LOVE
A Rovatból

Smink nélkül állt oltár elé a menyasszony, egyáltalán nem bánta meg

Önmaga szeretett volna lenni férje előtt, mikor kimondja az igent.

Megosztom
Link másolása

Egy teljesen hétköznapi menyasszony története terjed az interneten, aki úgy tette különlegessé esküvőjét, hogy valójában teljesen hétköznapi volt.

„Feltűnt az esküvői fotókon, hogy az apukák mind „normálisak”, vagyis teljesen hétköznapiak, míg az anyukák felismerhetetlenek.”

-meséli történetét névtelenül a menyasszony, aki elmondása szerint 11 éves korában fedezte fel először, hogy valami nagyon nincs rendben az esküvőkön.

„Sokat tűnődtem már akkor és később is, vajon mi ennek az oka? Felnőttként azt gondolom, az esküvőipar tehet erről, azt sugallják, a nők nem fotogének, ha nincsenek erősen kisminkelve, ha nincs a hajuk festve, göndörítve, besütve a nagy napon.”

Jó pár évvel később már fiatal felnőttként épp barátai társaságában volt, mikor a háttérben a tv-ben egy esküvői műsor ment. Azóta is élénken él benne a mondat, amit akkor egyik barátjától hallott:

„Teljesen kiakadnék, ha az a nő, akit eljegyeztem, az esküvőn teljesen másképp nézne ki, mint amúgy, ha más ember lenne!”

Elmondása szerint régen sok olyan ember vette körül, aki elégedetlen volt testével, így plasztikához és egyéb szépészeti beavatkozáshoz folyamodott.

Akkor még ő is sminkelt, szőrtelenített és mindent megtett, hogy a társadalom és a szépségipar által felállított szabályoknak megfeleljen.

„Ahogy idősebb lettem, egyre többször gondoltam arra, minek szedem a szemöldököm, ha fáj, hisz nincs vele baj, csak nő és kész. Miért aggódom a súlyom miatt? Miért nem elég nőies nekem a női test csak úgy, önmagában? Elhatároztam, hogy megbékélek magammal és megszeretem a nőt, akinek születtem.”

-vallotta be.

Mire jelenlegi férjével találkozott, addigra teljesen felhagyott a hajfestéssel, szőrtelenítéssel, sminkeléssel. Szereti a természetes testét, és úgy döntött, olyan férfit keres, aki úgy szereti, ahogy van.

„Az esküvőre készülve úgy fogtuk fel, hogy a nagy nap nem valaminek a vége, hanem a sok kezdete. Nem akartam hercegnő lenni, boldog voltam, hogy feleség leszek, talán majd anya. Olyan fotóst választottam, aki realisztikus, kedves fotókat készít, nem agyonretusált, beállított képeket.

Ami pedig a legfontosabb: nem viseltem sminket ezen a napon sem. Száz százalékig önmagam voltam.

Így akartam szerepelni az összes képen. Mivel az örömünk magabiztos volt és igazi, a képek szépek és szerethetők lettek, amikre büszkék vagyunk. Sosem fogom bánni, hogy így döntöttem!”

A bátor menyasszony sokaknak adott erőt, hogy fel merjék vállalni természetes szépségüket, akár a nagynapon, akár a hétköznapi életben.

Forrás: InStyle


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Emily Ratajkowski elárulta, a szülés után fél évvel már nem szexeltek a férjével
A modell a The Cut-nak írt esszéjében beszélt a házassága végéről Sebastian Bear-McClarddal. Ratajkowski szerint a fia születése utáni időszak „erőszakos átmenet” volt, ami kevesebb mint egy évvel később a szakításhoz vezetett.

Megosztom
Link másolása

„Hat hónappal a fiam születése után a férjemmel abbahagytuk a szexet.”

Emily Ratajkowski a Just Jareden is szemlézett, eredetileg a The Cut-ban megjelent esszéjében írta meg hihetetlen őszinteséggel, mi zajlotta az életében a színfalak mögött, miután férjhez ment és gyereket szült.

A modell, akinek a teste és a szexualitása gyakorlatilag a brandje, most először tálalt ki ennyire nyersen arról, hogyan esett szét darabokra a házassága Sebastian Bear-McClard producerrel, és hogyan próbálta utána valahogy újra összerakni magát.

A történet pedig sokkal kevésbé csillogó, mint a vörös szőnyeges fotói.

Emily Ratajkowski szerint a fia 2021-es születése után az élete erőszakos átmenet volt az új valóságba, ahol a sikoltozó csecsemő a sajgó mellén volt, a gyűrű pedig a feldagadt ujján.

A házassága pedig egy olyan időszak alatt „omlott össze”, ami „egyszerre tűnt gyorsnak és gyötrelmesen lassúnak.”

A testiség teljesen elpárolgott a kapcsolatból, ami kevesebb mint egy évvel később szakításhoz vezetett.

De a neheze csak ezután jött: a külvilág reakciója.

Emily Ratajkowski arról ír, képtelen volt elviselni azt, ahogyan az emberek reagáltak a történtekre. „Összevont szemöldökük, a sajnálat az arcukon, ahogy odasúgták: »Annyira sajnálom, Emily.«” - írta.

„Nem bírtam elviselni szánalmas tükörképemet a szemükben. Olyannak láttak, akit nem akarnak, akit elhagytak.”

Ez a stigma különösen azért volt fájó, mert gyerekként rettegett attól, hogy egyedülálló anya legyen, a kifejezést egyenesen sértésnek tartotta.

A szánakozás és a belső félelmek elől pedig menekülőútra lépett: belevetette magát a randizásba. Elhatározta, hogy „egy újfajta nővé k.f.li magát.”

Jött is a pasik poklának teljes állatkertje: „vegán graffitiművész kifogástalan testtartással, séf, aki azt hitte, talán klamídiás, spanyol Z generációs, aki nem tudta abbahagyni a meztelen képek küldését, erősen begyógyszerezett milliárdos fia megkérdőjelezhető elvekkel, több olasz és persze egy másik DJ.”

A legkomolyabb próbálkozása egy olyan férfival volt, aki három hét után szerelmet vallott, majd a szexre úgy próbálta rávenni, hogy közben kurvának nevezte. Ratajkowski egy ponton megelégelte a dolgot, és elegánsan dobta a fickót: „A pajzán beszéd nem igazán jön be nekem.”

Aztán rájött, hogy ebből a korszakból pont a lényeg hiányzott: az élvezet. „Nem jöttem izgalomba a szextől”, írja, mert anyaként a figyelmét már teljesen lekötötte a fia.

A férjével való szakítását és a 2023 nyarán véglegesített válásukat a producer hűtlenségéről szóló hírek előzték meg. Később a Variety egy tényfeltáró cikkben szexuális zaklatással is megvádolta Bear-McClardot, amire a férfi azóta sem reagált.

Emily Ratajkowski tudatosan építi a továbblépésről szóló történetét: idén tavasszal az eljegyzési gyűrűjét két különálló, menő válási gyűrűvé alakíttatta át, ami azóta új őrületet indított el. Tavaly ősszel pedig, Sophie Turner válása kapcsán arról posztolt, hogy a harmincas éveikben szinglivé válni nem tragédia, hanem „sikkes dolog.” Úgy tűnik, a modell most végleg a saját kezébe vette a róla szóló sztorit.


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Rovatból
A félrelépők új kedvenc trükkje a telefonjukon: már külön „viszony üzemmódot” állítanak be, hogy ne bukjanak le
A gyanú általában akkor kezd erősödni, amikor több apró furcsaság egyszerre jelenik meg. És mint a legtöbb ilyen történetben, a jelek sokszor csak utólag tűnnek teljesen egyértelműnek.

Megosztom
Link másolása

A megcsalás általában nem úgy derül ki, hogy valaki egyszer csak bejelenti: „egyébként hónapok óta mással vagyok”. Inkább utólag áll össze a kép. Hirtelen értelmet nyernek azok a furcsa dolgok, amik korábban csak enyhén gyanúsnak tűntek: a furcsa túlórák, a hirtelen titkolózás vagy az, hogy valaki görcsösen őrzi a telefonját.

Egy kutatásban a szakemberek 53 különböző stratégiát azonosítottak, amelyeket a félrelépők használnak a viszonyuk eltitkolására.

Ezek közül 10 bizonyult különösen gyakorinak, és a csalfa partnerek 70 százaléka egyszerre több módszert is bevetett.

Mivel ma már szinte minden kommunikáció telefonon zajlik, nem meglepő, hogy a lebukás elkerülésének egyik legfontosabb eszköze is a mobil lett.

A technológiai szakértő szerint egyre többen használják azt, amit informálisan csak „affair mode”-nak, azaz viszony üzemmódnak” neveznek. Ez valójában nem egy konkrét funkció, hanem több beállítás és alkalmazás kombinációja, amelyek segítenek eltüntetni a digitális nyomokat.

Ide tartoznak például

az eltűnő üzenetek,

amelyeket több üzenetküldő alkalmazás – köztük a WhatsApp – is kínál. Ilyenkor az üzenetek egy előre beállított idő után automatikusan törlődnek, így még akkor sem marad sok bizonyíték, ha valaki végignézi a beszélgetéseket.

A szakértő szerint sokan használnak

álcaalkalmazásokat

is. Ezek kívülről teljesen ártalmatlannak tűnnek, például számológépnek látszanak, valójában viszont rejtett fájlokat, fotókat vagy üzeneteket tárolnak. Ilyen app például a Calculator Pro+, a Calculator Vault vagy a Secret Calculator.

Szintén árulkodó lehet, ha valaki

zárolt csevegéseket

használ, amelyeket csak arcfelismeréssel vagy külön jelszóval lehet megnyitni, illetve ha alkalmazások eltűnnek a kezdőképernyőről, miközben valójában továbbra is telepítve vannak a telefonon.

Persze önmagában attól még senki nem csalja meg a partnerét, hogy jelszó védi a mobilját. 2026-ban inkább az lenne furcsa, ha nem védené.

A kutatók szerint azonban vannak más, gyakran visszatérő mintázatok is.

Az egyik klasszikus jel, amikor a partner hirtelen

szokatlanul érdeklődővé válik.

Pontosan tudni akarja, mikor mész el otthonról, meddig maradsz távol, mikor érsz haza. Ez elsőre akár kedvességnek is tűnhet, de előfordulhat, hogy valójában a saját programját próbálja összehangolni a tiéddel.

Gyakori módszer

a digitális nyomok eltüntetése

is: rendszeresen törölt üzenetek, kiürített előzmények, eltüntetett beszélgetések.

Sokan úgynevezett „burner”, vagyis

titkos másodlagos fiókokat

is létrehoznak. Ha attól tartanak, hogy valaki belepillanthat a fő e-mailjükbe vagy közösségimédia-fiókjukba, inkább készítenek egy másikat, amiről a partnerük nem tud.

A kutatás szerint a félrelépők előszeretettel gyártanak

részletes fedősztorikat

is. Munka utáni sörözés a kollégákkal, edzés, régi barát, régóta szervezett program – mindenre van magyarázat.

Árulkodó lehet az is, ha

egy új ember rendszeresen felbukkan a történetekben.

Egy új kolléga, egy új ismerős, akiről valamiért feltűnően sok szó esik. Persze lehet, hogy tényleg csak érdekes személyiség. És lehet, hogy sokkal több annál.

A kutatók azt is megállapították, hogy sok félrelépő inkább rövidebb, egymást követő viszonyokat folytat, mint egyetlen hosszú kapcsolatot a partnerén kívül.

Minél tovább tart ugyanis a titkolózás, annál nehezebb fenntartani.

Van, aki a lebukástól félve egyszerűen

túl normálisan kezd viselkedni.

Különösen figyelmes lesz, több energiát fektet a meglévő kapcsolatba, nehogy bárki gyanút fogjon.

Mások inkább eltávolodnak:

új hobbit találnak,

több időt töltenek külön programokkal, és egyre kevésbé érdeklődnek a partnerük mindennapjai iránt.

A kutatás egyik tanulsága végül az, hogy a legtöbb jel önmagában semmit sem bizonyít. A gyanú általában akkor kezd erősödni, amikor több apró furcsaság egyszerre jelenik meg. És mint a legtöbb ilyen történetben, a jelek sokszor csak utólag tűnnek teljesen egyértelműnek.

 

Via Ladbible


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Rovatból
Felszabadító lázadás vagy a totális káosz? – A Z generáció új randitrendje megosztja a szakértőket
A vadvirágozás hívei szerint a trend a túlgondolás ellenszere, és segít a jelenben maradni.

Megosztom
Link másolása

Felejtsd el a gondosan megkomponált Instagram-sztorikat a párodról, a kínos „na de akkor most mi van velünk?” beszélgetéseket és úgy általában az egész párkapcsolati szabálykönyvet, amitől már mindenkinek görcsben áll a gyomra. A Z generáció, miután végigpróbálta a digitális ismerkedés összes létező poklát a ghostingolástól a situationshipig, most úgy döntött, elég volt a játszmákból, és előhúzott egy új, meglepően analóg módszert, amit jobb híján vadvirágozásnak nevezhetünk.

A lényeg annyi, hogy hagyjuk a dolgokat a maguk rendje szerint fejlódni, mint ahogy a gaz és a vadvirág teszi a réten.

Nincsenek címkék, nincsenek határidők, és nincs az a fojtogató nyomás, hogy a második randi után már nevén nevezzük a dolgokat.

A koncepció egyenes válasz a modern randizás agyrémére, ahol órákig elemezgetjük a pontot egy üzenet végén, és ahol a Tinder már inkább hasonlít egy stratégiai videójátékra, mint emberi kapcsolatok terepére – írta Marissa Matozzo a New York Postban. Amy Chan randi coach szerint ez a lazaság főleg azoknak jöhet jól, akik hajlamosak minden ismerkedést egyfajta házassági interjúként felfogni. Szerinte van, akinek egyszerűen le kellene állnia azzal, hogy a potenciális partnerben a jövőbeli utódok szülőjét keresi. „Ha te az a típus vagy, aki hajlamos már az első vagy második randin a jövőn pörögni, azon tűnődve, hogy ez az ember lehetne-e a párod vagy a gyermekeid szülője, vagy interjú-stílusú kérdéseket teszel fel, hogy lásd, megfelelnek-e a fejedben lévő listának, akkor valószínűleg jót tenne neked egy lazább hozzáállás” – magyarázta.

Mielőtt azonban mindenki boldogan dobná a sutba az elvárásait, a szakértők figyelmeztetnek: a totális sodródásnak is megvannak a maga veszélyei. Damona Hoffman randi coach szerint a trend pont azért jött létre, hogy ellensúlyozza a randiappok „játékosítását”, de aki teljesen elvárások nélkül vág bele, könnyen pofára eshet, ha a másik fél egészen mást akar.

A vadvirágozás ugyanis nem azonos azzal, hogy beletörődünk egy tisztázatlan helyzetbe; a célja a túlgondolás leépítése, nem pedig az őszinte kommunikáció kiiktatása.

A módszer azoknak segíthet, akik túl gyorsan rohannak bele a kapcsolatokba, de a sorozatos, felszínesen ismerkedőknek, akik sosem mélyítenek el egyetlen viszonyt sem, pont hogy több struktúrára lenne szükségük.

A dolog ugyanis könnyen átcsúszhat egy toxikus játszmába, ha az egyik fél a lazaságot a manipuláció eszközének tekinti, vagy ha a spontaneitás valójában csak egy szezonális, summer shading típusú elköteleződés-kerülést takar.

Az igazi vadvirágozás kulcsa az, hogy bár nincsenek kőbe vésett szabályok, a felek időnként ránéznek, hogy mindketten élvezik-e még a közös „kertészkedést”. A cél nem az, hogy valaki egy érzelmi puffer-fishing csapdájában találja magát, hanem hogy a kapcsolat nyomás nélkül, organikusan mélyülhessen el.

Az elmúlt években a randikultúrát elárasztották a különböző mikrotrendek, amelyek egyszerre írták le a legújabb manipulatív stratégiákat és a szezonális viselkedésmintákat.

Ezek a fogalmak mind arra mutattak rá, hogy a kapcsolatok minőségét egyre inkább külső nyomások és rövid távú jutalmak torzítják.

A Z generáció reakciója erre kettős lett: egyrészt megnőtt az igény a világos határokra, másrészt teret nyert a merev keretek tudatos elengedése. A vadvirágozás ebből a kettősségből a „lazán tudatos” ösvényt választja, csökkentve a kontrollkényszert anélkül, hogy lemondana a kölcsönös felelősségről.

Ezzel párhuzamosan felerősödött a párkapcsolati címkék és hierarchiák megkérdőjelezése is.

Egyre több fiatal teszi fel a kérdést: tényleg a romantikus kapcsolatnak kell a kapcsolati háló csúcsán állnia?

A mostani hullám újdonsága, hogy a filozófiai viták helyett a hétköznapi gyakorlat felől közelít. Apró, alkalmazható technikákkal próbálja „kikapcsolni” a randijátékot, és visszahozni a kíváncsiságot. Így áll össze a kép, amelyben a vadvirágozás nem csak egy újabb hóbort, hanem egy korszakhangulat: a kiégés a játszmákból, és a vágy, hogy hagyjuk, ami élő, az organikusan nőjön – amíg mindkét félnek jó.

 

 


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Rovatból
Nem a szépség tesz felejthetetlenné egy nőt, hanem ez az 5 belső tulajdonság
A tartós vonzalom titka öt, ma már ritkának számító belső tulajdonságban rejlik. Az ilyen nők azzal válnak felejthetetlenné, hogy az élet könnyű és könnyed velük.

Megosztom
Link másolása

Képzeld el, hogy holnap reggelre az összes Instagram-profil, a tökéletesre filterezett nyaralás és a gondosan beállított brunch-fotó egyszerűen eltűnik a netről. Pánik? Vagy megkönnyebbülés? Ami marad, az a tiszta valóság. És a kérdés, hogy a sok digitális zaj után ki marad meg valójában a másik emlékezetében.

Mert miközben a világ a tökéletesség illúzióját kergeti, a valódi, mély benyomásokat egészen más dolgok hagyják.

A válasz nem a külsőben vagy a szexepilben keresendő, hanem öt, elsőre megdöbbentően régimódinak tűnő tulajdonságban – írja a The Good Men Project. A lényeg, hogy a felejthetetlen nők közös nevezője nem a sikersztorik hajszolása, hanem az, ahogyan a kudarcot kezelik. Mert a bukás az, ami igazán megmutatja, ki vagy.

Az első ilyen skill a hála,

ami persze nem azt jelenti, hogy minden reggel hálanaplót kell írni a napfelkeltéről. Inkább arról van szó, hogy egy emlékezetes nő nem gyárt katasztrófát egy elrontott projektből.

Nem kezd el világvége-forgatókönyveket pörgetni, hanem reálisan látja a helyzetet.

Tudja, hogy a legtöbb mai dráma jövőre már egyáltalán nem fog számítani. És ez nagyon megkönnyíti a kapcsolódást hozzájuk, sőt, az együttélést is.

Ahelyett, hogy kifogásokat keresne, inkább azt kérdezi:

mit lehet ebből tanulni?

A kudarcot nem szégyenként, hanem a fejlődés bizonyítékaként fogja fel. Ha sosem buksz el, valószínűleg nem is próbálkozol elég keményen – ez lehetne a mottójuk.

Jön a sebezhetőség,

ami a legkevésbé sem egyenlő a gyengeséggel. Épp ellenkezőleg: kőkemény önismeret kell ahhoz, hogy valaki merje azt mondani, hogy ezt elrontotta, vagy hogy ebben segítségre van szüksége.

Nem rejtegeti a hibáit, nem játssza el a sebezhetetlen szuperhőst.

Ez a fajta őszinteség az, ami valódi bizalmat épít, nem pedig a tökéletesség hamis látszata.

Az erő itt nem a hangos dicsekvést jelenti. Az emlékezetes nő

tisztában van a képességeivel,

de nem veri dobra őket. Nincs szüksége külső megerősítésre ahhoz, hogy tudja, miben jó. Egyszerűen csak használja az erősségeit, amikor kell, arrogancia és felesleges körök nélkül. Az önértékelése nincs a sikereihez kötve, ezért egy bukás után nem omlik össze, hanem feláll.

Végül pedig a rugalmasság,

vagyis a képesség a visszapattanásra. Egy rosszul sikerült próbálkozás nem a világvége, hanem csak egy adatpont a következő kísérlethez.

Nem omlik össze, hanem leporolja magát, és kitalálja a B-tervet.

Ez a mentális állóképesség az, ami igazán vonzóvá tesz valakit hosszú távon.

A párterapeuták tanácsai is ebbe az irányba mutatnak. Kate Moyle hét konkrét szabályt is megfogalmazott a konstruktív vitákhoz, amelyek lényegében a sebezhetőség és a belső erő kommunikációs leképezései.

 


Megosztom
Link másolása