LOVE

Az 5 leggyakoribb hiba, amit az "Igazi" kutatása közben ejteni szoktunk

Soha nem volt még olyan komplikált feladat álmaink partnerének megtalálása, mint az alkalmazások, weboldalak és közösségi oldalak - valamilyen szinten pontosan erre tervezett - útvesztőjében... 
Sassy - sassy.hu
2019. április 15.


Megosztom
Link másolása

A modern randizás korában vajon igaz a mondás, hogy azt kapod, amit látsz?

Egy egyetemi tanulmány szerint az emberek 81 százaléka füllent a súlyáról, az életkoráról vagy a magasságáról a társkereső oldalakon megalkotott profiljaiban. Természetesen az internet jótékony homályában születő hazugságok nem új keletűek, mindenesetre minden bizonnyal megnehezítik a dolgunkat a szerelem keresésével kapcsolatban. 

Korábban már adtunk tippeket arra nézve, hogy milyen öntudatlan hibákat véthetünk ezen a téren, ha sokat csalódtunk. Jöjjön most 5 friss emlékeztető az online randizás dzsungeléből kiszabadulni vágyóknak.

#1 Túl célorientáltak vagyunk

Az életünk során természetesen előnyös célokat tűzni a szemünk elé, hiszen ezek motiválhatnak és inspirálhatnak egy mégjobb "én" kialakításában. Legyen szó az egészségünkről, a táplálkozásunkról, önmagunk szeretetéről, saját vállalkozásunk indításáról, vagy karrierünk esetleg hobbijaink szeleteiről, érdemes célokban gondolkodni.

Ezek mind nemes törekvések. De amikor a randizásról van szó, a célorientáltság lehet, hogy nem annyira hasznos, mint az élet más aspektusaiban.

Talán szeretnél megházasodni, kiskutyát örökbefogadni, házat venni, családot alapítani, de ezek nem feltétlenül kell, hogy kifejezetten kitűzött célok legyenek.

Gondolj egy adott párkapcsolatra így: van egy eleje, egy közepe és a boldog kiteljesedés. Valójában pedig jó esetben valamennyi lépcsőjét élvezettel éled meg és nem csak a rózsaszín happy endet, hiszen az rendben van, hogy meg kell dolgozni a kapcsolat stabilizálásáért, de aztán egy hosszú, olykor hullámzó, ám mindenképp élvezetes utazás kezdődik, aminek a fokozatait közösen előre eltervezhetitek - de ezt már érdemes az adott emberrel megálmodni, aki a társad lesz ezen az "úton".

Fontos, hogy szerelmed hasonló nézetekben és élet-tervekben osztozzon, mint te, de ha rögtön a happy endhez szeretnél ugrani, ki fogod hagyni az izgalmas "középső" részt, ezt pedig te sem szeretnéd.

#2 "Várunk, amíg..."

Egy másik gyakori hiba, amit a nők gyakorta elkövetnek, ha randizásra kerülne a sor, a halogatás. Az a fajta hozzáállás, hogy "majd akkor randizunk, ha..."

Majd akkor vetjük bele magunkat az ismerkedésbe, ha egészségesebbek, fittebbek, a munkában sikeresebbek, anyagilag stabilabbak leszünk, esetleg lesz saját lakásunk, vagy majd ha a szundi-gomb nyomogatása nélkül tudunk kipattanni az ágyból...

Ne hagyd, hogy a saját bizonytalanságaid meggátoljanak abban, hogy megkeresd az igazi szerelmet. Amire valójában szükséged lenne, az önmagad szeretete.

Ahelyett, hogy millió és egy okot keresnél magadnak arra, hogy miért nem állsz készen a randizásra, légy magabiztos és tudd, hogy mit is szeretnél.

Tanulmányok azt mutatják, hogy ha nem az alkalmi találkák és szórakozás mezejére szeretnénk betörni, akkor ezt ki is kell mutatnunk. A Plenty of Fish társkereső oldala azt tapasztalta, hogy azok az emberek, akik a "szerelem" szót feltüntették az adatlapjukon, sikeresebbek voltak a jelentőségteljes kapcsolatok megtalálásában az online társkeresés során. 

#3 Eltérő várakozások

A randizás egy nehéz játék. Akkor is, ha a várakozásaid az egekben járnak, és akkor is, ha alacsonyra teszed azt a bizonyos lécet.

Természetesen érdemes néhány általunk kívánt személyiségjegyet és tulajdonságot szem előtt tartani, amikor a tökéletes partnert kutatjuk. Ugyanakkor emlékezzünk arra, hogy 100%-ban tökéletessel egészen biztosan nem találkozhatunk, így ne túlozzuk el elvárásainkat, mivel a végén egy elérhetetlen képet hajszolunk majd.

Másrészt azonban minél frusztráltabb az ember lánya a randizást illetően, annál valószínűbb, hogy végül olyan embernek ad esélyt, akivel egyébként nem randizna. Ilyen esetben az a legrosszabb, ha kompromisszumot kötünk és teret adunk a tisztelet, a megbecsülés hiányának is.

Ne hagyd, hogy a vágyad egy kapcsolat iránt felülírja az önértékelésedet. Fantasztikus vagy, és egy olyan embert érdemelsz, aki pontosan ugyanannyira oda meg vissza van érted, mint te érte.

Az idő a legjobb barátunk, ha álmaink partnerét keressük. A lényeg, hogy türelmesek legyünk, és meg is találjuk.

#4 Túlgondolunk mindent

Az idegesség normálisnak számít egy első randin és gyakran olyan dolgokra sarkall, amiket egyébként nem tennénk meg. Például megrendeljük azt az extra pohár bort, vagy/és túl sokat kezdünk beszélni egy volt kapcsolatunkról, esetleg személyes problémáinkról.

Ne gondolkodd túl a randevúdat. Jól érzed magad, közös jövőt szeretnél valakivel, ugyanakkor ne engedd, hogy a vágyakozásod egy igazi kötelék iránt felülírja a képességedet egy igazi beszélgetésre.

Az teljesen rendben van, hogy szeretnéd, ha a potenciális partnered minél inkább megismerjen, de ne szóljon a találkozás csakis rólad. A jó beszélgetések alapja az adok-kapok törvénye. Kérdezgesd bátran a partnered a gyerekkoráról, a családjáról, a hobbijairól, a zenei ízléséről, a lista végtelen. Egy egészséges kölcsönösség csodákra képes a kommunikációs képességeiddel.

#5 Beszippantanak az online randi applikációk

Manapság Dunát lehet rekeszteni a különféle társkereső alkalmazásokból és weboldalakból, amik elvileg azért születtek, hogy megtaláljuk álmaink szerelmét. Márpedig ahhoz, hogy őt megtaláljuk, személyesen is kell vele találkoznunk - egy 2013-as felmérés szerint márpedig az online randi appokat használók egyharmada SOHA nem találkozik azokkal az emberekkel, akikkel az internet zegzugában trécsel.

És ha még találkoztok is, a statisztikák nem állnak az oldalatokon. Egy tanulmány azt is kimutatja, hogy azok a szerelmek, amik online bontanak rügyet, gyakrabban végződnek szakítással.

Tehát nagy hibát követünk el, ha az online randizásra fókuszálunk a való élet random és élvezetes pillanatai és helyzetei helyett. Ismeritek azt a népszerű ábrát, melyen egy körbe azt írták: "a komfortzónád". Köré pedig azt: "ahol a csoda megtörténik"...

Forrás: MysticalRaven


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Ezért nem áll szóba Hernádi Judittal soha többé a volt férje
A színésznő 17 évesen, gyámhatósági engedéllyel ment férjhez, ám két évvel később, főiskolás korában elvált. Most elmesélte, mi történt.

Megosztom
Link másolása

Az Eötvös­ 10-ben rendezett beszélgetéssorozat vendége volt Hernádi Judit. A beszélgetést Karafiáth Orsolya vezette.

Az eseményen többek közt a színésznő párkapcsolatairól és a szülei házasságáról is szó volt.

Hernádi Judit elmondta, hogy nem bánt szépen a férjével, és azt is: hiába kért volna tőle bocsánatot.

A későbbi színésznő 17 évesen, gyámhatósági engedéllyel ment férjhez, ám két évvel később, főiskolás korában elvált tőle.

Azt mesélte:

"Megbántottam, sebet ejtettem rajta. Mindig kicsit másképp éltem, léteztem, mint az átlag. Sajátosan. A szívem szerint működtem, mindig ez alapján döntöttem. Bátran és határozottan. Például kirúgtak az ország összes gimnáziumából, mert kezelhetetlen voltam. Végül levelezőn leérettségiztem, majd jelentkeztem a Színház- és Filmművészeti Főiskolára".

Majd így folytatta:

"És hogy közben kezdjek valamit a szabadidőmmel, tizenhét éves koromban gyámhatósági engedéllyel megházasodtam. Egyszer mentem férjhez, soha többet! Amint fölvettek a főiskolára, szakítottam is vele, mert nem érdekelt. Nem izgatott, hogy mi van vele. Ez nem volt szép tőlem, de ez van."

Hernádi Judit próbálta jóvátenni a történteket, de nem sikerült.

"Azóta, hogy elváltunk, nem beszél velem, pedig próbáltam vele felvenni a kapcsolatot."

Később küldött neki levelet, de ezután sem beszélt a színésznővel a volt férje:

"Egy pszichológus tanácsára írtam neki egy levelet, amiben megköszöntem neki, hogy velem volt ebben az időszakban. A szakember azt mondta, hogy küldjem el az üzenetet az édesanyjának, olvassa el, és bízzam rá, hogy odaadja-e a fiának a levelet. Odaadta, elolvasta, és állítólag csak annyit mondott: rendben van."

Forrás: Story magazin


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Tinder már uncsi, új randiapp tarol, ahol 5 szó alapján párosítják össze a felhasználókat
A LoveJack lényege az, hogy a felhasználók 5 szót adnak meg magukról, és először ez az öt szó látszik a profiljukon.

Megosztom
Link másolása

Lehet, hogy nemsokára elfelejtheted a Tindert, és új megoldással találod meg a párod?

Új randiapp tartja ugyanis őrületben az ismerkedni vágyókat: az 5 szavas alkalmazás.

Igen, jól olvastad, öt szó, mivel Julia LeStage és Lisa Le, a LoveJack nevű új randialkalmazás megalkotói szerint elég néhány jól megválasztott szó is ahhoz, hogy két ember egymásra találjon.

A LoveJack lényege az, hogy a felhasználók 5 szót adnak meg magukról, és ez látszik a profiljukon. Ha valakinek megtetszik az, amit a másikról olvasott, lenyomva tartja az ujját a képernyőt, és ekkor megjelenik a profilkép.

Ez az öt szó bármi lehet: a személyiségjegyed, idézet, poén, aktuális érzéseid vagy akár találomra kiválasztott információk, mondjuk az, hogy mi van az aznapi szendvicsedben. Egy béta tesztelő például ezt a taktikát választotta a TechCrunch cikke szerint.

Az öt szavas limit célja egyrészt a lényegre törő kommunikáció, másrészt az, hogy kreativitásra sarkallja a felhasználókat. Ezzel egyébként megúszhatja mindenki a sablonos és terjengős bemutatkozó szövegeket.

A két nő azt nyilatkozta, hogy a legtöbb randiappos profil az állásportálokra emlékezteti őket a beállított képekkel, a filterekkel és a túlgondolt és túl szépre írt bemutatkozó szövegekkel. Ezért is alkották meg a LoveJacket.

Az alapötlet pedig részben onnan jött, hogy Julia LeStage a Webby Awards zsűrijének tagja volt, és a győzteseknek 5 szóból álló beszédet kellett mondaniuk. A másik ihletforrás a a The New York Times Wordle nevű játéka volt.

Julia LeStage a Webby Awards zsűrijeként kapta az ötletet: ott a győzteseknek mindössze öt szavas beszédet kellett mondaniuk. A LoveJack másik ihletforrása a The New York Times népszerű Wordle játéka volt.

A nő úgy gondolja, nagyon is számít, mi van a szavak mögött. Ő például beszélt valakivel, aki az öt szó egyikeként a diszkót adta meg. Amikor Julia LeStage rákérdezett, miért, akkor kiderült, hogy az illető könyvet írt a diszkó történetéről.

Ha már öt: a felhasználók naponta legfeljebb 5 másikkal léphetnek kapcsolatba, így alaposan meg kell gondolniuk, kit választanak. Annyi könnyítést megadtak, hogy egy-egy profilt elmenthessenek maguknak későbbre, ha esetleg bizonytalanok. Az öt szavas leírás pedig naponta frissíthető újra.

A visszautasítást etikusan próbálják kezelni: a felhasználók előre megírnak egy búcsúüzenetet, amit automatikusan elküld a rendszer, ha valakit „unmatch-elnek”. Ezzel a ghostingot szeretnék kiszűrni.

Biztonság érdekében a felhasználók használhatnak álnevet, bár megosztja a közönséget, mert van akit bizalmatlanná tesz, mások viszont örülnek az anonimitásnak az ismerkedés elején.

Te mit szólsz hozzá?


Megosztom
Link másolása


LOVE
A pasi részegen bevallotta a barátnőjének, hogy hónapokig figyelte őt, mielőtt „véletlenül” összefutottak - te mit tennél a lány helyében?
Ez a sztori konkrétan a para tankönyvi példája.

Megosztom
Link másolása

Ha valaki nem tudná, a „meet-cute” azt a pillanatot jelenti, amikor két ember – akik később egymásba szeretnek – először találkozik. Ezek általában cukik, kedvesek, spontának. Ugyanazt a könyvet olvassák a villamoson, egyszerre nyúlna egy csicseriborsó konzervért a boltban, vagy valami hasonló.

Na, most egy nő brutál módon szembesült vele, hogy az ő pasija konkrétan megkoreografálta az egész „első” találkozást.

A csaj a sztorit az r/TrueOffMyChest subredditre posztolta, amit azóta valamiért töröltek a moderátorok, de szerencsére pár részletét megőrizte a Daily Dot.

A jelenet, mintha egyenesen a You című Netflix-sorozatból lenne:

A pár nemrég együtt bulizott, a srác jól bepiálva egyszer csak benyögte neki:

„Gondolnád, hogy nem lennénk most ilyen boldogok, ha előtte nem figyeltelek volna ilyen sokáig?”

Ez a mondat nagyjából bárkit egy pillanat alatt kijózanítana. A lány természetesen azonnal magyarázatot kért, de amit hallott, az csak egyre durvább lett.

A pasi ugyanis bevallotta, hogy amikor először meglátta a lányt, nem szólította le, ahogy azt normális ember tenné.

Helyette hónapokig csendben figyelte: kihallgatta, miről beszélget a barátaival, megjegyezte, mit szeret, mik a kis szokásai,

majd ezek után megtervezte, hogy „véletlenül” összefusson vele egy olyan kávézóban, ahová a lány gyakran jár, és még a kedvenc italát is előre kikérte neki.

Hát, barátom, ez már rég túl van a cukiságon, inkább ijesztő kategória.

A nő persze teljesen kiakadt, érthetően úgy érezte, az egész kapcsolat egy hazugságra épült. „Leginkább az bánt, hogy hazugságon alapult a kapcsolatunk, még ha ez elsőre kicsinek is tűnik” – írta a posztjában.

A kommentelők is rendesen kiakadtak:

„A büdös életbe nem, ennél parábbat rég olvastam” – írta valaki.

„Ha erről képes volt ennyi ideig hazudni, képzeld el, mennyi minden mást titkolhat még előled”

– írta egy másik kommentelő.

„Hallgass az ösztöneidre. Ez a csávó konkrétan becserkészett téged, majd úgy manipulált, hogy vele jöjj össze.”

És a sztori innentől még bizarrabbá vált:

Ahogy egyre több komment érkezett a poszthoz,

hirtelen megjelent a nő bejegyzésének tetején egy frissítés: „Tévedtem. A pasim semmi rosszat nem tett.”

Csakhogy a poszt végén a nő még mindig azt írta, hogy szeretne erről beszélgetni a barátjával, mert továbbra is rosszul érzi magát.

A kommentelők azonnal gyanút fogtak:

„Ööö... valaki elmagyarázná azt a fenti editet? OP, minden oké?” – aggódott az egyik kommentelő.

„Amint megláttam a frissítést a tetején, nagyon aggódni kezdtem. Remélem, az OP rendben van” – írta valaki más.

„Ez a frissítés sem stimmel. Nagyon remélem, hogy nincs bajban, az egész poszt egyre aggasztóbb” – osztotta meg egy harmadik.

Azóta nincs újabb fejlemény, a nő pedig nem igazán reagált többet a kommentekre. Ez így, ebben a formában különösen aggasztó.


Megosztom
Link másolása


LOVE
A Tinder új magasság-szűrőt tesztel, hogy „az emberek tudatosabban ismerkedhessenek”
Tinder bevezeti a magasságszűrőt, de elég sokan nem örülnek ennek.

Megosztom
Link másolása

A Tinder új szintre emeli a randizást: egy kísérleti funkciónak köszönhetően mostantól lehetőség van arra is, hogy ki-ki meghatározza, milyen magasságú emberek jelenjenek meg a találati listájában. Feltéve, ha kifizeti a Tinder Platinum előfizetést.

A hír először Redditen és néhány tech fórumon jelent meg, de később a cég hivatalosan is megerősítette:

valóban tesztelnek egy új funkciót, amely a Discovery szekcióban engedi beállítani az ideális partner minimum és maximum testmagasságát.

Az indoklás szerint ez nem arról szól, hogy még felszínesebbé tennék az alkalmazást, hanem épp ellenkezőleg: segítenének a felhasználóknak „tudatosabban kapcsolódni”.

„Ez része annak a szélesebb körű törekvésünknek, hogy segítsünk az embereknek tudatosabb módon kapcsolatot teremteni a Tinderen” – mondta a cég szóvivője a Mashable-nek.

A fizetős magasságszűrő része egy nagyobb prémium csomagnak, amely tartalmaz még például „match előtti üzenetküldést”, prioritást adó lájkokat és egyedi érdeklődési szűrőket is.

A nem fizetős felhasználók továbbra is csak életkor, szexuális orientáció és távolság alapján válogathatnak.

A Tinder, amely a Match Group tulajdonában van (csakúgy, mint a Hinge és más társkereső appok), hangsúlyozta: a funkció egyelőre csak kísérleti fázisban van, és nem biztos, hogy véglegesen bevezetésre kerül. A cél az, hogy a fizetős extrákkal nagyobb kontrollt kapjanak a felhasználók anélkül, hogy teljesen kizárnák az algoritmus által javasolt embereket.

„Mindig figyeljük, mi számít a leginkább a felhasználóinknak – a fizetős magasság preferencia tesztelése jó példa arra, hogyan építkezünk gyorsan, világosan és fókuszáltan”

– közölte a Tinder szóvivője.


„Nem minden tesztből lesz végleges funkció, de mindegyikből tanulunk, hogy okosabb, relevánsabb élményt nyújtsunk, és előrébb vigyük a társkeresés műfaját.”

A közösségi médiában persze nem mindenki tapsolt.

Többen „magasságalapú diszkriminációval” vádolták az appot, és azt kifogásolták, hogy a női preferenciákat elfogadja a társadalom, míg ha férfiak állítanának be testsúlyra vonatkozó szűrőt, abból botrány lenne.

„Igazságot nekünk, short kingeknek!” – írta valaki X-en (régi nevén Twitteren).
 Egy másik kommentelő kifakadt: „A Tinder bevezeti a magasságszűrőt, amivel a nők kiszűrhetik az alacsonyabb férfiakat. Ez baromi képmutató. Ha a férfiak akarnának testsúly szerint szűrni, már égne a fél internet.”

Mások viszont inkább élvezték, hogy újra lehet vitázni valamin.

„Imádom a Tinder magasságszűrőt, pusztán azért, mert feldühíti a felnőtt férfiakat” – írta egy nő.

Egy másik így reagált: „Hűha, Tinder magasságszűrő? Erről biztos 30 napig kell még vitatkoznunk, annak ellenére, hogy minden más randialkalmazásban már rég van ilyen.”

Valóban: a Tinder testvéralkalmazása, a Hinge például már jó ideje kínál magasságalapú szűrőt prémium felhasználóinak.

Az irónia az egészben az, hogy ez a digitális centiméterezés éppen akkor kerül elő, amikor az új vezérigazgató, Spencer Rascoff épp azt próbálja elérni, hogy

a Tinder levetkőzze a „felszínes hookup app” imidzsét, és újra vonzó legyen a kiábrándult Z generációs felhasználók számára.

A Zoomerek ugyanis tömegével hagyják el a platformot, mivel – egy 2023-as Wells Fargo-felmérés szerint – a válaszadók 85 százaléka már nem használja a Tindert, mert túlzottan a gyors légyottokkal azonosítják.

Rascoff – aki egyébként az egész Match Group feje is – azt reméli, hogy az új funkciókkal, AI-integrációval és a felhasználói biztonság fejlesztésével sikerül visszacsábítani a fiatalokat.

Via NewYorkPost


Megosztom
Link másolása