Ezért lesz a nők számára a férj nagyobb stresszforrás, mint a gyerekek
Miért lehet a férj nagyobb stresszforrás a nők számára, mint a gyerekek?
Dr. Berczik Krisztina pszichológus az RTL egyik műsorában elmagyarázta az okokat.
Egy kutatás során 7000 családanyát kérdeztek meg a stresszről - különféle kérdéseket kaptak, és megállapították, milyen a stressz-szintjük. A megkérdezett nők stressz szintje magas volt: a 0-10-ig terjedő skálán átlagosan 8,5 pontot értek el.
Miért?
Ez pedig erős stresszforrás.
A nők egy része kötelességének érzi, hogy ő álljon helyt, de annyi feladatuk van, hogy nehezen jut idő kikapcsolódásra, pihenésre, sőt, ha pihenésre gondoltak, bűntudatuk lett, közben látták, hogy a férjüknek meg van ideje pihenni, barátokkal találkozni, és ez is nagyon frusztráló.
Arra a műsorvezetői kérdésre, elképelhető-e, hogy a nők maguk sem szólnak, hogy ez már számukra teher, másképpen kellene elosztani a feladatokat, Dr. Berczik Krisztina azt válaszolta:
Bár vannak olyan családok, amelyekben a férj ugyanúgy kiveszi a részét az otthoni teendőkből, azért mégiscsak évszázadokon át ettől eltérő volt a minta.
A teljes riportot itt láthatjátok: