Úgy tűnik, Amerikában sem mindig megbízhatóak a különböző szolgáltatások, akadnak kontárok, ahogy ez a katasztrofális körömlakk-fiaskó is bizonyítja.
A The Sun szúrta ki annak a 18 éves, floridai lánynak, Bridgette Barbosának a kétségbeesett, sírós videóját, amelyen megmutatja, mennyire pórul járt a rosszul megválasztott manikűrösével.
A lány egy TikTok videóban zokogta el - szó szerint -, hogy egy különleges lakkozást nézett ki magának, a neten találta, és el is vitte a körmösének, hogy épp olyat szeretne. A halványrózsaszín alapú, a közömvégeken ezüstcsillámmal díszített géllakk valóban szépen mutat, ám a manikűrösön láthatóan kifogott a kivitelezés.
A lány a videó végén megmutatja a totális katasztrófát, amit a körmös produkált: nincs alapszín, csak egy áttetsző fedőfény, amely láttatni engedni a köröm egyenetlenségeit, a körömhegyekre meg úgy van felhordva az ezüstcsillám, mintha a lány csak úgy beledugta volna az ujjait egy hordó csillámporba.
A kommentelők többsége együttérzett a kétségbeesett lánnyal, de volt, aki őt hibáztatta, amiért nem korrigálta a manikűröst, amikor látta, milyen rosszul alakulnak a dolgok.
A lány azzal védekezett, hogy ő szólt, de a manikűrös lehurrogta: "Tudom, mit csinálok, oké?"
Hát...a végeredményt látva azért annyira mégse tudta.
Letartóztattak egy népszerű tiktokost az amerikai Utah államban, miután részegen tombolt otthon, és véletlenül eltalálta egy székkel az 5 éves kislányát - írta meg a Daily Mail.
Taylor Frankie Paul azért kapott dührohamot kapott, mert a barátja, Dakota Mortensen nem volt hajlandó elvinni őt egy koncertre, mivel túl részeg volt. Most előkerült egy videó a mormon influenszer letartóztatásáról, aki erősen ittas állapotban, zaklatottan magyarázza az este eseményeit a testkamerát viselő rendőröknek.
A letartóztatásának éjszakáján a szomszédok riasztására érkeztek ki a rendőrök, akiknek Taylor és párja nyitott ajtót. Amikor a rendőrök a történtek felől érdeklődnek, a pár egymásra mutogatva vádolja másikat részegséggel, majd Taylor azt állítja, hogy barátja "bedobta őt a garázsba". Ezek után a rendőrök szétválasztották a párt, majd a nő elkezdte elmesélni, mi történt.
Folyamatosan sír, szavait nehéz kivenni, azt azonban érteni lehet, amikor azt mondja:
"Érzelmileg sérült vagyok, és váláson megyek keresztül. (...) Én löktem meg, én ütöttem meg, ő lökött meg engem. Nem érdekel. Kiakadtam, mert meglökött. Csak azt akarom, hogy menjen el."
Elmondta, hogy Mortensen vette fel egy barátnőivel töltött este után, mikor pedig hazaértek, a férfi lökte meg őt először. Erre reagálva vágott hozzá dolgokat, és félelmében bevizelt.
Azt a 30 éves férfi is elmondta, hogy egy csajos estéről vette fel barátnőjét, aki miután megtudta, hogy a barátja koncertre készül, erősködött, hogy vele menjen. Mikor Dakota odaért a buliba, látva a nőt úgy értékelte, hogy párja nincs abban az állapotban, hogy vele tartson. Amikor ezt közölte vele, a TikTok-sztár dühös lett, és az autóban szidta őt egész úton. Hogy csillapítsa a szituációt, a férfi távozni akart, ám ezt a barátnője nem engedte. Ekkor elfajult a helyzet.
Taylor a telefonját, fa játékszereket és fém székeket dobált a férfihez. A jelenetet az influenszer 5 éves lánya, Indy is végignézte, sőt az egyik lepattanó fémszék fejbe is találta a kislányt.
A helyszínen lévő őrmester a jelentésében azt mondta, hogy több fémszéket és más háztartási tárgyakat figyelt meg a földön a bejáratnál.
Amikor a tiktokert letartóztatták családon belüli erőszak miatt, megkérdezte a rendőrtől:
"Szóval őt nem tartóztatják le? Meglökött, és én vagyok letartóztatva? Amikor Dakota látja, hogy letartóztatnak, nem fog beleegyezni. Összepisiltem a nadrágomat, és le vagyok tartóztatva?"
Az influenszer egy hónappal az incidens után posztolt először a TikTokra, azonban a folyamatban lévő bírósági csatározásairól nem tett említést. Azt viszont elmondta, hogy nemrég a Utah állambeli Loganban töltött időt Dakota Mortensen családjával, és hogy mennyire szereti mindnyájukat.
Azt is bejelentette, hogy egyelőre távol tartja a gyerekeit a TikToktól, de nem örökre.
Ali Clarke rendszeresen használja a TikTokot szépségipari vállalkozása reklámozására. Néhány videójában férje is megjelenik, ezek során már kapott hasonló megjegyzéseket, de azt mondta, hogy a hétfői közönség "új szint" volt.
Hétfőn ugyanis a tiktoker élőzni kezdett a vállalkozása népszerűsítésének céljából, azonban a kommentszekció gyorsan támogatásból gyűlölködésbe váltott, amikor megjelent a nő férje.
Clarke olyan üzeneteket kapott, miszerint "elkapom a férjedet", "jobb, ha vigyázol".
Mivel ez nem az első ilyen eset volt, a melbourne-i anyuka úgy döntött, hogy szót emel az internetes zaklatás ellen.
"A kommentekben férfiak és nők olyanokat mondtak, mint »nem hiszem el, hogy ez a feleséged«, »sokkal jobbat is kaphatna nálad«, »túl jó hozzád«"
- magyarázta Clarke a kedden közzétett videóban.
"Elkezdtek ömleni a kommentek, és voltak igazán szörnyű dolgok, mintha ez egy más szintű online zaklatás lett volna. (...) Próbáltam elkerülni őket, de egyszerűen elszabadultak" - folytatta a nő.
Azonban eltökélten tesz céljáért, hogy biztonságosabb hellyé tegye az internetet: pénteken a Daily Mail Australia lapnak elmondta, hogy szeretné, ha a közösségimédia-platformok szigorúbb irányelveket léptetnének életbe az online gyűlölködés ellen.
Kiemelte, hogy szerinte a legfontosabb a témával kapcsolatban a fiatalok védelme, mivel ebből a generációból sok olyan esetről hallhattunk, ahol az áldozatok önmaguk bántásával próbálnak menekülni a kialakult helyzetből.
Egy grafikus azzal szórakozott, hogy híres rajzfilmfigurákat alakított át valóságosnak tűnő emberekké. A képeken olyan arcok néznek vissza, akiket elég jól ismer mindenki - csakhogy a rajzfilmekből. Valahogy mégis furcsán ijesztőek.
A varázslat mögött álló Hidreley Diao (@hidreley), a Bored Panda munkatársa, és elárulta, hogy a photoshop és három mobilalkalmazás kombinációját használja bizarr képei elkészítéséhez. A Simpson családból jól ismert karaktereket, köztük olyanokat, mint Moe Szyslak, Milhouse van Houten, Bart Simpson és Ned Flanders, úgy alakítottak át, hogy valódi embereknek tűnjenek, mindezt a mesterséges intelligencia segítségével.
Hidreley a Bored Pandának írt cikkében elmondja: „Amikor megnézünk néhány animációt, természetes, hogy gond nélkül elfogadjuk a karakterek karikatúraszerű arányait, elvégre eléggé hozzászoktunk az ilyen típusú vonásokhoz.
De mi lenne, ha, mint egy varázslatban, valósággá, hús-vér emberekké válnának? Megpróbáltam őket a mi világunkba hozni a mesterséges intelligencia segítségével.”
Hozzátette, hogy csinált már néhány hasonló posztot Bored Pandán. „Nagyon tetszett, ahogy Moe Szyzlak, Ned Flanders és Milhouse Van Houten sikerült, mert eleinte azt hittem, hogy a Simpson család rajzstílusát nagyon nehéz lesz a való életben leutánozni, de mégis könnyű felismerni őket.”
A művész azt is elmondta, hogy nem rég óta próbálgatja a mesterséges intelligencia határait:
„mondhatom, hogy ez egy határtalan világ! Csak kreatívnak kell lenni és tudni kell irányítani a gép vak kezét".
Hidreley egyik legújabb munkája történelmi személyiségek valós fotóit próbálta megjeleníteni. A múlt héten az Instagramra feltett sorozata alá ezt írta: „Mi lenne, ha most, a XXI. században élnének? Képzeld el, hogy találkozol velük egy buliban, vagy akár egy szupermarketben”.
Az történelmi alakok között olyanok szerepelnek, mint Zeusz, Leonardo Da Vinci, vagy éppen a Szabadság-szobor.
Mondjuk az mindenképen furcsa lenne, ha egy igazi Szabadságszoborral futnánk össze a boltban.
Április elsejétől lesz látható az HBO Maxon a Szelfi Egyetem című kisjátékfilm Pribelszki Norbert és Nagy Blanka főszereplésével. Ők egy párt alakítanak majd, akik közel egymillió követővel rendelkeznek, a nagy szám elérése előtt pedig még Rómeó eljegyzi Anabellt, ám innentől furcsa fordulatot vesz a történetük.
Bánszki Kristóf filmjében Tóth Andi is feltűnik, mint az egyetem egyik tanulója, illetve a Barátok közt egykori sztárja, Varga Izabella is szerepel, ami már csak azért is érdekes, mert a népszerű sorozat óta nem láthattuk őt képernyőn. A Szelfi Egyetemben egy modellből lett tanárt játszik, aki karrierjének köszönhetően már jól ismeri a hírnévvel járó előnyöket és a hátulütőket is.
„A social media árnyhatásait legtöbbször a követők szemszögéből szokás megvitatni. Örülök, hogy a Szelfi Egyetem a másik oldalról leselkedő veszélyeket is vizsgálja, amelyek a (gyakran kiskorú) influenszereket érintik. Bár a legtöbbjük magabiztosnak és kiforrottnak látszik, nincsenek tisztában azzal, hogy a közönségük elvárásainak való megfelelés mekkora teherré válhat számukra, ami hosszú távon óriási frusztrációval és stresszel jár”
„Beláthatatlanul fájdalmas lehet a szándékosan bántó kommentek, támadások, agresszió és pletykák hatása, miközben hiányzik a személyes, biztonsággal kapcsolatos szabályozás a platformok, vagy a hatóságok részéről. Ezekről a problémákról is lehet, és kell is együttérzően beszélgetni, és a Szelfi Egyetem ezt teszi.”
A Szelfi Egyetem hétvégén kerül majd fel az HBO Max kínálatába, de addig is itt egy kis kedvcsináló: