mert monogám pasit találni nehezebb, mint gazdagot. Csak azzal nem számoltam, hogy ez a monogámia Máténál egy életre szólt. Mármint a volt felesége felé. Hiába rakta ki az asszony egy – akkor már évek óta titokban folytatott – másik kapcsolatért, Máté megrekedt a múltban.

Velem végtelenül kedves volt és udvarias, azt leszámítva, hogy minden második mondata a feleségéről szólt. Meg a gyerekekről. Első romantikus hétvégénken még ki se fordultunk a kocsival az utcámból, amikor egy olasz design bútorüzlet előtt közölte, hogy itt vették a konyhabútorukat. Az úton végig azt mutogatta, hova járatták a gyerekeket fejlesztő tornára, korcsolyázni meg lovagolni. Mire leértünk a víkend helyszínére, nekem már az élettől is elment a kedvem.

Ennek ellenére nyolc hónapig húztam vele, gondoltam, türelem rózsát terem, 25 év nagyon sok, kompromisszumot kell kötni, a gyerekeket természetesen elfogadtam, itt is, hiszen egy apa mindig apa marad, de mint férfi, egyszer majd csak megérkezik hozzám.

Akkor adtam fel, amikor elérkezett a gyászfolyamata második fázisához, a „tocsogok a bűntudatban-elcsesztem az életem-nem dolgoztam meg minden nap a házasságomért-mindenért én vagyok a hibás” kombóhoz, és ezt a belső feszültséget rajtam vezette le.

Az élő fába is belekötött, minden baj volt. De a leginkább az, hogy nem tudtam neki visszaadni a régi életét. Leléptem. Csak a szép rózsacsokrait sajnáltam – azt tényleg mindig hozott –, de a „türelem rózsát terem” koncepciót én határozottan nem így értettem.

Ezek persze saját sztorik. Másnak meg másmilyen van. De annyit szól a fáma a feleségüket megcsaló, elhagyó férjekről – „csapodár rohadékok, nem bírnak a vérükkel, buknak a pipihúsra stb. stb.” – hogy úgy éreztem, ideje beszélni egy kicsit az érem másik oldaláról is. Azokról a férjekről, akik nem akartak válni, és még egyáltalán nem váltak le a múltról. Beleragadtak egy szituációba, sokszor önhibájukon kívül. Tudom, hogy egy válás iszonyú nehéz, gyerekekkel még nehezebb, és a gyászmunka egy férfinak sokkal durvább, hiszen őket nem erre nevelik. Sok idő és belső gyógyulás kell hozzá.

De higgyétek el, azoknak a nőknek sem habostorta az élet, akik belefutnak egy ilyen sebekkel teli férfiba, és megpróbálnak valami újat kezdeni vele. Azután mire felocsúdnak, máris a tűzoltólány szerepében találják magukat, egy olyan kapcsolat után, amihez tulajdonképpen semmi közük nem volt. Hálátlan szerep ez, főként, hogy épp a kapcsolat legszebb, legidillibb részét vágja taccsra. Azt, amikor két ember egymásra csodálkozik, úgy érzi, kincset talált, és legalább egy pár hónapig édes bódulatban örül a másiknak és a tudatnak, hogy szeretve van, hogy nincs egyedül, hogy társra lelt.

A tűzoltólányoktól ezt veszi el az élet, vagy inkább ők veszik el saját maguktól. Persze sokan vannak, akik önként vállalják fel ezt a szerepet, és türelmesen kibekkelik, amíg a kapcsolatból mégiscsak lesz valami.

De az én tanulságom ennek ellenére az: inkább NE legyél tűzoltólány. Ha megérzed a füstszagot, menekülj, és várd ki azt, aki a sérülései ellenére többé-kevésbé már megtisztult, és téged akar. Nem felejteni. Nem kapaszkodni. Téged akar.

Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
Bevallották: Kibékült Kucsera Gábor és Tápai Szabina, jöhet a negyedik gyerek?
Hiába készítették elő a válást, végül egyikük sem volt képes elindítani a folyamatot.
Fehér Adél - sassy.hu
2024. május 18.


Megosztom
Link másolása

Amikor egy házaspár eljut addig, hogy válni szeretne, rengeteg minden történik csendben, a család és a barátok tudta nélkül. Sokáig azért sem osztják meg a problémákat, hogy amikor később minden rendeződik, ne kelljen magyarázkodni senkinek. Amikor már beszélnek a válásról, többnyire rég eldőlt az egész.

Valahogy így van ez akkor is, amikor egy volt házaspár kibékül. Hosszú ideig nem szeretnék ezt senki orrára kötni, mert mi van, ha mégsem alakulnak jól a dolgok?

Minek hallgatni mások kárörvendő vagy feddő megjegyzéseit? Nem meglepő tehát, hogy Kucsera Gábor még nemrégen is azt nyilatkozta, hogy nincsenek együtt Tápai Szabinával. Amíg ők maguk nem láttak tisztán, történjék közbe bármi, nem akartak turnézni a jó hírrel sem. Így beszéltek erről a Best magazinnak:

„Pár hónapja már kibékültünk, de szerettük volna ezt egymásra és a gyerekekre koncentrálva megélni, illetve biztosan úgy érezni, hogy ezt meg tudtuk oldani.”

Persze a békülés folyamata nem lehetett egyszerű. Rengeteg fájdalmat kellett átélnie és feldolgoznia Szabinának közben. Így mesél erről: „Mi igazából két évig váltunk, csak nem papíron, mert nem úgy adta az élet.

Voltak titkok, amiket be kellett, hogy valljon, és amikről én már tudtam más forrásból. Volt, amin csak nevettünk, mert én másik nőre gondoltam… Mondtam is neki, hogy ne már, még vele is?”

Ismerőseikben egy dolog merült fel a hír hallatán: ha már újra együtt vannak, megerősítik-e a kapcsolatukat egy újabb babával? Nem lenne példa nélküli az ilyesmi sem az ő, sem más házaspárok életében.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
Tudtad? Azahriah anyukája hivatásos katona, kétszer is szolgált külföldön békefenntartóként!
Apukája pedig Németországban él a 22 éves zenésznek.

Megosztom
Link másolása

A családi életéről eddig keveset lehetett tudni, Azahriah nem volt igazán bőbeszédű ebben a témában. Most Friderikusz Sándornak azonban sikerült belőle olyan információkat is előcsalogatni, amit kevesen tudtak. Ilyen például az, hogy a zenei tehetségét az anyukájától örökölte. Így mesélt erről:

„Anyukám nagyon sokszor csinálta ezt, hogy hallgatott valami dallamos magyar zenét, például a Honeybeast-t, és kiszínezte, nem is tudatosan szerintem, beleénekelt plusz harmóniákat, terceket, amik benne sincsenek a zenében, csak jól hangzanak, Ez az apróság, amit szerintem nem tudatosan csinált, az tökre meghatározott engem.”

Szülei elváltak, de nagyon jó viszonyban van velük, sosem korlátozták őt, mindig azzal foglalkozhatott, ami érdekelte. Ez valószínűleg sokat tett hozzá ahhoz, ahol most tart.

Anyukája, aki hivatásos katonaként kétszer is szolgált Koszovóban békefenntartóként, a mai napig hatással van a munkáira. „Az Aigh-t édesanyám miatt fejeztem be, kész volt a fele, aztán így otthagytam parlagon heverni, és

másfél hónap után megmutattam anyukámnak, hogy van egy ilyen, és tökre odavolt, és mondta, hogy mindenképp fejezzem be.

Aztán egy nap felkeltem, eszembe jutottak ezek a szavak és befejeztem. Az egyik kedvenc zeném lett.”

Édesapjával is szoros a viszonya, a nagyobb koncertjeire mindig hazautazik, hogy láthassa a fiát a színpadon.

„Ezek a nagy koncertek a családot is tökre jól összehozzák. Nem volt mindig ez ilyen békés, mindenki jól kijön egymással-dolog, ezek a koncertek valahogy megtették a hatásukat.”


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
Tényleg válik J. Lo és Ben Affleck? Már 47 napja nem készült róluk közös fotó, Ben állítólag elköltözött
Nagyon úgy fest, hogy a pár éve ismét egymásra talált Hollywoodi álompár most válik, egyre szaporodnak az erre utaló jelek.

Megosztom
Link másolása

Ben Affleck állítólag elköltözött, J-Lo egymaga néz új házat, holott áprilisban még közös új otthont kerestek. Eközben már másfél hónapja nem készült róluk nyilvános közös fotó, és nyugtalanító nyilatkozatokat tesznek közeli ismerőseik is.

Tényleg kipukkandt a Lopez-Affleck lufi?

Utoljára március 30-án, New Yorkban fotózták le őket közösen a People szerint, amikor is épp új házat akartak vásárolni.

Tehát Ben Afflecket és Jennifer Lopezt 47 napja nem fényképezték nyilvánosan együtt. A háznéző megörökítése óta viszont csak baljós, meg nem erősített hírek keringenek a sztárpárrról.

Affleck egyébként Los Angelesben forgatja A könyvelő című akcióthrillere második részét, Lopez pedig New Yorkban tartózkodik. A Mirror egy bennfentesre hivatkozva azt állítja,

már különváltak, Ben elköltözött, J-Lo pedig egyedül keres új otthont.

A sztárpár még 2002 és 2004 között randizott, majd szakítottak. Jóval később, 2021-ben ismét egymásra találtak, és 2022-ben Las Vegasban esküdtek meg, pár hónappal később pedig fogadást tartottak barátaiknak és családtagjaiknak.

A vendégek között volt Matt Damon, Kevin Smith, valamint a friss házaspár előző kapcsolataikból született gyermekei, Max és Emme, a 16 éves ikrek, akiket Lopez az exférjével, Marc Anthony-val nevel, valamint a 18 éves Violet, a 15 éves Seraphina és a 12 éves Samuel, akik Affleck és Jennifer Garner gyerekei.

A sztárpár egyelőre nem kommentálja a médiaértesüléseket,

még nem tudni, hogy mosolyszünetről vagy végleges válásról van-e szó.

Megosztom
Link másolása


SZTÁR
Papadimitriu Athina lánya lecserélte a nevét, nem tudta megszeretni, amit a szüleitől kapott
Azt is nehezen élte meg, hogy mindig gyönyörű nővéreihez hasonlították.

Megosztom
Link másolása

Magyar Elektrát 25 évvel ezelőtt még Rékaként ismerte meg a világ. A kislány azonban évtizedek alatt sem tudta megszeretni keresztnevét. „A szüleim az Elektra mindörökké film forgatásán ismerkedtek meg, többek között ez is közrejátszott a névválasztásomban.

Fontosak nekem a gyökereim, úgy a magyar, mint a görög. Mivel a vezetéknevem már mutatta a magyarságom, szerettem volna, ha a görögségem is látszik a keresztnevemben”

- nyilatkozta Holczhaffer Csabának a Meglepetés magazinban.

Gyerekkorára azonban nem csak megszokhatatlan neve, más is árnyékot vetett. Nagyon sokat bántották őt a testvérei miatt:

„Gyerekként nagyon rosszul éltem meg, hogy állandóan a gyönyörű nővéreimhez hasonlítottak

– meséli. – Az iskolában sokszor csúfoltak, fizikálisan és verbálisan is bántalmaztak. Amikor például a nővérem, Nóri a tévében szerepelt, másnap biztos megkaptam az osztálytársaimtól azt a gonosz megjegyzést, hogy

láttuk a testvéredet a tévében, sokkal szebb, mint te, nem is hasonlítasz rá.

Az önbecsülésemet porig alázták, gyakran sírva mentem haza.”

Athina próbálta védeni legkisebb gyerekét, de nem volt könnyű dolga. Már csak azért sem, mert ő maga soha nem volt kénytelen ilyesmivel szembesülni: „Próbáltam valamiféle villámhárító lenni, de nagyon nehéz volt. Az emberek bele sem gondolnak, mennyi fájdalmat és lelki sebet okoznak egy gyereknek a gúnyos megjegyzéseikkel, vagy csak azzal, hogy valakihez hasonlítják.

Az én gyerekkoromban, a 60-as, 70-es években ilyen mértékű verbális agresszió nem létezett.

Az is igaz, hogy nemzetközi közegben nőttem fel. A görög édesapám a Magyar Rádió külföldi részlegénél dolgozott, a Benczúr utcában laktunk, egy olyan szolgálati házban, ahol csupa külföldi család élt. Angol, argentin, bolgár, török, szír és olasz gyerekekkel játszottam. Nem volt probléma abból, hogy ki milyen, elfogadtuk és szerettük egymást. Ezért is fájt annyira, amikor először szembesültem azzal, hogy Elektrának meg kell küzdenie az előítéletekkel.


Megosztom
Link másolása