LOVE
A Rovatból

Figyelem, segítünk! Azok a nők, akik nem találnak rendes férfit, általában ezt a 11 hibát követik el

Ha újra és újra azt kérdezed magadtól, miért nem tudsz megismerkedni egy rendes férfival, mi mondjuk a választ.

Megosztom
Link másolása

„Miért nem találok egy normális férfit?” – ez a kérdés világszerte ott motoszkál nők millióinak a fejében, és nem véletlenül. Az utóbbi években egyre többen érzik úgy, hogy a jó pasik valóságos ritkaságnak számítanak.

A társkereső appok görgetése közben sokszor tényleg olyan, mintha a tisztességes, kedves, elköteleződésre képes férfiak kihaltak volna.

A valóság azonban az, hogy nem tűntek el – statisztikai adatok szerint bőven vannak olyan férfiak, akik szeretetteljesek, tisztelettudóak, hűségesek, és valódi, tartós kapcsolatra vágynak. A kihívás tehát az, hogy hogyan találkozzunk velük és hogyan ismerjük fel őket.

Ha újra és újra azt kérdezed magadtól, miért nem tudsz megismerkedni egy rendes férfival, a válasz valószínűleg nem merül ki abban, hogy egyszerűen nincs szerencséd. Sokkal inkább arról van szó, hogy

bizonyos minták, berögzült viselkedések és döntések akadályozzák, hogy a megfelelő emberek belépjenek az életedbe.

Nem arról van szó, hogy a rendes férfiak nem léteznek, hanem arról, hogy tudat alatt, rossz beidegződések mentén sokszor éppen te zárod ki őket.

Íme 11 gyakori hiba, amelyet rengeteg nő elkövet, és ami miatt a normális férfiak mintha örökre elkerülnék őket:

1. Túlságosan ragaszkodsz a „típusodhoz”

Sokan hajlamosak azt hinni, hogy csak egy bizonyos típusú férfival lehetnek boldogok, és mindenki más szóba sem jöhet. Ez gyakran azt eredményezi, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják azokat az embereket, akik sokkal jobban illenének hozzájuk. Persze semmi baj nincs azzal, ha vannak preferenciáid vagy alapelveid, de amikor a válogatás pusztán külsőségeken – például magasságon, öltözködési stíluson vagy zenei ízlésen – múlik,

lehet, hogy egyszerűen túlságosan szűkre szabod a lehetőségeidet.

Van különbség aközött, hogy vannak egészséges határaid, és aközött, hogy reflexből leírsz valakit, aki valójában remek partner lehetne számodra.

2. Mindenkire ráugrasz, aki egy kicsit is érdeklődik

A kétségbeesés sajnos nem vonzó. Érthető, ha szeretnél párkapcsolatot, és fájdalmas az elutasítás, de amikor valakit minden áron meg akarsz hódítani, az legtöbbször visszafelé sül el.

Az ilyen közeledés nem a komoly, tisztességes férfiakat vonzza, hanem azokat, akik kihasználják a helyzetet.

Kutatások szerint, ha az elején kicsit visszafogottabb vagy, az sokkal vonzóbbá tesz, mert a férfiak többsége szívesebben ismerkedik olyasvalakivel, aki nem ugrik rögtön bárkire. A rendes férfiak nem olyan nőt keresnek, aki bárkit elfogad, és valószínűleg te sem szeretnél olyan pasit, aki minden nőre rástartol.

3. A tökéletest várod

Bár fájdalmas kimondani, létezik olyan, hogy valaki túlságosan magasra teszi a lécet. Ha valami irreális álomképet kergetsz, könnyen lehet, hogy folyamatosan elszalasztod a rendes, szerethető férfiakat. Ha olyan valakit keresel, aki mindenben fantasztikus, akkor neked is ugyanilyen szinten kell lenned – és még akkor sem biztos, hogy az elképzelt tökély létezik. Senki, még a legnagyobb sztárok sem hibátlanok.

Ha Mr. Tökélyre vársz, jó eséllyel hosszú ideig maradsz egyedül.

A legjobb stratégia, ha a standardjaid elég magasak ahhoz, hogy ne hagyd, hogy kihasználjanak, de nem olyan magasak, hogy teljesíthetetlen elvárásokat támassz.

4. Soha nem mozdulsz ki otthonról

Ez talán a legegyszerűbb, de leggyakoribb hiba. Hogyan is ismernél meg új embereket, ha sosem jársz társaságba? Az online társkeresés sokszor zsákutca – sőt, egyes felmérések szerint a regisztrált férfiak harmada valójában kapcsolatban van. A valóságban a legjobb esélyed egy rendes férfival való találkozásra az, ha kimozdulsz, programokra jársz, emberek közé mész.

A jó pasik nem fognak becsöngetni a nappalidba.

Persze nem szabad teljesen leírni a társkereső appokat, hiszen vannak, akik így találták meg életük párját – de ha csak online keresgélsz, sok lehetőséget szalaszthatsz el.

5. Azt hiszed, körülötted forog a világ

Az alapvető tisztelet elvárható egy randin – ez nem kérdés. De ha minden találkozótól ajándékot vársz, azt akarod, hogy mindig a másik fizessen, és elvárod, hogy minden rigolyádat eltűrjék, előbb-utóbb minden férfi elfárad melletted.

Ha úgy viselkedsz, mint egy díva, ne lepjen meg, ha a férfiak sorban eltűnnek mellőled.

Egy kapcsolatban nem arról van szó, hogy az egyik fél folyamatosan körülrajongja a másikat, hanem arról, hogy kölcsönösen odafigyeltek egymásra.

6. Sz@r arcokkal vagy körülvéve

Ha jó pasikkal szeretnél találkozni, alapvető, hogy olyan társaságban mozogj, ahol van esély rendes embereket megismerni. A kutatások egyértelműen kimutatták, hogy a negatív viselkedésminták és hozzáállások képesek terjedni a társas kapcsolatokon keresztül, mint valami vírus.

Ha állandóan olyan emberek között töltöd az időd, akik számára a megcsalás, a bántalmazás, a kötődési problémák vagy az érzelmi játszmák mindennaposak,

akkor ezek a minták akaratlanul is beépülnek a saját világodba. Elkezded megszokni, hogy ez a norma, és anélkül, hogy észrevennéd, ugyanazokat a köröket futod újra és újra.

Ha a baráti körödben minden kapcsolat dráma és szakítás, ha a közös sztorik főleg megcsalásokról és mérgező párkapcsolatokról szólnak, akkor nagy eséllyel nem ebből a körből fogsz találni normális férfit. A mondás, hogy hasonló a hasonlót vonzza, nem véletlenül létezik. Ha más energiát szeretnél, más embereket kell magad köré gyűjtened. Néha az első lépés a szerelem felé az, hogy kilépsz abból a társaságból, ami folyamatosan lehúz.

7. Valójában nem kedveled a férfiakat

Ha valaha ültél randin egy nőgyűlölő férfival, pontosan tudod, mennyire feszengős és kellemetlen érzés. Nos, a férfiak is érzik, ha valaki alapvetően nem kedveli őket – még akkor is, ha ezt nem mondja ki. A pszichológiai kutatások szerint egyetlen negatív jel vagy hozzáállás sokkal erősebben befolyásolja az első benyomást, mint számtalan pozitív gesztus.

Ha te alapból úgy érzed, hogy minden férfi rossz, mindegyik hazudik, mindegyik félrelép, akkor ezt a hangulatot sugárzod magadból.

A másik fél megérzi, és ez elriasztja azokat, akik egyébként normálisak lennének, és pont azokat vonzza, akik beleillenek ebbe a negatív mintába.

Ez egy olyan körforgás, amiből nagyon nehéz kilépni, amíg nem kezdesz el tudatosan dolgozni rajta.

Lehet, hogy a legjobb, amit ilyenkor tehetsz, ha egy időre teljesen szünetelteted a randizást, és magadra figyelsz. Add meg magadnak a lehetőséget, hogy elengedd a korábbi rossz tapasztalataid okozta féjdalmat és félelmet. Amíg a múlt árnyékában keresed a jövőbeli társad, addig szinte lehetetlen, hogy tiszta lappal találkozz valakivel, aki tényleg elég jó lesz hozzád.

8. Próbálod megvenni a szerelmét

Pontosan tudjuk, milyen kétségbeesett helyzet kell ahhoz, hogy valaki így kezdjen viselkedni. Amikor azt hiszed, hogy ajándékokkal, drága vacsorákkal, extra figyelmességekkel tudsz megnyerni egy férfit, valójában egy nagyon rossz körforgásba csúszol bele.

A helyzet az, hogy azok a férfiak, akik valóban megérdemlik az idődet és az energiádat, soha nem akarnak „megvesztegetést” a figyelmükért vagy a szeretetükért cserébe.

Egy kutatás szerint, amikor egy kapcsolat elején a nők nagyon drága ajándékokat kapnak, gyakran inkább negatívan értelmezik azokat. Nem a szeretetet látják bennük, hanem a kötelezettséget és az egyensúlytalanságot. És ugyanez igaz fordítva is: amikor te próbálsz valakit nagy gesztusokkal, magad felé fordítani, az arról árulkodik, hogy nem hiszed, hogy önmagadban is elég vagy. Ez nem a jó arcokat fogja vonzani – épp ellenkezőleg, azokat csalogatja be, akik kihasználják a helyzetet, a normális férfiakat pedig elijeszti.

9. Nem mersz kezdeményezni

A „jó pasik” sokszor nem azért maradnak láthatatlanok, mert nem léteznek, hanem mert egyszerűen nem mersz közeledni hozzájuk. Rengeteg nő még mindig ragaszkodik ahhoz a szabályhoz, hogy mindig a férfinak kell kezdeményeznie. A valóságban viszont rengeteg férfi szorong az ismerkedéstől, tart a visszautasítástól, vagy annyira félénk, hogy soha nem merne odalépni hozzád.

Ha egyszer te küldesz üzenetet, te hívod el kávéra, könnyen kiderülhet, hogy a csendes srác valójában fantasztikus partner.

Egy kutatás szerint azok a nők, akik online társkeresőn kezdeményeznek, 2,5-szer nagyobb eséllyel kapnak választ – ráadásul gyakran olyan férfiaktól, akiket sokkal vonzóbbnak találnak,

mint azoktól, akik csak véletlenszerűen rájuk írnak. Szóval igen, a bátorság sokszor kulcs a jó párkapcsolathoz – csak meg kell tenni az első lépést.

10. Nem látod, hogyan kommunikálsz

A randizás sokkal többről szól, mint hogy két ember passzol-e egymáshoz. Óriási szerepe van annak, hogy hogyan kommunikálsz, milyen képet mutatsz magadról, mennyire tudsz valóban kapcsolódni másokhoz. Rengeteg nő azért marad egyedül, mert nincs tisztában azzal, hogy a saját viselkedése hogyan hat a környezetére.

Az érzelmi intelligencia – vagyis az a képesség, hogy tudatosan érzékeljük a saját reakcióinkat, és azt is, hogyan lát minket a másik – közvetlenül összefügg a párkapcsolati boldogsággal és a sikeres randizással. Kutatások bizonyítják, hogy minél fejlettebb valakiben ez a készség, annál nagyobb eséllyel talál tartós, boldog kapcsolatot. A jó hír, hogy ez tanulható.

Tudatos odafigyeléssel, önismerettel és némi gyakorlással óriási változást érhetsz el, és könnyebben találkozhatsz olyan férfival, aki tényleg hozzád való.

A randizás tehát nem csak a másik félen múlik – néha rajtad is, azon, hogy mersz-e kezdeményezni, mersz-e önmagad lenni, és észreveszed-e, milyen jeleket küldesz a külvilágnak.

11. Bocsi, de elhagytad magad

Mindannyiunkon van valami, amin lehetne javítani, de a lényeg ugyanaz: ha nem foglalkozol magaddal, ha nem törődsz azzal, hogy fejlődj, akkor könnyen beragadsz egy olyan állapotba, ami nem segíti elő, hogy jó párt találj.

A tapasztalat azt mutatja, hogy minél jobban nézel ki, minél jobban érzed magad a bőrödben, és minél kiegyensúlyozottabb vagy, annál vonzóbb vagy mások szemében is.

Ez nem feltétlenül a felszínes szépségről szól: a magabiztosság, a nyitottság és az önazonosság olyan tulajdonságok, amik mágnesként vonzzák a normális, tisztességes férfiakat.

Egy apró változtatás is rengeteget jelenthet. Lehet, hogy nem veszed észre rögtön a hatását, de ha úgy érzed, semmi sem működik a randizásban, érdemes egy kicsit újra magadra figyelni, frissíteni a külsődön, változtatni a szokásaidon, és dolgozni az önbizalmadon. Soha nem tudhatod, milyen ajtók nyílnak ki előtted, ha belül és kívül is jobban érzed magad.

Ha bármelyik korábban felsorolt hibát elköveted, magadnak nehezíted meg, hogy megtaláld a nagy Ő-t. Szóval ideje leállni a „Miért nincs egy normális férfi sem?” és a „Miért ilyen nehéz párt találni?” mantrákkal, és inkább tenni valamit – mert a jó pasik ott vannak, csak lehet, hogy te vagy láthatatlan a számukra.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Emily Ratajkowski elárulta, a szülés után fél évvel már nem szexeltek a férjével
A modell a The Cut-nak írt esszéjében beszélt a házassága végéről Sebastian Bear-McClarddal. Ratajkowski szerint a fia születése utáni időszak „erőszakos átmenet” volt, ami kevesebb mint egy évvel később a szakításhoz vezetett.

Megosztom
Link másolása

„Hat hónappal a fiam születése után a férjemmel abbahagytuk a szexet.”

Emily Ratajkowski a Just Jareden is szemlézett, eredetileg a The Cut-ban megjelent esszéjében írta meg hihetetlen őszinteséggel, mi zajlotta az életében a színfalak mögött, miután férjhez ment és gyereket szült.

A modell, akinek a teste és a szexualitása gyakorlatilag a brandje, most először tálalt ki ennyire nyersen arról, hogyan esett szét darabokra a házassága Sebastian Bear-McClard producerrel, és hogyan próbálta utána valahogy újra összerakni magát.

A történet pedig sokkal kevésbé csillogó, mint a vörös szőnyeges fotói.

Emily Ratajkowski szerint a fia 2021-es születése után az élete erőszakos átmenet volt az új valóságba, ahol a sikoltozó csecsemő a sajgó mellén volt, a gyűrű pedig a feldagadt ujján.

A házassága pedig egy olyan időszak alatt „omlott össze”, ami „egyszerre tűnt gyorsnak és gyötrelmesen lassúnak.”

A testiség teljesen elpárolgott a kapcsolatból, ami kevesebb mint egy évvel később szakításhoz vezetett.

De a neheze csak ezután jött: a külvilág reakciója.

Emily Ratajkowski arról ír, képtelen volt elviselni azt, ahogyan az emberek reagáltak a történtekre. „Összevont szemöldökük, a sajnálat az arcukon, ahogy odasúgták: »Annyira sajnálom, Emily.«” - írta.

„Nem bírtam elviselni szánalmas tükörképemet a szemükben. Olyannak láttak, akit nem akarnak, akit elhagytak.”

Ez a stigma különösen azért volt fájó, mert gyerekként rettegett attól, hogy egyedülálló anya legyen, a kifejezést egyenesen sértésnek tartotta.

A szánakozás és a belső félelmek elől pedig menekülőútra lépett: belevetette magát a randizásba. Elhatározta, hogy „egy újfajta nővé k.f.li magát.”

Jött is a pasik poklának teljes állatkertje: „vegán graffitiművész kifogástalan testtartással, séf, aki azt hitte, talán klamídiás, spanyol Z generációs, aki nem tudta abbahagyni a meztelen képek küldését, erősen begyógyszerezett milliárdos fia megkérdőjelezhető elvekkel, több olasz és persze egy másik DJ.”

A legkomolyabb próbálkozása egy olyan férfival volt, aki három hét után szerelmet vallott, majd a szexre úgy próbálta rávenni, hogy közben kurvának nevezte. Ratajkowski egy ponton megelégelte a dolgot, és elegánsan dobta a fickót: „A pajzán beszéd nem igazán jön be nekem.”

Aztán rájött, hogy ebből a korszakból pont a lényeg hiányzott: az élvezet. „Nem jöttem izgalomba a szextől”, írja, mert anyaként a figyelmét már teljesen lekötötte a fia.

A férjével való szakítását és a 2023 nyarán véglegesített válásukat a producer hűtlenségéről szóló hírek előzték meg. Később a Variety egy tényfeltáró cikkben szexuális zaklatással is megvádolta Bear-McClardot, amire a férfi azóta sem reagált.

Emily Ratajkowski tudatosan építi a továbblépésről szóló történetét: idén tavasszal az eljegyzési gyűrűjét két különálló, menő válási gyűrűvé alakíttatta át, ami azóta új őrületet indított el. Tavaly ősszel pedig, Sophie Turner válása kapcsán arról posztolt, hogy a harmincas éveikben szinglivé válni nem tragédia, hanem „sikkes dolog.” Úgy tűnik, a modell most végleg a saját kezébe vette a róla szóló sztorit.


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Rovatból
Szűcs Judith elárulta: 100 millió forintba és két súlyos betegségbe került a toxikus párkapcsolata
Szűcs Judith újabb részleteket osztott meg arról, hogyan tette tönkre a 16 évig tartó kapcsolata. Pontosabban a párja, aki egy idő után csak fellépésekre engedte el otthonról.

Megosztom
Link másolása

„Ha röviden akarnám összefoglalni, akkor rákba, cukorbetegségbe és közel 100 millióba került nekem ez a szerelem.”

Szűcs Judith nem finomkodott, amikor a Story magazinnak beszélt arról a 16 évről, ami

kívülről egy idilli kapcsolatnak tűnhetett, belülről viszont testet-lelket felemésztő közeg volt.

Szűcs Judith története gyakorlatilag egy bántalmazás túlélőjének vallomása arról, hogyan lehet egyszerre minden fronton padlóra kerülni, majd mégis felállni.

A legfrissebb interjúból kiderül, hogy

a kapcsolat már a legelején a pénzről szólt: az énekesnővel a párja elzálogosíttatta az otthonát, majd éveken át kényelmesen eltartatta magát.

A lelki terror fokozatosan épült ki, Szűcs pedig szinte csapdába esett a saját otthonában, ahonnan csak a fellépések idejére szabadulhatott.

„Nem vettem észre, hogy közben ’börtönbe’ kerültem. Csak akkor hagytam el a házat, ha fellépni mentem, a többi időt a négy fal között töltöttem, főztem, és folyamatosan a kedvére tettem.”

Visszaemlékezése szerint a férfi egyre agresszívebbé vált, a kapcsolat anyagi oldala pedig a korábban ismert 50 milliós jelzálogon túl egy közel 100 milliós mínusszal zárult – írta a Blikk.

Közben az énekesnő teste vészjelzéseket küldött.

2020 elején, egy thaiföldi úton kezdett drasztikusan fogyni, majd otthon, a koronavírus-járvány idején egy csomót talált a mellében. A diagnózis sokkoló volt.

„Hamar kiderült, hogy rosszindulatú daganatról van szó, és nem is egyről”

Ragaszkodott hozzá, hogy ne veszítsék el a mellét, a sugárkezelés után viszont több műtétre is szükség volt, és egy speciális, élethosszig tartó implantátumot kapott. A kezelések annyira legyengítették, hogy újra meg kellett tanulnia írni.

A megpróbáltatások sora itt nem ért véget:

2021-ben egy szlovákiai fellépésen bizseregni kezdett a lába, a vércukra pedig az egekben volt – csoda, hogy nem esett kómába. A súlyos cukorbetegség miatt egy ideig inzulint kellett használnia, de ebből az időszakból a lánya segítette ki.

„Ezután jött az inzulininjekciós időszak, mígnem Timikém segített rajtam” – utalt a lánya által javasolt alternatív módszerekre.

Szűcs Judith korábban már elmondta, hogyan zárta le 16 év után a kapcsolatát. A legendás szakítás pillanatát így idézte fel:

„Drágám, ott van két bőrönd, van két órád, hogy elmenj!”. A döntéshez a családja adta meg a végső lökést.

Akkoriban arról is beszélt, milyen 72 évesen újrakezdeni, és hogy a távolság segít tisztábban látni a bántalmazó kapcsolat mintázatait. Az anyagi kihasználás mértéke is körvonalazódott már, de a mostani, „közel 100 milliós” mérleg ehhez képest is súlyosabb összképet ad. A lánya, Fülöp Tímea Rita „öt év pokolként” írta le a szakítást megelőző időszakot, és arról is beszélt, hogy édesanyja cukorbetegségében alternatív módszerekkel próbált segítséget nyújtani – a története Szűcs Judith mostani elbeszélésében úgy jelenik meg, mint ami segített elhagyni az inzulint.


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Rovatból
A félrelépők új kedvenc trükkje a telefonjukon: már külön „viszony üzemmódot” állítanak be, hogy ne bukjanak le
A gyanú általában akkor kezd erősödni, amikor több apró furcsaság egyszerre jelenik meg. És mint a legtöbb ilyen történetben, a jelek sokszor csak utólag tűnnek teljesen egyértelműnek.

Megosztom
Link másolása

A megcsalás általában nem úgy derül ki, hogy valaki egyszer csak bejelenti: „egyébként hónapok óta mással vagyok”. Inkább utólag áll össze a kép. Hirtelen értelmet nyernek azok a furcsa dolgok, amik korábban csak enyhén gyanúsnak tűntek: a furcsa túlórák, a hirtelen titkolózás vagy az, hogy valaki görcsösen őrzi a telefonját.

Egy kutatásban a szakemberek 53 különböző stratégiát azonosítottak, amelyeket a félrelépők használnak a viszonyuk eltitkolására.

Ezek közül 10 bizonyult különösen gyakorinak, és a csalfa partnerek 70 százaléka egyszerre több módszert is bevetett.

Mivel ma már szinte minden kommunikáció telefonon zajlik, nem meglepő, hogy a lebukás elkerülésének egyik legfontosabb eszköze is a mobil lett.

A technológiai szakértő szerint egyre többen használják azt, amit informálisan csak „affair mode”-nak, azaz viszony üzemmódnak” neveznek. Ez valójában nem egy konkrét funkció, hanem több beállítás és alkalmazás kombinációja, amelyek segítenek eltüntetni a digitális nyomokat.

Ide tartoznak például

az eltűnő üzenetek,

amelyeket több üzenetküldő alkalmazás – köztük a WhatsApp – is kínál. Ilyenkor az üzenetek egy előre beállított idő után automatikusan törlődnek, így még akkor sem marad sok bizonyíték, ha valaki végignézi a beszélgetéseket.

A szakértő szerint sokan használnak

álcaalkalmazásokat

is. Ezek kívülről teljesen ártalmatlannak tűnnek, például számológépnek látszanak, valójában viszont rejtett fájlokat, fotókat vagy üzeneteket tárolnak. Ilyen app például a Calculator Pro+, a Calculator Vault vagy a Secret Calculator.

Szintén árulkodó lehet, ha valaki

zárolt csevegéseket

használ, amelyeket csak arcfelismeréssel vagy külön jelszóval lehet megnyitni, illetve ha alkalmazások eltűnnek a kezdőképernyőről, miközben valójában továbbra is telepítve vannak a telefonon.

Persze önmagában attól még senki nem csalja meg a partnerét, hogy jelszó védi a mobilját. 2026-ban inkább az lenne furcsa, ha nem védené.

A kutatók szerint azonban vannak más, gyakran visszatérő mintázatok is.

Az egyik klasszikus jel, amikor a partner hirtelen

szokatlanul érdeklődővé válik.

Pontosan tudni akarja, mikor mész el otthonról, meddig maradsz távol, mikor érsz haza. Ez elsőre akár kedvességnek is tűnhet, de előfordulhat, hogy valójában a saját programját próbálja összehangolni a tiéddel.

Gyakori módszer

a digitális nyomok eltüntetése

is: rendszeresen törölt üzenetek, kiürített előzmények, eltüntetett beszélgetések.

Sokan úgynevezett „burner”, vagyis

titkos másodlagos fiókokat

is létrehoznak. Ha attól tartanak, hogy valaki belepillanthat a fő e-mailjükbe vagy közösségimédia-fiókjukba, inkább készítenek egy másikat, amiről a partnerük nem tud.

A kutatás szerint a félrelépők előszeretettel gyártanak

részletes fedősztorikat

is. Munka utáni sörözés a kollégákkal, edzés, régi barát, régóta szervezett program – mindenre van magyarázat.

Árulkodó lehet az is, ha

egy új ember rendszeresen felbukkan a történetekben.

Egy új kolléga, egy új ismerős, akiről valamiért feltűnően sok szó esik. Persze lehet, hogy tényleg csak érdekes személyiség. És lehet, hogy sokkal több annál.

A kutatók azt is megállapították, hogy sok félrelépő inkább rövidebb, egymást követő viszonyokat folytat, mint egyetlen hosszú kapcsolatot a partnerén kívül.

Minél tovább tart ugyanis a titkolózás, annál nehezebb fenntartani.

Van, aki a lebukástól félve egyszerűen

túl normálisan kezd viselkedni.

Különösen figyelmes lesz, több energiát fektet a meglévő kapcsolatba, nehogy bárki gyanút fogjon.

Mások inkább eltávolodnak:

új hobbit találnak,

több időt töltenek külön programokkal, és egyre kevésbé érdeklődnek a partnerük mindennapjai iránt.

A kutatás egyik tanulsága végül az, hogy a legtöbb jel önmagában semmit sem bizonyít. A gyanú általában akkor kezd erősödni, amikor több apró furcsaság egyszerre jelenik meg. És mint a legtöbb ilyen történetben, a jelek sokszor csak utólag tűnnek teljesen egyértelműnek.

 

Via Ladbible


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Rovatból
Felszabadító lázadás vagy a totális káosz? – A Z generáció új randitrendje megosztja a szakértőket
A vadvirágozás hívei szerint a trend a túlgondolás ellenszere, és segít a jelenben maradni.

Megosztom
Link másolása

Felejtsd el a gondosan megkomponált Instagram-sztorikat a párodról, a kínos „na de akkor most mi van velünk?” beszélgetéseket és úgy általában az egész párkapcsolati szabálykönyvet, amitől már mindenkinek görcsben áll a gyomra. A Z generáció, miután végigpróbálta a digitális ismerkedés összes létező poklát a ghostingolástól a situationshipig, most úgy döntött, elég volt a játszmákból, és előhúzott egy új, meglepően analóg módszert, amit jobb híján vadvirágozásnak nevezhetünk.

A lényeg annyi, hogy hagyjuk a dolgokat a maguk rendje szerint fejlódni, mint ahogy a gaz és a vadvirág teszi a réten.

Nincsenek címkék, nincsenek határidők, és nincs az a fojtogató nyomás, hogy a második randi után már nevén nevezzük a dolgokat.

A koncepció egyenes válasz a modern randizás agyrémére, ahol órákig elemezgetjük a pontot egy üzenet végén, és ahol a Tinder már inkább hasonlít egy stratégiai videójátékra, mint emberi kapcsolatok terepére – írta Marissa Matozzo a New York Postban. Amy Chan randi coach szerint ez a lazaság főleg azoknak jöhet jól, akik hajlamosak minden ismerkedést egyfajta házassági interjúként felfogni. Szerinte van, akinek egyszerűen le kellene állnia azzal, hogy a potenciális partnerben a jövőbeli utódok szülőjét keresi. „Ha te az a típus vagy, aki hajlamos már az első vagy második randin a jövőn pörögni, azon tűnődve, hogy ez az ember lehetne-e a párod vagy a gyermekeid szülője, vagy interjú-stílusú kérdéseket teszel fel, hogy lásd, megfelelnek-e a fejedben lévő listának, akkor valószínűleg jót tenne neked egy lazább hozzáállás” – magyarázta.

Mielőtt azonban mindenki boldogan dobná a sutba az elvárásait, a szakértők figyelmeztetnek: a totális sodródásnak is megvannak a maga veszélyei. Damona Hoffman randi coach szerint a trend pont azért jött létre, hogy ellensúlyozza a randiappok „játékosítását”, de aki teljesen elvárások nélkül vág bele, könnyen pofára eshet, ha a másik fél egészen mást akar.

A vadvirágozás ugyanis nem azonos azzal, hogy beletörődünk egy tisztázatlan helyzetbe; a célja a túlgondolás leépítése, nem pedig az őszinte kommunikáció kiiktatása.

A módszer azoknak segíthet, akik túl gyorsan rohannak bele a kapcsolatokba, de a sorozatos, felszínesen ismerkedőknek, akik sosem mélyítenek el egyetlen viszonyt sem, pont hogy több struktúrára lenne szükségük.

A dolog ugyanis könnyen átcsúszhat egy toxikus játszmába, ha az egyik fél a lazaságot a manipuláció eszközének tekinti, vagy ha a spontaneitás valójában csak egy szezonális, summer shading típusú elköteleződés-kerülést takar.

Az igazi vadvirágozás kulcsa az, hogy bár nincsenek kőbe vésett szabályok, a felek időnként ránéznek, hogy mindketten élvezik-e még a közös „kertészkedést”. A cél nem az, hogy valaki egy érzelmi puffer-fishing csapdájában találja magát, hanem hogy a kapcsolat nyomás nélkül, organikusan mélyülhessen el.

Az elmúlt években a randikultúrát elárasztották a különböző mikrotrendek, amelyek egyszerre írták le a legújabb manipulatív stratégiákat és a szezonális viselkedésmintákat.

Ezek a fogalmak mind arra mutattak rá, hogy a kapcsolatok minőségét egyre inkább külső nyomások és rövid távú jutalmak torzítják.

A Z generáció reakciója erre kettős lett: egyrészt megnőtt az igény a világos határokra, másrészt teret nyert a merev keretek tudatos elengedése. A vadvirágozás ebből a kettősségből a „lazán tudatos” ösvényt választja, csökkentve a kontrollkényszert anélkül, hogy lemondana a kölcsönös felelősségről.

Ezzel párhuzamosan felerősödött a párkapcsolati címkék és hierarchiák megkérdőjelezése is.

Egyre több fiatal teszi fel a kérdést: tényleg a romantikus kapcsolatnak kell a kapcsolati háló csúcsán állnia?

A mostani hullám újdonsága, hogy a filozófiai viták helyett a hétköznapi gyakorlat felől közelít. Apró, alkalmazható technikákkal próbálja „kikapcsolni” a randijátékot, és visszahozni a kíváncsiságot. Így áll össze a kép, amelyben a vadvirágozás nem csak egy újabb hóbort, hanem egy korszakhangulat: a kiégés a játszmákból, és a vágy, hogy hagyjuk, ami élő, az organikusan nőjön – amíg mindkét félnek jó.

 

 


Megosztom
Link másolása