Ingyenes családi hétvége Budapesten: több mint 100 sportágat és 25 hangszert próbálhatnak ki a gyerekek a Nagy Sportágválasztó és Nagy Hangszerválasztón
Május 29-én és 30-án ismét megtelik élettel a kőbányai Merkapt Sportközpont: érkezik a Nagy Sportágválasztó és Nagy Hangszerválasztó, ahol a mozgás, a zene és az élményszerzés kerül a középpontba.
A rendezvény mindkét nap 9 és 17 óra között várja a látogatókat a Maglódi út 12/A alatt.
Az esemény egyik legnagyobb vonzereje, hogy több mint 100 különböző sportágat lehet kipróbálni egyetlen helyszínen. A legismertebb labdajátékoktól és küzdősportoktól kezdve a vízi sportokon át egészen a művészi mozgásformákig rendkívül széles a kínálat, így könnyen lehet, hogy valaki itt talál rá először arra a sportra, amely később meghatározó része lesz az életének.
A programban olyan népszerű sportágak is helyet kapnak, mint a labdarúgás, az úszás, a vízilabda, a vívás, a kézilabda vagy a kajak-kenu. A gyerekeket szakképzett edzők segítik az első próbálkozások során, így biztonságos és támogató közegben próbálhatják ki magukat.


A szervezők célja, hogy a sport örömteli élményként kapcsolódjon a gyerekekhez. Nem az eredmények vagy a teljesítmény áll a középpontban, hanem az, hogy a résztvevők felszabadultan mozogjanak, sikerélményt szerezzenek, és bátran nyissanak új dolgok felé. Az elmúlt évek tapasztalatai szerint sok gyerek éppen ezen a rendezvényen találkozott először azzal a sportággal, amelyből később komoly hobbi vagy akár versenysport lett.
A zenei oktatók játékos és közvetlen módon vezetik be a gyerekeket a hangszerek világába, így azok is bátran kísérletezhetnek, akik korábban még sosem fogtak hangszert a kezükbe.



A rendezvény különleges élményt kínál azzal is, hogy a látogatók olimpikonokkal, bajnokokkal és ismert sportolókkal is találkozhatnak. Sok esetben nemcsak beszélgetni vagy fotózkodni lehet velük, hanem együtt mozogni és kipróbálni egy-egy sportág alapjait is. Ezek az élmények sok gyerek számára hosszú időre inspiráló emlékké válhatnak.
A rendezvény pénteki és szombati napja is ingyenesen látogatható. Pénteken főként óvodás és iskolás csoportokat várnak, péntek délutántól és szombaton pedig a családoké lesz a főszerep. A részvétel regisztrációhoz kötött, amelyet előzetesen online, de akár a helyszínen is el lehet intézni.
A Nagy Sportágválasztó és Nagy Hangszerválasztó remek lehetőség azoknak a családoknak, akik tartalmas, élményekkel teli programot keresnek, miközben a gyerekek játékosan fedezhetik fel saját érdeklődésüket – és akár egy új szenvedély első lépéseit is megtehetik.