Az Instagram bekeményít: a magasabb életkort hazudó tinikre egyre több országban szállnak rá
Tavaly óta új módszereket tesztel az Instagram a felhasználók életkorának ellenőrzésére. Egy olyan mesterséges intelligenciára épülő eszközt vetettek be, ami arcelemző algoritmusok segítségével becsüli meg meg, hogy ki mennyi idős.
Az Instagram felhasználási szabályzatában az áll, hogy csak 13 éven felüliek regisztrálhatnak. 2019-ig azonban a közösségi oldalon még azt sem kérdezték meg a felhasználóktól, mikor születtek. A gyermekvédelmi és adatvédelmi szakértők nyomására vezették be az életkor-ellenőrzés tesztelését.
Az Instagram jelenleg a legtöbb országban csak akkor kéri a személyazonosság igazolását, ha egy felhasználó át akarja állítani 18 éven felülire az életkorát. Ilyenkor igazolványokról készült fotókat kér a rendszer.
Az Egyesült Államokban már 2022 nyarán tesztelték az új azonosítási megoldásokat a tinik kiszűrésére: az igazolványon fotója az egyik, a másik a szelfi az arcelemzéshez, a harmadik a közösségi hitelesítés.
A közösségi hitelesítés azt jelenti, hogy a felhasználó által követett (és őt is visszakövető) három másik profil erősítse meg az ellenőrizni kívánt Instagram-profil tulajdonosának életkorát. természetesen nekik is 18 éven felettinek kell lenniük.
Az arcelemzéses kormeghatározás alapja egy videós szelfi, amit az algoritmus elemez.
Miután az Instagram a nemrég közzétett nyilatkozatuk szerint elégedett az életkor-ellenőrzési módszerrel, és hatékonynak találták, további régiókban vezetik be a használatát.
A következő hónapokban világszerte bevezetik az ellenőrzést.
Forrás: Techcrunch