Ne a tenyerünkbe köhögjünk – ez történik, ha nem a könyökhajlatod használod
Az őszi taknyos-köhögős betegségeket a gyerekek közösségeikben egymásnak adogatják át, hazavisznek mindenféle nyavalyát, ami a vírusok terjedését nagyban megkönnyíti.
Az RTL Reggeli műsorának vendége volt Dr. Papp Eszter gyermekorvos, aki leszámolt a fertőtlenítést körüllengő tévhitekkel, és elmondta, miért
ami felnőttekre és gyerekekre egyaránt igaz. Egyébként egy egyszerű kézmosás és annak rendszeressége már drámai módon csökkenti a fertőzések kialakulásának lehetőségét, érdemes tehát a covid alatt oly szépen begyakorolt alapos kézmosó technikát továbbra is alkalmazni.
Nem úgy köhögés esetében, amivel kapcsolatban sokan tévesen azt tanulták, hogy tegyék a kezüket a szájuk elé. De ezzel csak tovább szaporítjuk a vírusokat.
"Fontos lenne, hogy ne köhögjük tele a tenyerünket, és fogjunk kezet a másikkal, hanem a könyökünkbe való köhögést tanítsuk meg egyből a gyerekeknek" - tanácsolja az orvos, aki maga is rosszul tanulta gyerekként ezt.
"A túlzott fertőtlenítés sem tesz jót a szervezetünknek. Ha mindent fertőtlenítünk, a kezünket is, akkor a velünk élő mikrobiomot meg tudjuk bontani, ami sokkal sérülékenyebbé, esendőbbé tudja tenni a szervezetünket a kórokozók ellen."
Egyébként sok mindennel fel lehet vértezni a szervezetet a vírusokkal szemben, elsősorban a táplálkozásra mutat rá Dr. Papp Eszter. Zöldség-gyümölcsöket mossuk meg, aki fertőtleníteni is szeretné őket, az 5-10 percre áztassa őket szódabikarbónás vízbe. Fontos a folyadékfogyasztás, az alvás minősége.
A különböző kütyüket el kellene felejteni alvás előtt legalább 2 órával, mert a melatonin termelődését befolyásolja, aminek nagy szerepe van az immunrendszerünk működésében, és stresszt is okoznak."
Emellett nagyon fontos megadni a gyerekeknek a biztonságot is, mert ha szeretve érzik magukat, és segítjük csökkenteni a stressz szintjüket, akkor az immunrendszerük is jobban fog működni.