ÉLETMÓD

Itt a tavasz, váltsunk életmódot!

De hogy kezdjük el? Oletics Nikolett táplálkozási tanácsadóval beszélgettünk, aki ad pár tippet hozzá!
Sassy - sassy.hu
2023. április 20.


Megosztom
Link másolása

Beköszöntött a jó idő, itt a tavasz, nem csak a természet ébredezik, éled újjá, hanem mi is új erőre kapunk. Egyre több friss zöldség, gyümölcs van a boltok polcain, és a jó idő is mozgásra sarkall minket. Ilyenkor megindulnak a diéták és az edzésprogramok tömkelege is. Ez az az időszak, amikor pánikolni kezdenek sokan és szinte bármit megtesznek azért, hogy nyárra formába lendüljenek. Azonban a kulcs az életmódváltás, nem pedig villám fogyókúrák vagy hogy ki se dugjuk az orrunkat az edzőteremből.

Levegő, víz, táplálék, mozgás. Ezek az alap életszükségleteink, maga az életben maradás feltételei. Életmódnak nevezzük azokat a szokásainkat, körülményeinket, amelyek között a mindennapjainkat éljük és minden olyan tevékenységet, amelyeket rendszeresen végzünk. Oletics Nikolett táplálkozási tanácsadóval beszélgettünk a tavaszi életmódváltásról.

„Az egészséges életmódot életformaként szükséges kezelnünk, amely magában foglalja a kiegyensúlyozott táplálkozást, a rendszeres testmozgást és a lelkiegészséget. Ez a három alappillér elválaszthatatlan tényezők, hiszen egymásra is hatást gyakorolnak komplex módon.”

A szakértő szerint, ha számunkra megfelelően táplálkozunk, akkor energikusabbak leszünk, közérzetünkre is hat és természetesen nem utolsó sorban a formai megjelenésünkre is. Ugyanez a helyzet a testmozgással is, ugyanakkor a tudatos táplálkozás és a rendszeres mozgás elengedhetetlen kiegészítői: „Akár aktívan sportolunk, akár csak az egészségünk miatt, úgymond hobbyból, az egészséges táplálkozásra akkor is szükséges nagy hangsúlyt fektetni, hisz maga a testsúlyt nagyobb százalékban az elfogyasztott ételek határozzák meg és kevesebb százalékban a mozgás.”

Ha tavasszal szeretnénk életmódváltásba kezdeni, akkor a tanácsadó szerint ezekre érdemes odafigyelni:

- Az első, hogy tűzzünk ki célt magunk elé. „Gondoljuk át, hogy pontosan mit szeretnénk elérni az életmódváltással, és írjuk le ezeket a célokat. Legyenek konkrétak, mérhetők és időben korlátozottak.”

- Korábban már beszéltünk róla, hogy a helyes étrend mellett fontos a mozgás. Mozogjunk rendszeresen, legalább heti három alkalommal 60 percet. „Válasszunk olyan tevékenységeket, amelyeket élvezettel csinálunk, például séta, futás, kerékpározás vagy úszás. Ha nem vagyunk edzettek, azaz kezdők vagyunk, lassan és fokozatosan érdemes növelni az intenzitást.”

- Az elegendő alvás szintén nagyon fontos, minden éjszaka legalább 7-8 órát lenne szükséges aludni. Az elegendő alvás segít megőrizni az energiaszintet és javítja a hangulatodat.

- A megfelelő mennyiségű alvás mellett a stressz kezelésére is javasolt hangsúlyt fektetni. „Bár mindenki életének része a stressz valamilyen szinten, azért próbáljunk meg stresszmentes életre törekedni vagy legalábbis csökkenteni a stressz szintünket. Találjunk olyan tevékenységeket, amelyek segítenek csökkenteni a stresszt, például a meditáció, a jóga vagy a relaxáció.”

- Nem utolsó sorban keressünk támogató közösséget, vegyük magunkat körül olyan emberekkel, akik támogatnak minket az életmódváltásban, és akikkel együtt tudunk dolgozni az egészségesebb életmódért. Lehetnek barátok, családtagok vagy egy támogató közösség.

- A legfontosabb tényező az életmódváltásban: az egészséges étrend. A helyes táplálkozáson belül is vannak pontok, amiket érdemes betartani:

Ne koplaljunk! Vegyük magunkhoz a megfelelő mennyiségű kalóriát: Az egészséges étrend azt jelenti, hogy a szükséges mennyiségű kalóriát vesszük magunkhoz, de magunkhoz képest kalóriadeficitben vagyunk. A kalóriabevitel személyenként változó, és függ a nemtől, korától, testsúlyától és aktivitási szintjétől.

Fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt: A zöldségek és gyümölcsök gazdag forrásai az antioxidánsoknak, vitaminoknak, ásványi anyagoknak és rostoknak, amelyek segítenek az egészség megőrzésében.

Fogyasszunk fehérjéket: A fehérjék fontos szerepet játszanak az izmok, szervek és szövetek felépítésében és karbantartásában. Egészséges fehérjeforrások közé tartoznak a húsok, a halak, a csirke, a pulyka, a tojás, a bab, a dió és a magvak.

Fogyasszunk egészséges zsírokat: Az egészséges zsírok közé tartoznak a telítetlen zsírok, például az olívaolaj, a lenmagolaj, az avokádó és a diófélék.

Csökkentsük a só és cukor bevitelét: A túlzott só- és cukorfogyasztás egészségügyi problémákat okozhat, mint például magas vérnyomás, elhízás és szívbetegség.

Mindannyian egyediek vagyunk, egyéni igényekkel, kalória szükséglettel, valamint a különböző élelmiszerek másképp hatnak mindenkire, ezért érdemes táplálkozási tanácsadó segítségét kérni, aki egyénre szabottan tud nekünk segíteni.

Illetve fontos, hogy ne várjunk túl sokat magunktól egyszerre, és ne adjuk fel könnyen, ha nehézségekbe ütközünk. Az életmódváltás egy hosszú távú folyamat, amely időt és elkötelezettséget igényel.

Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
Nem a csomók jelzik a legagresszívebb, legrosszabb mellrák típust, hanem olyan tünetek, amelyek másra utalnak
Elmondjuk, milyen tünetekre figyelj!

Megosztom
Link másolása

A gyulladásos mellrák az emlődaganatok ritka altípusa egyedi tünetekkel, és a többi mellrák-típustól eltérő kezeléssel - írja az Egészségkalauz.

A gyulladásos mellráknak a kezelése és a gyógyulási esélyei is mások.

A legfontosabb, hogy ez a daganattípus gyakran nem jár együtt kitapintható csomóval, a mammográfiás vizsgálat sem mindig mutatja ki, viszont furcsa vagy fájdalmas bőrtünetekkel járhat.

A leggyakoribb tünetek:

  • a mell bőrének megvastagodása, bedagadása
  • a mell bőrének kipirosodása (ez legalább a mell felületének egyharmadát érinti)
  • a bőr felszíne egyenetlen, "göröngyös", narancshéjra emlékeztető lesz
  • a mellbimbó befelé fordul vagy visszahúzódik
  • a két mell között szabad szemmel is jól látható méretbeli különbség alakul ki:

    az egyik mell melegebbnek és nehezebbnek, teltebbnek vagy keményebbnek érződik

  • az egyik mellet érintő fájdalom, viszketés vagy túlérzékenység.

 

A gyulladásos mellrák viszonylag gyorsan, 3-6 hónap alatt kialakulhat, és könnyebben alakulnak ki áttétek, ezért kell azonnal orvoshoz fordulni a tünetek megjelenésekor. Ha tehát mellgyulladásra gyanakszol, de a tünetek nem múlnak el egy hét elteltével, más betegségre kell gyanakodnod.

Ez a típus többször jelenik meg a fiatalabb korosztálynál.

A betegség kezelésekor kemoterápiára, sugárterápiára, műtétre és hormonterápiára is szükség lehet. Bár a kilátások gyakran rosszabbak, a korai diagnózis és a kombinált kezelés javíthatja az esélyeket.

Forrás: Egészségkalauz


Megosztom
Link másolása

ÉLETMÓD
Hiánycikk lett az Ozempic, miután kiderült, hogy nemcsak fogyaszt, hanem öregedésgátló is
A szert a cukorbetegség gyógyszereként tartják számon, de számos olyan mellékhatása van, amitől az ember könnyebben megfelelhet korunk szépségideáljainak. Használata azonban nem veszélytelen - most meg a diabéteszesek sem jutnak hozzá.

Megosztom
Link másolása

A cukorbetegek világhírnévnek örvendő új gyógyszere, az Ozempic hiánycikk lett több európai államban is. Kontinentális hiányról nem beszélhetünk, de a probléma minimum gondolatébresztő.

A szert több országban már súlycsökkentésre is használják, ugyanis elveszi az éhséget, és nagyon gyorsan lehet vele látványos eredményt elérni.

Több sztár is ezzel fogyott le az USA-ban, többek közt a Kardashianok közt is népszerű "alakkarbantartó".

Felmerülhet, mennyire etikus egy cukorbetegeknek fejlesztett szert fogyásra használni, megkockáztatva, hogy a valóban rászorulóknak nem jut majd.

Erre egyfajta szimuláció a jelenlegi európai hiányhelyzet.

A kereslet az elmúlt hónapokban ugrott meg az öreg kontinensen, a gyártó Novo Nordisk pedig képtelen kielégíteni az igényeket. Ezt orvoslandó, a jövőre nézve már gőzerővel bővítik gyártói kapacitásaikat a Világgazdaság szerint.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ kiadta a számokat, nyár közepéig többtízezer ampulla fogyott belőle itthon is.

A 0,25 mg-os kiszerelésből 2 ezer ampulla, a 0,5 mg-osból 8 ezer, az 1 mg-osból 25 ezer fogy havonta Magyarországon.

Az NNGYK nyomatékosan közölte azt is, hogy ez

nem egy elhízott embereknek szánt fogyasztószer, fogyni életmódváltással kell az egészség megőrzése érdekében.

Kezelőorvosoknak tiltják a fogyókúrás szerként való felírását, pontosan azért, hogy az emberek egészségesebben éljenek, és ne fogyjon el azok elől a gyógyszer, akiknek élet-halál kérdése az alkalmazása.

Vélhetően az is növeli a szer népszerűségét, hogy nemrég az Ozempic öregedést késleltető hatására is felhívták a figyelmet a Yale School of Medicine kutatói.

Mint írják, a gyógyszer a szívelégtelenséghez, az ízületi gyulladáshoz, az Alzheimer-kórhoz és még a rákhoz kapcsolódó betegségek széles körének kezelésére is használható.

"Nem lepne meg, ha az emberek egészségi állapotának ilyen módon történő javítása valóban lelassítaná az öregedési folyamatokat"

- mondta Harlan Krumholz professzor az Európai Kardiológiai Társaság 2024-es konferenciáján.

A csodaszernek természetesen árnyoldala is van, a gyors fogyás miatt egyrészt "Ozempic-arca" lesz a használónak, sokaknak beesett, zombi-szerű arcot kölcsönözve.

A használók közül többen bélgyulladást, székrekedést és kóros izomvesztést, valamint refluxos tüneteket tapasztaltak, amelyek a gyógyszer használata után is fennmaradtak náluk.


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Egyetlen dolgot javasol a légiutaskísérő utazás előtt: ne szállj fel büdösen a repülőgépre
Azt kéri, mindenki tisztálkodjon és illatosítsa magát utazás előtt. Tanácsa nem aratott osztatlan sikert, sokan hevesen tiltakozni kezdtek.

Megosztom
Link másolása

Kissé felkavarta az állóvizet egy légiutas-kísérő.

Az IamXeni TikTok-csatorna készítője ugyanis figyelemfelkeltő videót tett közzé nemrég, ami elég megosztóra sikeredett.

"Mit ajánlok tiszta szívvel az utasoknak járatok előtt?"

- tette fel a kérdést a videóban

majd dezodort és hónaljstiftet mutatott fel a videóban.

A posztszövegben ezt írta:

"Vicc ide, vicc oda. Zuhanyozzatok, tisztálkodjatok és használjatok dezodort. Főleg nyáron, melegben, 70 fokban, de NEM CSAK!! Ezt egyesek tényleg vegyék komolyan, és azonkívül figyeljenek oda a higiéniai szabályokra, ne féljenek használni ilyeneket, mert ez akár életeket is menthet... Köszi!"

Nos, nem aratott osztatlan sikert. Akadtak, akik vitatkoztak vele.

"Részben egyetértek, fontos a higiénia, de amikor a Dortmund-Budapest járat 3 órát késik, akkor ezt nehéz betartani". "Aham,befújod magad, és mire becsekkolsz, vársz, és a klassz járatkésések miatt még ülhetsz egy vagy több órát a klassz gépen, ahol megdöglesz, mert kint 40 fok van, bent meg nem mehet még a légkondi."

Más pedig azt írta:

"Én meg ajánlom a kedves cégnek a pontos indulást és a takarítást! Mert állandóan retkesek a gépek!"

A legtöbben viszont egyetértettek a légiutaskísérővel, és azt írták, ezt a szabályt be lehetne vezetni a boltokban, tömegközlekedésben, és többek közt a fogászati rendelőkben is. Többen panaszkodtak arról, hogy mennyien nem foglalkoznak higiéniával és azzal, hogy milyen erős a testszaguk.

A videót kitt láthatjátok - várjátok meg, amíg betölt, és kattintsa bele, ha nem indul el:

@iambxeni IG: @iambxeni Vicc ide, vicc oda. Zuhanyozzatok, tisztálkodjatok és használjatok dezodooort. Főleg nyáron, melegben, 70 fokban de NEM CSAK!! Ezt egyesek tényleg vegyéék komolyan és azonkívül figyeljenek oda a higiéniai szabályokra, ne féljenek használni ilyeneket, mert ez akár életeket is menthet..köszi! #magyarorszag #magyar #magyartiktokker #magyarország #magyartiktok #magyarok #légiutaskíserő #legiutaskisero #magyarorszag #magyartiktok #erdély ♬ оригинальный звук - Marceline


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
A Rovatból
Súlyos téma: eláruljuk azt a 13 okot, amiért nem tudsz lefogyni!
Fogytál ugyan, de minden igyekezeted ellenére a mérleg egyszerűen nem akar többet mozdulni a megfelelő irányba. Mondjuk is, miért.

Megosztom
Link másolása

Ha valaha próbáltál diétázni, akkor te is szembesülhettél már a rettegett fogyási platóval. Chloe Thomas, személyi edző, életmód- és táplálkozási tanácsadó a Sun Health-nek elmondta, hogy ha nehezen sikerül megszabadulni az utolsó néhány kilótól, annak több oka is lehet.

Nézzük meg, mi az a 13 dolog, ami akadályozhat téged a fogyásban — és hogyan győzheted le ezeket:

1. BECSAPNAK A DIÉTÁS ÉTELEK

Könnyen megbocsátható, ha azt gondolod, hogy a diétás ételek segítenek a fogyásban. Azonban Claire Hitchen, a hormonális egészségre specializálódott táplálkozási szakértő elmondta, hogy az „alacsony zsírtartalmú” vagy „diétás” feliratú termékek valójában megnehezíthetik az egészséges testsúly fenntartását.

„Ennek oka az, hogy amikor ezekből az élelmiszerekből eltávolítják a zsírt, általában hozzáadott cukorral vagy más adalékanyagokkal pótolják az elveszített ízt.”

Claire szerint a jó minőségű zsír fontos része az egészséges étrendnek.

„Szükségünk van zsírokra, hogy felszívódjanak olyan fontos vitaminok, mint az A, D, E és K vitaminok, amelyek zsírban oldódóak.

Az alacsony zsírtartalmú étrend a hormontermelést is befolyásolhatja, ami nem jó hír sem a hormonjaink, sem a testsúlykontroll, sem az általános egészségünk szempontjából.”

Emellett Claire azt is megjegyzi, hogy tanulmányok összefüggést mutattak ki az adalékanyagok és emulgeálószerek – amelyek gyakran előfordulnak feldolgozott, diétás ételekben – és a súlygyarapodás, valamint egyéb egészségügyi problémák között.

„Hagyd el a 'diétás' címkéket, és inkább a teljes, minimálisan feldolgozott, tápanyagban gazdag ételekre koncentrálj. Például válaszd a teljes joghurtot és tejet a zsírszegény, 0%-os vagy sovány helyett. Ezek tápanyagban gazdagabbak és hosszabb ideig teltségérzetet biztosítanak.”

2. TÚL GYORSAN ESZEL

„A lassú étkezés segíthet csökkenteni az étel utáni sóvárgást és jelentősen hozzájárulhat a testsúly szabályozásához” – mondja Claire.

Figyelmeztet, hogy a kapkodó étkezés – amely gyakran a rohanó életmód eredménye – túlevéshez vezethet. Ha tévét nézve eszünk este vagy útközben kapunk be valamit, kevésbé valószínű, hogy észrevesszük, mikor vagyunk tele.

„Szánj több időt a nyugodt étkezésekre, ne siess. Korlátozd a zavaró tényezőket, és figyelj arra, mit eszel,

érezd az étel illatát és ízét, legyél teljesen jelen, hogy a lehető legjobban élvezhesd az étkezést.”

Kevés az időd? Kezdésként próbáld meg naponta csak egy étkezésnél ezt.

3. AZ ÉTRENDED NEM TARTALMAZ ELÉG ROSTOT

A rost a legalacsonyabb kalóriatartalmú tápanyag, csupán két kalóriát tartalmaz grammonként. Összehasonlításképpen, a zsír grammonként kilenc kalóriát. Ennek ellenére

az emberek kevesebb mint negyede helyezte előtérbe a több rost fogyasztását, inkább a kevesebb cukor- vagy zsírfogyasztásra összpontosít.

A rost azonban segíthet abban, hogy jóllakottnak érezzük magunkat (és megakadályozza, hogy később nassolni vágyjunk), segíthet a vércukorszint szabályozásában és támogatja a „jó” baktériumokat a bélben.

Carrie Ruxton dietetikus elmondja: „A rost egyszerűen olyan természetes növényi anyag, amit a szervezetünk nem tud megemészteni. Gyakori forrásai közé tartoznak a teljes kiőrlésű gabonák, a babok és hüvelyesek, a gyümölcsök és zöldségek, a héjas burgonya, a diófélék és a magvak.

4. A HORMONJAID NEM SEGÍTENEK

Amikor a hormonjaid nincsenek egyensúlyban, az sok területre hatással lehet, beleértve a testsúlyszabályozást is.

„A hormonok, legyen szó nemi hormonokról (ösztrogén és progeszteron), pajzsmirigyhormonokról, stresszhormonokról (kortizol) vagy másról, mind befolyásolhatják a testsúlycsökkentési céljaidat. Ezek a hormonok kulcsszerepet játszanak a testzsírtermelésben, abban, hogyan éljük meg a stresszt és az éhséget,

valamint az anyagcserénkben, amely során az ételből származó kalóriákat energiává alakítjuk.”

Azt javasolja, hogy válassz mediterrán típusú étrendet, amely gazdag színes, magas rosttartalmú és gyulladáscsökkentő ételekben, hogy támogassa a hormonok optimális működését.

„Ez azt jelenti, hogy sok fehérjét, zöldséget és gyümölcsöt fogyasztasz, valamint teljes kiőrlésű gabonákat és egészséges zsírokat, hogy tápláld a bélrendszered és a hormonrendszered is.”

Claire továbbá azt ajánlja, hogy korlátozd a hormonrendszert megzavaró vegyi anyagokat, más néven „endokrin diszruptorokat”, mint például a műanyagokból kioldódó BPA-t, PFAS-t és ftalátokat.

„Ezek gyakran megtalálhatóak műanyagokban, tisztítószerekben és szépségápolási termékekben – mondja Claire. -

Tanulmányok kimutatták, hogy ezek a hormonokat megzavaró vegyi anyagok befolyásolhatják az anyagcserét, a zsírraktározást és a testsúlyszabályozást.

Ehelyett használj műanyagmentes élelmiszertárolókat, és háztartási termékeket, ahol csak lehet.”

5. STRESSZELSZ

A stressz gyakran érzelmi evést válthat ki, ami meghiúsíthatja a fogyási céljaidat.

Ráadásul a stresszhormon, a kortizol hozzájárulhat a zsír felhalmozódásához az alsó has körül – ezt a jelenséget nevezik „stresszhasnak”.

Chloe azt javasolja, hogy találj egészséges módszereket a stressz kezelésére. „Próbálj meg mozogni, meditálni, légzőgyakorlatokat végezni, vagy több időt tölteni a szeretteiddel.”

Még az is segíthet, ha beszélsz a stresszről a barátaidnak vagy családtagjaidnak.

6. TÖBB ALVÁSRA VAN SZÜKSÉGED

A rossz alvás megzavarhatja a hormonszinteket, és növelheti a magas kalóriatartalmú ételek utáni sóvárgást, így nehezebbé téve a fogyást.

„Ha túl fáradt vagy, nehezebb lehet az edzés. Törekedj arra, hogy minden éjjel 7-9 órát aludj, hogy támogasd a fogyási erőfeszítéseidet”

– mondja Chloe.

Ha már kipróbáltad az általános alvásjavító stratégiákat, mint például a technológiamentességet lefekvés előtt, a nyugodt alvási környezet kialakítását és az ugyanabban az időben történő lefekvést és ébredést, fontold meg a kognitív viselkedésterápiát lefekvés előtt.

Ez egyfajta beszédterápia, amely célja, hogy megváltoztassa a gondolkodás- és viselkedésmódodat.

7. NEM MOZOGSZ ELEGET

Bár az étkezés és diéta fontos szerepet játszik a fogyásban, a mozgás is alap. „Ha nem mozogsz eleget a nap folyamán, nehéz lehet létrehozni a fogyáshoz szükséges kalóriadeficitet. Próbálj meg több mozgást beépíteni a napi rutinodba, például sétálj, biciklizz, vagy használd a lépcsőt.”

Bármikor, amikor lehetőséged van, gyalogolj inkább,

és vezess be olyan hétvégi tevékenységeket, amelyek támogatják a fogyási céljaidat, például családi biciklitúrákat, próbálj ki egy új edzőtermi órát egy barátoddal, vagy tegyél hosszú sétákat.

8. NEM ISZOL ELEGET

Mikor ittál utoljára vizet?

„A kiszáradást néha összetéveszthetjük az éhséggel, ami túlevéshez és nassoláshoz vezethet – figyelmeztet Chloe. - Ezért fontos, hogy elegendő vizet igyál a nap folyamán, hogy hidratált maradj és támogasd a szervezeted természetes működését.”

Azt javasolja, hogy naponta 6-8 pohár folyadékot fogyassz,

beleértve a vizet, a tejet, a cukormentes italokat, valamint a teát és a kávét is.

9. HIÁNYOZNAK A KULCSFONTOSSÁGÚ TÁPANYAGOK

Tudtad, hogy bizonyos tápanyaghiányok gyakoribbak a túlsúlyos embereknél, mint a normál testsúlyúaknál?

„Ez azért van, mert sok vitamin és ásványi anyag kulcsszerepet játszik az anyagcserében és az inzulinrezisztencia kialakulásában, amik befolyásolják a vércukorszint szabályozását”

– magyarázza Claire.

Hozzáteszi, hogy például az alacsony D-vitamin és jód szint súlygyarapodással hozható összefüggésbe.

„Egy tanulmányban, amely a magnéziumszintet vizsgálta, a magnézium-kiegészítők szedése jelentősen csökkentette a BMI-t a magnéziumhiányos emberek körében.”

„Ha kiderül, hogy alapvető tápanyagok hiányoznak, fontold meg, hogy speciális étrend-kiegészítőket szedj, miközben növeled az ezekben gazdag ételek fogyasztását is” – mondja Claire.

10. NEM KÖVETED NYOMON, HOGY MIT ESZEL

Egy darabka csoki, egy keksz a dobozból, egy kis pohár bor munka után, néhány kanál a gyerekek megmaradt vacsorájából... ezek a plusz kalóriák összeadódnak.

Ha úgy gondolod, kevesebb kalóriát fogyasztasz, mint amennyit elégetsz, Chloe azt javasolja, hogy kövesd nyomon, mit eszel,

hogy segítsen felismerni a mintákat, észrevenni a haladást, és szükség szerint módosításokat végezni.

„Fontold meg, hogy egy étkezési naplót vezess, hogy lásd a kalóriabeviteledet. Figyeld meg azt is, hogy akkor eszel-e, amikor éhes vagy, vagy csak unalomból vagy megszokásból.”

11. NEM VÉGZEL SÚLYZÓS EDZÉST

A heti több órányi kardió segíthet abban, hogy hosszú távon csökkenjen a mérleg mutatója. De ha el akarod érni a céljaidat, Chloe szerint kulcsfontosságú, hogy súlyzós edzést is beépíts a heti edzéstervbe. Ez nemcsak a tested formálásában segít, hanem az anyagcserédet is felpörgetheti.

„Az erősítő edzés segít az izomtömeg növelésében, ami növelheti az anyagcserédet, és segíthet a fogyásban” – magyarázza.

12. NEM VISZEL BE ELÉG KALÓRIÁT

A túlzott koplalás is kontraproduktív lehet a fogyás szempontjából.

„Néha a drasztikus kalóriacsökkentés lelassíthatja az anyagcserét, és megnehezítheti a fogyást

– figyelmeztet Chloe. - Győződj meg róla, hogy elegendőt eszel a tested energiával való ellátásához és az anyagcseréd támogatásához.”

13. KIHAGYOD AZ ÉTKEZÉSEKET

Kerülöd a reggelit vagy kihagyod az ebédet? Bár ez valóban csökkentheti a kalóriabevitelt, Chloe elmagyarázza, hogy ez később a nap folyamán túlevéshez vezethet és megzavarhatja az anyagcserédet. „Törekedj arra, hogy rendszeres, kiegyensúlyozott étkezéseket és nassolnivalókat fogyassz a nap folyamán, hogy stabilan tartsd az energiaszintedet és támogasd a fogyást” – mondja.

Válassz egy fehérjében gazdag reggelit, például görög joghurtot, bogyós gyümölcsöket és magvakat, hogy hosszabb ideig jóllakottnak érezd magad.


Megosztom
Link másolása