Megdöbbentő: Bajor Gizit morfiummal ölte meg a férje, ez állt a tragikus lépés hátterében
Ha színházi legenda vagy, az emberek valahogy azt várják, hogy úgy távozz, ahogy éltél. Bajor Gizi viszont pont nem így ment el: egy tébolyult tévedés miatt halt meg, és a dráma nem a színpadon, hanem a saját otthonában játszódott le.
Bajor Gizi Budapesten született 1893-ban, egy olasz-szlovén származású anyától, és egy idősödő apától.
A bulvárlapokat nagy ívben kerülte, még azt is unta, ha a megjelenéséről kérdezték: „Beljebb nem látnak?” – szúrt oda egyszer.
Első nagy szerelme az első világháborúban elesett. Aztán jött Vajda Ödön, aki hét évet kapott a művésznő életéből, mielőtt az továbbállt. Paupera Ferenc bankigazgatóval egy gazdasági válság nyírta ki a kapcsolatot – hát ilyen az, amikor összeomlik a bankszektor.
BajorGizi ebben a házasságában egy ideig boldog volt, de aztán jött a második világháború, majd az azt követő paranoia.
Bajor Gizinek fájni kezdett a füle, eleget panaszkodott is rá. De Germán doktor valamiért rögtön a legrosszabbra gondolt.
Agykérgi sorvadásban szenvedett, amiről persze senki nem tudott. Nyilvánvalóan ő maga sem. Így lett az orvosból a legveszélyesebb figura: aki azt hiszi, mindent jobban tud, miközben semmit sem ért.
1951. február 12-én reggel Germán doktor beadta a feleségének a szokásos B-vitamin injekciót – csak az az aprónak nem nevezhető különbség történt, hogy abban az injekciós tűben aznap nem B-vitamin volt, hanem halálos adag morfium. Bajor Gizi rövidesen meghalt. Germán magába is szúrt egy adagot, estére már ő sem élt.
Bajor Gizi 57 éves volt, túl fiatalon egy tébolyult férj lett a végzete.
Via: Újságmúzeum