SZÉPSÉG
A Rovatból

5 anti-aging frizura

Olyan sztárok nyomán, mint Cher vagy Sarah Jessica Parker.

Megosztom
Link másolása

A szépségszakértők öt olyan frizurát soroltak fel, amelyekkel látszólag éveket faraghatsz le a megjelenésedből, anélkül, hogy kés alá feküdnél. Ezek a frizurák a sztárfodrászok által jóváhagyott öregedésgátló hatásúak:

1. Egy cuki bob

Egy jól vágott bob, mint például Cate Blanchett vagy Kourtney Kardashian frizurája, időtálló és fiatalos megjelenést kölcsönöz. A tompa bob segít a vékony, törékeny hajnak, hogy teltebbnek és erősebbnek tűnjön.

2. Fogadd el a természetes fürtöket

A természetes fürtök elfogadása, például Halle Berry vagy Taraji P. Henson stílusában, segíthet abban, hogy a hajad egészségesnek és fényesnek látszódjon. A rövidebb haj hosszabbnak mutathatja az arcot, és néhány lágy fürt a homlokra eresztve éveket farag le.

3. Egy elegáns feltűzött konty

A hátrafogott konty, mint például Meryl Streep vagy Hilary Clinton esetében, mindig elegáns és időtlen. Ez egy kényelmes megoldás, különösen a nehezebben kezelhető haj esetében, és erőteljes megjelenést kölcsönöz.

4. Egy fantáziadús frufru

A francia függöny frufru romantikus és játékos megjelenést kölcsönöz, hozzájárulva a fiatalos stílushoz. Egy éles, középen elválasztott frufru egy kis frissességet adhat a megjelenésednek, akárcsak JLo is bizonyítja.

5. Ne félj a hosszútól

A rettegett hosszabb frizura sem feltétlenül öregít, ha az egészséges hajról van szó. Például Cher vagy Sarah Jessica Parker bizonyítja, hogy hosszabb hajjal is lehet szépen és fiatalosan festeni.

Forrás: Daily Mail


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZÉPSÉG
A pszichológus szerint ez az 5 jel mutatja, hogy sokkal vonzóbb vagy, mint gondolod magadról
Magától értetődik, hogy amit az egyik ember vonzónak talál, az másnak nem biztos, hogy tetszik – és fordítva. De ha bizonytalan vagy magadban, csak figyelj ezekre a jelekre.

Megosztom
Link másolása

A vonzerő természetesen szubjektív, és személyenként változik. Azonban Francesca Tighinean, fiziológiai szakértő, TikTok-oldalán (@francescapsychology) megosztott néhány önbizalom-növelő tanácsot azok számára, akik bizonytalanok a megjelenésükben.

Az Egyesült Államokban élő életvezetési tanácsadó egy nemrégiben közzétett videóban beszélt azokról a jelekről, amelyekre érdemes odafigyelned:

1. Szemöldökemelés

Az első jel, amire érdemes figyelni – mondja Francesca – a szemöldökemelés.

„Ezt szemöldökvillanásnak nevezik. Ez lehet a tudatalatti érdeklődés vagy kíváncsiság jele a másik emberben” – magyarázta.

2. Segítőkészség

Ha az emberek erőfeszítéseket tesznek, hogy segítsenek neked, az is egy fontos jel lehet.

„Ez a 'halo-hatás' következménye, amely szerint a vonzó megjelenést pozitív tulajdonságokkal társítjuk. Tudat alatt barátságosabbak és nagylelkűbbek vagyunk azokkal, akiket vonzónak találunk” – magyarázta a pszichológus.

3. Nem kapsz bókokat

Talán ez a legmeglepőbb jel mind közül: ha nem dicsérik meg a külsődet.

@francescapsychology You can try Invideo AI for free, but if you want to use their generative capabilities, paid plans start as low as $28/month. This will save you hundreds of dollars that you would otherwise spend on editing, animating and other production costs in bio! #invideoaipartner @invideo.io #psychology #psychologytricks #datingadvice #attractive ♬ original sound - francescapsychology

Bár ez elsőre ellentmondásosnak tűnhet, Francesca elmagyarázta:

„Ha ritkán kapsz bókokat, az azért lehet, mert az emberek úgy gondolják, hogy már tisztában vagy azzal, milyen jól nézel ki, ezért nem érzik szükségét, hogy erre emlékeztessenek.”

4. Ha bámulnak

Egy újabb jel, ha az emberek hosszasan néznek – és nem azért, mert ételmaradék van a fogadon, vagy folt a szoknyádon.

Persze ez is lehet az oka, de Francesca szerint, ha gyakran kapsz hosszú pillantásokat, az inkább annak jele, hogy vonzónak látnak.

5. Az emberek meglepődnek az önbizalomhiányodon

Teljesen normális, ha néha bizonytalan vagy a külsőddel kapcsolatban – hacsak nem vagy teljesen nárcisztikus alkat. Valószínűleg mindenkinek van olyan testrésze, amit szívesen megváltoztatna.

De ha vonzó vagy, és elkezdesz beszélni a bizonytalanságaidról, az emberek gyakran megdöbbennek ezen.

„Az, hogy az emberek meglepődnek az önbizalomhiányodon, általában arra utal, hogy ők sokkal szebbnek látnak téged, mint ahogy te látod magad” – magyarázza Francesca videója végén.


Megosztom
Link másolása

SZÉPSÉG
A C-vitamin humbug: a bőrápolás lassan inkább marketing, mint egészségmegőrzés – feleslegesek a népszerű összetevők?
Ha azt hinnéd, egy natúrkozmetikummal csak jót tehetsz a bőröddel, óriásit tévedsz. Teljesen felesleges a C-vitaminos szérum, veszélyes lehet a peptidhasználat és a vég nélküli hámlasztás, vagy épp a retinol.

Megosztom
Link másolása

A kozmetikaipari termékek évről évre egyre keresettebbek, és a vásárlók szeretnek hinni a tudatosságukban, és hogy jó krémet választanak. Nem divat már a paraffin, cringe az SLS és SLES, és előtérbe kerültek a 2020-as évek divatalapanyagai: a C-vitamin, a kollagén, a peptidek, a retinol, és élen van még a mindig népszerű hialuronsav, valamint kezd betörni a niacinamid a lakossági köztudatba.

Egy kutatás szerint 2020 és 2022 között 700 százalékkal nőtt a kozmetikai összetevőkre irányuló online keresés az Egyesült Királyságban. Ezen belül a legtöbben arra voltak kíváncsiak, mit tesz a bőrrel a retinol.

Egy másik felmérés szerint, amit a BBC is szemléz, az USA-ban az X generáció és a milleniálok 48%-a és 61%-a konkrét kozmetikai összetevőket keres vásárlás előtt. Kérdés, valóban tudják-e, mit tud az adott összetevő. A kutakodás dicséretes, mert a kozmetikumgyártók előszeretettel hozsannáznak egy-egy alapanyagról, de a helytelen használatból adódó maradandó bőrkárosodást már nem teszik ki az ablakba.

A szépülni vágyó fogyasztó meg áll a tükör előtt, és nem érti, 5 év használat után miért öregedik gyorsabban a bőre, miért vékonyodott el,

és miért lett visszafordíthatatlanul fényérzékeny és rákosodásra hajlamos, amiért hátralévő életében már csak fényvédővel léphet utcára.

Követhetetlen trendek

A kozmetikai ipar ma már inkább fogyasztásra ösztönző marketingtermékeket gyárt, nem egészségmegőrző bőrápolókat, szerepeljen a hirdetésben akárhány vízbe csapódó szőlőszem meg gránátalmamag. Ha mélyebbre ásunk, a legtöbb összetevő még csak fel sem szívódik bőrön át.

Nehéz eligazodni ebben az iparágban, különösen úgy, hogy félévente van legalább egy új alapanyag, amivel az elmondottak alapján sosem látott bőrápolást lehet végezni.

Mintha a bőr természetes öregedését vagy a szervezet belső állapotait jelző funkcióját befolyásolni lehetne; vagy kellene.

Ha elfogadjuk, hogy nem érünk rá minden összetevőről minden tanulmányt elolvasni, akkor bízzuk magunkat szakemberekre - akik sosem a kozmetikumkészítők. Adjuk össze, mennyit költenénk a tisztítás-hidratálás vonalon túl kozmetikumra.

Ezt az összeget költsük inkább egy magánpraxist folytató dermatológus felmérésére és tanácsadására,

mert úgy hosszú évekig tudni fogjuk, hogyan működik a bőrünk, és mire van szüksége valójában. Bár kiadásnak tűnik, ezzel valójában felesleges flakonok ezreit spórolhatjuk meg, és még az egészségünk is a helyén lesz.

Mire van szüksége a bőrnek valójában?

Akárhonnan nézzük, a bőrünk számára az a legértékesebb ápolási rutin az, ha belülről intézzük a hidratálást és a tápanyagfelvétel jó részét, ekkor tudja megtermelni a szervezet azt, amire szüksége van a bőrnek. Megpróbálhatunk csalni, hogy nyakra-főre tömjük az ultrafeldolgozott élelmiszereket, cserébe luxuskozmetikumok százát kenjük magunkra.

Ám ez csak ugyanaz az eset, mint amikor a viccben a túlsúlyos vevő a triplahúsos hamburger mellé diétás kólát kér mondván, a cukormentes üdítő mellett bármit ehet. Ez ugye, nem így megy.

Fontos, hogy kívülről rendben legyen a tisztálkodás és a védőréteg minimális ápolása. Mondjuk egy bőrtípusnak megfelelő hidratálókrémünk legyen. Ezen felül 1-2 apró trükk viszonylagos rendszerességgel, mint arcmasszázs, havonta egy kozmetikus, hetente egy radír, esetleg maszk, és a bőr köszöni szépen, jól van.

Ezzel szemben ami a TikTok short videó szekciójában folyik, az botrány.
@by.fannys lipcare routine #lips #lipcare #lipcareroutine #lipexfoliator #lipsasmr #asmr #asmrsounds ♬ son original - Fanny | skincare & ASMR ☁️

Attól, mekkora környezeti terhelést jelent ez a puszta ajakápolási rutin, tekintsünk el, célozzuk meg a folyamat feleslegességét. Ugyanez igaz arra is, amikor túl sok, menőnek tűnő hatóanyagot akarunk a bőrsejtekbe juttatni. Anélkül persze, hogy értenénk, hogyan is működik a bőr, és mi kéne neki. Mert hát ennyi minden nem, az biztos.

Egy csomó olyan jól csengő kozmetikai összetevő van, ami vagy fel sem szívódik a bőrön át,

vagy nincs hatása, esetleg kártékony. Olyan is van, ami önmagában szuper összetevő, de kombinálva más divatiránnyal már problémás bőrképet eredményezhet. Nézzük végig ezeket.

A misztikus C-vitaminos szérumok

A C-vitaminos kencék csodálatosan világítanak rá a kozmetikai ipar trükkjeire, ezért is kezdjük velük a sort. Maga a vitamin egy fantasztikus, vízoldékony hatóanyag, ami erősíti az immunrendszert, anitoxidáns, és amiért a kozmetikai ipar felkapta, hogy segíti a kollagén termelődését, pigmenthalványító, és a fotoöregedés ellen is bevethető. A bőr önmaga is tartalmazza, az idő előrehaladtával azonban egyre kevesebbet. Ezért is érdemes belsőleg fogyasztani C-vitamint. Hogy bőrápolóba téve kell-e?

Ártani nem fog, de különösebben használni sem. A C-vitamin vizes oldatban instabil, és elég gyorsan lebomlik, emellett

a bőrgáton át olyan kis mennyiségben szívódik fel szinte bármelyik fajtája, hogy indokolatlan szérumba tenni.

A bőrkép sok esetben javul a C-vitaminos szérumokat használva, de a folyamatért egyéb összetevők, mint az egyébként szenzációs niacinamid, vagy a gélesítők felelősek. Csak mivel kevésbé eladható nevűek, marad a vitamin-kollagén mítosz, ami pumpálja a gyártóhoz a konyhapénz jó részét.

Kollagénes krém, de minek

A kollagén egy makromolekula, képtelen a bőrgáton áttörni. A bőr felszínén kifejt némi feszesítő hatást, de a bőr eredendő kollagén termelődését nem ösztönzi, és nem is feszesít tartósan. A kollagénes krémek szintén tartalmaznak olyan, szép bőrképet eredményező összetevőket, amelyek további vásárlásra ösztönzik a használót, de

önmagában a kollagén nem hatékony kozmetikumban. Esetleg lehet csalni azzal, ha non-invazív eljárással, apró tűszúrásokkal a bőrbe juttatunk módosított kollagén molekulákat, ha van rá apanázs.

Sokkal többet tehetünk a kollagén termelődéséért, ha elegendő C-vitamin fogyasztunk belsőleg, vagy sok vizet iszunk. A vegánoknak rossz hír lehet, hogy vegán kollagén nem létezik a Földön, a növényi verziók semmilyen formában nem tartalmaznak kollagént, csak segédösszetevők serkentik a testben a termelődést - már ha azok szerves alkotóelemek.

Retinol, retinal 0,1% felett

A retinol tulajdonképpen az A1 vitamin, ami retinolsavvá alakulva fiatalosabbá teszi a bőrt, késlelteti a kollagén lebomlási idejét, kiválóan használható rosacea és gyulladások ellen, hátráltatja a bőr öregedési jeleinek megjelenését. Önmagában jó lehet, ha betartjuk a szabályt, hogy maximum 0,05%-ban szabad alkalmazni naponta arcápolóban (testápolóban maximum 0,3%), és ez csak kúraszerű alkalmazás (összefüggően maximum 3 hét) mellett lehetséges.

Ha belekalkuláljuk, hogy a jótékony hatásai miatt boldog-boldogtalan beleönti a kozmetikumába a retinoidokat termékeladhatósági okok miatt, borzasztó könnyű túladagolni a hatóanyagot annak, aki egy nap 2-3 hidratálót is használ.

Nincs az a fényvédő krém, ami az ilyen túladagolás után jelentkező fényérzékenységen segít, de megjelenhetnek egyéb bőrirritációk is, a bőr akár sárgává is válhat. Borzasztóan könnyű a retinolt túladagolni, éppen ezért jó a mai TikTokrerek mellett dermatológus szakot felvenni az orvosin - a napi arcápolási rutinba ékelt 2-3 retinolos szérum garantált károsodásait jó sok pénzért fogják tünetmentessé tenni a jövő szakemberei.

A peptidek nem kombinálhatók akármivel

Igen, ismét egy nagy kollagéntermelő kartell, amelynek bizonyos tagjai ugyanúgy fiatalossá teszi a bőrt, mint eddig oly sok minden más is. A fehérjék aminosavakat tartalmazó részeiről van szó. Egyes peptidek még akár ténylegesen a bőr mélyebb rétegeibe juthatnak, de nem mindegyik peptid szuperképessége ez. Vajon a fürdőszobaszekrényedben milyen lehet?

Retinollal csak óriási körültekintéssel keverhető, mert a kombináció bőrirritációt okozhat.

C-vitaminnal vagy AHA és BHA savas készítményekkel együtt peptides kozmetikumot nem érdemes a bőrre tenni, mert egyrészt túlterheli a szervet, másrészt a savazás után egyszerűen nem hat a peptid.

Dr. Rashmi Shetty, a Ra Skin & Aesthetics bőrgyógyásza szerint a peptidek és a kémiai hámlasztók egyidejű keverése legalábbis nem ideális.

„A peptidekben található aminosav-kötések meglehetősen lágyak, míg a kémiai hámlasztók savasak. A kettő közvetlen keverése a peptidkötések megszakadásához vezethet.”

A kémiai hámlasztás nem veszélytelen

Az amerikai Food and Drug Administration ugyanúgy óva inti a szépülni vágyókat az otthoni, felügyelet nélküli savazástól, mint ahogy 30 éve az Ilcsi márka is teszi. Savas maszkok akkor is voltak, és hihetetlenül effektívek gyulladáscsökkentésben, bőrszépítésben és megújításban, ám avatatlan kezekbe a cég sosem adta, ami nem véletlen. Prospektusaikon is mindig szerepel, hogy csak szakemberi tanács mentén lehet vele otthon dolgozni.

Szemben ezzel hódít a napi savhasználat, amitől kezdetben valóban ragyogóbb lesz a bőr, néhány év múlva azonban hihetetlenül torzulni fog.

Konkrétan az egészségének árt az, aki a megkötéseken felül alkalmaz extrém mértékű savas hámlasztást.

Sajnos sokszor a képzetlen kozmetikusok vagy termék gyártók ajánlják helytelenül ezeket a készítményeket a profitszerzés céljából.

Az FDA közleménye konkrét termékekre tér ki, amelyek nagy koncentrációban tartalmaztak bizonyos hámlasztó összetevőket, és ezeket a termékeket az ügynökség nem is hagyta jóvá.

„A kémiai hámlasztók közül sokat drogériákban és online értékesítenek, és pattanások eltüntetésére elszíneződések és ráncok csökkentésére, és kollagéntermelődésre ajánlják. Olyan összetevőket tartalmaznak, mint

a triklór-ecetsav (TCA), a glikolsav, a szalicilsav és a tejsav különböző koncentrációkban, amelyek túl magasak ahhoz, hogy bőrgyógyász vagy más engedéllyel rendelkező és képzett szakember felügyelete nélkül biztonságosan otthon lehessen őket használni”

- írják.

Nem minden hámlasztót raknak össze rosszul, és lehet, sőt jó is otthon hámlasztani a bőrt. De kritikusan fontos, hogy ezt okosan csinálja a felhasználó, például nem minden nap, nem magas koncentrációban, és utána 8-12 órán keresztül nem érheti a bőrt UV-fény.

Hogy a fényvédő krémek milyen hamis biztonságérzetet adnak,

és miért nem jó minden nap fényvédővel kent bőrrel közlekedni, korábban ITT írtunk. A körültekintés tehát nem megspórolható.

A fent említett hatóanyagokon túl még bőven lehet mesélni összetevőkről, amelyek nem is hatnak úgy, ahogy a szájhagyomán útján elterjedt róluk. Ezért jó az, ha kritikusan gondolkodunk.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

DermAkademia (@dermakademia) által megosztott bejegyzés

A vitaminok és számos bőrszépítő hatóanyag sokkal effektívebb belsőleg fogyasztva. Ilyen a C- és A-vitamin, a fehérjék, a kollagén és az ásványi anyagok is.

Érdemes a kiegyensúlyozott étrendre, a megfelelő alvásra és az erős stresszkezelésre fektetni sokkal nagyobb hangsúlyt a bőrkép javításához,

mintsem tízezreket feleslegesen elkölteni kozmetikumokra, amelyeket használni sem tudunk. Ehhez persze azt is meg kell nézni, mi a fontos számunkra: a menő külcsín, vagy szeretnénk kezdeni valamit azzal a bizonyos belbeccsel is.


Megosztom
Link másolása


SZÉPSÉG
Mi történt Opitz Barbi hajával? Felismerhetetlen lett az énekes!
A követői ezt is szeretik, de vannak, akik szerint igazi divatbaki történt.

Megosztom
Link másolása

Opitz Barbi fekete hajjal hódít – Amy Winehouse stílusában villantott!

Opitz Barbi, a sonkádi énekesnő ikonikus szőke hajzuhataga eddig a védjegye volt, ám most olyan átalakuláson esett át, hogy leesett az állunk!

Vajon végleg szakított a szőkeséggel, vagy csak egy kis stíluskalandra vágyott?

Egy biztos: a fekete haj istenien áll neki!

Az X-Faktor egykori balhés győztese ezúttal az örök díva, Amy Winehouse híres frizuráját idézi meg.

A követői egyszerűen odavannak érte: szerintük a merész fazon tökéletesen passzol Barbi markáns vonásaihoz,

és még dögösebbé teszi az énekesnőt. Mások óvatosan megpedzegették, hogy ezt azért nem kellett volna, és egyenesen divatbakit kiáltottak. Szerinted?


Megosztom
Link másolása


SZÉPSÉG
Tudtad, hogy ekkora különbség van parfümtípusok között? – Ezt válaszd a hosszantartó illatért
Mindegyik típust máskor érdemes használni!

Megosztom
Link másolása

Olykor igazán nehéz feladatnak érezhetjük megtalálni a tökéletes parfümöt. Nem csak a márkák és árkategóriák igen széles választéka miatt, de azt is nehéz lehet megtalálni, hogy számunkra inkább a gyümölcsös, virágos, fás, citrusos vagy épp orientális illatok állnak jól.

Viszont van még egy kategória, amit érdemes figyelembe venni parfümválasztásnál!

Az illatok intenzitását és tartósságát is különböző kategóriákba soroljuk a parfümöknél az illatanyagok koncentrációja alapján:

1. Parfüm (Parfum vagy Extrait de Parfum)

Illatanyag-koncentráció: 20-40%

Tartósság: 8-12 óra vagy több.

Jellemzők: Ez a legtartósabb és legintenzívebb parfümtípus. Az illatanyagok koncentrációja miatt keveset kell használni belőle, mivel nagyon gazdag és mély illatot nyújt.

Ideális: Este vagy különleges alkalmakra

2. Eau de Parfum (EDP)

Illatanyag-koncentráció: 15-20%

Tartósság: 6-8 óra.

Jellemzők: Az Eau de Parfum a második legintenzívebb, amely a legtöbb napon át tartó illatot biztosítja. Az illat sokáig érezhető, és a legtöbb alkalomra megfelelő, így gyakran a legnépszerűbb választás.

Ideális: Nappali és esti használatra is.

3. Eau de Toilette (EDT)

Illatanyag-koncentráció: 5-15%

Tartósság: 3-4 óra.

Jellemzők: Könnyedebb, frissebb illat, amely nem olyan erős és mély, mint az Eau de Parfum. Általában hétköznapi használatra szánták, és könnyedebb érzetet ad.

Ideális: Nappali, mindennapi használatra, különösen tavaszi és nyári időszakban.

4. Eau de Cologne (EDC)

Illatanyag-koncentráció: 2-4%

Tartósság: 2-3 óra.

Jellemzők: Ez a legkönnyedebb és legfrissebb parfümtípus, amely citrusos és friss jegyeket tartalmaz. Gyakran nagyobb mennyiségben alkalmazzák, mivel gyorsabban elillan az illata.

Ideális: Nappali, hétköznapi használatra, különösen melegebb időben.

5. Eau Fraiche

Illatanyag-koncentráció: 1-3%

Tartósság: 1-2 óra.

Jellemzők: Az Eau Fraiche még alacsonyabb koncentrációjú, mint az Eau de Cologne, és gyakran inkább frissítő permetként alkalmazzák, kevésbé intenzív, de friss illatot nyújt.

Ideális: Nagyon könnyed illatként használható, akár testpermetként is nyári időszakban.

Ezek a különbségek nemcsak az illatok intenzitását és tartósságát határozzák meg, hanem azokat az alkalmakat is, amikor az adott típust ideális választani.


Megosztom
Link másolása